پوستزیبایی

لیزر موهای زائد مردان و هرآنچه باید درباره آن بدانید

رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن تنها مختص بانوان نمی‌باشد و بسیاری از آقایان نیز با این مشکل مواجه بوده و به همین دلیل به دنبال راهی برای از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی هستند. لیزر موهای زائد مردان روشی است که باعث از بین رفتن آن‌ها به صورت همیشگی می‌باشد. این روش بدون عوارض بوده و مشکل خاصی برای افراد ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل لیزر کردن موهای زائد روشی است که در تمام دنیا برای خانم‌‌ها و آقایان انجام می‌شود.

ما قصد داریم این مقاله را به طور کامل به موضوع لیزر موهای زائد آقایان اختصاص دهیم. پس اگر از رشد موهای زائد خود در عذاب هستید و به دنبال روشی مطمئن و دائمی برای از بین بردن آن‌ها می‌باشید، حتما تا انتها مقاله با ما همراه باشید تا درباره لیزر آقایان و نکات قبل از انجام جلسات لیزر و مراقبت‌های پس از آن اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

نواحی مناسب برای لیزر مردان

به طور کلی می‌توان گفت که انجام لیزر برای رفع موهای زائد روی هر قسمتی از بدن به جز پلک‌ها قابل انجام است. اصولا لیزر کردن موهای زائد کل بدن برای خانم‌ها انجام می‌شود و آقایان تنها برخی از نواحی بدن خود را لیزر می‌کنند.

نواحی مناسب برای لیزر مردان

لیزر بدن آقایان شامل موارد مختلفی می‌باشد که عبارتند از:

1. لیزر موهای زائد در ناحیه سینه آقایان

معمولا تراکم موی زائد در ناحیه سینه آقایان بالا بوده و آن‌ها با مشکلات متعددی مثل خارش، تعریق بیشتر و ایجاد بوی نامطبوع مواجه می‌کنند. علاوه بر این افرادی که به انجام ورزش‌های مختلف مشغول هستند و بدنسازی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند برای نمایان شدن بهتر عضات سینه نیاز دارند تا موی این ناحیه را اصلاح کند. بنابراین لیزر کردن موی سینه به آقایان ورزشکار کمک زیادی خواهد کرد.

2. لیزر صورت آقایان

شاید در وهله اول لیزر کردن صورت آقایان کمی عجیب به نظر برسد، اما منظور از لیزر صورت آقایان، از بین بردن ریش و سبیل آن‌ها به صورت کلی نیست. بلکه لیزر می‌تواند به مرتب‌تر بودن ریش آقایان کمک کرده و تنها موهایی که خارج از محدوده اصلی رشد می‌کند را از بین ببرد. علاوه بر این موهایی که در ناحیه گردن نیز رشد می‌کند و باعث نا مرتب دیده شدن ریش می‌شود هم قابل لیزر بوده و پس از رفع موهای زائد این نواحی ریش آقایان به صورت کاملا مرتب و در یک قالب مشخص رشد خواهد نمود. 

3. لیزر شکم آقایان

بسیاری از آقایان در ناحیه شکم خود با تراکم بالایی از موهای زائد مواجه هستند. حذف موهای زائد موجود در این ناحیه برای بسیاری از افراد بخصوص ورزشکاران اهمیت زیادی دارد. چرا که با حذف موهای ناحیه شکم عضلات ورزیده این ناحیه نمایان شدن و جذابیت اندام آن‌ها را بالا می‌برد. لیزر شکم به آقایانی که دارای عضلات شش‌گانه شکم هستند بسیار پیشنهاد می‌شود.

4. لیزر موهای زائد کمر آقایان

رشد موهای زائد بر روی کمر بسیاری از آقایان دیده می‌شود. وجود موهای زائد در این ناحیه علاوه بر عدم زیبایی، باعث مشکلاتی همچون خارش و آلودگی ناشی از وجود موی زائد می‌شود. از آنجایی که اصلاح موهای زائد موجود در کمر (به دلیل دسترسی محدود) با استفاده از تیغ و یا دیگر روش‌های‌های اصلاح بسیار سخت می‌باشد، پیشنهاد می‌شود که با لیزر کردن موهای این ناحیه برای همیشه از شر آن‌ها خلاص شوید.

5. لیزر پشت گردن مردان

اصلاح موی سر آقایان به صورتی انجام می‌شود که پشت گردن آن‌ها کاملا تمیز و بدون مو می‌شود و آرایشگر به صورت کاملا حرفه‌ای خط رویش مو را از موهای گردن جدا کرده و با حذف موهای کردن حالت زیبایی را برای موی سر افراد به ارمغان می‌آورد. اگر پس از اصلاح سر پشت گردن آقایان لیزر شود و دیگر موهای اطراف گردن که باعث نامرتب شدن موی سر می‌شود کاملا از بین برود، زیبایی موی سر آقایان و مرتبی آن برای مدت طولانی‌تری حفظ خواهد شد. به این ترتیب اصلاح موی سر هم آسان‌تر شده و افراد می‌توانند در صورت داشتن مهارت کافی خودشان موی سرشان را اصلاح کنند.

6. لیزر زیر بغل آقایان

یکی از آلود‌ترین نواحی بدن که به دلیل رشد موهای زائد با تعریق زیاد و بوی نامطبوع همراه خواهد زیر بغل افراد می‌باشد. آلودگی این ناحیه در آقایان شدت بیشتری داشته با همین دلیل باید در فواصل کوتاهی اقدام به از بین بردن موهای زائد زیر بغل کنند. استفاده از تیغ باعث خارش و سوزش می‌شود و اپیلاسیون این ناحیه نیز با درد بسیار زیادی همراه خواهد بود. لیز موهای زائد موجود در این ناحیه در بالا رفتن بهداشت فردی تاثیر و اهمیت زیادی دارد. لیزر کردن ناحیه زیر بغل به تمامی افراد چه مرد و چه زن و به خصوص به ورزشکاران شدیدا توصیه می‌شود.

علاوه بر مواد ذکر شده آقایان می‌توانند به صورت دلخواه دست، پا و یا حتی صورت خود را به کلی لیزر کنند و از رشد مو در این نواحی نیز به طور کلی جلوگیری کنند. البته لیزر کردن این نواحی برای آقایان مرسوم نبوده و کمتر کسی پیدا می‌شود که علاوه بر موارد بالا نواحی دست‌ها و پاها را هم لیزر کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله عوارض لیزر موهای زائد را مطالعه نمایید.

لیزر ناحیه تناسلی برای آقایان خطرناک است یا خیر؟

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از آقایان را درگیر نماید این است که آیا لیزر موهای زائد مردان در ناحیه تناسلی خطرناک است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که حذف موهای ناحیه تناسلی و ناحیه باسن مردان به کمک تیغ بسیار سخت و حتی خطرناک می‌باشد و به همین دلیل باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. علاوه بر این اصلاح موهای ناحیه تناسلی به کمک تیغ و یا حتی وکس نیز باعث ایجاد خارش و سوزش در ناحیه تناسلی می‌شود. اما رفع دائمی موهای زائد موجود در ناحیه تناسلی به کمک لیزر نه تنها خطرناک نبوده و عوارضی برای افراد ندارد که شخص دیگر خارش و سوزش پس از اصلاح با تیغ یا اپیلاسیون را هم تجربه نخواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که اپراتور‌های لیزر، لیزر کردن ناحیه تناسلی را با حفظ حریم خصوصی افراد انجام می‌دهند و آن‌ها حین انجام درمان احساس راحتی داشته باشند.

بنابراین می‌توان گفت که لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و باسن، فرآیندی آسان، سریع و همراه با احتیاط است و هیچ خطری برای افراد ندارد.

اگر قصد لیزر موهای زائدتان را دارید و سن مناسب اینکار را نمی دانید مقاله سن مناسب لیزر موهای زائد را مطالعه کنید.

انواع روش های لیزر آقایان

انواع روش های لیزر آقایان

از پرکاربردترین انواع روش‌های لیزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لیزر PDL (Pulsed Dye Laser): این نوع لیزر برای درمان لکه های پوستی، رگه‌های ناشی از چاق و لاغرشدن و جای آکنه، اسکار و ماه‌گرفتگی سطحی استفاده می شود.
 2. لیزر اربیوم: این نوع لیزر برای درمان چین و چروک های صورت و بدن استفاده می شود. این لیزر با استفاده از یک جریان نوری بسیار نازک برای تخریب لایه های بیرونی پوست و فعالسازی تولید کلاژن در داخل پوست استفاده می شود.
 3. لیزر دی اکسید کربن: این نوع لیزر برای درمان چین و چروک های پوست، جوش های آکنه و زخم های پوستی استفاده می شود. این نوع لیزر عملکرد عمقی‌تری دارد و برای رفع زگیل تناسلی و پوستی مناسب است.
 4. لیزر ND-YAG: این نوع لیزر برای رفع موهای زائد، درمان موهای آسیب دیده و یا کیست مویی و همچنین درمان لکه های پوستی استفاده می شود. این لیزر با استفاده از یک جریان نوری برای تخریب فولیکول های مو و لکه های پوستی استفاده می شود.
 5. لیزر Q-Switch: این نوع لیزر برای درمان تیرگی پوست، لکه های پوستی و حتی برداشتن تاتو به کار می‌رود. این لیزر با استفاده از یک جریان نوری بسیار قوی و کوتاه برای شکستن پیوندهای رنگی در پوست استفاده می شود.

اگر درباره ارتباط لیزر و سرطان برایتان سوال ایجاد شده است حتما مقاله عوارض لیزر موهای زائد و سرطان را مطالعه نمایید.

انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد آقایان

دستگاه‌های لیزر مختلفی در دنیا طراحی و تولید شده‌اند که افراد می‌توانند با استفاده آن‌ها اقدام به از بین بردن موهای زائد خود کنند. این دستگاه‌ها از لحاظ کارایی قدرت و امکانات با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد آقایان

در این بخش از مقاله سه تا از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد مردان را معرفی خواهیم کرد.

 1. دستگاه لیزر الکساندریت: الکساندریت معروف‌ترین دستگاه لیزر موجود در ایران به شمار می‌رود که برای لیزر موهای زائد مردان با پوست سفید و روشن بسیار مناسب است. اما در مقابل باید عنوان که این دستگاه لیزر برای افرادی که دارای موهای ضخیم و یا پوست تیره هستند گزینه مناسبی نمی‌باشد.
 2. دستگاه ان دی یاگ: دستگاه ان دی یانگ دستگاهی می‌باشد که با جدیدترین فناوری روز دنیا طراحی و ساخته شده است. در واقع دستگاه ان دی یاگ برای پوست‌های تیره طراحی شده است و به همین دلیل می‌تواند تمامی تیپ‌های پوستی را در بر بگیرد.
 3. دستگاه لیزر دایود: دایود جدیدترین دستگاه‌ لیزر موهای زائد مردان در بازار به شمار می‌رود. این دستگاه نسبت به دستگاه الکساندرابت با عمق نفوذ بیشتری همراه است و برای افرادی با پوست کمی تیره مناسب‌تر می‌باشد. البته لازم به ذکر است که استفاده از آن برای پوست‌های کاملا تیره توصیه نمی‌شود.

در مقاله بهترین دستگاه برای لیزر به معرفی انواع دستگاه های مختلف پرداخته ایم.

نکات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد مردان

برای آن که افراد بتوانند بیشترین تاثیر را از لیزر کردن موهای زائد خود کسب کنند، لازم است تا یک سری نکات را پیش از جلسات لیزر رعایت فرمایند.

نکات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد مردان
 1. عدم انجام اپیلاسیون: برای آن که لیزر ریش مردان به درستی انجام بپذیرد، لازم است 20 الی 30 روز پیش از انجام لیزر، شخص از انجام روش‌های اطلاح صورت که باعث رفع مو از ریشه می‌شود خودداری کنند. برای مثال افراد باید از انجام اپیلاسیون، وکس وحتی اصلاح صورت به کمک بند خودداری نمایند. البته این رعایت این نکته برای لیزر موهای زائد مردان در تمامی نواحی بدن ضروری می‌باشد نه فقط صورت.
 2. اصلاح کردن ناحیه مورد نظر: هرگز فراموش نکنید که قبل از مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد مردان، ناحیه را که قرار است موهای زائد آن را لیزر نمایید را به کمک تیغ کاملا اصلاح کنید.
 3. عدم استفاده از مواد برنزه کننده پوست: انجام لیزر برای افرادی با پوست روشن، اثر پذیری بیشتر و بهتری دارد و افرادی با پوست تیره باید از دستگاه‌های لیزر مخصوصی استفاده نمایند. به عبارتی بهتر می‌توان گفت که رنگ پوست افراد در نتیجه‌ای که از لیزر موهای زائد مردان می‌گیرند تاثیر زیادی خواهد داشت. بنابراین به آقایان توصیه می‌شود که از برنزه کردن پوست و یا استفاده از هر نوع کرم تیره کننده پوست پیش از جلسات لیزر خودداری نمایند.
 4. عدم مصرف داروهای رقیق کنند خون: گفته می‌شود که افراد نباید پیش از جلسات لیزر از داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی استفاده کنند. در صورتی که مجبور به مصرف این دارو‌ها بودید، پیش از انجام لیزر با پزشک خود درباره این موضوع حتما صحبت کنید. 

پیشنهاد می کنیم مقاله نکات قبل از لیزر موهای زائد را مطالعه کنید و با نکات بیشتری آشنا شوید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد مردان

برای خیلی از افراد سوال است که پس از چند جلسه لیزر درمانی رشد موهای زائد آن‌ها به طور کامل متوقف خواهد شد. اما این سوال پاسخ قاطع و مشخصی ندارد. در واقع با توجه به رنگ پوست افراد تراکم موهای زائد، ضخامت و نوع جواب دهی بدن نسبت به لیزر موهای زائد مردان؛ افراد در طی تعداد جلسات مختلفی نتیجه لازم را کسب خواهند کرد. اما به توجه به آمار و ارقام می‌توان گفت که معمولا بین 6 الی 10 جلسه لیزر موهای زائد مردان، نتیجه مطلوب افراد کسب خواهد شد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد مردان و عوارض احتمالی

اما پس از آن که لیزر موهای زائد صورت آقایان انجام شد، لازم است تا آن‌ها نکات دیگری را رعایت کرد تا از هم نتیجه لازم را کسب کنند و هم از عوارض احتمالی(مثل قرمزی و سوزش) جلوگیری کنند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد مردان و عوارض احتمالی
 1. حداقل تا سه پس از انجام لیزر از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 2. تا 48 ساعت پس از انجام لیزر درمانی از رفتن به حمام و قرار گرفتن در وان آب گرم پرهیز کنید.
 3. تا چند روز پس از انجام لیزر از لباس‌های گشاد و خنک استفاده کنید تا بتوانید از تعریق نواحی تحت درمان تا حد ممکن جلوگیری کنید.
 4. حداقل به مدت 24 ساعت پس از جلسه لیزر درمانی از ورزش کردن پرهیز نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لنداسپا، درباره لیزر آقایان صحبت کردیم. لیزر موهای زائد مردان روشی است برای از بین بردن موی زائد بدن آن‌هابه صورت دائمی. در واقع آقایان نیز در برخی از نواحی بدن خود با رویش موهای زائد مواجه هستن و لیزر درمانی می‌تواند به از بین رفتن دائمی آن‌ها کمک کند. البته این نکته را هم فراموش نکنید که با انجام لیزر درمانی موهای زائد بلافاصله نمی‌ریزند، اما به مرور زمان در طی روزها و هفته‌ها این اتفاق رخ خواهد داد. همچنین باید در نظر داشته باشید که نتیجه گیری افراد مختلف از لیزر درمانی متفاوت بوده و همه آقایان نتیجه یکسانی را کسب نخواهند کرد.

از این که تا انتها این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم اطلاعات مفیدی را درباره لیزر موهای زائد مردان تقدیمتان کرده باشیم.

خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

3.6/5 - (20 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا