تناسب اندام

ورزش برای لاغری ران و ساق پا چگونه عمل می کند؟

امروزه در دنیای مد و زیبایی، لاغری و تناسب اندام اهمیت زیادی دارد و خیلی از افراد به فکر پایین آوردن وزنشان هستند. در روش هایی که در این مقاله برای لاغری ران و ساق پا معرفی می کنیم، اکثر بالا بردن ضربان قلب می تواند باعث کاهش وزن شوند. کاهش وزن علاوه بر زیبایی، روی سلامتی شما تاثیرات بسیار مثبتی می گذارد. پس برای آشنایی با نحوه ورزش برای لاغری ران و ساق پا حتما این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا روش های لاغر شدن سریع در منزل را فرا بگیرید.

ورزش برای لاغری ران و ساق پا در خانه

برای لاغر شدن ساق پا چه کنیم؟ این سوال خیلی از شماست. برای دریافت پاسخ آن، با ما همراه باشید. ما در این لیست، چند ورزش را برای لاغری سریع ران و ساق پا به شما معرفی می کنیم. از مهمترین فواید این روش ها، می توان به مواردی مانند چربی سوزی، کاهش قند خون و افزایش طول عمر اشاره کرد. هر کدام از این روش ها مناسب افرادی هستند که یک قسمت از بدنشان یا پاهایشان آسیب دیده است؛ پس می توانید از بقیه ورزش ها نیز استفاده کنید.

کسانی که تجربه لاغری با کش سبز را دارند، بارها به مفید بودن این روش اشاره کرده اند.

֎ سومو اسکوات

برای انجام این حرکت، باید پاها را بیشتر از عرض شانه ها باز کنید و سپس عظلات شکم و لگن را منقبض نگه دارید. زانو ها را خم نموده و با لگن به سمت پایین بیایید. اکنون زانو ها صاف کنید و به آرامی از جا بلند شوید. بعضی ها برای تاثیر بهتر این ورزش، دست ها را هم رو به جلو حرکت می دهند و یا آن ها به طرفین خود می چسبانند.

اسکوات ضمن این که ورزشی برای لاغری ران و ساق پا در خانه است، برای فرم گرفتن عظلات باسن هم کمک زیادی به شما می کند. موقع انجام این حرکت، به هیچ عنوان نباید کمرتان خم شود؛ زیرا در این صورت، زانو ها و مفاصل مجبور هستند فشار زیادی را تحمل کنند و در نتیجه، آسیب می بینند.

مقاله پیشنهادی: چگونه لاغر شویم در خانه

֎ کشش  ساق پا سومو

به منظور انجام این حرکت، کاملا صاف بایستید و پاها را طوری باز کنید که از عرض شانه ها بیشتر باز شوند. نوک پاها را سمت بیرون متمایل نمایید و روی پنجه های پا بایستید. اکنون باید حرکت قبلی، یعنی اسکوات را انجام دهید و در طی 30 ثانیه، در همان وضعیت ثابت بمانید.

֎ لانگ ضربدری

صاف بایستید به طوری که پا ها در کنار هم قرار بگیرند؛ حالا تمام وزن خود را روی یک پا بگذارید و با پای دیگر مانند زمانی که اسکیت بازی می کنید، شروع به پا زدن نمایید. تمام این فرایند را با پای دیگرتان انجام دهید و این چرخه را دائما تکرار کنید.

تأثیر طناب زدن برای لاغری چگونه است؟

لانگ ضربدری

֎ حرکت برای ساق پا

حرکت کشش ساق پا هم یک ورزش مناسب برای لاغری ران و ساق پا در خانه است و این حرکت را می توانید با سه روش متفاوت انجام دهید. یکی از آسان ترین و رایج ترین روش های انجام این حرکت، روشی که در ادامه می گوییم، است:

  1. دست ها را به سمت دیوار نگه دارید،
  2. پاها را صاف بگیرید و روی پنجه بایستید.
  3. برای مدت چند ثانیه در همین وضعیت بمانید و سپس به حالت قبل برگرید.

֎ کشش ساق پا

انجام دادن این حرکت ورزشی باعث کش آمدن عضلات ساق پا  و در نتیجه، لاغری این قسمت می شود . این ورزش برای لاغری ران و ساق پا در خانه انجام می شود و به منظور انجام آن، فقط به یک دیوار احتیاج دارید. برای کشش ساق پا ابتدا دست ها را به دیوار بگیرید و سپس پای سمت چپ را به جلو دیوار نگه دارید و پای راست را به عقب آن ببرید. اکنون تا حدودی خود را به سمت دیوار خم کنید؛ به طوری که عضلات پشت پا کاملا کشیده شوند؛ تا 30 ثانیه صبر کنید و سپس این حرکت را با پای مخالف انجام دهید.

֎ تمرین هوازی طولانی مدت

به منظور لاغری سریع ران و ساق پا، انجام ورزش های هوازی کمک زیادی می کنند. تمرینات هوازی شامل دویدن، شنا و ایروبیک می شوند که به عنوان بهترین ورزش برای لاغری پا نیز محسوب می شوند. این ورزش ها علاوه بر لاغری پا، برای کاهش وزن و لاغری تمام بدن موثر هستند.

کسانی که برای لاغری با تردمیل از این دستگاه استفاده می کنند هدفشان باید لاغری و چربی سوزی باشد

ورزش برای لاغری داخل ران ها

لاغری ران و ساق پا ها برای زیبا تر شدن اندام بسیار حیاتی هستند و در این لیست، چند ورزش به همین منظور آمده است. ما در ادامه، به آموزش سه ورزش برای لاغری قسمت داخلی ران ها پرداخته ایم. این ورزش ها انواع قسمت های بدن را درگیر خود می کنند.

֎ Single sweep

ابتدا باید به سمت چپ بدن دراز بکشید و پای چپ را خم نمایید. کف پا را در پشت پای راست رو به زمین بگیرید و سپس پای راست را تا جایی که امکان دارد، از روی زمین بلند کنید. حالا باید دوباره پا را پایین بیاورید، اما باید فاصله آن با زمین 2 تا 3 سانتی متری زمین باشد. این حرکت را تا 25 بار برای هر قسمت بدن انجام دهید.

Single sweep

֎ Heel press

این حرکت تا حدودی مانند روش قبلی است و باید همانند حرکت  Single swee، پای سمت راست را تا چند سانتی متر از زمین فاصله دهید. سپس با منعطف کردن پای راست، زانوی آن را به سمت  قفسه سینه بکشید. عضلات شکم را منقبض نگهدارید و پاشنه پا را به سمت جلو ببرید؛ اما نباید پای راست را به زمین  برخورد کند یا کشیده شود. این حرکت را مانند حرکت قبل تا 25 بار برای هر طرف بدن انجام دهید.

نکات مهم دویدن برای لاغری چیست؟

֎ Combo

برای انجام این حرکت هم باید مثل دو حرکات قبل عمل کنید و پای راست را به اندازه چند سانتی متر از زمین فاصله دهید. سپس عضلات شکم را منقبض کنید و زانوی پای سمت راست را به طرف قفسه سینه بکشید. در ادامه هم پای راست را به طرف جلو حرکت دهید؛ به طوری که پای سمت راست حالت عمودی بر میان تنه بگیرد و بدن شکل L داشته باشد. اکنون زانو را دوباره خمیده کنید و پاشنه پا را از بدن در دور ترین حالت ممکن قرار دهید و پا را آنقدر بکشید تا به حالت اولیه برگردد. این حرکت را 20 بار برای دو طرف بدن انجام دهید.

 حرکت Combo برای لاغری ران و ساق پا

ورزش در آب برای لاغری و کاهش وزن بسیار موثر است و باعث آرامش شما نیز می شود.

بهترین ورزش برای لاغری پا ها چیست؟

بهترین ورزش برای لاغری ران و ساق پا انواع متعددی دارد و باید بدانید که از بین بردن چربی های ران و باسن کار آسانی نیست. برای دفع این چربی ها، باید ورزش های استقامتی و هوازی را در کنار هم انجام دهید. بهترین ورزش برای لاغری ساق پا شامل موارد زیر می شوند.

֎ پیاده روی

لاغری ران و ساق پا با پیاده روی شاید اندکی زمان بر باشد، اما امکان پذیر است. اگر به دنبال لاغری پا با ورزش هستید، پیاده روی برای شما بهترین گزینه محسوب می شود. هر روز سعی کنید بین 30 الی 90 دقیقه پیاده روی تند داشته باشید تا ضربان قلب و سوخت و ساز شما بالا رود.

برای دریافت نتیجه بهتر، باید یک روز مدت زمان پیاده روی را بالا ببرید و یک روز دیگر آن را کاهش دهید. در کل باید زمان پیاده روی در طول هفته برای لاغری ران و ساق پا حداقل تا 5/2 ساعت برسد. سلامت قلب، تقویت روحیه و گردش خون، از دیگر مزایای پیاده روی هستند.

اگر هدف شما از پیاده روی چربی سوزی بیشتر است، در سطوحی که شیب دار هستند، پیاده روی کنید. این کار باعث بالا رفتن ضربان قلب و در نتیجه، کالری سوزی بیشتر می شود. دویدن یک روش دیگر برای لاغری لاغری ساق پا با ورزش است که با آن یک نتیجه عالی می گیرید و امتحان آن ضرری ندارد.

در رژیم گیاهخواری چه بخوریم؟

֎ از پله ها بالا و پایین بروید

بالا رفتن از پله ها هم یک نوع ورزش برای لاغری ران و ساق پا محسوب می شود که عضلات باسن را هم درگیر می کند و اصلاح فرم آن را در پی دارد. برای کسب نتیجه عالی، بهتر است هر پله را به صورت جفت پا به پله های بالا تر بپرید. این حرکت در لاغری سریع ران و ساق پا تاثیر زیادی دارد.

دویدن روی پله ها، کالری زیادی می سوزاند  و این کالری سوزی حدودا 2 برابر بیشتر از دویدن در حالت عادی و 3 برابر بالا تر از پیاده روی است. شما به ازای هر پله ای که بالا می روید، حدود 17/0 کیلوکالری و برای هر پله پایین آمدن، 05/0 کیلوکالری انرژی مصرف می کنید. این اعداد به ازای یک ساعت پله نوردی، به 890 کالری می رسد.

این امکان وجود دارد که ماهیچه های کوچک و تثبیت کننده بدن در بیشتر ورزش ها استفاده نشوند و نیروی خود را از دست دهند و ضعیف شوند و این موارد، عدم تعادل عضلانی را به دنبال دارند. این امر با گذشت زمان باعث از بین رفتن هم ترازی بدن می شود؛ ولی پله نوردی با بکار گیری از این ماهیچه ها، از این اتفاق جلوگیری می کند و تعادل بدن را بهبود می بخشد.

این ورزش برای لاغری ران و ساق پا در کاهش قند خون بسیار موثر است؛ به طوری که اگر بعد از غذا از پله ها برای 3 دقیقه بالا و پایین بروید، قند شما تا حدود زیادی پایین می آید و این اتفاق بیشتر در افرادی کمه به دیابت نوع 2 مبتلا هستند، بیشتر رخ می دهد.

بالا رفتن از پله ها هم یک نوع ورزش برای لاغری ران و ساق پا محسوب می شود

֎ دوچرخه سواری

با دوچرخه سواری در طول روز بیش از 1500 کیلوکالری انرژی می سوزانید. برای بالا بردن این مقدار می توانید سرعت پیاده روی را تا 20 کیلومتر بر ساعت افزایش دهید. در نتیجه، برای لاغری سریع پا به این وسیله، یک ساعت در طول روز دوچرخه سواری کنید. لازم است بدانید دوچرخه سواری از ورزش هایی محسوب می شود که کالری سوزی بالایی دارد. هنگامی که شما رکاب می زنید، سرعت و وزنتان برای چربی سوزی تاثیر زیادی می گذارد.

بسیاری از کسانی که وزن زیادی دارند، و چربی های زیادی در قسمت شکم، ساق، پهلو و ران آنها یافت می شود، می پرسند برای لاغر شدن ساق پا چه کنیم؟ دوچرخه سواری، بهترین روش برای آنها است. به طور کلی، تاثیر کم کردن وزن با کمک این ورزش هوازی باورکردنی نیست. لازم دانستیم بگوییم که وقتی در حال رکاب زدن هستید، فشار مضاعفی بر بافت های شکم  و پهلو های شما وارد می شود. این فشار به حذف چربی ها در قسمت ران، شکم و پهلو وجود دارند، می پردازد.

تاثیری که این فشار بر روی چربی های بافت شکم و پهلو دارد، باعث تقویت ماهیچه های ران و ساق پای شما می شود. این ورزش تمامی بافت های بدن شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد؛ بنابراین، کل بدن را لاغر می کند. چون این ورزش تمام بدن را درگیر می کند، پس بر زانو ها هم تحت تاثیر قرار می دهد؛ پس کسانی که زانوی آنها آسیب دیده  است، باید تا جایی که امکان دارد، از دوچرخه سواری دور بمانند.

دوچرخه سواری تاثیر مهمی در لاغری ساق پا  دارد

در آخر تاکید می کنیم که دوچرخه سواری، سیستم تنفسی و عضلات پایین تنه را به خود مشغول می کند؛ بنابراین، بهتر است برای کاهش وزن با این ورزش، از یک رژیم غذایی درست بهره ببرید تا تاثیرات ورزش هم بیشتر شود. 30 دقیقه دوچرخه سواری در هنگام صبح در مکان هایی که سربالایی هستند، کمک زیادی به کالری سوزی و تقویت عضله ها می کند.

سخن نهایی

ما این مقاله از لنداسپا، درباره ورزش برای لاغری ران و ساق پا در خانه صحبت کردیم و چند ورزش برای لاغری ساق پا را معرفی کردیم. در این مقاله، آموختید که برای لاغر شن ساق پا چه کنید؛ اما باید بدانید لاغری سریع ران و ساق پا به کمک ورزش امکان پذیر است. تمام این ورزش هایی که معرفی کردیم در کنار پیروی از یک رژیم غذایی خاص، تاثیر دارند؛ پس به منظور لاغری با این روش ها حتما به یک پزشک تغذیه مراجعه کنید که با در نظر گرفتن شرایط شما، برایتان یک رژیم غذایی خوب بنویسد.

3.7/5 - (3 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا