پوستزیبایی

مزوبوتاکس چیست؟ مزوبوتاکس صورت و کاربردهای آن

برای این که صورتی بدون خط و چینی داشته باشید، در ابتدا باید بدانید که مزوبوتاکس چیست؟ یکی از روش های جدید برای کاهش و یا از بین بردن چین و چروک های مقاومی است که در هنگام لبخند زدن یا حرکت کردن صورت در قسمت های میانی ایجاد می شود.

در واقع کلمه مزوبوتاکس از ترکیب مزوتراپی و بوتاکس، تشکیل شده است. در این روش مقداری سم بوتولینوم در مواد احیا کننده رقیق شده و سپس به روش مزوتراپی، به شما شما تزریق می شود. در روش مزوبوتاکس تزریق به صورت کاملا سطحی انجام می شود، تزریق موادی همچون اسید هیالورونیک، اسید آمینه ها، کوکتل ویتامین ها، عناصرهای ریز، عصاره های گیاهی همراه با مقدار بسیار کمی سم بوتولینوم است.

انواع روش های بوتاکس مانند لیزر، تزریق ژل، استفاده از لایه بردار، تزریق چربی و لیفت، هیچ کدام به اندازه مزوبوتاکس نمی توانند چروک های صورت را از بین ببرند. نقاط تزریق مزوبوتاکس عبارت اند از: چین و چروک های اطراف لب، مزوبوتاکس برای زیر چشم، دور دهان، اطراف گردن و مزوبوتاکس دور چشم.

استفاده از روش مزوبوتاکس باعث بهبود بخشیدن پوست صورت شما می شود. یکی دیگر از کاربردهای روش مزوبوتاکس این است که قرمز شدن پوست شما را از بین می برد و چهره شما را شاداب و بدون چین و چروک می کند بدون این که حرکات صورتتان ماسکه باشد.

کاربردهای مزوبوتاکس

کاربردهای مزوبوتاکس

به طور کلی مزوبوتاکس کاربردهای فراوانی دارد که آنها را در ادامه برای شما بازگو می کنیم.

 • برای بهبود پیدا کردن خط پیشانی استفاده می شود.
 • برای از بین بردن خطوط اخم در صورت و ماریونت کاربرد دارد.
 • به از بین بردن چین و چروک اطراف چشم کمک می کند.
 • باعث بالا بردن کیفیت پوست می شود.
 • بافت های صورت را بهبود می بخشد.
 • برای جلوگیری از افتادگی پوست، در قسمت پایینی صورت استفاده می شود.
 • خطوط لبخند ایجاد شده در صورت را به طور چشم گیری کاهش می دهد.
 • در جوانان و بزرگسالان برای از بین بردن آکنه، مفید است.
 • منافذ باز شده پوست را کاهش می دهد.
 • مختص به صورت نیست و لیفتینگ گردن و قسمت های پایینی صورت را هم انجام می دهد.
 • باعث کاهش چین و چروک روی گونه ها می شود.
 • برای درمان هیپرهیدروز زیر بغل کاربردی است.
 • باعث شادابی و طراوت بخشیدن به صورت می شود.
 • باعث کاهش تعریق در پوست می شود.

تیکسل صورت چیست؟ راهنمای کامل لیزر تیکسل برای جای جوش

مزوبوتاکس پوست چرب را بهبود می بخشد و برای حفظ سلامتی پوست بسیار مفید است. لیفت صورت هم با مزوبوتاکس، به راحتی انجام می شود. درمان از طریق مزوبوتاکس مختص به صورت نیست و ممکن است، برای نقاط دیگری در بدن هم انجام شود. روش مزوبوتاکس برای از بین بردن چروکهای زیر گردن و دکلته هم استفاده می شود. مزوبوتاکس روشی است که با استفاده از آن شما ظاهری جوان تر را می توانید تجربه کنید.

البته نکته مهم هزینه مزوبوتاکس است. هزینه مزوبوتاکس با توجه به کیفیت ساختاری محصول، با هم تفاوت های زیادی دارد و به میزان تزریق مواد لازم برای پوست شما، برند مزوبوتاکس، تخصص و دستمزد پزشک شما بستگی دارد. برای این که نتیجه به دست آمده از مزوبوتاکس حفظ شود، هر 5 یا 6 ماه درمان را تکرار کنید.

یکی از مزیت های مزوبوتاکس که باعث می شود اکثر مردم آن روش را برای جوانسازی پوست خود انتخاب کنند، این است که برای هر نوع پوستی مناسب است و برای استفاده فاکتور خاصی ندارد. البته اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که نگران بالا رفتن سن خود به دلیل بروز چروک صورت هستید، باید بدانید که مزوبوتاکس این نگرانی را به طور کامل از بین می برد.

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس

ژل لب روسی چیست؟ 7 برند برتر تزریق فیلر لب مدل روسی

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس را با یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم. در روش درمانی مزوبوتاکس از سم بوتولینوم در غلظت کم و حجم بالا استفاده می کنند. در این روش برعکس بوتاکس که در لایه عمیق پوستی انجام می شود، در لایه میانی پوست و در محل قرار گیری غدد تولید چربی و عرق تزریق می شود. مزوبوتاکس به دلیل تفاوتی که در محل تزریق با بوتاکس دارد، توانایی حرکت دادن عضلات صورت را ممکن می کند و سعی می کند تا صورت شما ظاهر طبیعی خود را حفظ کند.

در روش بوتاکس پوست صورت را با تزریق مواد احیا کننده و مسدود کردن فعالیت های عضلانی، جوانسازی می کنند اما مزوبوتاکس برای این که از غیر طبیعی به نظر رسیدن صورت جلوگیری کند، مزایای تزریق مواد احیا کننده و مسدود کردن فعلایت های عضلانی را با یکدیگر ترکیب می کند.

برای از بین بردن چین و چروک های ریز دور چشم، می توان با خیال راحت از بوتاکس استفاده کرد اما مزوبوتاکس یکی از جدیدترین روش ها در برابر چروک های مقاوم و عمیق است که درصد موفقیت بیشتری نسبت به تزریق ژل، لایه بردار و لیفت دارد.

بهترین دکتر پوست شیراز چه کسی است؟ لیست 10 تایی 1402

روش های انجام مزوبوتاکس

روش های انجام مزوبوتاکس

مزوبوتاکس باید زیر نظر افراد متخصص انجام شود. پزشکان متخصص پوست، جراحان پلاستیک، چشم پزشکان و متخصصین گوش و حلق و بینی می توانند مزوبوتاکس را انجام دهند. البته می توانید از کسانی هم که مزوبوتاکس انجام داده اند، اطلاعاتی را کسب کنید.

قبل از این که تصمیم به انجام مزوبوتاکس کنید، متخصص پوستی که برای مزوبوتاکس انتخاب کرده اید، صورت شما را به طور کامل بررسی می کنند. پزشک متخصص شما پس از بررسی و آنالیز کامل پوست برای کاهش درد در ناحیه تزریق، بی حسی موضعی را 20 دقیقه قبل از تزریق استفاده می کنند.

تزریق بوتاکس با درد بسیار کم و قابل تحملی، همراه است که بار تزریق بی حسی تقریبا به 0 می رسد. پس از تزریق بی حسی، پزشک شروع به انجام مزوبوتاکس می کند که در مدت زمان 30 دقیقه کار شما به اتمام می رسد. معمولا پزشک به شما توصیه می کند که از مصرف کردن برخی داروها خودداری کنید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ و 10 کاری که باید انجام دهید

البته شما که مزوبوتاکس را انتخاب کرده اید، باید بدانید که پس از این تزریق نیاز به هیچ گونه استراحتی ندارید و کار کردن عوارضی را بر روی پوست شما باقی نمی گذارد؛ بنابراین با خیالی آسوده به کار خود ادامه دهید و فعالیت های روزانه خود را مختل نکنید.

نتایج به دست آمده از تزریق فوری است. بعد از مزوبوتاکس از ماساژ دادن قسمت های تزریق جدا خودداری کنید. در ساعت های اولیه انجام مزوبوتاکس به هیچ عنوان نخوابید. 24 ساعت اولیه از استفاده کردن هر گونه کرم و وسایل آرایشی دوری کنید. نکته مهم این است که حدود 4 ساعت بعد از تزریق سرتان را اصلا خم نکنید.

البته مزوبوتاکس عوارضی هم برای شما به همراه دارد، که باید به آن توجه داشته باشید. پس از اتمام مزوبوتاکس امکان دارد که ناحیه تزریق، کبود شود یا ورم داشته باشد. برای افراد باردار و همچین شیرده انجام مزوبوتاکس توصیه نمی شود. کسانی که بیماری تنفسی دارند باید از انجام مزوبوتاکس خودداری کنند. در بیمارانی که ضعف عضلانی دارند باید از انجام مزوبوتاکس پرهیز شود. با توجه به این مطالبی که برای شما بیان شد، نباید عوارض مزوبوتاکس را نادیده بگیرید.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربردها، فواید و قیمت

سخن پایانی

ما در این مقاله به سوالاتی همچون مزوبوتاکس چیست؟ مزوبوتاکس صورت چیست و چه عوارضی دارد؟ پرداختیم. شما به انتخاب پزشکی کاربلد و متخصص می توانید نتیجه دلخواه خود را از مزوبوتاکس به دست آورید. بیشتر افرادی که مزوبوتاکس زیر چشم را انتخاب می کنند، دوست دارند تا چهره ای شاداب و جوان داشته باشند.

تفاوت های مزوبوتاکس و بوتاکس را در مطالب قبل برای شما بازگو کردیم و فهمیدید که مزوبوتاکس به دلیل این که غلظت کمتری دارد از مصنوعی به نظر رسیدن ظاهر شما خودداری می کند و تغییری را در ماهیچه های پوستی ایجاد نمی کند. مزوبوتاکس نسبت به بوتاکس حالت طبیعی تری به چهره می بخشد، اما بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های صورت، با فلج کردن عضلات اقدام به درمان می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا