سلامتسلامت جنسی

بهترین دکتر ختنه در تهران – لیست 10 تایی سال 1402

یکی از مهمترین نگرانی هایی که به محض تولد نوزادان پسر برای والدین آنها به وجود می آید، این است که هر چه سریع تر او را ختنه کنند. با این حال، باید بدانید که برای انجام این عمل باید حتما به سراغ بهترین دکتر ختنه در تهران بروید تا مطمئن شوید که فرزند شما با مشکلی مواجه نمی شود و این عمل به بهترین شکل ممکن برای شما انجام خواهد شد. ما در این مقاله، سعی می کنیم شما را با بهترین دکتر ختنه تهران آشنا کنیم تا بهتر این عمل را برای نوزاد خود انجام دهید.

ختنه چیست و چرا انجام می شود؟

در حالی که ختنه یکی از رایج ترین عمل هایی است که برای همه نوزادان پسر انجام می شود، ممکن است برخی از افراد ندانند که ختنه چیست و چرا از این روش استفاده می شود؟ برای پاسخ به این افراد قبل از این که یک دکتر خوب برای ختنه در تهران را بشناسند، باید بگوییم که ختنه در واقع نوعی عمل جراحی است که در آن، پزشک متخصص پوست سر آلت تناسلی نوزاد را می برد. در ادامه، پیش پوست آلت تناسلی را جدا کرده و سپس مجددا متصل می کند.

وازکتومی قابل برگشت است یا نه؟ مراقبت های عمل برگشت وازکتومی

خوب است بدانید که این عمل از زمان مصر باستان انجام می شده است و بسیاری از پزشکان اعتقاد داشتند که ختنه می تواند موجب سالم نگه داشتن بدن مردان شود. با این حال، به نظر می رسد که این عمل در کشور ما بیشتر به خاطر دلایل مذهبی مورد استفاده قرار می گیرد. اما به طور کلی، خیلی از پزشکان درباره دلیل عمل ختنه اختلاف نظر دارند. مهمترین اتفاق نظر آنها این است که انجام عمل ختنه بهتر از انجام ندادن آن است.

ختنه چیست و چرا انجام می شود

پس قبل از این که به سراغ بهترین دکتر ختنه در تهران بروید، بهتر است بدانید چرا این عمل انجام می شود؟ همان طور که گفتیم، ختنه در کشور ما بیشتر به خاطر دلایل مذهبی انجام می شود. اما از نظر پزشکی هم این عمل فواید زیادی دارد و باعث می شود که حالت پوست کمی به عقب برگردد و مردان موقع نعوظ یا ادرار، هیچ مشکلی نداشته باشند.

در چه شرایطی نباید کودک را ختنه کرد؟

اگرچه عمل ختنه برای آقایان ضروری است، اما بازهم شرایطی وجود دارد که نباید این عمل را برای کودکان اعمال کنید. حتی اگر شما به یک دکتر جراح ختنه در تهران مراجعه کنید که سابقه و تجربه زیادی هم داشته باشد، باز هم شرایطی وجود دارد که امکان ختنه کردن کودک شما وجود ندارد.

در چه شرایطی نباید کودک را ختنه کرد

مهمترین شرایطی که در آنها امکان ختنه کردن فرزند خود را ندارید، عبارت اند از:

• در صورتی که آلت تناسلی کودک انحراف داشته باشد
• در صورتی که سوراخ سر آلت تناسلی در محل نامناسبی باشد
• در صورتی که کودک شما دکتر کوچکی آلت تناسلی باشد

در هر یک از شرایط بالا، شما اگر به بهترین دکتر ختنه در تهران مراجعه کرده باشید، باز هم امکان اعمال ختنه را روی کودک خود نخواهید داشت. به همین دلیل هم مطمئن شوید که کودک شما هیچ یک از شرایط بالا را ندارد. در این صورت، می توانید از موقع تولد تا بزرگسالی این عمل را برای کودک خود انجام دهید. اما به نظر می رسد که بهترین زمان برای ختنه کودکان، بین 3 ماهگی تا یک سالگی است.

بهترین دکتر اورولوژی تهران کیست؟ این نوشته را از دست ندهید

معرفی بهترین دکتر ختنه در تهران

بعد از این که متوجه شدید ختنه چیست و چرا از این عمل استفاده می شود، نوبت به آن می رسد که بهترین دکتر ختنه در تهران را بشناسید. در اینجا فهرستی آماده کرده ایم که شما می توانید در آن برخی از بهترین پزشک ها در این زمینه را بشناسید. پس اگر شما هم می خواهید فرزند خود را برای ختنه به یک مرکز معتبر ببرید، مطمئن شوید که حتما به سراغ بهترین پزشک ختنه در تهران می روید.

1. دکتر محمود مقیمی

دکتر محمود مقیمی دارای تخصص در رشته جراحی کودکان و فوق تخصص در رشته جراحی و درمان بیماری های نوزادان هستند. این پزشک متخصص در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به شمار می آیند و بیشتر از ۲۰ سال سابقه در زمینه ختنه کودکان دارند. از این رو، می توانید مطمئن باشید که دکتر محمود مقیمی یکی از بهترین پزشکان برای ختنه کودک شما به شمار می آیند.

علاوه بر ختنه، دکتر مقیمی فعالیت های دیگری در زمینه درمان اختلالات جنسی، درمان سنگ کلیه و تشخیص و درمان بیماری های پروستات و مثانه را نیز انجام می دهند. تقریباً همه والدینی که فرزندان خود را برای ختنه به مطب دکتر مقیمی برده اند، از نحوه عملکرد ایشان رضایت کامل داشته اند.

2. دکتر حجت درخشان فر

بدون شک می توان گفت که دکتر حجت درخشان فر یک دکتر خوب برای ختنه در تهران هستند که بورد تخصصی جراحی عمومی و فوق تخصصی جراحی اطفال را نیز دارند. از این رو، می توانید برای ختنه کودک خود خیلی راحت و بدون هیچ گونه نگرانی به دکتر درخشان فر مراجعه کنید. به علاوه، شما می توانید برای درمان سایر بخش های بدن پسر خود مانند بیماری های مادرزادی مربوط به آلت تناسلی و بیضه هم به دکتر درخشان فر مراجعه نمایید.

دکتر حجت درخشان فر بهترین دکتر ختنه

3. دکتر بابک ثابت

یکی دیگر از پزشکان محبوبی که به عنوان بهترین دکتر ختنه تهران شناخته می شوند، دکتر بابک ثابت هستند. این پزشک متخصص بورد تخصصی جراحی عمومی و در دانشجویان جراحی دارند. از این رو، می توانید برای درمان بیماری های مختلف فرزند خود، به این پزشک مراجعه کنید. به عنوان مثال، عمل ختنه که یکی از مهمترین عمل های هر نوزاد پسری است، توسط دکتر بابک ثابت به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

دکتر بابک ثابت

4. دکتر محمدرضا نیک شعار

در صورتی که به دنبال یک دکتر جراح ختنه در تهران هستید که مهارت زیادی هم داشته باشد، فقط کافی است که به دکتر محمدرضا نیک شعار مراجعه کنید. این پزشک متخصص دارای فلوشیپ جراحی روده بزرگ و تخصص جراحی عمومی هستند. از این رو، می توانید مطمئن باشید که عمل ختنه را برای فرزند شما به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد و موقع انجام کار خود، ظرافت بسیار زیادی خواهد داشت.

آیا نگران ابتلا به زگیل تناسلی هستید؟ ما به شما بلاگ بهترین دکتر زگیل تناسلی در تهران را پیشنهاد میکنیم.

5. دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی که دارای بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری، ناباروری در اختلالات عملکرد جنسی مردان هستند، می توانند به عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران به شمار بیایند. این پزشک متخصص از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند و دانش فوق العاده ای در زمینه جراحی مجاری ادراری و آشنایی کاملی با آناتومی و عملکرد آلت تناسلی مردان دارند. این پزشک حاذق تاکنون بیشتر از 13 هزار ختنه انجام داده اند و می توانید مطمئن باشید که این عمل برای کودک شما به بهترین شکل ممکن توسط دکتر عابدی انجام خواهد شد.

دکتر اکبر عابدی پزشک ختنه در تهران

6. دکتر سید شهاب الدین ایزدی

متخصص دیگری که در فهرست بهترین دکتر ختنه تهران به شما معرفی می کنیم، دکتر سید شهاب الدین ایزدی هستند. این پزشک متخصص دارای مدرک جراحی اورولوژی هستند و مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران گرفتند. این پزشک حاذق در زمینه انواع بیماری های مردانه و کلیوی تخصص دارند و سابقه بسیار درخشانی در زمینه ختنه کودکان از خود نشان داده اند. دانش فوق العاده این پزشک در آناتومی ناحیه تناسلی مردان، باعث شده که یکی از بهترین انتخاب ها برای عمل ختنه در نظر گرفته شوند.

7.دکتر مهدی افشار

دکتر مهدی افشار با مدرک تخصص اطفال، کودکان و نوجوانان و تخصص 15 ساله در زمینه عمل ختنه، می توانند به عنوان بهترین پزشک ختنه در تهران به شما بیایند. پس اگر شما هم به دنبال یک پزشک مطمئن هستید که کودک شما بعد از عمل ختنه دچار عوارض زیادی نشود، مطمئن باشید که دکتر افشار می توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

8. دکتر کامبیز هرمان مقدم

لیست بهترین دکتر ختنه در تهران را با دکتر کامبیز هرمان مقدم ادامه می دهیم. این پزشک متخصص دارای بورد تخصصی اطفال و کودکان هستند که در سال 1388 در رشته تخصصی اطفال و کودکان فارغ التحصیل شدند. این پزشک در حال حاضر در بیمارستان های متعددی مشغول به فعالیت هستند و می توانند عمل ختنه را بدون هیچ گونه عوارضی جدی برای کودک شما انجام دهند.

دکتر کامبیز هرمان مقدم دکتر ختنه تهران

9.دکتر امیر بهتاش امیری

دکتر امیر بهتاش امیری با بورد تخصصی رشته نوزادان و اطفال، سابقه بسیار زیادی در انجام عمل ختنه دارند. این پزشک متخصص برای اولین بار، کلینیک ختنه نوزادان را در سال 1394 در شهر تهران راه اندازی کردند و به همین دلیل هم می توانید مطمئن باشید که این دکتر، بهترین دکتر ختنه تهران خواهد بود. زیرا در این مرکز از جدیدترین روش ها برای عمل ختنه استفاده می شود.

10.دکتر پویا حکمتی

در نهایت، آخرین دکتری که ما به عنوان بهترین پزشک ختنه در تهران به شما معرفی می کنیم، دکتر پویا حکمتی هستند. این پزشک متخصص دارای فلوشیپ اورولوژی اطفال در زمینه های مختلفی مانند نواحی ادراری و تناسلی هستند. به علاوه، شما می توانید جراحی های مختلف مربوط به اختلالات آلت تناسلی را توسط دکتر پویا حکمتی به راحتی انجام دهید. این موضوع باعث می شود که ایشان یکی از بهترین پزشکان ختنه در تهران شناخته شوند.

مراقبت های بعد از انجام ختنه

بعد از این که با بهترین پزشک ختنه در تهران آشنا شدید، نوبت به آن می رسد که مراقبت های بعد از این عمل را نیز بدانید. زیرا در صورتی که این مراقبت ها را برای پسر خود در نظر نگیرید، ممکن است به عوارض زیادی مبتلا شود. به همین دلیل هم سعی کنید حتما همه این فاکتورها را مد نظر قرار دهید. برخی از مهمترین مراقبت های بعد از عمل ختنه، عبارت اند از:

• تمیز نگه داشتن آلت تناسلی
• استفاده از پماد آنتی بیوتیک و ژل های تجویز شده توسط پزشک بعد از هر بار شستشو
• استفاده از گاز جدید بعد از هربار تعویض پوشک نوزاد
• پوشاندن لباس های راحتی به کودک

مراقبت های بعد از انجام ختنه

توجه داشته باشید که بهتر است عمل ختنه را در سنین پایین تر کودک خود انجام دهید. زیرا در صورتی که سن پسر شما بزرگ تر شود، ممکن است عمل ختنه برای او بسیار دردآورتر باشد. به همین دلیل هم بهتر است علاوه بر مراجعه به یک دکتر خوب برای ختنه در تهران یا هر پزشک دیگری، او را در سنین پایین تری برای این عمل تشویق کنید و همچنین مراقبت های بعد از ختنه را نیز رعایت نمایید.

مزایای انجام ختنه چیست؟

همان طور که در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم، ممکن است هنوز خیلی از افراد اطلاعات دقیقی درباره مزایای ختنه نداشته باشند. با این حال، بازهم خیلی از افراد ترجیح می دهند که از این عمل برای کودکان خود استفاده کنند. به شما بگوییم که یکی از مهم ترین مزایای ختنه، این است که خیلی از افراد اعتقاد دارند که این عمل می تواند خطر ابتلا به عفونت های ادراری را در مردان تا حد خیلی زیادی کاهش دهد.

به علاوه، ختنه می تواند تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدت متعددی نیز داشته باشد. به عنوان مثال، خیلی از دانشمندان اعتقاد دارند که ختنه می تواند از مردان در برابر بیماری های جنسی پرخطر محافظت کند. در کنار همه این مزایا، خیلی از مادران می گویند که تمیز کردن نوزادان پسری که عمل ختنه را انجام داده اند، خیلی راحت تر است.

در انتها پیشنهاد میدهیم که بلاگ ” از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش ” را حتما مطالعه کنید.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، متوجه شدید که عمل ختنه چیست و چرا انجام می شود. به علاوه، ما سعی کردیم در این مقاله شما را با بهترین دکتر ختنه در تهران آشنا کنیم تا بتوانید خیلی راحت تر پزشک متخصص مربوط به ختنه پسر خود را پیدا کنید. فقط کافی است که بعد از مراجعه به بهترین دکتر ختنه تهران و انجام این عمل، مراقبت های بعد از عمل را رعایت نمایید و به طور مداوم، فرزند خود را تمیز و ضدعفونی کنید.

3.6/5 - (5 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا