پوستزیباییسلامت

فیلر بهتر است یا بوتاکس – کاربرد، مزایا و معایب

در میان روش های مختلف برای جوانسازی پوست صورت، به نظر شما فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ این سوال یکی از مهمترین درگیری های خیلی از خانم هایی است که نمی دانند کدام یک از این روش ها می تواند عملکرد بهتری برای جوانسازی پوست آنها داشته باشد. به خصوص که هریک از این روش ها مزایا و معایب مخصوص خود را دارند، شاید خیلی از افراد که اطلاعات کافی درباره آنها نداشته باشند و بتوانند به خوبی فرق فیلر و بوتاکس را تشخیص دهند.

قبل از این که شما از این روش های زیبایی برای جوانسازی صورت خود استفاده کنید، باید اطلاعات کاملی درباره آنها به دست آورده باشید. به همین دلیل هم اگر هنوز نمی دانید که تزریق فیلر بهتر است یا بوتاکس و این دو روش، چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند، بهتر است حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ما در این مقاله از لنداسپا، برای شما توضیح می دهیم که فرق فیلر و بوتاکس چیست و کدام یک از این روش ها ماندگاری بالاتری دارد.

در هر دوی این روش ها، موادی به بخش های مختلف صورت تزریق می شود. با این حال، در عین وجود شباهت های زیاد، تفاوت های متعددی نیز میان هر دو روش های فیلر و بوتاکس وجود دارند که موجب می شوند خیلی از افراد را با سردرگمی مواجه کنند. در این بخش، می توانید به طور کامل متوجه تفاوت های این دو روش شوید و مطمئن شوید که فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

فیلر چیست؟

اول از همه، برای شما توضیح می دهیم که فیلر چیست؟ فیلر در واقع به موادی گفته می شود که بافت کاملا نرمی دارد و به منظور حجم دهی به بخش های مختلف پوست، به صورت تزریق می شود. فیلرها انواع مختلفی دارند و برخی از آن ها بسته به نوع برند، ماندگاری کمتری دارند. این در حالی است که اگر به مرکز معتبر مراجعه کنید، می توانید مطمئن شوید که ماندگاری آن خیلی از مراکز غیر معتبر بهتر خواهد بود.

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس چگونه است؟

یکی از مهمترین مواد موجود در فیلر، کلاژن است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در جوانسازی پوست صورت داشته باشد. به علاوه، اسیدلاکتیک هم در مواد فیلر مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند موجب افزایش ماندگاری آن شود. در صورتی که هر یک از بخش های صورت شما دچار فرورفتگی شده است، می توانید از فیلر برای حجم دهی آن قسمت استفاده کنید. علاوه بر این که فیلر می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روشن کردن پوست و از بین بردن جای زخم و جوش داشته باشد.

فیلر چیست

بوتاکس چیست؟

از سوی دیگر، بوتاکس به موادی گفته می شود که از بوتولونیوم به وجود می آیند. بیشتر از دو دهه است که از مواد بوتاکس استفاده می شود و علاوه بر جوانسازی، می تواند برای اعضای مختلف بدن و به عنوان ماده آرامبخشی هم مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان مثال، برخی از پزشکان اعتقاد دارند که بوتاکس می تواند تأثیر فوق العاده ای بر درمان دردهای میگرنی داشته باشد. زیرا بوتاکس می تواند سیگنال های عصبی را مسدود کند و از این طریق، از انتقال احساس درد تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند. به عبارت دیگر، بوتاکس باعث می شود که همان عضله مورد نظر تحت درمان، به نوعی فلج شود.

برای کسب اطلاعات کامل تر حتما به بلاگ بوتاکس چیست مراجعه کنید.

در نتیجه، خیلی از افراد برای از بین بردن چین و چروک صورت خود، از این روش فوق العاده استفاده می کنند. بر اساس اطلاعاتی که به دست آوردید، به نظر شما تاکنون فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ بر این اساس، اگر بخواهید از روش های درمانی آنها استفاده کنید، به نظر می رسد بوتاکس می تواند کمک بیشتری به شما کند. اما ماندگاری کدام یک بیشتر است؟

بوتاکس چیست

فرق فیلر و بوتاکس چیست؟

برای این که بهتر متوجه شوید فیلر بهتر است یا بوتاکس و این دو روش چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند، این بخش را با دقت مطالعه کنید. اول از همه، باید تعیین کنید که می خواهید برای چه دلیلی از این مواد استفاده کنید؟ آیا می خواهید بخش های فرورفته صورت خود را حجم دهیم و یا چین و چروک را از بین ببرید؟ زیرا در قسمت قبل هم توضیح دادیم که فیلر ها می توانند تاثیر بسیار زیادی بر حجم دهی صورت داشته باشند و این در حالی است که بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک موثر است.

از سوی دیگر، برخی از پزشکان می گویند که انواع ژل ها در واقع نوعی فیلر هستند که می توانند کاربرد های متنوعی داشته باشند. برخی از محبوب ترین فیلر های مورد استفاده در صورت، آن هایی هستند که در آنها ژل هیالورونیک اسید وجود دارد.

در این بخش، برخی از مهم ترین خواص بوتاکس پیشانی می‌پردازیم

به طور کلی، فیلر و بوتاکس از چندین نظر با یکدیگر متفاوت هستند که برخی از مهمترین آنها، فواید، عوارض، ماندگاری و قیمت آنهاست. به همین دلیل هم اگر می خواهید بدانید که تزریق فیلر بهتر است یا بوتاکس و از کدام یک از این روش ها استفاده کنید، حتما به ادامه مقاله مراجعه فرمایید.

فرق فیلر و بوتاکس چیست

فواید تزریق بوتاکس و فیلر کدام اند؟

در حالی که خیلی از افراد از بوتاکس یا فیلر برای تزریق زیر چشم خود استفاده می کنند، می پرسند که آیا فیلر زیر چشم بهتر است یا بوتاکس؟ از این نظر هم تفاوت هایی میان این دو وجود دارند. اما به طور کلی، برای این که بهتر فرق بیلر و بوتاکس را متوجه شوید، بهتر است بدانید هر یک از این مواد، فواید مخصوص به خود را دارند. در این بخش، مزایای بوتاکس و فیلر را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می دهیم.

• فواید تزریق بوتاکس

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که مهمترین فواید تزریق بوتاکس، این است که هم برای جوانسازی و زیبایی پوست و هم برای موارد درمانی کاربرد دارد. شما می توانید از این روش فوق العاده برای درمان میگرن، تعریق بیش از حد، تورم و بزرگی مثانه و پروستات و سایر موارد این چنینی استفاده کنید.

مزوبوتاکس چیست ؟ مزوبوتاکس صورت و کاربردهای آن

علاوه بر این موارد، باید بدانید که بوتاکس می تواند تأثیر فوق العاده ای بر درمان چین و چروک های صورت و جوانسازی پوست نیز داشته باشد. اگر در پیشانی، اطراف چشم، لب و بینی خود خطوطی مشاهده می کنید، خیلی راحت می توانید از طریق بوتاکس آنها را درمان کنید.

• فواید تزریق فیلر

از سوی دیگر، به خاطر داشتن موادی مانند هیالورونیک اسید، فیلر به صورت طبیعی می تواند تاثیر فوق العاده ای بر جوانسازی پوست صورت داشته باشد. این ماده باعث می شود که کلاژن سازی در پوست شما سرعت بیشتری پیدا کند و به صورت طبیعی، جوانسازی صورت آن تضمین خواهد شد.

به علاوه، فیلر می تواند تأثیر فوق العاده ای به روز رسانی و آبرسانی پوست شما نیز داشته باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در صورت داشتن رطوبت و مرطوب نگه داشتن پوست، احتمال بروز چین و چروک در پوست صورت شما نیز تا حد خیلی زیادی کاهش پیدا می کند. همه این موارد باعث شده اند که خیلی از افراد و پزشکان، از فیلر به جای خیلی از روش های جراحی و زیبایی استفاده کنند. یکی از مهمترین فواید تزریق فیلر، ماندگاری بالای این روش است.

فواید تزریق بوتاکس و فیلر کدام اند

عوارض تزریق بوتاکس و فیلر کدام اند؟

فاکتور دیگری که به شما کمک می کند تا متوجه شوید بهتر است یا بوتاکس و مطمئن شوید که کدام یک از این روش ها مناسب تر هستند، این است که عوارض هر یک از آنها را بدانید. به طور کلی، هر روش زیبایی عوارض مخصوص به خود را دارد که برخی از آنها کاملا رایج هستند و تقریبا در همه افراد به وجود می آیند. این عوارض رایج بوده و نیازی به هیچ گونه نگرانی ندارند و بعد از گذشت چند روز به راحتی از بین می روند.

این در حالی است که اگر به یک کلینیک غیرمعتبر مراجعه کنید و پزشک مورد نظر شما هم تخصص کافی نداشته باشد، ممکن است هریک از این روش ها عوارض بسیار شدید و جبران ناپذیری داشته باشند. البته بروز عوارض جدید در متقاضیان بسیار نادر است و تنها در صورتی به وجود می آید که شما به سراغ پزشکی ناوارد و غیر متخصص بروید. در این بخش، برخی از مهمترین عوارض تزریق فیلر و بوتاکس را به صورت مجزا نام می بریم.

عوارض تزریق بوتاکس و فیلر کدام اند

• عوارض تزریق بوتاکس

مهمترین دلیلی که می تواند موجب بروز عوارض درد تزریق بوتاکس شوند، مراجعه به کلینیک غیر معتبر، تخصص نداشتن پزشکی و حتی عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق هستند. برخی از مهمترین عوارض بوتاکس، عبارت اند از:

 تورم، التهاب و قرمزی چشم ها
 سردرد
 درد و خشکی دهان
 کبودی نزدیکی محل تزریق
 افتادگی پلک در موارد نادر

• عوارض تزریق فیلر

از سوی دیگر، فیلر هم می تواند عوارض محدودی داشته باشد که در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص و کلینیک های غیرمعتبر دیده می شوند. البته بخش زیادی از عوارض فیلر، بعد از گذشت چند روز به خودی خود از بین خواهند رفت. بعضی از رایج ترین عوارضی که با تزریق فیلر به آنها دچار می شوید، شامل موارد زیر می شوند:

 خارش
 التهاب، کبودی، احساس درد و حساسیت در نواحی در محل تزریق
 آسیب دیدگی پوست در موارد نادر
 تغییر رنگ یا رنگدانه پوست در موارد نادر
 ایجاد توده یا عدم تقارن در بخشهای تصویب شده در موارد نادر

عوارض تزریق فیلر

ماندگاری فیلر بیشتر است یا بوتاکس؟

فاکتور دیگری که به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که فیلر بهتر است یا بوتاکس و تصمیم بگیرید که از کدام یک از این روش ها استفاده کنید، این است که ماندگاری هر یک از آن ها را بدانید. طبیعتا هر کسی به دنبال روشی است که ماندگاری بیشتری داشته باشد و نیازی نباشد که در مدت زمان سریعی، مجددا برای ترمیم به پزشک مراجعه کند.

• ماندگاری بوتاکس

به طور کلی، به نظر می رسد که بوتاکس ماندگاری کمتری نسبت به فیلر داشته باشد. از این رو، نهایت زمانی که ممکن است بوتاکس برای شما ماندگاری داشته باشد، بین 4 تا 6 ماه است که بعد از گذشت این بازه زمانی، مجددا باید به پزشک مراجعه کنید.

برای ماندگاری بیشتر بوتاکس لازم است تا نکات مراقبت بعد از تزریق بوتاکس را حتما رعایت کنید.

• ماندگاری فیلر

همان طور که در بخش بالا هم گفتیم، فیلر ماندگاری خیلی بیشتری نسبت به بوتاکس دارد. حتی اگر از بی کیفیت ترین فیلر هم استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که حداقل 6 ماه آینده خواهد داشت. این در حالی است که فیلرهای برند و پرطرفدار، می توانند تا بیشتر از 2 ساله ماندگاری داشته باشند.

پس اگر به دنبال روشی هستید که ماندگاری بالاتری داشته باشد، مطمئن باشید که فیلر برای شما مناسب تر است. از سوی دیگر، بهتر است انتظارات خود برای مدت زمان ماندگاری این روش را با پزشک در میان بگذارید تا بهترین نوع فیلر با ماندگاری بالا را برای شما بکار ببرد.

قیمت تزریق فیلر و بوتاکس

در نهایت، آخرین فاکتور مهمی که باعث می شود تصمیم بگیرید که تزریق فیلر بهتر است یا بوتاکس و از یکی از این روش ها استفاده کنید، هزینه آنهاست. همان طور که انتظار می رود، روشی با ماندگاری بیشتر، نیاز به پرداخت هزینه بالاتری دارد و این امر کاملا طبیعی است.

با توجه به این موضوع، می توان متوجه شد که هزینه مورد نیاز برای تزریق فیلر بیشتر از بوتاکس است. البته این هزینه کاملا ارزشش را دارد. زیرا دیگر شما نیازی ندارید که هر 4 تا 6 ماه یک بار، برای ترمیم و تزریق به پزشک مراجعه کنید. البته باید بدانید که هزینه پرداختی شما برای تزریق فیلر و بوتاکس به شرایط بدنی و میزان مواد تزریق شده نیز بستگی دارد.

قیمت تزریق فیلر و بوتاکس

اگر مایل به انجام تزریق فیلر هستید، به شما توصیه میکنیم که بلاگ بهترین دکتر فیلر در تهران را حتما مطالعه کنید.

سخن نهایی

همان طور که در این مقاله از لنداسپا متوجه شدید، هر یک از روش های تزریق فیلر و بوتاکس، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. البته با توجه به مواردی که گفتیم، به نظر شما فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ در صورتی که به دنبال یک روش زیبایی برای حجم دهی به صورت خود هستید و می خواهید ماندگاری بالاتری هم داشته باشد، به نظر می رسد فیلر گزینه مناسب تری باشد. این در حالی است که اگر بخواهید از روش های درمانی آنها کمک بگیرید، به احتمال زیاد بوتاکس پاسخگوی نیاز های شما خواهد بود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا