پوستزیباییسلامت

نحوه انجام بوتاکس پیشانی و مراقبت های آن

به احتمال خیلی زیاد شما هم افرادی را دیده اید که در نواحی پیشانی خود، چین و چروک های زیادی دارند. مهمترین دلیل بروز این چین و چروک ها، اخم کردن و قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید است. خوشبختانه با انجام روش های مختلف مانند بوتاکس پیشانی توسط افراد متخصص، می توان تا حد خیلی زیادی این چین و چروک ها را محو کرد و چهره ای جوان و شاداب داشت. در این مقاله از لنداسپا، ما اطلاعات کاملی درباره تزریق بوتاکس پیشانی در اختیار شما قرار خواهیم داد و توضیح می دهیم که این عمل چه عوارضی دارد.

قبل از این که درباره این عمل و یا حتی مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی اطلاعاتی ارائه دهیم، بد نیست بدانید که این روش کاملا بدون درد بوده و به شما این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن، به نتیجه مورد انتظار خود برسید. البته فقط در شرایطی می توانید به نتیجه مطلوبی از این عمل دست پیدا کنید که پزشک متخصص و ماهری بوتاکس را برای شما تزریق کند. در این صورت، خواص بوتاکس پیشانی فوق العاده زیاد خواهد بود.

کاربرد بوتاکس پیشانی چیست؟

همان طور که در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم، مهمترین کاربرد بوتاکس پیشانی این است که چین و چروک های ناحیه پیشانی و بین ابروها را از بین می برد. یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده داروی بوتاکس، سمی به نام بوتولونیوم است که در مواد غذایی، برای نگهداری کنسرو کاربرد دارد. مقدار این سم در مواد بوتاکس فوق العاده کم است و به همین دلیل هم هیچ گونه خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

کاربرد بوتاکس پیشانی چیست؟

رعایت مراقبت بعد از بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد!

زمانی که شما در سن کمتر هستید، پوستتان به صورت خودکار کلاژن تولید می کند و احتمال بروز چین و چروک خیلی کمتر است. این در حالی است که با افزایش سن، خاصیت کلاژن سازی پوست از بین می رود و به همین دلیل هم پوست حالتی افتاده خواهد داشت و چین و چروک به وجود می آیند.

در پیشانی بسیاری از افراد، دو نوع خطوط استاتیک و دینامیک دارند که خطوط استاتیک، خط های دائمی هستند که همیشه مشاهده می کنید. در مقابل، خطوط دینامیک زمانی نمایان می شوند که شما اجزای صورت خود را تکان می دهید. مهم ترین کاربرد بوتاکس پیشانی این است که به محو شدن این خطوط کمک خیلی زیادی می کند. پس اگر شما هم می خواهید از عمیق شدن خطوط پیشانی خود جلوگیری کنید، تزریق بوتاکس پیشانی می تواند بهترین گزینه باشد.

خواص بوتاکس پیشانی

گفتیم که یکی از مهم ترین خواص بوتاکس پیشانی که موجب افزایش محبوبیت آن شده، غیر تهاجمی بودن آن است. علاوه بر این موضوع، تزریق بوتاکس پیشانی خواص دیگری نیز دارد که باعث شده افراد خیلی زیادی در سراسر جهان، از این روش برای از بین بردن خطوط پیشانی خود استفاده کنند. در این بخش، برخی از مهم ترین خواص بوتاکس پیشانی را به صورت مختصر نام می بریم. خواندن این موارد، به شما کمک می کند تا بوتاکس پیشانی را با خیال راحت تری انجام دهید.

خواص بوتاکس پیشانی

لبخند لثه ای و راه درمان و اصلاح آن

 • شادابی پوست با از بین بردن چین و چروک های پیشانی
 • برگرداندن صورت به حالت طبیعی
 • نتیجه فوق العاده زیبا و عالی
 • عدم نیاز به جراحی و کاملا غیر تهاجمی
 • عدم نیاز به دوره نقاهت امکان انجام فعالیت های روزمره بعد از تزریق

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که خواص بوتاکس پیشانی شامل موارد زیادی است و با انجام این عمل، شما می توانید چهره جوان، شاداب و بدون چین و چروک داشته باشید.

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی

یکی از مهمترین موضوعاتی که شاید خیلی از افراد به آن توجه نکنند، مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی است. اگرچه گفتیم که این عمل نیاز چندانی به دوره نقاهت طولانی ندارد و می توانید خیلی راحت به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید، اما فراموش نکنید که رعایت مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی می تواند تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان ماندگاری آن داشته باشد. برخی مراقبت های بسیار ساده وجود دارند که باید حتما بعد از این عمل مد نظر قرار دهید تا علاوه بر ماندگاری، شادابی پوست شما هم بیشتر حفظ شود.

در این بخش، تعدادی مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی را شما معرفی می کنیم که می توانید با انجام دادن آنها، به بهترین نتیجه از این عمل دست پیدا کنید. پس حتما به همه آنها توجه داشته باشید تا هزینه و وقتی که برای بوتاکس پیشانی صرف کرده اید، به هدر نرود.

مقاله پیشنهادی:به نظر شما فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی
 • شستن صورت بعد از 72 ساعت با استفاده از آب ولرم و پاک کننده ملایم
 • خشک کردن صورت با حوله بسیار نرم
 • استفاده از سرم هیالورونیک اسید به منظور جلوگیری از خشکی پوست و بازگشتن رطوبت
 • عدم ماساژ دادن صورت حداقل تا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس
 • انجام روتین پوستی تحت نظر پزشک
 • عدم مصرف الکل و مسکن بعد از تزریق بوتاکس پیشانی
 • ورزش نکردن حداقل تا 24 ساعت بعد
 • قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و یا گرمای زیاد
 • نپوشیدن کلاه تنگ بعد از بوتاکس پیشانی

در این مقاله برای شما توضیح می دهیم که قبل از بوتاکس چه باید کرد

بوتاکس پیشانی چگونه انجام می شود؟

زمانی که شما تصمیم می گیرید که فرایند بوتاکس پیشانی را انجام دهید، اول از همه باید یک پزشک متخصص و ماهر پیدا کنید و بعد از مشورت با پزشک، هر سوالی که از او دارید را بپرسید. در قدم دوم، پزشک متخصص، پیشانی شما را به طور کامل تمیز می کند و با استفاده از بی حسی موضعی، همان قسمت پیشانی را بی حس می کند تا هیچ دردی احساس نکنید.

در مرحله سوم، پزشک مواد مورد نیاز در بوتاکس را با استفاده از یک سرنگ خیلی نازک به نواحی مورد نظر در پیشانی شما تزریق خواهد کرد. به همین راحتی، بوتاکس پیشانی به اتمام می رسد و می توانید به منزل بروید. ممکن است بعد از تزریق بوتاکس پیشانی، همان ناحیه کمی ملتهب باشد که کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند ساعت تا چند روز از بین می رود.

بوتاکس پیشانی چگونه انجام می شود؟

بوتاکس لبخند لثه ای چگونه موجب درمان آن می شود؟

عوارض تزریق بوتاکس پیشانی

اگرچه بوتاکس پیشانی می تواند مزایای خیلی زیادی داشته باشد، اما اگر به سراغ پزشک متخصصی برای انجام این عمل نروید، شاید نتیجه ای که می خواهید را به دست نیاورید. همچنین در صورت رعایت نکردن مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی و عدم انجام کارهایی که گفتیم، ممکن است این مشکل برای شما بیشتر شود. در این بخش، برخی از مهم ترین عوارض بوتاکس پیشانی را معرفی می کنیم که در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص و یا عدم رعایت مراقبت های بعد از این عمل، به وجود می آیند.

 • کبودی: همان طور که پیش از این نیز گفتیم، کبودی بعد از بوتاکس پیشانی به راحتی از بین می رود و اصلا نیازی نیست که نگران آن باشید.
 • احساس درد: اگر پزشک متخصص از بی حسی موضعی هم برای شما استفاده کند، ممکن است احساس درد خیلی کمی داشته باشید که این مسئله بیشتر به شرایط بدنی خود شما بستگی دارد.
 • خونریزی: در صورتی که سوزن حاوی مواد بوتاکس وارد مویرگ یا ورید کوچک پوست شما شود، ممکن است خونریزی خفیفی هم داشته باشید. البته اگر پزشک مورد نظر شما برای انجام بوتاکس تخصص کافی داشته باشد، احتمال این خونریزی خیلی کمتر خواهد شد.
عوارض تزریق بوتاکس پیشانی

مقاله پیشنهادی: بهترین کلینیک زیبایی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

 • حالت تهوع یا یبوست: اگر بعد از بوتاکس دچار حالت تهوع یا یبوست شدید یا به طور کلی، احساس معده درد کردید، بهتر است میزان مصرف سبزیجات خود را افزایش دهید و تا حد امکان، غذاهای کم چرب و سبک تر بخورید. حمام آب گرم هم می تواند تا حد خیلی زیادی این مشکل را برطرف کند.
 • احساس خشکی زیاد در دهان: این امکان وجود دارد که بعد از تزریق بوتاکس پیشانی ، متوجه شوید که بزاق دهان شما خیلی ترشح نمی شود و احساس خشکی زیادی در دهان خود داشته باشید. در این شرایط، استفاده از دهانشویه و آدامس بدون قند، می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین تا حد امکان، بیشتر از قبل آب بنوشید.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که درباره بوتاکس پیشانی پرسیده می شود، مدت زمان ماندگاری آن است. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، رعایت مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی می تواند تاثیر زیادی در مدت زمان ماندگاری آن داشته باشد. اما به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که این عمل تقریبا 4 ماه ماندگاری داشته باشد و بعد از گذشت این بازه زمانی، باید مجددا برای تزریق بوتاکس پیشانی مراجعه کنید.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

بوتاکس برای میگرن چه فوایدی دارد

فاصله بین تزریق بوتاکس، به شرایط جسمانی خود شما نیز بستگی دارد. همچنین اگر لایف استایل سالمی داشته باشید، ممکن است این ماندگاری بیشتر هم شود. بعد از این که چند جلسه هر 4 ماه یک بار برای بوتاکس به پزشک مراجعه کردید، فاصله زمانی بین تزریق ها طولانی تر خواهد شد.

تزریق چند واحد بوتاکس برای پیشانی

در نهایت، آخرین موضوعی که ما درباره بوتاکس پیشانی به آن می پردازیم، تعداد واحدهایی است که باید به پیشانی شما تزریق شود. به طور کلی، این مسئله را پزشک تعیین می کند و تعداد واحدهای تزریقی بوتاکس بسته به نوع بدن و میزان چین و چروک های شما، می تواند متفاوت باشد. بیشتر مواقع، پزشکان بین 10 تا 30 واحد بوتاکس به پیشانی مراجعه کنندگان تزریق می کنند. هرچه میزان چین و چروک های پیشانی شما کمتر باشد، تعداد واحدهای کمتری هم تزریق خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، به طور کامل درباره تزریق بوتاکس پیشانی صحبت کردیم و برای شما عزیزان توضیح دادیم که روش اگر توسط پزشک متخصص و حرفه ای انجام نشود، می تواند باعث بروز مشکلاتی در بدن شود. به همین دلیل اگر شما هم در نواحی پیشانی خود چین و چروکی دارید، مطمئن شوید که به پزشک متخصص و کاربلدی مراجعه کرده اید. اگر هر سوال دیگری درباره بوتاکس پیشانی دارید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید.

4.1/5 - (36 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا