زیباییسلامت

بوتاکس لبخند لثه ای چگونه موجب درمان آن می شود؟

افرادی که دچار لبخند لثه ای شده اند و موقع خندیدن و یا حرف زدن، لثه های آنها بیش از اندازه نمایان می شود، می توانند از بوتاکس استفاده کنند. تزریق بوتاکس لبخند لثه ای مزایای بسیار زیادی دارد و در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. با استفاده از این روش شما می توانید برای همیشه از شر لبخند لثه ای خلاص شوید و لبخندهای جذاب و زیبایی داشته باشید. در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره درمان لبخند لثه ای با بوتاکس در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

به طور کلی، داشتن لبخند لثه ای موجب می شود که فرد اعتماد به نفس کمی داشته باشد. زیرا با وجود این مشکل، چهره افراد موقع خندیدن به طور کامل تغییر می کند. اگر شما همین مشکل را دارید و یا مشاهده کرده اید که این مسئله برای یکی از اطرافیانتان پیش آمده، می توانید از طریق بوتاکس آن را درمان کنید. در صورت داشتن لبخند لثه ای، تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید تا ببینید که اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس به چه صورت انجام می شود.

عملکرد بوتاکس برای لبخند لثه ای چگونه است؟

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، درمان لبخند لثه ای با بوتاکس امکان پذیر است. این در حالی است که در گذشته برای از بین بردن این مشکل فقط از طریق روش جراحی اقدام می کردند. به این صورت که بخش هایی از لثه را برش داده و با بلندتر کردن دندان ها، لثه ها را کوتاه تر می کردند و باعث می شدند تا لثه ها کمتر دیده شوند. عمل جراحی معایب زیادی دارد و یکی از مهمترین آنها، تهاجمی بودن آن است. در مقابل، شما می توانید با استفاده از یک روش کاملا غیر تهاجمی مانند بوتاکس لب خط لثه ای را از بین ببرید.

عملکرد بوتاکس برای لبخند لثه ای چگونه است؟

در بوتاکس مقدار زیادی سم بوتولونیم وجود دارد که وقتی تزریق می شوند، باعث می شود که لب های فوقانی کمی حالت شل و افتاده ای به خود بگیرند و خیلی بالا نروند. در نتیجه این امر، لثه ها خیلی کمتر دیده می شوند و به همین دلیل هم لبخند لثه ای از بین خواهد رفت. بسته به شرایط بدنی افراد و میزان نمایش لثه ها در هنگام لبخند زدن، ممکن است پزشک متخصص تشخیص دهد که از دو یا حتی چند واحد بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای استفاده کند.

با توجه به این موارد می توان گفت که رفع لبخند لثه ای با بوتاکس به این صورت است که با شل و افتاده کردن لب بالایی، از منقبض کردن آن موقع لبخند زدن و خندیدن جلوگیری می کنند و به همین دلیل هم لثه ها دیده نخواهند شد.

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه ای

از آنجا که بوتاکس لبخند لثه ای موجب شل شدن لب های فوقانی فرد می شود، ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که محل تزریق این بوتاکس برای از بین بردن لبخند لثه ای هم لب بالایی است. در حالی که این گونه نبوده و بیشتر پزشکان ترجیح می دهند که بوتاکس مورد نیاز را به بالاتر از لب فوقانی و نزدیکی بینی تزریق کنند. در این روش، پزشک متخصص از شما می خواهد که روی تخت دراز کشیده و در حالت ۶۰ درجه، مواد بوتاکس را وارد محل مورد نظر می کند.

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه ای

ژل لب روسی چیست؟ 7 برند برتر تزریق فیلر لب مدل روسی

قبل از انجام این کار، مشخص می کند که قرار است سرنگ بوتاکس وارد کدام ناحیه از پوست شما شود و به خاطر استفاده از مواد بی حسی موضعی، هیچ گونه درد خیلی زیادی نخواهید داشت. برای این که محل تزریق بوتاکس لبخند لثه ای بهتر تشخیص داده شود، پزشک متخصص از شما درخواست می کند تا کمی لبخند بزنید.

سپس به آرامی سرنگ باریک حاوی مواد بوتاکس را در نزدیکی عضلات بینی و بالاتر از لب تزریق می کند. این تزریق که موجب رفع لبخند لثه ای با بوتاکس می شود، مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه آنها را مطرح می کنیم.

فواید درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

بر اساس اطلاعاتی که در ابتدای این مقاله در اختیار شما قرار دادیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که بوتاکس لب برای لبخند لثه ای چه مزایایی دارد. مهم ترین مزیت این روش در مقابل روش های قدیمی تر، این است که به صورت کاملا غیر تهاجمی کار می کند و همان طور که گفتیم، پزشک متخصص حتی از بی حسی موضعی هم استفاده می کند. در نتیجه، این روش هیچ گونه درد خاصی ندارد و می توانید با خیالی آسوده و در سریع ترین زمان ممکن آن را انجام دهید.

مزوبوتاکس چیست؟ مزوبوتاکس صورت و کاربردهای آن

فواید درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

اگر فرد متخصص بوتاکس لبخند لثه ای را برای شما انجام دهد، نهایتا 10 تا 15 دقیقه به طول خواهد انجامید. از آنجا که این روش هیچ نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدتی هم ندارد، به شما این امکان را می دهد که بعد از تزریق خیلی راحت به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید.

یکی دیگر از مزایای فوق العاده رفع لبخند لثه ای با بوتاکس این است که اثرگذاری بسیار سریعی دارد. به این صورت که فقط چند روز و نهایتا تا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس در نواحی مورد نظر، متوجه تاثیر فوق العاده آن خواهید شد.

بوتاکس نه تنها موجب می شود که لبخند لثه ای شما از بین برود و لثه هایتان موقع خندیدن دیده نشوند، بلکه جنبه زیبایی دیگری هم دارد و باعث می شود که لب های شما حالتی جذاب تر و خوش فرم تر به خود بگیرند. علاوه بر همه این موارد، بوتاکس نسبت به روش های دیگر مقرون به صرفه تر است و با پرداخت هزینه مناسب و فوق العاده کم، می توانید از این عمل بهره مند شوید.

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای چه مقدار است؟

مدت زمان ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که برخی از مهم ترین آنها، شرایط جسمانی خود فرد متقاضی، تجربه و مهارت پزشک و حتی نحوه مراقبت بعد از تزریق هستند. اما در شرایط کلی، انتظار می رود که مواد بوتاکس بین 4 تا 9 ماه در بدن افراد ماندگار باشد. به این صورت که اگر فرد مراجعه کننده مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس لبخند لثه ای را رعایت کرد و برای انجام این عمل نزد پزشک با تجربه و ماهری رفت، به احتمال خیلی زیاد می تواند بین 8 تا 9 ماه از آن لذت ببرد.

ماندگاری بوتاکس لبخند لثه ای چه مقدار است؟

در مقابل، اگر فردی مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس برای رفع لبخند لثه ای را رعایت نکند، پزشک مورد نظر او تجربه و تخصص کافی نداشته باشد و آناتومی بدن او هم چندان با بوتاکس سازگار نباشد، ممکن است مدت زمان ماندگاری بوتاکس در این فرد کاهش پیدا کند. اما باز هم بوتاکس روشی مقرون به صرفه تر نسبت به روش های دیگر است.

عوارض بوتاکس لبخند لثه ای چیست؟

هر روش زیبایی عوارض مخصوص به خود را دارد که برخی از این عوارض در بیشتر افراد شایع است و بعد از گذشت چند روز از بین می روند و برخی دیگر هم در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص یا کلینیک غیر معتبر به وجود می آیند. این مسئله درباره ان لبخند لثه ای با بوتاکس هم صدق می کند.

عوارض بوتاکس لبخند لثه ای چیست؟

در این بخش، برخی از مهم ترین عوارض لبخند لثه ای را نام می بریم که برخی از آنها در همه افراد شایع است و بعد از گذشت چند روز ناپدید می شوند و برخی دیگر هم اگر به پزشک غیر متخصص مراجعه کنید، ایجاد می شوند. توجه داشته باشید که به محض مشاهده علائم ناخوشایند در خود بعد از تزریق بوتاکس برای رفع لبخند لثه ای، پیشنهاد می کنیم که حتما به پزشک متخصص و ماهری در این زمینه مراجعه کنید تا از تشدید این علائم در شما جلوگیری نماید.

 • تورم در ناحیه تزریق
 • کبودی و التهاب در ناحیه تزریق بوتاکس
 • احساس سوزش و درد خیلی کم بعد از تزریق
 • در موارد شدیدتر، اختلال در آشامیدن و خوردن آب و غذا
 • اختلال در تکلم و صحبت کردن
 • افتادگی بد فرم لب ها
 • عدم تقارن در لب ها موقع لبخند زدن
 • نارسایی دهانی

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس لب برای لبخند لثه ای

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، اگر قصد انجام بوتاکس لبخند لثه ای را داشته باشید، اول از همه باید برخی مراقبت های ساده قبل و بعد از این عمل را رعایت نمایید. با انجام این کارها، می توانید مطمئن باشید که لبخند لثه ای شما تا حد خیلی زیادی ناپدید خواهد شد و به بهترین نتیجه خواهید رسید.

علاوه بر این، رعایت این مراقبت ها موجب می شود که احتمال درگیر شدن با عوارض بوتاکس لبخند لثه ای هم برای شما به حداقل برسد. در این قسمت توضیح خواهیم داد که قبل و بعد از بوتاکس لبخند لثه ای باید چه مراقبت هایی را رعایت کنید.

مراقبت های قبل از بوتاکس لبخند لثه ای

قبل از بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای شما باید کارهای خاصی انجام دهید و پوست خود را به طور کامل تمیز نمایید. پوست شما باید بدون هیچ گونه مواد آرایشی باشد و خود را آماده تزریق بوتاکس کنید. مهم ترین کارهایی که باید قبل از درمان لبخند لثه ای با بوتاکس انجام دهید، عبارت اند از:

مراقبت های قبل از بوتاکس لبخند لثه ای
 • عدم استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی حداقل از سه روز قبل از تزریق بوتاکس
 • مطلع کردن پزشک در صورت داشتن هرگونه حساسیت به بوتاکس یا هر حساسیت پوستی دیگر
 • عدم مصرف داروهای ضد حساسیت یا رقیق کننده خون حداقل از 24 ساعت قبل از درمان

مراقبت های بعد از بوتاکس لبخند لثه ای

علاوه بر قبل از این عمل، شما باید بعد از تزریق بوتاکس هم برخی مراقبت ها را رعایت کنید تا حتی ساده ترین عوارض این عمل مانند کبودی و تورم هم در شما به حداقل برسد. مهم ترین کارهایی که باید بعد از تزریق بوتاکس لبخند لثه ای انجام دهید، به شرح زیر هستند.

 • عدم لمس کردن یا ماساژ دادن نواحی تزریق شده حداقل تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس
 • عدم انجام ورزش ها و فعالیت های بدنی خیلی سنگین حداقل تا یک هفته بعد از تزریق
 • قرار نگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید تا 3 روز بعد از درمان

روش اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس مناسب چه کسانی است؟

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس برای کسانی مناسب است که موقع خندیدن و یا حتی حرف زدن، لثه های آنها بیش از اندازه نمایان می شود و این امر موجب شده که چهره آنها ظاهر بدی به خود بگیرد. بهتر است کسانی از این روش استفاده کنند که به هیچ گونه بیماری زمینه ای مبتلا نباشند و داروهای خاصی مصرف نکنند.

روش اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس مناسب چه کسانی است؟

خوشبختانه بیشتر افراد بین 25 تا 65 ساله می توانند از این روش فوق العاده استفاده کنند. حتی اگر کمتر یا بیشتر از این بازه سنی هم داشته باشید، بسته به صلاح دید و مشورت با پزشک شاید بتوانید لبخند لثه ای خود را با بوتاکس درمان کنید.

لازم به ذکر است که خانم های باردار و مادران شیرده، امکان استفاده از مواد بوتاکس برای از بین بردن لبخند لثه ای را ندارند. همچنین اگر هر فردی به مواد بوتاکس آلرژی داشته و یا هر حساسیت پوستی دیگری داشته باشد، به احتمال خیلی زیاد بوتاکس برای او مناسب نخواهد بود. برای این که مطمئن شوید که آیا شما هم گزینه مناسبی برای رفع لبخند لثه ای با بوتاکس هستید یا خیر، از قبل با پزشک متخصص مشورت کنید و تمام اطلاعات پزشکی خود را در اختیار او قرار دهید.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، متوجه شدید که بوتاکس لبخند لثه ای چیست و چگونه انجام می شود. همان طور که گفتیم، این روش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد و به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه دردی، اثرات لبخند لثه ای را از بین ببرید. مهم ترین نکته ای که در این زمینه باید مد نظر قرار دهید، این است که به پزشک متخصص و کلینیک معتبری مراجعه نمایید و مراقبت های قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای با بوتاکس را انجام دهید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا