تغذیهتناسب اندام

برای کوچک شدن سینه چه بخوریم که مضر نباشد؟

چاقی و افزایش وزن، یکی از شایع ترین مشکلات در جامعه امروزی است و علاوه بر این که باعث ابتلا به انواع بیماری ها می شود، زیبایی ظاهر فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. خیلی از افراد چاق با مشکل بزرگ شدن سینه مواجه می شوند که این موضوع برای بسیاری از آنها خوشایند نیست. از همین رو، افراد زیادی مدام در فکر این هستند که برای کوچک شدن سینه چه بخوریم؟ پس برای آشنایی با غذای کوچک شدن سینه در خانه، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

برای کوچک شدن سینه چه بخوریم؟

در این لیست، مواردی را معرفی کرده ایم که با استفاده از آنها، سینه کوچک می شود. این موارد کاملا طبیعی و خانگی هستند و در همه جا پیدا می شوند. همچنین تمام این غذاها سالم هستند و همه افراد می توانند از آنها استفاده کنند، حتی کسانی که بیماری قند و چربی دارند. پس می توان گفت که خواندن این لیست علاوه بر لاغری، به سلامت شما نیز کمک زیادی می کند.

ارتباط رژیم کالری شماری با کاهش وزن چگونه است؟

֎ زنجبیل

 زنجبیل نوعی غذای کوچک کننده سینه محسوب می شود که متابولیسم بدن را افزایش می دهد. به وسیله زنجبیل، بافت چربی بدن می سوزد و از آنجایی که سینه نوعی بافت چربی است، به همراه بقیه چربی ها از بین می رود. برای کوچک شدن سینه، مصرف چای زنجبیل، یک گزینه کاملا مناسب است؛ به منظور درست کردن این دمنوش، باید به روش زیر عمل کنید.

 1. ابتدا طوری زنجبیل تازه را رنده کنید که مثل خمیر شود.
 2. یک قاشق غذا خوری از این خمیر را به آب یک فنجان آب جوش بیافزایید.
 3. بگذارید تا ده دقیقه خمیر زنجبیل و آب با هم بجوشند.
 4. نصف قاشق عسل برای شیرین شدن این چایی به آن اضافه کنید و بعد به آرامی آن را میل کنید.
 5. از این چایی می توانید روزی 2 تا 3 بار بنوشید.

خانم هایی که قصد کوچک کردن سینه خود را دارند، می توانند با برنامه های بدنسازی آن را انجام دهند

زنجبیل سبب کوچکی سایز سینه می‌شود

֎ تخم کتان

تخم کتان یک ماده غذایی سرشار از اسید های چرب امگا 3 است؛ بنابراین، توانایی این را دارد که سطح استروژن را در بدن پایین بیاورد. هرچه سطح استروژن در بدن بالاتر باشد، حجم سینه بزرگ تر می شود. در نتیجه، استفاده از تخم کتان یکی از روش های موثر برای کسانی است که می گویند برای کوچک شدن سینه چه بخوریم و چه غذایی برای این هدف مؤثر است. نحوه استفاده از تخم کتان به شرح زیر است:

 • 1  قاشق چایی خوری تخم کتان ویک لیوان آب را باهم ترکیب کنید و آن را هر روز صبح میل نمایید.
 • همچنین می توانید، از روغن تخم کتان هم استفاده کنید. بدین منظور، 2 تا 1 قاشق چای خوری از این روغن را به سینه بمالید و ماساژدهید.

֎ چای سبز

چای سبز نوعی چای غنی از اکسیدان است که کمک زیادی برای کوچک شدن سینه ها می کند. کاتچین موجود در چای سبز با آب کردن چربی ها، روند لاغری را سرعت می بخشد و همین عامل هم باعث کاهش سایز پستان می شود. حتی بر اساس تحقیقات، مصرف چای سبز احتمال ابتلا به سرطان پستان را کم می کند. چای سبز را به این گونه مصرف کنید:

 • یک قاشق چای خوری برگ چای سبز را با یک استکان آب جوش را ترکیب نمایید
 • به این ترکیب تا 5 دقیقه زمان دهید تا دم بکشد و سپس آن را از صافی رد کنید.
 • نصف قاشق چای خوری عسل را به ترکیب فوق اضافه نمایید تا طعم آن بهتر شود.
 • این چای را سه تا چهار بار در طول روز بنوشید.
 • نوشیدن این چای را برای دریافت نتیجه بهتر، تا چندین ماه ادامه دهید.
چای سبز تاثیر چشمگیری در کاهش سایز سینه دارد

֎ سفیده تخم مرغ

زمانی که چربی سینه ها آب می شوند، سینه حالت شل و افتاده ای به خودش می گیرد؛ اما سفیده تخم مرغ این مزیت را دارد که هم چربی ها را می سوزاند و هم از شل شدن سینه ها جلوگیری می کند و سینه ها را سفت نگه  می دارد. برای استفاده از سفیده تخم مرغ هم به روش زیر عمل کنید:

 • سفیده تخم مرغ را آنقدر هم برنید تا به یک بافت کرمی شکل تبدیل شود.
 • این بافت کرمی را به زیر سینه بمالید.
 • اکنون 30 دقیقه منتظر بمانید تا این ماسک خشک شود و تاثیر خود را بگذارد.
 • حالا عصاره پیاز را به یک لیوان آب اضافه کنید و ماسک روی پستان را با همین ترکیب بشویید.
 • این روش درمانی را تا چند ماه دائما تکرار کنید تا از نتیجه آن، یعنی کوچک شدن سینه ها شگفت زده شوید.

֎ زردچوبه

یکی از موثرترین روش ها برای کاهش سایز سینه که تأثیر زیادی دارد، مصرف زرد چوبه و چریش است. این روش درمانی بیشتر برای کم کردن التهاب های پستان در دوره شیر دهی استفاده می شود. هر دوی این مواد هم خاصیت ضد التهابی دارند و به همین دلیل هم تورم و حجم سینه را کاهش می دهند. زرد چوبه و چریش را باید این گونه مصرف نمایید:

 • مقدار کمی برگ چریش بردارید و با 4 فنجان آب جوش مخلوط کنید.
 • اجازه دهید برگ چریش تا ده دقیقه استراحت کند و دم بکشد و آن را از صافی رد کنید.
 • در این مرحله، 2 قاشق غذا خوری زرد چوبه و یک قاشق چای خوری عسل را با چریش ترکیب نمایید.
 • چندین ماه هر روز از این دمنوش بخورید تا سینه های شما کوچک شود.
مصرف زردچوبه سبب لاغری سینه خواهد شد

֎ گوارنا

این سوال در ذهن خیلی از افراد است که برای کوچک شدن سینه چه بخوریم تا ضرری نداشته باشد؟ پاسخ ما به این سوال، گوارنا است. گوارنا معمولا در ساخت قرص های کوچک کننده حجم سینه استفاده می شود که طرفداران زیادی دارد. گوارنا نوعی گیاه دارویی است که می توان آن را به صورت خام استفاده نمود.

 استفاده از این گیاه در تمام جهان مرسوم است؛ برای مثال، در آمریکای جنوبی، بسیاری از زنان بعد از اتمام دوره شیر دهی برای کوچک شدن سینه شروع به مصرف گوارنا می کنند. در این گیاه، مقدار زیادی کافئین و تانن وجود دارد که متابولیسم را افزایش می دهد. افزایش متابولیسم باعث کاهش بافت های چربی بدن می شود و در نتیجه، حجم سینه کاهش می یابد.

֎ روغن ماهی

در روغن ماهی هم مقدار فراوانی اسید های چرب ترانس موجود است که برای کوچک شدن سایز سینه موثر هستند. روغن ماهی، وزن و سطح استروژن را در بدن کاهش می دهد که این موارد، دو عامل اساسی برای کوچک شدن پستان محسوب می شوند. برای کسب نتیجه مطلوب، بهتر است از نوعی ماهی استفاده کنید که در آب های سرد زندگی می کنند. ماهی سالمون، ماهی خال مخالی و تن ماهی، جزو ماهی های آب سرد به حساب می آیند و سرشار از اسید های چرب امگا 3 هستند.

اگر به ماهی علاقه ندارید، می توانید از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید تا به یک نتیجه مطلوب برسید. در طول روز برای تامین نیاز بدن و کوچک شدن پستان، 2 تا 3 عدد از این قرص مکمل استفاده کنید و این روند را تا چندین ماه ادامه دهید.

این روغن اگر همراه با ورزش های هوازی استفاده شود، تاثیر زیادی بر کاهش چربی کل بدن می گذارند و مناسب ترین ماده غذایی برای افرادی است که دغهدغه این را دارند که برای کوچک شدن سینه چه بخوریم که مضر نباشد.

توصیه می‌کنیم به مقاله ماساژ بزرگ شدن سينه با روغن زيتون مراجعه نمائید

ماهی با داشتن روغن ترانس سینه ها را کوچک میکند

֎ مواد فیبردار

اگر اندازه سینه های شما به دلیل چاقی بزرگ است، استفاده از مواد فیبردار، برکاهش وزن شما تاثیر زیادی می گذارد. در صورتی که بیماری خاصی ندارید، بهترین راه حل برای کوچک کردن سایز سینه شما، کم کردن وزن است. کاهش وزن برای افراد چاق نه تنها سایز سینه را کم می کند، بلکه باعث بالا رفتن سطح سلامتی و عملکرد بدن می شود. در واقع خوردن فیبر بیشتر به شما کمک می کند تا بدن متعادلی داشته باشید.

فیبر حاوی انرژی و کالری بسیار کمی است و از جمع شدن چربی های زیر پوست جلوگیری می کند. فیبر نوعی ماده غذایی است که در سبزیجات و برخی میوه ها وجود دارد. بدن نمی تواند فیبر را هضم کند؛ همین دلیل هم باعث می شود تا به راحتی این مواد از روده شما عبور کند.

در نتیجه، هیچ انرژی وارد بدن شما نمی شود و وزنتان افزایش نمی یابد. فیبر باعث می شود حجم غذایی که می خورید، افزایش پیدا کند و غذا را بیشتر بجوید و اشتهای شما از بین برود. برخی مواد غذایی که حاوی فیببر هستند شامل ذرت، نخود، لوبیا و سویا می شوند.

توجه داشته باشید که همراه فیبر ها، آب زیادی مصرف کنید تا دچار یبوست نشوید؛ زیرا فیبر هرچه آب در روده است را به خود جذب می کند. اگر معده شما نفخ یا گاز زیادی دارد، باید مقدار مصرف فیبر را کاهش دهید تا بدن شما دچار آسیب نشود. طول مدت زمان مصرف فیبرها بسته به بیماری شما، از چند روز تا چند ماه ادامه پیدا می کند.

مقاله پیشنهادی: انواع ماساژ سینه شامل چه مواردی است ؟

کوچک شدن سینه با مصرف فیبر فراوان امکان پذیر خواهد بود

֎ کالری مصرفی را کاهش دهید

در میان لیست روش های کوچک کننده سینه که معرفی می کنیم، کاهش مصرف کالری، بهترین راه حل است. برای پایین آوردن وزنتان، شما نیاز به کاهش مصرف کالری دارید. کالری در واقع همان انرژی بدن است و زمانی که کالری کمی مصرف می کنید، بدن مجبور به چربی سوزی می شود. میزان انرژی مورد نیاز بدن به وزن، جنسیت، سلامتی و بیماری در هر فرد متفاوت است. اما به طور معمولی، هر فرد برای تامین نیاز های روزانه به 1200 تا 2200 کیلوکالری انرژی نیاز دارد.

֎ چربی، نمک و شکر را مصرف نکنید

وزن شما زمانی به تعادل می رسد که میزان کالری وارده به بدنتان با میزان مصرف انرژی شما در روز برابر باشد. اما در صورتی که بیشتر از میزان مورد نیازتان کالری وارد بدنتان شود، چاق می شوید و چربی ها در قسمت سینه جمع می شوند. پس میزان مصرف انرژی را در طول روز متناسب با سطح فعالیت و وزن خود تنظیم کنید.

ما در این مقاله گفتیم که برای کوچک شدن سینه چه بخوریم و چه غذاهایی مفید هستند؛ اما در واقع باید بگوییم چه چیز های را نباید بخوریم. مصرف نمک، شکر و چربی علاوه بر این که باعث ابتلا به انواع بیماری ها می شوند، در افزایش وزن تاثیر زیادی دارند که همین عامل، سایز سینه را بالا می برد. نمک باعث می شود بدن آب بیشتری مصرف کند و برای مدت طولانی آن را در خود نگه دارد و در نتیجه، وزن فرد بالا رود.

قند هم کالری بی اثر دارد که باعث می شود زود به زود احساس گرسنگی کنید و زیاد غذا بخورید که این کار، باعث چاقی شما می شود. همه ما از مضرات چربی آگاه هستیم و می دانیم چگونه هرکس را چاق می کند؛ پس باید از مصرف این موارد خودداری کنید تا چاق نشوید و سایز سینه هایتان بیشتر شود.

در این مقاله به برخی از رایج‌ترین علت افتادگي سينه زنان اشاره شده است

چربی، نمک و شکر را مصرف نکنید تا سینه های کوچک تری داشته باشید

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، برای شما عزیزان توضیح دادیم که برای کوچک شدن سایز سینه چه بخوریم و چه مواد غذایی هم نخوریم؟ شما باید از برخی موارد کلی پیروی کنید که شامل انجام حرکات ورزشی و رژیم غذایی درست می شوند. بزرگ ترین عامل افزایش سایز سینه، چاقی است؛ پس باید به منظور کوچک کردن سایز سینه خود، وزنتان را از طریق استفاده از یک رژیم غذایی استاندارد، کاهش دهید. این کار علاوه بر کوچک کردن پستان، باعث راحتی و سالم ماندن بدن می شود.

4.4/5 - (211 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا