تناسب اندام

کوچک کردن سینه، انواع روش ها و مزایای جراحی ماموپلاستی

یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها زیبایی ظاهر و اندامشان است و همیشه سعی می کنند بدنشان را زیباتر و خوش اندام تر نگه دارند. اندازه سینه برای بسیاری از خانم ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برخی از خانم ها بر این باور هستند که هر چه اندازه سینشان بزرگ تر باشد، زیباتر و خوش اندام تر دیده می شوند؛ اما بسیاری از آن ها نیز نظر متفاوتی دارند و داشتن سینه های کوچک را ترجیح می دهند. راه های زیادی برای کوچک کردن سینه وجود دارند که در ادامه بیشتر درمورد آن ها توضیح می دهیم.

علت بزرگی سایز سینه خانم ها چیست؟

برای شناخت روش های کوچک کردن سینه، ابتدا باید دلیل بزرگ شدن سینه ها را بدانید. بزرگ بودن اندازه سینه به دلایل مختلفی مانند افزایش سایز بافت چربی، ماهیچه و غده هورمونی بدن است. دیگر عواملی که باعث بزرگ بودن سایز سینه ها می شوند، را به صورت خلاصه در قسمت زیر نام برده ایم:

 • چاقی
 • بارداری
 • ژنتیک
 • مصرف بعضی از دارو ها

یکی از راه‌های موثر که برای داشتن سینه زیبا توصیه می‌شود، ماساژ آن‌ها می‌باشد

با بالا رفتن سن انسان، سینه ها نیز رشد می کنند. ممکن است برای برخی از خانم ها رشد سینه شان متوقف نشود و مشکلات جدی برایشان پیش بیاید و دچار کمردرد و گردن درد شدیدی شوند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات، راه های بسیاری مانند تغذیه سالم و ورزش وجود دارند که شما می توانید از طریق آن ها اندازه سینه تان را کوچک تر کنید.

همچنین شما می توانید با انجام برنامه های ورزشی مانند هوازی و یا رژیم سالم و تغذیه مناسب، اندازه سینه های خود را تا حد ممکن کوچک کنید.

علت بزرگی سایز سینه خانم ها

روش های کوچک کردن سینه زنان

مهم ترین روش ها برای کوچک کردن سینه عبارت اند از:

 • انجام تمرینات هوازی مختلف
 • تمرین با برنامه بدنسازی
 • تغذیه سالم

در ادامه درباره این 3 مورد توضیحات بیشتری خواهیم داد.

در این مقاله با فواید ماساژ سینه آشنا شوید

֎ انجام تمرینات هوازی مختلف

ورزش های هوازی مانند دوچرخه سواری، طناب زدن، تردمیل و پیاده روی، کمک بسیار زیادی به شما می کنند تا سینه خود را کوچک کنید. این ورزش باعث می شود که سوخت و ساز بدن افراد افرایش یابد که این کار باعث می شود تمام چربی هایی که سینه ذخیره کرده است، از بین برود که به مرور زمان باعث کوچک تر شدن سایز سینه ها می شود

֎ تمرین با برنامه بدنسازی

خانم هایی که قصد کوچک کردن سینه خود را دارند، می توانند با برنامه های بدنسازی و تمرکز بر روی چربی سوزی عضلات سینه، تا حد ممکن سایز سینه های خود را کاهش دهند. زمانی که شما ورزش بدنسازی و چربی سوزی را انجام می دهید وزن و سایز کلی بدن شما کاهش می باید که این اتفاق باعث کاهش اندازه سینه می شود.

تمرین با برنامه بدنسازی

֎ تغذیه سالم با هدف کوچک کردن سینه

برخی از مود غذایی که باعث کاهش سایز سینه می شوند:

 • چای سبز
 • پودر زنجبیل در نوشیدنی ها
 • تخم کتان در غذا
 • سفیده تخم مرغ
 • روغن ماهی
تغذیه سالم با هدف کوچک کردن سینه

افتادگی سینه ها ممکن است به دلیل از دست‌دادن خاصیت ارتجاعی پوست باشد.

تأثیر لباس زیر در کوچک کردن سینه

افرادی که سینه های بسیار بزرگی دارند، می توانند برای کوچک کردن سینه و کوچک نشان دادنشان از لباس های زیر مناسبی استفاده کنند. برخی از لباس زیر ها هستند که در مدت زمان های مختلفی بر روی کاهش سایز سینه ها تأثیر بسیار خوبی می گذارند. همچنین برخی از لباس زیر ها از افتادگی سینه و بزرگ نشان دادن سینه جلوگیری می کنند.

 به این نکته توجه داشته باشید که لباسی را انتخاب کنید که سایز سینه هایتان باشد، چون زمانی که لباس زیرتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد ممکن است سینه هایتان در معرض مشکلاتی مانند افتادگی سینه و یا بزرگ تر شدن آن ها در مدت زمان های مختلفی قرار بگیرد.

کوچک کردن سینه با جراحی

عمل کوچک کردن سینه چه نام دارد؟

به عمل جراحی سینه برای کوچک کردن آن جراحی زیبایی ماموپلاستی می گویند. این روش علاوه بر این که باعث کوچک تر، سبک تر و سفت تر سینه ها می شود، بلکه باعث بهبود تقارن سینه و رفع افتادگی سینه ها نیز می شود. در ماموپلاستی چربی های بافت پستان و پوست از سینه برداشته می شود و برای افرادی مناسب است که سینه های بسیار بزرگی دارند. در ادامه برخی از مزایای کوچک کردن سینه با روش جراحی گفته شده است:

 • باعث بالا رفتن سینه سفت تر شدن و همچنین جوان تر نشان دادن ظاهر و اندام شما می شود.
 • زمانی که سینه هایتان کوچک تر باشد بسته لباس زیر راحت تر و جذاب تر می شود.
 • در لباس خود ظاهر و اندامی زیبا دارید.
 • زمانی که از لباس های شنا و لباس های وزرشی استفاده می کنید احساس بهتری نسبت به ظاهر و استایل خود دارید.
 • باعث بالا رفتن اعتمادبه نفس شما می شود.

ساده‌ترین راه های بزرگ شدن سينه با طب سنتی ، ایجاد تغییرات ساده در رژیم غذایی است

بهترین روش کوچک کردن سینه

برای انتخاب روش مناسب برای کوچک کردن سایز سینه، باید از پزشکان مشاوره و راهنمای های کامل را بگیرید و بعد اقدام به کوچک کردن آن کنید. ممکن است پزشکان چنین سؤالاتی را از شما بپرسند:

 • آناتومی سینه شما چگونه است؟ (یعنی شکل، اندازه، نوع بافت)
 • کدام نوع از بافت سینه را قصد دارید بردارید؟ (چرب، غده ای)
 • تا چه اندازه قصد کاهش سایز سینه را دارید؟
 • آیا قصد کاهش اندازه و شکل هاله ای سینه خود را دارید؟
 • آیا قصد اصلاح عدم تقارن در سینه را دارید؟
 • آیا می خواهید شکل سینه خود را تغییر دهید و آن را بالا بکشید؟
 • چقدر به نتیجه نهایی امیدوار هستید؟
بهترین روش کوچک کردن سینه

زمانی که وزن شما زیاد است، بهتر است برای استفاده به دستگاه تردمیل شیب دهید تا بهتر جواب بگیرید.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه

اگر قصد کوچک کردن سینه با روش جراحی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که پزشک باتجربه و کلینیک معتبری را انتخاب کنید که بعد از عمل دچار مشکلاتی نشوید. برخی از کلینیک ها با قیمت پایین تر عمل جراحی را برای شما انجام می دهند که ممکن است دارای اعتبار نباشند و همچنین در ادامه عواقب خطرناکی برای شما داشته باشد. شما باید از پزشکی که انتخاب کرده اید اطمینان داشته باشید و بدانید که او می تواند سینه شما را به اندازه مناسبی کاهش دهد.

کلینیکی که انتخاب می کنید، باید دارای اعتبار و همچنین پزشکانی باتجربه باشد که شما بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید و سؤالات خود را از آن ها بپرسید. شما باید قبل از انجام عمل جراحی، عکس نمونه جراحی هایی که پزشک انجام داده است را ببیند تا با اطمینان کامل عمل کوچک کردن سایز و اندازه سینه را انجام دهید.

روش سنتی کوچک کردن سینه

برخی از افراد هستند که قصد دارند با روش های سنتی و طبیعی سایز سینه های خود را کاهش دهند. در ادامه، برخی از گیاهان دارویی سنتی برای این منظور را نام برده ایم.

 • اگر می خواهید سایز سینه خود را کاهش دهید، بهتر است از گیاه زنجبیل استفاده کنید. این ماده باعث افزایش سوخت وساز بدن می شود که در چربی سوزی بسیار مؤثر است.
 • می توانید با مصرف چای سبز چربی های بدن را تا حدودی کاهش دهید.
 • شما می توانید با نوشیدن قهوه سایز سینه های خود را کاهش دهید و آن ها را حدی که مورد نظرتان است کوچک کنید.

این سوال در ذهن خیلی از افراد است که برای کوچک شدن سینه چه بخوریم تا ضرری نداشته باشد؟

روش سنتی کوچک کردن سینه

جمع بندی

افرادی که قصد کوچک کردن سینه خود را دارند، می توانند از طریق روش هایی که ما در این مقاله به شما معرفی کردیم، تا حد ممکن سایز سینه های خود را کاهش دهند. روش های آسان و کم هزینه ای وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و به نتیجه دلخواه خود برسید. با کوچک کردن سایز سینه، شما احساس سبک تر و راحت تری نسبت به گذشته دارید. بهترین راهکاری که شما می توانید از آن برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود استفاده کنید این است که در کنار ورزش، برنامه غذایی و رژیم سالی نیز داشته باشید.

4.4/5 - (13 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا