تناسب اندام

انواع روش های کوچک کردن سینه زنان | راهکارهای خانگی و جراحی

یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها زیبایی ظاهر و اندامشان است و همیشه سعی می کنند بدنشان را زیباتر و خوش اندام تر نگه دارند. اندازه سینه برای بسیاری از خانم ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برخی از خانم ها بر این باور هستند که هر چه اندازه سینشان بزرگ تر باشد، زیباتر و خوش اندام تر دیده می شوند؛ اما بهتر است بگوییم که بزرگ بودن سینه برای بسیاری از خانم ها ممکن است عواقب جدی و خطرناکی را به همراه داشته باشند. راه های زیادی برای کوچک کردن سینه وجود دارند که در ادامه بیشتر درمورد آن ها توضیح می دهیم.

اگر قصد دارید که تناسب اندام خوبی داشته باشید، باید به این نکته توجه کنید که اندازه سینه با وزن، قد و سایز دور کمر تناسب داشته باشد. اگر زمانی احساس کردید که اندازه سینتان با بقیه قسمت های بدنتان تناسب ندارد، باید فکری به حال کوچک کردن آن کنید. امروزه با پیشرفت بشریت، روش کوچک کردن سینه زنان به مراتب آسان تر شده است و شما می توانید با اصلاح برنامه غذایی، رژیم سالم و انجام تمرینات ورزشی، سینه خود را تا حدودی کوچک کنید. اگر با انجام چنین کار هایی اندازه سینه شما کوچک تر نشد، می توانید از روش جراحی استفاده کنید.

علت بزرگی سایز سینه خانم ها چیست؟

با بالارفتن سن انسان، سینه ها نیز رشد می کنند. ممکن است برای برخی از خانم ها رشد سینه شان متوقف نشود و مشکلات جدی برایشان پیش بیاید و دچار کمردرد و گردن درد شدیدی شوند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات، راه های بسیاری مانند تغذیه سالم و ورزش وجود دارند که شما می توانید از طریق آن ها اندازه سینه تان را کوچک تر کنید.

توجه داشته باشید که بزرگ بودن اندازه سینه به دلایل مختلفی مانند افزایش سایز بافت چربی، ماهیچه و غده هورمونی بدن است. دیگر عواملی که باعث بزرگ بودن سایز سینه ها می شوند، را به صورت خلاصه در قسمت زیر نام برده ایم

 • چاقی
 • بارداری
 • ژنتیک
 • مصرف بعضی از دارو ها

همچنین شما می توانید با انجام برنامه های ورزشی مانند هوازی و یا رژیم سالم و تغذیه مناسب، اندازه سینه های خود را تا حد ممکن کوچک کنید. در ادامه، برای هر یک از روش های کوچک کردن سینه به طور اختصاصی توضیح داده ایم. اگر شما با مشکل بزرگ بودن سایز سینه مواجه هستید و قصد کوچک کردن آن ها را دارید، بهتر است نگاهی به مطالب گفته شده بیندازید.

یکی از راه‌های موثر که برای داشتن سینه زیبا توصیه می‌شود، ماساژ آن‌ها می‌باشد

علت بزرگی سایز سینه خانم ها

روش های کوچک کردن سینه زنان

برای بسیاری از خانم ها این سؤال پیش آمده است که چگونه سایز سینه را کاهش دهیم؟ باید بگوییم که روش های بسیار زیاد و مؤثری برای کوچک کردن سایز سینه وجود دارند که شما با انجام هر یک از آن ها به طور مرتب و منظم، می توانید سینه های خود را تا حد ممکن کوچک کنید.

در نتیجه، از بروز بیماری های مختلف مانند کمردرد و گردن درد جلوگیری خواهید کرد. همچنین انجام این کار ها باعث زیباتر شدن اندام و ظاهر شما می شود. اگر در زندگی خود در کنار ورزش کردن، رژیم غذایی سالم و مناسبی داشته باشید، قطعا از چنین بیماری هایی دور خواهید ماند.

֎ انجام تمرینات هوازی مختلف

یکی از بهترین و آسان ترین روش هایی که با انجام آن می توانید سایز سینه خود را کاهش دهید، ورزش هوازی است. ورزش های هوازی مانند دوچرخه سواری، طناب زدن، تردمیل و پیاده روی، کمک بسیار زیادی به شما می کنند تا سینه خود را کوچک کنید. این ورزش باعث می شود که سوخت و ساز بدن افراد افرایش یابد که این کار باعث می شود تمام چربی هایی که سینه ذخیره کرده است، از بین برود که به مرور زمان باعث کوچک تر شدن سایز سینه ها می شود

֎ تمرین با برنامه بدنسازی

سینه انسان محل ذخیره بسیاری از چربی های بدن است، به همین دلیل ممکن است اندازه سینه بسیاری از خانم ها بزرگ باشد. یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید با انجام آن سایز سینه را کاهش دهید ورزش بدنسازی است.

خانم هایی که قصد کوچک کردن سینه خود را دارند، می توانند با برنامه های بدنسازی و تمرکز بر روی چربی سوزی عضلات سینه، تا حد ممکن سایز سینه های خود را کاهش دهند. زمانی که شما ورزش بدنسازی و چربی سوزی را انجام می دهید وزن و سایز کلی بدن شما کاهش می باید که این اتفاق باعث کاهش اندازه سینه می شود.

در این مقاله با فواید ماساژ سینه آشنا شوید

تمرین با برنامه بدنسازی

֎ تغذیه سالم با هدف کوچک کردن سینه

افراد درگذشته با کم غذا خوردن و گرسنگی شدید، قصد کاهش و لاغر شدن وزن و اندام خود را داشتند که در آخر چیزی که نصیبشان می شد، بیماری های مختلف بود؛ اما امروزه با پیشرفت همه چیز، راه های بسیار زیادی برای لاغر شدن و کاهش وزن قسمت های بدن وجود دارند که شما می توانید از طریق برنامه های غذایی و رژیم سالم، وزن بدن و همچنین سایز و اندازه سینه خود را کاهش دهید. در ادامه، برخی از ماده های غذایی که باعث کاهش سایز سینه می شوند را نام برده ایم

 • مصرف چای سبز
 • مصرف پودر زنجبیل در نوشیدنی ها
 • مصرف تخم کتان در غذا
 • سفیده تخم مرغ
 • روغن ماهی
تغذیه سالم با هدف کوچک کردن سینه

افتادگی سینه ها ممکن است به دلیل از دست‌دادن خاصیت ارتجاعی پوست باشد.

تأثیر لباس زیر در کوچک کردن سینه

افرادی که سینه های بسیار بزرگی دارند، می توانند برای کوچک کردن سینه و کوچک نشان دادنشان از لباس های زیر مناسبی استفاده کنند. برخی از لباس زیر ها هستند که در مدت زمان های مختلفی بر روی کاهش سایز سینه ها تأثیر بسیار خوبی می گذارند. همچنین برخی از لباس زیر ها از افتادگی سینه و بزرگ نشان دادن سینه جلوگیری می کنند.

 به این نکته توجه داشته باشید که لباسی را انتخاب کنید که سایز سینه هایتان باشد، چون زمانی که لباس زیرتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد ممکن است سینه هایتان در معرض مشکلاتی مانند افتادگی سینه و یا بزرگ تر شدن آن ها در مدت زمان های مختلفی قرار بگیرد.

کوچک کردن سینه با جراحی چگونه است؟

روش دیگر کوچک کردن سینه جراحی است. خیلی از خانم ها هستند که به دلیل کوچک بودن سینه هایشان دست به عمل جراحی برای بزرگ کردن آن ها می زنند، پس می توان نتیجه گرفت از این راه افرادی که سینه های بزرگی دارند می توانند با جراحی، سینه های خود را کوچک کنند. حراجی کوچک کردن اندازه و سایز سینه، جراحی است که از طریق آن چربی های بافت پستان و پوست از سینه برداشته می شود. روش جراحی برای افرادی مناسب است که سینه های بسیار بزرگی دارند.

کوچک کردن سینه با جراحی

عمل کوچک کردن سینه چه نام دارد؟

افرادی که از بزرگ بودن سینه خود رنج می برند و قصد کوچک کردن آن را دارند، می توانند از طریق حراجی سینه های خود را کوچک کنند. این نوعی جراحی زیبایی ماموپلاستی است که می توان سایز سینه های خود را با انجام آن کاهش داد. خانم هایی که این روش را استفاده می کنند باید بدانند که این روش علاوه بر این که باعث کوچک تر، سبک تر و سفت تر سینه ها می شود، بلکه باعث بهبود تقارن سینه و رفع افتادگی سینه ها نیز می شود. در ادامه برخی از مزایای کوچک کردن سینه با روش جراحی گفته شده است.

 • باعث بالا رفتن سینه سفت تر شدن و همچنین جوان تر نشان دادن ظاهر و اندام شما می شود.
 • زمانی که سینه هایتان کوچک تر باشد بسته لباس زیر راحت تر و جذاب تر می شود.
 • در لباس خود ظاهر و اندامی زیبا دارید.
 • زمانی که از لباس های شنا و لباس های وزرشی استفاده می کنید احساس بهتری نسبت به ظاهر و استایل خود دارید.
 • باعث بالا رفتن اعتمادبه نفس شما می شود

بهترین روش کوچک کردن سینه

به طور قطعی نمی توان گفت که بهترین روش برای کوچک کردن سایز سینه دقیقا کدام است؛ هر فردی نسبت به نیاز و هدف و همچنین سایز سینه اش که چه اندازه نیاز به کوچک کردن دارد، روش های مختلفی را انجام می دهد. باید با توجه به سایز دیگر قسمت های بدن سایز سینه را با روش های مختلفی که گفته شد، کوچک کرد. می توانید برای انجام چنین روش هایی برای کوچک کردن سایز سینه از پزشکان مشاوره و راهنمای های کامل را بگیرید و بعد اقدام به کوچک کردن آن کنید. ممکن است پزشکان چنین سؤالاتی را از شما بپرسند.

 • آناتومی سینه شما چگونه است؟ (یعنی شکل، اندازه، نوع بافت)
 • کدام نوع از بافت سینه را قصد دارید بردارید؟ (چرب، غده ای)
 • تا چه اندازه قصد کاهش سایز سینه را دارید؟
 • آیا قصد کاهش اندازه و شکل هاله ای سینه خود را دارید؟
 • آیا قصد اصلاح عدم تقارن در سینه را دارید؟
 • آیا می خواهید شکل سینه خود را تغییر دهید و آن را بالا بکشید؟
 • چقدر به نتیجه نهایی امیدوار هستید؟

ساده‌ترین راه های بزرگ شدن سينه با طب سنتی ، ایجاد تغییرات ساده در رژیم غذایی است

بهترین روش کوچک کردن سینه

زمانی که وزن شما زیاد است، بهتر است برای استفاده به دستگاه تردمیل شیب دهید تا بهتر جواب بگیرید.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه

اگر قصد کوچک کردن سینه با روش حراجی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که پزشک باتجربه و کلینیک معتبری را انتخاب کنید که بعد از عمل دچار مشکلاتی نشوید. برخی از کلینیک ها با قیمت پایین تر عمل جراحی را برای شما انجام می دهند که ممکن است دارای اعتبار نباشند و همچنین در ادامه عواقب خطرناکی برای شما داشته باشد. شما باید از پزشکی که انتخاب کرده اید اطمینان داشته باشید و بدانید که او می تواند سینه شما را به اندازه مناسبی کاهش دهد.

کلینیکی که انتخاب می کنید، باید دارای اعتبار و همچنین پزشکانی باتجربه باشد که شما بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید و سؤالات خود را از آن ها بپرسید. شما باید قبل از انجام عمل جراحی، عکس نمونه جراحی هایی که پزشک انجام داده است را ببیند تا با اطمینان کامل عمل کوچک کردن سایز و اندازه سینه را انجام دهید.

روش سنتی کوچک کردن سینه

برای کوچک کردن سایز و اندازه سینه های بزرگ، روش های مختلفی وجود دارند که شما با انجام آن ها می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. برخی از افراد هستند که قصد دارند با روش های سنتی و طبیعی سایز سینه های خود را کاهش دهند. البته به این نکته توجه داشته باشید که روش طب اسلامی و سنتی بدون عوارض نیست، اما می توان از آن برای کوچک کردن اندازه سینه استفاده کرد و به مرور زمان، تغییرات آن ها را می توان دید که کارایی مؤثری برای کوچک کردن سینه دارند. در ادامه، برخی از گیاهان دارویی سنتی را نام برده ایم.

 • اگر می خواهید سایز سینه خود را کاهش دهید، بهتر است از گیاه زنجبیل استفاده کنید. این ماده باعث افزایش سوخت وساز بدن می شود که در چربی سوزی بسیار مؤثر است.
 • می توانید با مصرف چای سبز چربی های بدن را تا حدودی کاهش دهید.
 • شما می توانید با نوشیدن قهوه سایز سینه های خود را کاهش دهید و آن ها را حدی که مورد نظرتان است کوچک کنید.

این سوال در ذهن خیلی از افراد است که برای کوچک شدن سینه چه بخوریم تا ضرری نداشته باشد

روش سنتی کوچک کردن سینه

جمع بندی

افرادی که قصد کوچک کردن سینه خود را دارند، می توانند از طریق روش هایی که ما در این مقاله به شما معرفی کردیم، تا حد ممکن سایز سینه های خود را کاهش دهند. روش های آسان و کم هزینه ای وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و به نتیجه دلخواه خود برسید. با کوچک کردن سایز سینه، شما احساس سبک تر و راحت تری نسبت به گذشته دارید. بهترین راهکاری که شما می توانید از آن برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود استفاده کنید این است که در کنار ورزش، برنامه غذایی و رژیم سالی نیز داشته باشید.

4.4/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا