تناسب اندامزیبایی

عمل لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

یکی از عمل های زیبایی که امروزه رایج شده، لیپوماتیک است. هنوز افراد زیادی نمی دانند که لیپوماتیک چیست و چه کاربردی دارد. ما در این مقاله، به صورت کامل درباره این موضوع توضیح خواهیم داد. لیپوماتیک نوعی عمل زیبایی محسوب می شود که در آن قسمتی از چربی های نواحی خاص بدن را حذف می کنند.

این روش، بسیار ساده و راحت است و موجب می شود که در مدت زمان خیلی کوتاهی، از دست چربی های اضافی بدن خود خلاص شوید. این عمل زیبایی، معمولا توسط بانوان انجام می شود و غالبا در بین افراد با نام عمل پیکر تراشی نیز شناخته شده است.

در عمل لیپوماتیک، برداشتن چربی های زائد در حد کم صورت می گیرد و نمی توان از آن برای کاهش وزن زیاد استفاده کرد. هدف این عمل، برداشتن چربی ها و تغییر سایز در یک نقطه خاصی از بدن است. این عمل با این که طرفدارن و همچنین فواید زیادی دارد، عوارض و معایبی نیز دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بهترین دکتر تغذیه در تهران چه کسی است؟

آیا لیپوماتیک با دستگاه انجام می شود؟

لیپوماتیک، عملی است که به صورت سریع و سرپایی انجام می شود. برای انجام این روش، دستگاهی وجود دارد به نام کانولا؛ کانولا دارای لوله ای است که آن را وارد پوست در نقطه مورد نظر می کنند و با به وجود آوردن حرکات لرزشی، چربی های زائد را خارج می کنند. دقت داشته باشید که در این عمل، از روش لیزری و حرارتی استفاده نمی شود. هنگاهی که سلول های چربی را خارج می کنند، سلول ها دچار تغییر شکل نشده و می توان آنها را در دیگر نقاط بدن مانند سینه، گونه، باسن و موارد دیگر استفاده کرد.

آیا لیپوماتیک با دستگاه انجام می شود؟

مقاله پیشنهادی:فواید ماساژ لاغری چیست

مزایای لیپوماتیک چیست؟

همان طور که پیش از این گفتیم، لیپوماتیک دارای مزیای فراوانی است که در ادامه به آنها می پردازیم. یکی از مهمترین فواید لیپوماتیک، درد کم آن است. این عمل برای افرادی که تحمل درد زیادی را ندارند، گزینه مناسبی به شمار می رود. خوشتبخانه لیپوماتیک، آسیب های جدی و شدیدی به بدن نمی رساند؛ معمولان آسیب ها سطحی بوده و مشکل آنچنانی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

تراشیدن و تزریق دقیق بدن، یکی دیگر از فواید لیپوماتیک بوده که افراد زیادی را به خود علاقه مند کرده است. یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک، بهبود یافتن و زیبا تر شدن وضعیت ظاهری است. در این عمل, احتمال بروز برآمدگی در بدن وجود ندارد و اسیب هایی مانند جمع شدن پوست روی بدن، بهبود می یابد.

لیپوماتیک در چه قسمت هایی از بدن قابل استفاده است؟

در قبل برای شما گفتیم که لیپوماتیک چیست و چه مزایایی دارد. اکنون می خواهیم بدانیم که این عمل، در کدام یک از نواحی بدن قابل انجام است. به صورت کلی، برای هر نقطه ای از بدن که دچار افتادگی شده است، می توان از عمل لیپوماتیک استفاده کرد. بانوان معمولا در نقاط زیر عمل لیپوماتیک را انجام می دهند:

 • هاآتنهاداباسن
 • افتادگی بازو
 • چربی های زائد شکم
 • چربی های اضافی سینه
 • دور کمر و پهلو ها
 • غبغب و چانه
 • ران ها
 • صورت
 • گردن
 • زانو

بهترین دکتر برای پیکرتراشی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

لیپوماتیک در چه قسمت هایی از بدن قابل استفاده است؟

بنابراین، در هر نقطه از بدنتان که احساس کردید به تغییر نیاز دارد، لیپوماتیک گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. لازم است بدانید که لیپوماتیک، نتیجه بهتر و فوق العاده تری در مقایسه با دیگر روش های تخلیه چربی های اضافی مثل لیپو لیزر یا ساکشن دارد. پس اگر قصد تخلیه چربی های بدن خود را دارید، لیپوماتیک از هر گزینه دیگری برای شما بهتر است.

چه کسانی واجد شرایط لیپوماتیک هستند؟

به صورت کلی، می توان گفت هر یک از کسانی که دچار چاقی در هر نقطه از بدن خود هستند، می توانند عمل لیپوماتیک را انجام دهند. افرادی که اضافه وزن شدیدی ندارند و MBI وزن آنها مناسب و استاندارد است و کسانی که معمولا وزن آنها ثابت است هم می توانند از کاندید های لیپوماتیک باشند.

افراد دیگری که می توانند عمل لیپوماتیک را انجام دهند، کسانی هستند که از نظر وضعیت عمومی بدن سالم بوده و از مشکلات خاصی برخوردار نیستند. افرادی که به دلیل بیماری های مختلف یا هر دلیل دیگری امکان ورزش و رژیم را ندارند و کسانی که قصد کاهش وزن و لاغری در کوتاه مدت را دارند، واجد شرایط انجام لیپوماتیک هستند.

اگر شما مشخصاتی مانند هر یک از ویژگی های ذکر شده را ندارید، بهتر است که برای انجام لیپوماتیک، با پزشک متخصص مشورت کنید. در غیر این صورت، انجام این عمل می تواند مشکلات و بیماری های بسیاری را در پی داشته باشد.

چه کسانی واجد شرایط لیپوماتیک هستند؟

خیلی راحت می توانید از روش مزوتراپی لاغری برای رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود استفاده کنید

زنان باردار یا شیرده، افرادی که به صورت مدام دخانیات مصرف می کنند، افرادی که بیماری های خونی و اختلالات انعقاد خون دارند، کسانی که دارو های مخصوصی را مصرف می کنند و در زمان جراحی و نقاهت آن، امکان قطع دارو ها را ندارند، کسانی که صورت شدید دچار چین و چروک و افتادگی پوست هستند و کسانی که به دلیل ناتوانی و ضعف جسمانی، توانایی تحمل عوارض لیپوماتیک را ندارند، واجد شرایط لیپوماتیک نیستند.

مراقبت های لازم بعد از لیپوماتیک

مراقبت های لازم بعد از لیپوماتیک

خیلی از افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند، می پرسند مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک چیست؟ آیا رعایت این مراقبت ها در نتیجه این عمل تأثیر دارد؟ لازم است بدانید که مدتی بعد از هر جراحی، شما باید مراقبت هایی را انجام دهید تا به صورت کامل و خوب نتیجه بگیرید؛ عمل لیپوماتیک هم مانند سایر جراحی ها، خارج از این قاعده نیست.

قطعا کسانی که لیپوماتیک را انجام می دهند، برای کاهش وزن و لاغری، تصمیم به این کار می گیرند. پس در ابتدا باید بگوییم که پس از این عمل، بهتر است که از غذاهای چرب و با کالری بالا استفادده نکنید و به صورت مرتب و منظم از ورزش غافل نشوید تا استایل جدید خود را حفظ کنید. بهتر است چند ساعت استراحت مطلق بعد از جراحی لیپوماتیک داشته باشید. تا مدتی بعد از این عمل، از حمل کردن اجسام سنگین خودداری کنید و سعی داشته باشید مناطقی که جراحی شده را تحت فشار قرار ندهید.

یکی دیگر از مراقبت هایی که باید بعد از لیپوماتیک انجام دهید و اهمیت بالایی دارد، استفاده از گن است. این گن ها مخصوص لیپوماتیک هستند و استفاده از آنها باید زیر نظر جراح پلاستیک باشد. جراح پلاستیک برای شما مشخص می کند که در چند وقت به صورت مداوم از این گن ها استفاده کنید. خوب است که تا گذشت چند روز بعد از جراحی، فقط دراز بکشید و به صورت چهار زانو و یا روی صندلی ننشینید. اگر پس از انجام این عمل در حین ایستادن احساس سرگیجه و ضعف داشته باشید، کاملا طبیعی است و باید سریع دراز بکشید.

بدن شما به خاطر جراحی، با کم آبی مواجه می شود؛ زیرا در حین عمل، بدن آب زیادی را از دست می دهد. پس بهتر است که بعد از لیپوماتیک، از مایعات زیادی استفاده کنید. استفاده از داروهایی که پزشک تجویز کرده است،  تا مدتی پس از جراحی ضروری است. تا زمانی که جراح متخصص مشخص کند، نباید دخانیات و مشروبات الکلی مصرف کنید. لازم است از رفتن به استخر و سونا و مکان های این چنین به دلیل وجود میکروب، تا مدتی بپرهیزید. تا زمانی که کاملا بهبود نیافته اید، از رانندگی کردن خودداری کنید.

مراقبت های لازم بعد از لیپوماتیک

چگونه با برنامه ریزی رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه را پیاده سازی کنیم ؟

فرد تا 24 ساعت پس از جراحی، باید به صورت ایستاده ادرار کند؛ زیرا اگر این کار را انجام ندهد، باعث احساس ضعف و غش کردن و یا وارد شدن آسیب جدی به فرد می شود. روز بعد از لیپوماتیک، حمام کنید و قسمتی از بدن را که جراحی کرده اید، ماساژ دهید. ماساژ دادن باعث می شود که خون های جمع شده در بدن، راحت تر و بهتر خارج شوند. در روزهای بعد، بهتر است روزی دو تا سه بار حمام کرده و باز هم محل جراحی شده را ماساژ دهید. به مرور زمان، تمامی خون های جمع شده بر اثر جراحی از بین می روند.

آیا می توان دو بار عمل لیپوماتیک را انجام داد؟

اکنون به صورت کامل می دانید که لیپوماتیک چیست و از فواید و مراقبت هایی که باید انجام دهید، آگاهی کامل دارید. بعضی از کسانی که یک بار این جراحی را انجام داده اند، دوباره قصد انجام این عمل را دارند؛ به دلیل این که این دسته از افراد بعد از لیپوماتیک، یا به درستی دستور العمل های بعد از جراحی را رعایت نکرده اند، یا از رژیم غذایی و ورزش دست کشیده اند. اکنون می خواهیم بدانیم که آیا عمل برای بار دوم لیپوماتیک ممکن است؟ آیا این کار به صورت مجدد، باعث بروز مشکلاتی نمی شود؟

آیا می توان دو بار عمل لیپوماتیک را انجام داد؟

باید بگوییم که بله، اگر چربی های موجود در بدن به درستی تخلیه نشده باشند و یا افراد رژیم و ورزش را رها کنند و دوباره چربی های اضافی برگردند، باید عمل لیپوماتیک دوباره انجام شود. البته اگر دوباره این عمل را انجام دادید، بهتر است که ورزش و رژیم را به صورت سفت و سخت دنبال کنید؛ زیرا باز هم احتمال برگشتن چربی ها وجود دارد.

بهترین سن برای لیپوماتیک

بهترین سن برای انجام عمل لیپوماتیک، بین 18 تا 60 سالگی است؛ زیرا در این سن، بدن شما از سلامت عمومی و جسمی کاملی برخوردار است. خوب است بدانید که جراحی لیپوماتیک، به روحیه و وضعیت جسمانی شما بستگی دارد. اگر بدن شما توانایی بیهوشی و برداشتن چربی ها را داشته باشد، این عمل برای شما انجام می شود. پزشکان متخصص برای اطمینان حاصل کردن از وضعیت جسمانی شما، آزمایشاتی را برایتان تجویز می کنند.

نوجوانانی که کمتر از 18 سال سن دارند و دچار چاقی هستند، باید تا بعد از 18 سالگی خود صبر کنند؛ زیرا در این سن شما چه از نظر جسمی و چه از نظر ذهنی، به صورت کامل به بلوغ رسیده اید. البته داشتن شکم و پهلو در دوران نوجوانی باعث به هم خوردن استایل افراد می شود که می تواند در روحیه آنها تأثیر بسیار بدی داشته باشد. دسته ای از نوجوانان، به دنبال عمل لیپوماتیک برای رهایی از چربی های زائد پهلو و شکم هستند، اما انجام دادن این جراحی در زیر 18 سال به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

بهترین سن برای لیپوماتیک

دوچرخه سواری، بهترین ورزش برای لاغری و مناسب برای تمامی افراد است

انجام عمل لیپوماتیک در سنین بالای 60 سال نیز ریسک زیادی دارد. اگر پوست فرد بالای 60 سال، توانایی کشسانی خود را از دست نداده باشد و فرد از نظر جسمانی در وضعیت سالمی قرار داشته باشد، انجام این عمل در سنین بالای 60 سال نیز امکان پذیر است. تنها کسانی می توانند تشخیص دهند که آیا این افراد توانایی عمل را دارند یا نه، پزشکان جراح پلاستیک با سابقه کاری بالا هستند.

عوارض لیپوماتیک چیست؟

امروزه افراد زیادی می دانند عمل لیپوماتیک چیست؟ اما هنوز از عوارض آن خبر ندارند و قصد دارند بدون اطلاع از این عوارض، به انجام جراحی لیپوماتیک بپردازند. پیش از این از مزایای لیپوماتیک و روش انجام کار آن گفتیم، اما اکنون به عوارض آن می پردازیم. کسانی که لیپوماتیک انجام می دهند، باید خیلی جدی از قسمت های جراحی شده مراقبت کنند؛ زیرا این عمل تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و می تواند به عفونت نقاط جراحی شده منجر شود.

یکی از عوارض این جراحی، مدت زمان به نسبت طولانی این عمل است؛ زیرا به دلیل تکان ها شدید و یا ویبره دستگاه برای تخلیه چربی ها، عمل مدت زیادی طول می کشد و ممکن است بیمار و دکتر، هر دو خسته شوند. کسی که انجام عمل لیپوماتیک را می پذیرد، باید از مهارت و حوصله کافی برخوردار باشد تا در نهایت باعث جلب رضایت بیمار شود. البته امروزه حضور افراد متخصص، باعث کاهش نگرانی ها شده و بالا رفتن سطح اعتماد نسبت به پزشک شده است.

عوارض لیپوماتیک چیست؟

سخن نهایی

اکنون دیگر به صورت کامل می دانید که عوارض و فواید لیپوماتیک چیست  و این عمل چگونه انجام می شود. البته تنها انجام این عمل، شما را به اندام مورد نظرتان نمی رساند. در کنار لیپوماتیک، باید رژیم غذایی سالم و ورزش مناسب و مرتبی را در برنامه روزمره خود قرار دهید. برای انجام این عمل، حتما به پزشکانی با سابقه کاری بالا مراجعه کنید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید. اگر شما هم تجربه ای از انجام عمل لیپوماتیک دارید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3.6/5 - (38 امتیاز)

یک دیدگاه

 1. من این کارو پیش يکی از بنام ترین پزشکان زیبایی انجام دادم و شدیدا پشیمونم .هزینه،درد و خونریزی و دوره نقاهت زیاد،ورزش رژیم و دوری از استرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا