زیباییسلامت

لبخند لثه ای چیست و راه درمان و اصلاح آن چگونه است؟

لبخند لثه ای به شرایطی گفته می شود که وقتی فرد می خندد، علاوه بر دندان ها لثه های او نیز کاملا مشخص می شود. در شرایط عادی، بیشتر افراد موقع خندیدن لثه هایشان مشخص نمی شود و اگر هم دیده شود، فوق العاده کم است. به همین دلیل هم اگر موقع خندیدن لثه های فردی بیش از اندازه نمایان شود، دچار لبخند لثه ای شده است. این امر می تواند روی ظاهر فرد تاثیر منفی بگذارد و شاید حتی فرد نتواند رابطه مناسبی با اطرافیان خود داشته باشد. زیرا فرد مدام از خندیدن می ترسد و شاید حتی باعث پایین آمدن اعتماد به نفس او هم شود.

با توجه به این موارد، می توان گفت که لبخند لثه ای تاثیر بسیار زیادی در لبخند افراد دارد و اگر درمان نشود، افراد هم دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و هم شاید در روابط خود به مشکل بر بخورند. از این رو، باید هرچه سریع تر به دنبال روشی برای درمان لبخند لثه ای باشند تا بتوانند در زمان کوتاهی این مشکل را برطرف کنند و لبخند زیبایی داشته باشند. در این مقاله از لنداسپا، ما برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد که لیخند لثه ای چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد.

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه ای چیست؟

ممکن است هنوز خیلی از افراد ندانند که لبخند لثه ای چیست و چگونه به وجود می آید. این مشکل به لبخند گوشتی هم شهرت دارد و به حالتی گفته می شود که لثه های فرد موقع خندیدن و یا حتی گاهی هنگام حرف زدن، بیش از اندازه دیده می شود.

بوتاکس لبخند لثه ای چگونه موجب درمان آن می شود؟

در حالت طبیعی، خانم ها و آقایان به ترتیب باید بین 0 تا 2 و 2 تا 4 میلی متر از لثه هایشان دیده شود. اگر میزان نمایش لثه های آنها از این محدوده بیشتر شد، به لبخند لثه ای دچار شده اند و باید آن را درمان کنند. اگرچه این مشکل فوق العاده کوچکی به نظر می رسد و در بسیاری از افراد کاملا طبیعی است، اما باز هم خیلی از افراد با وجود آن احساس خوبی نسبت به خود ندارند و شاید همین مسئله باعث عدم اعتماد به نفس و خجالت آنها شود.

علت ایجاد لبخند لثه ای چیست؟

علت ایجاد لبخند لثه ای چیست؟

به نظر شما اصلی ترین دلیل به وجود آمدن لبخند لثه ای چیست؟ این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که ما در این بخش، برخی از مهم ترین آنها را نام می بریم. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که چرا این مشکل به وجود می آید تا بتوانید راهی برای درمان لبخند لثه ای پیدا کنید، حتما تا پایان این قسمت را مطالعه فرمایید.

مشکلات لثه

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود، مشکلات مربوط به لثه است که به صورت غیر عادی روی تاج دندان ها قرار گرفته است. این مسئله می تواند ریشه ژنتیکی داشته باشد که موجب می شود تقریبا 40 درصد از کل لثه دیده شود.

ژل لب مدل روسی چیست؟ 7 برند برتر تزریق فیلر لب مدل روسی

اگر لثه های فردی بیش از اندازه بزرگ باشد و مشکل دیگری نداشته باشد، پزشکان می گویند که به هایپرتروپی لثه ای دچار شده است. یعنی دندان ها به صورت ناقص رشد کرده اند و به طور کامل از لثه خارج نشدند. این امر را می توان یکی از مهمترین علل لبخند لثه ای به شمار آورد.

مشکلات فک

گاهی مواقع، فک بالایی برخی از افراد نسبت به حالت متعادل، خیلی بزرگ تر است. امر هم می تواند یکی از دلایل به وجود آمدن لبخند لثه ای در خیلی از افراد باشد که از طریق جراحی فک به همراه ارتودونسی درمان می شود.

مشکلات لب

باید بگوییم که همیشه علت به وجود آمدن لبخند لثه ای فقط مشکلات لثه و یا فک نیستند و شاید مشکل از لب شما باشد. اگر لب بالایی فرد بیش از اندازه باریک باشد، موقع خندیدن بخش زیادی از لثه او دیده می شود. خوشبختانه روش های درمانی متعددی برای این افراد وجود دارند که می توانند با استفاده از آنها به رفع لبخند لثه ای خود کمک کنند. جراحی لب بالا برای لبخند لثه ای یکی از بهترین آنهاست.

راه های درمان لبخند لثه ای

بسته به نوع مشکل شما، می توان از روش های مختلفی برای اصلاح لبخند لثه ای استفاده کرد. به همین دلیل هم باید اول از همه به پزشک متخصص مراجعه کنید و ببینید که علت به وجود آمدن این مشکل در شما چیست. به عنوان مثال، گفتیم که اگر دچار مشکلات فک شده باشید و فک بالایی شما خیلی جلو باشد، شاید پزشک مربوطه مجبور شود که از روش جراحی استفاده کند.

راه های درمان لبخند لثه ای

در مقابل، بسیاری از افراد بعد از مراجعه به پزشک متوجه می شوند که نیازی به جراحی لبخند لثه ای ندارند و با تزریق بوتاکس و روش های غیر تهاجمی دیگر، می توانند تا حد خیلی زیادی این مشکل را برطرف کنند. در حال حاضر، تزریق بوتاکس یکی از بهترین و منطقی ترین روش ها برای درمان لبخند لثه ای در نظر گرفته می شود.

در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد که تزریق بوتاکسی از جراحی لبخند لثه ای هم برای درمان این مشکل کافی نیست، به احتمال خیلی زیاد روش ارتودانسی را به شما پیشنهاد کند. حتی گاهی مواقع این امکان وجود دارد که پزشک طول تاج دندان بیمار را افزایش دهد تا با داشتن دندان های کشیده تر، مقدار کمتری از لثه های او دیده شود. در میان همه این روش ها، تزریق بوتاکس لبخند لثه ای می تواند بهترین و منطقی ترین گزینه برای درمان این مشکل باشد.

مزیت های اصلاح لبخند لثه ای

ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که اصلاح لبخند لثه ای فقط باعث افزایش اعتماد به نفس افراد و داشتن لبخندی زیبا در آنها می شود. علاوه بر این که همه این موارد درست است، باید بدانید که درمان لبخند لثه ای و اصلاح آن می تواند مزایای دیگری برای سلامتی دهان و دندان شما نیز داشته باشد.

مزیت های اصلاح لبخند لثه ای

به این صورت که با اصلاح و رفع این مشکل، رسیدگی و بهداشت دهان و دندان برای شما فوق العاده راحت تر خواهد شد. زیرا با اصلاح لبخند لثه ای و برطرف کردن آن، میزان پلاک کمتری زیر لثه ها تولید و جمع می شوند و در نتیجه، مقدار پلاک کمترین روی دندان ها جمع خواهند شد. تمام این موارد موجب می شوند که فرد دچار مشکلاتی مانند ورم لثه و یا التهاب لثه نشود. با توجه به این موارد، می توان گفت که اصلاح لبخند لثه ای هم یک فاکتور زیبایی و هم یک فاکتور بهداشتی و درمانی است.

برای رفع لبخند لثه ای به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

نوع پزشک انتخابی شما برای درمان لبخند لثه ای به دلیل به وجود آمدن آن بستگی دارد. اما بیشتر مواقع، برای برطرف کردن این مشکل باید اول از همه به یک دندانپزشک مجرب و کار بلد مراجعه کنید. سپس در صورتی که تشخیص دهد که باید از روش ارتودانسی استفاده کنید، شما را به یک پزشک متخصص ارتودانسی ارجاع خواهد داد.

از طرف دیگر، ممکن است برخی از افراد لب های بالایی خیلی باریکی داشته باشند و همین امر موجب به وجود آمدن لبخند لثه ای در آنها شود. در این شرایط با استفاده از بوتاکس می توان به رفع لبخند لثه ای کمک خیلی زیادی کرد. فرد برای بوتاکس برای رفع لبخند لثه ای می توان به پزشک ها و کلینیک های زیبایی مراجعه کرد.

برای رفع لبخند لثه ای به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره لبخند لثه ای در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که هر یک از آنها روش های درمانی خاص خودشان را دارند. اگر شما هم دچار این مشکل شده اید، پیشنهاد می کنیم که هرچه سریع تر به فکر راهی برای درمان و اصلاح لبخند لثه ای خود باشید. زیرا همان طور که گفتیم، درمان این عارضه هم روی زیبایی تاثیر می گذارد و هم موجب افزایش بهداشت و سلامت دهان و دندان می شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا