تناسب اندامزیبایی

عمل اسلیو معده چیست و چه مزایایی دارد؟

ممکن است برای برخی از افراد سؤال پیش آمده باشد که اسلیو معده چیست و باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟ ما قصد داریم در این مقاله درمورد عمل اسلیو معده توضیح دهیم و شما را با این نوع عمل آشنا کنیم؛ بنابراین، بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید. افرادی که دارای بدنی چاق هستند و قصد دارند بدن خود را تا حد ممکن لاغر کنند، ممکن است بسیاری از روش های لاغری را امتحان کرده باشند، اما در آخر به نتیجه مطلوب نرسیده باشند؛ در چنین مواقعی ما عمل اسلیو معده را آن ها پیشنهاد می کنیم.

اسلیو معده، نوعی عمل جراحی است که باعث کاهش حجم معده می شود. افرادی که این عمل را انجام می دهند، حجم معده شان کاهش می یابد و در آخر کم اشتهاتر می شوند. در جراحی اسلیو معده حدود 75 تا 80 درصد از معده برداشته می شود که می توان گفت این نوع عمل بدون بازگشت به حالت اولیه است. این نوع عمل در بین افرادی که دچار چاقی بیش از اندازه شده اند، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و امروزه جزو یکی از رایج ترین عمل ها شده است.

در دنیای امروزه به دلیل این که افراد تحرک زیادی ندارد و از این رو غذاهای فست فودی بسیار زیاد شده است، افراد دچار چاقی می شوند که همین باعث شده تا فکری به حال لاغری خود کنند. شما با رژیم غذایی و ورزش می توانید بدن خود را تا حدودی لاغر کنید، اما اگر دچار چاقی مفرط شده اید، بهتر است از راه هایی مانند عمل جراحی اسلیو معده، بدن و معده خود را تا حد ممکن لاغر و کوچک کنید. چاقی مفرط معمولا مشکلات زیادی را به همراه دارد، به همین دلیل پیشنهاد ما به شما جراحی اسلیو معده است.

اسلیو معده چیست؟

همان طور که گفته شد، عمل جراحی اسلیو معده، نوعی عمل جراحی است که شما می توانید آن را برای لاغری بدن خود انجام دهید. افرادی که دچار چاقی مفرط شده اند، این نوع عمل برای آن ها بسیار مناسب و کاربردی است؛ زیرا آن ها دچار چاقی ای شده اند که دیگر با رژیم غذایی و ورزش کردن نمی توانند آن را کنترل کنند و به دنبال راه های دیگری هستند. در این مواقع عمل اسلیو معده به کار این افراد می آید.

بهترین فوق تخصص کبد در تهران کیست؟ لیست 10 تایی 1402

در این عمل چیزی حدود 75 درصد از معده شما برداشته می شود و همین باعث می شود تا شما دیگر اشتهایی به غذا خوردن نداشته باشید و با خوردن مقدار کمی از غذا سیر شوید؛ در نتیجه این کار باعث لاغری بدن شما می شود. زمانی که معده شما کوچک تر شده باشد، کمتر غذا می خورید و همین باعث می شود تا روز به روز لاغرتر شوید. یکی از تفاوت هایی که عمل اسلیو با عمل بای پس دارد، این است که شما زمانی که عمل بای پس معده را انجام می دهید، بخش های مختلف معده از بدن شما خارج نمی شوند و ممکن است که به حالت اولیه خود بار گردد.

اسلیو معده چیست؟

علت نام گذاری اسلیو معده

ممکن است برای هر فردی سؤال پیش آمده باشد که اسلیو معده چیست و نام این عمل از کجا آمده؛ به همین دلیل ما قصد داریم علت نام گذاری اسلیو معده را توضیح دهیم تا اگر قصد انجام این عمل را دارید، بتوانید با اطلاعات کافی درمورد این عمل جراحی به سراغ آن بروید.

شما زمانی که این عمل جراحی را انجام می دهید، بخش بزرگی از معده شما برداشته می شود و باقی مانده معده به شکل موز یا آستین لباس در می آید؛ همچنین کلمه آستین به انگلیسی sleeve خوانده می شود و همین باعث شده تا اسم این عمل جراحی را در تمام کشور ها اسلیو نام گذاری کنند.

مقاله پیشنهادی: عمل ابدو چیست

علت انجام عمل اسلیو معده

همان طور که در بخش های قبل گفته شد، این نوع عمل برای افرادی که دچار چاقی مفرط شده اند، بسیار مناسب است. زمانی که بدن شما بیش از اندازه چاق شده است و دیگر نمی توان با رژیم غذایی و ورزش کردن آن را کنترل کرد، بهتر است عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهید؛ زیرا زمانی که این عمل را انجام می دهید، معده شما بسیار کوچک می شود و دیگر اشتهایی برای غذا خوردن ندارید و در نتیجه باعث لاغر شدن بدن شما می شود. عمل جراحی اسلیو جزو یکی از رایج ترین عمل هایی است که برای لاغری انجام می شود.

علت انجام عمل اسلیو معده

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

اگر تمام مطالب بالا را خوانده باشید، گفته شد که عمل اسلیو معده نوعی عمل است که برای کاهش وزن انجام می شود و گزینه بسیار مناسبی برای افرادی که چاق هستند، است. این عمل با تکنیک های لاپاراسکوپی انجام می شود که امروزه بسیاری از عمل ها با این تکنیک انجام می شوند. تکنیک لاپاراسکوپی، جزو تکنیک هایی است که در انجام آن نیاز به هیچ برشی ندارید. عمل جراحی اسلیو معده دارای مزایای بسیار زیادی است که ما قصد داریم در بخش زیر درمورد برخی از آن ها توضیح دهیم.

 • کسانی که قصد انجام این عمل را دارند، بهتر است بدانند که این عمل تنها کمتر از یک ساعت زمان می برد و همچنین مدت زمانی که باید در بیمارستان و یا کلینیکی که در آنجا عمل اسلیو را انجام داده اید، بمانید تنها یک شب است.
 • مدت زمانی که نیاز دارید بعد از انجام عمل جراحی استراحت کنید، تقریبا سه هفته است و بعد از گذشت این مدت زمان می توانید با رعایت رژیم غذایی و همچنین مراقبت های لازم به روال زندگی عادی خود برگردید.
 • شما زمانی که این عمل را انجام می دهید، تقریبا بعد از گذشت یک سال یک سوم وزن بدن خود را از دست می دهید، اما به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است تا شش ماه اول تغییرات عمده ای داشته باشید.
 • با انجام این عمل، معده شما کوچک می شود و کمتر احساس گرسنگی می کنید که همین باعث لاغر شدن شما می شود. در این مواقع سطح گرلین پلاسما کاهش می باید و تا سال ها به طور مداوم به همین گونه است.
 • اگر جزو افرادی هستید و به چاقی مفرط و همچنین کبد چرب مبتلا هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما این عمل را انجام دهید؛ زیرا با انجام این عمل کبد چرب شما بهبودی پیدا می کند.
 • با انجام این عمل درد مفاصل که بر اثر چاقی و اضافه وزن به وجود آمده اند، درمان می شوند.

ویژگی های یک شام رژیمی چیست

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

چه کسانی می توانند عمل جراحی اسلیو معده انجام دهند؟

اگر تمام مطالب بخش قبل را خوانده باشید، می دانید که اسلیو معده چیست و چه مزایایی برای شما دارد. حالا نوبت به این که چه کسانی می توانند این عمل را انجام دهند، می رسد. اگر فکر می کنید تمام انسان ها می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند، سخت در اشتباه هستید. این نوع عمل تنها برای تعدادی از افراد که دارای شرایط خاص هستند، انجام می شود؛ به همین دلیل ما قصد داریم در بخش زیر افرادی که می توانند این نوع عمل جراحی را انجام دهند، معرفی کنیم.

 • شاخص تودة بدنی بیش از 40: برای این که بتوانید این نوع عمل را انجام دهید، باید شاخص توده بدنی شما بیشتر از 40 باشد، به عبارت دیگر می توان گفت شما باید دارای چاقی مفرط باشید تا بتوانید این عمل را انجام دهید.
 • ابتلا به فشارخون بالا یا دیابت: افرادی که به بیماری هایی که زمینه آن ها چاقی است، مبتلا هستند و شاخص توده بدنی آن ها بین 35 تا 39.9 است، جزو کاندید های عمل اسلیو معده محسوب می شوند.
 • چاقی بیش از 45 کیلوگرم: کسانی که 45 کیلوگرم بیشتر از وزن معمولی خودشان اضافه وزن دارند، می توانند این عمل جراحی را انجام دهند.
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مصرف الکل: کسانی که از نظر روحی و روانی هیچ مشکلی و همچنین اعتیادی به مصرف دخانیات و الکل ندارند و قصد دارند که سبک زندگی خود را تغییر دهند، گزینه مناسبی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده هستند.
 • چاقی عصبی و روانی: افرادی که دچار چاقی عصبی و روانی هستند و از بیماری های روان شناختی رنج می برند، جزو کاندید های عمل جراحی اسلیو معده محسوب می شوند.

نحوه جراحی اسلیو معده

اگر جزو افرادی هستید که فکر می کنید نحوه انجام عمل اسلیو بسیار سخت و دشوار و همچنین خطرناک است، بهتر است بگوییم که اشتباه فکر می کنید. این عمل با بیهوشی انجام می شود و شما هیچ دردی احساس نمی کنید؛ همچنین احتمال مرگ در این عمل می توان گفت غیر ممکن است، البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر جراح شما تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است با اشتباه انجام دادن برخی مراحل، برای شما خطراتی را ایجاد کند. اگر قصد دارید با نحوه جراحی اسلیو معده آشنا شوید، بهتر است به تمام مطالب زیر دقت کند.

 • بیهوشی
 • ایجاد چند برش بسیار کوچک در حد 1 تا 2 سانت در سطح شکم
 • متسع کردن شکم برای ورود دستگاه لاپاراسکوپی
 • وارد شدن دوربین لاپاراسکوپی برای دید جراح و مشاهده عمل
 • وارد کردن دیگر دستگاه های جراحی باریک و ظریف به شکم بیمار
 • برش معده و خارج کردن آن
 • منگنه کردن معده باقی مانده
 • چک کردن و برسی کردن معده باقی مانده از نظر نشت و خروج مواد از خط منگنه شده
 • خارج کردن دستگاه ها و بخیه کردن جای برش
 • هر یک از مراحل کمتر از دو دقیقه انجام می شود
نحوه جراحی اسلیو معده

اسلیو معده برای چه کسانی مناسب نیست؟

همان طور که گفته شد، می دانید که اسلیو معده چیست و با نحوه جراحی این عمل و این که چه کسانی می توانند آن را انجام دهند، آشنا شدید. اما حالا نوبت به این که چه کسانی نمی توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند، می رسد. افرادی می توانند این نوع عمل را انجام دهند که دارای شرایطی گه گفته شد باشند، اما افرادی که دارای رفلاکس معده هستند، پیشنهاد می شود تا این عمل را انجام ندهند. همچنین افرادی که به پرخوری دچار هستند، توصیه می شود تا این عمل را انجام ندهند، زیرا با پرخوری ممکن است دوباره معده شان بزرگ و چاق شوند.

تجربه کسانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند

ما قصد داریم افراد مشهوری که عمل اسلیو معده را انجام داده اند را به شما معرفی کنیم تا اگر در انجام این عمل شک و تردید دارید، شک خود را از بین ببرید و عمل جراحی اسلیو معده را با خیال راحت انجام دهید. آقای جواد خیابانی یکی از افرادی هستند که از طریق عمل جراحی اسلیو چیزی حدود 30 کیلو اضافه وزن خود را کاهش داده اند. خانم بهاره رهنمای دیگر فردی است که با انجام عمل اسلیو توانسته است چاقی خود را تا حد ممکن کاهش دهد. ایشان جزو یکی از چاق ترین افراد مشهوری هستند که با انجام این نوع عمل بدن خود را لاغر کرده اند.

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با عمل جراحی اسلیو معده

کسانی که دارای اضافه وزن هستند و قصد دارند که وزن خود را تا حد ممکن کاهش دهند، بهتر است بدانند که این نوع عمل را برای کاهش اضافه وزن خود می توانند انجام دهند. با انجام جراحی اسلیو معده شما می توانید چیزی حدود 50 تا 70 درصد وزن خود را کاهش دهید؛ البته به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از مواقع ممکن است تا 80 درصد وزن خود را از دست دهید. به طور مثال می توان گفت افرادی که دارای اضافه وزنی 80 کیلویی هستند، می توانند تا 60 کیلو از آن را از طریق عمل اسلیو معده کاهش دهند و از بین ببرند.

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با عمل جراحی اسلیو معده

عوارض اسلیو معده

تمام عمل های جراحی دارای عوارضی هستند که ممکن است برای هر فردی شدت آن متفاوت باشد. اگر قصد دارید که با عوارض این نوع عمل جراحی آشنا شوید، بهتر است تا پایان مطالب همراه ما باشید. عمل جراحی اسلیو معده دارای دو نوع عوارض سریع و مزمن است. عوارض مزمن به آن عوارضی گفته می شود که بعد از حدود شش ماه در بدن انسان نمایان می شوند و عوارض سریع به آن عوارضی گفته می شود که تنها در چند ساعت بعد از انجام جراحی نشان داده می شوند. در بخش زیر عوارضی که عمل جراحی اسلیو معده دارد نوشته شده است.

 • انسداد معده
 • بازگشت وزن (درصد رخ دادن بازگشت وزن بسیار کم است)
 • عدم تحمل غذاها
 • سوءتغذیه
 • سوءهاضمه
 • اسهال
 • شنگ کیسه صفرا
 • حالت تهوع

هزینه اسلیو معده

ممکن است با تمام چیز هایی گفته شده که اسلیو معده چیست و چه مزایا یا عوارضی دارد، برای برخی از افراد سؤال پیش آمده باشد که هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟ بهتر است بگوییم که هزینه این نوع عمل بستگی به بیمارستان، هزینه دستمزد جراح، هزینه تجهیزات به کار رفته، هزینه آزمایشان، درصد چاقی و نوع بیمه شما دارد و ممکن است هزینه پرداختی بابت این نوع عمل برای همه یکسان نباشد.

هزینه اسلیو معده

سخن نهایی

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، عمل جراحی اسلیو معده جزو یکی از بهترین و رایج ترین عمل هایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با این که اسلیو معده چیست و چه مزایا و عوارضی دارد و بسیاری دیگر از موضوع ها که ممکن است برایتان سؤال باشد، آشنا کنیم. اگر جزو افرادی هستید که به چاقی مفرط دچار هستند و قصد دارند که بدن خود را لاغر کنند و کاهش وزن خود را تا حدودی از بین ببرند، پیشنهاد می کنیم که عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا