پوستسلامت

جراحی لیفت صورت چیست و چگونه انجام می‌شود؟

امروزه روش‌های جوانسازی و بهبود زیبایی بسیار متنوع و پیشرفته شده ‌است. متخصصان توانسته‌اند برای بسیاری از آسیب‌های پوستی، درمانی موثر معرفی کنند. درمان‌هایی که ممکن است تاثیر دائمی نداشته ‌باشند اما اثربخشی و میزان رضایت بالایی در میان مردم دارند. از جمله محبوب‌ترین روش‌های زیبایی صورت در دنیا، عمل لیفت صورت است. روشی که به خوبی می‌تواند باعث کاهش چین ‌و چروک، افتادگی پوست و خطوط عمیق بر روی آن شود. لیفتینگ صورت با تکنینک‌های مختلفی انجام می‌شود که جراحی لیفت صورت را می‌توان به عنوان یکی از موثرترین درمان‌ها معرفی کرد. اما جراحی لیفت صورت چگونه است و در چه شرایطی کاندید انجام این عمل هستیم؟ برای پاسخ به این سوالات و شناخت بیشتر این درمان با لنداسپا همراه شوید.

چه زمانی به انجام عمل جراحی لیفت صورت احتیاج پیدا میشود؟

ظاهر و فرم صورت با افزایش سن تغییر می‌کند. پوست شل، ضعیف و افتاده به راحتی به فرم اولیه باز نمی‌گردد. میزان چربی در زیر پوست در برخی نقاط صورت کم شده و در نواحی دیگری مانند زیر چانه و گونه به شکل نامناسبی افزایش می‌یابد. عواملی مانند رژیم غذایی غیر اصولی و کمبود آب بدن هم بر روی تغییر ظاهر صورت موثرند. از این رو پوست به دلیل کمبود کلاژن، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده، صافی و جوانی آن از بین می‌رود.

در این شرایط لیفتینگ صورت درمان مناسبی خواهد بود. این روش می‌تواند مشکلات پوستی زیر را بهبود بخشد:

• افتادگی و شل بودن گونه‌ها
• وجود پوست اضافی در اطراف چانه
• خطوط عمیق در اطراف بینی و دهان
• افتادگی پوست، وجود چربی و پوست اضافی در ناحیه گردن

مقاله پیشنهادی ما در این بخش : لیفتینگ صورت چیست؟

چه کسانی کاندید لیفت صورت با جراحی هستند؟

به طور کلی جراحی لیفت صورت درمان اثربخشی برای اکثر بیماران است. در این میان افرادی که با وجود افتادگی زیاد پوست، هنوز خاصیت ارتجاعی در پوست به طور کامل از بین نرفته پاسخ بهتری به این عمل می‌دهند. اما این روش برای افرادی با چروک و خطوط سطحی و افتادگی کم بر روی پوست، درمان موثری نخواهد بود.

افراد معمولا در سنین ۴۰-۶۰ سالگی که نشانه‌های پیری بر روی پوست دیده می‌شود، تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند. با این حال هیچ سنی به عنوان بهترین سن برای جراحی لیفت صورت توصیه نشده‌ است. افراد با تاثیر از ژنتیک، عوامل محیطی و سبک زندگی ممکن است در سنین پایین‌تر یا بالاتر هم برای درمان مراجعه کنند.

چه کسانی کاندید لیفت صورت با جراحی هستند

مزایای انجام عمل جراحی لیفت صورت چیست؟

بدون شک در میان انواع روش‌های لیفتیگ صورت، جراحی لیفت صورت یکی از موثرترین درمان‌ها برای کاهش افتادگی پوست و صاف شدن خطوط عمیق و جوانسازی خواهد بود. اثربخشی عمل جراحی لیفت صورت در مقایسه با دیگر روش‌های درمانی دوام و ماندگاری بیشتری هم بر روی پوست دارد. برخلاف دیگر روش‌های لیفتینگ، نیاز به ترمیم و جلسات یادآور در کوتاه ‌مدت نیست.

پزشک در حین انجام عمل، تغییراتی بر روی ماهیچه‌های زیر پوست ایجاد می‌کند که در نتیجه آن ماهیچه‌ها سفت‌تر شده و پوست لیفت و صاف می‌شود. برای افرادی که بر اثر حادثه‌ای مانند تصادفات رانندگی یا بیماری‌های ژنتیکی دچار آسیب‌های پوستی شده‌اند، با توجه به نوع آسیب ممکن است جراحی لیفت صورت به عنوان یکی از روش‌های درمانی پیشنهاد شود.

اگر از انجام عمل جراحی هراس دارید، توصیه میکنیم بلاگ لیفت صورت در منزل را مطالعه کنید.

مزایای انجام عمل جراحی لیفت صورت چیست

عمل لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت صورت باید در بیمارستان یا مراکز درمانی معتبر و زیر نظر پزشک جراح انجام شود. این عمل ممکن است عوارضی مانند ریزش مو، آسیب به رگ‌های عصبی صورت، درد، کبودی و عوارض جانبی احتمالی دیگر به همراه داشته ‌باشد. از این رو سالمندان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشار خون، دیابت، بیماری‌های قلبی و مشکلات غدد باید قبل از انجام این عمل با متخصص مشورت کنند؛ زیرا ممکن است بدن آن‌ها توانایی تحمل عمل و دوران نقاهت را نداشته ‌باشد.

جراحی لیفت صورت با بیهوشی بیمار آغاز می‌شود. بیهوشی انتخاب شده برای فرد با توجه به عمل و وضعیت بیمار انجام خواهد شد. در بعضی بیماران با تزریق آرام‌بخش و بی‌حسی موضعی تنها بخشی از بدن بی‌حس می‌شود. در روش دیگر بیهوشی عمومی که انتخاب بهتری بوده، انجام شده که فرد در حالت خواب قرار می‌گیرد.

بعد از آماده شدن بیمار، جراح با مشخص کردن نواحی لازم برای برش و لیفت، برش‌هایی بر روی سطح پوست ایجاد می‌کند. عمل لیفت صورت شامل بالا بردن پوست‌های افتاده و سفت کردن ماهیچه‌هاست. چربی‌‌های زیرپوستی هم با توجه به مقدار آن ممکن است کم، زیاد یا به نقاط دیگر منتقل شود. بعد از انجام تغییرات لازم در زیر پوستِ بریده شده، پوست به طرف نقاط مشخص شده کشیده می‌شود. در ادامه پوست اضافی و افتاده بریده شده و کار بخیه زدن آغاز خواهد شد.

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران چه ویژگی هایی دارد

عمل لیفت صورت چگونه انجام می شود

لیفت صورت باید به دست یک پزشک متخصص انجام شود به همین دلیل توصیه میکنیم برای شناخت بهترین جراحان لیفتینگ صورت به بلاگ بهترین جراح لیفت صورت در تهران مراجعه کنید.

برش‌هایی که برای لیفت صورت در نظر گرفته شده، بر اساس نوع نیاز پوست به ۳ روش انجام می‌شود:

• برش سنتی و رایج برای عمل لیفت صورت: این برش از شقیقه‌ها، نقطه‌ای که خط رویش مو قرار گرفته شروع می‌شود. در ادامه به طرف پایین و قسمت جلوی گوش هم خواهد رفت. نقطه پایانی برای این روش با توجه به وضعیت بیمار و نظر پزشک ممکن است در پشت گوش و قسمت زیرین پوست سر قرار گیرد.

• برش محدود و کوچک: این برش هم مانند برش سنتی از کنار شقیقه‌ها و خط ریزش مو شروع شده اما تا انتهای پوست سر ادامه پیدا نمی‌کند. تنها تا اطراف گوش دنبال می‌شود.

• برش پوست گردن: در بیمارانی که پوست اطراف گردن هم نیاز به لیفت شدن داشته‌ باشد، در حین عمل برش از مقابل لاله گوش شروع شده و تا قسمت زیرین پوست سر هدایت می‌شود. همچنین پوست زیر چانه و نواحی گردن هم تا اندازه‌ای بریده می‌شود.

جراحی لیفت صورت به تنهایی در حدود ۳-۶ ساعت زمان می‌برد. گاهی پزشک بنا به درخواست بیمار درمان‌های مکمل زیبایی هم همراه با این عمل انجام می‌دهد که باعث طولانی‌تر شدن مدت عمل خواهد شد. در پایان جراحی، برش‌ها عموما با باند پوشانده می‌شوند تا با فشار محدودی که وارد می‌کنند، باعث کم شدن تورم و کبودی شود. همچنین در بعضی بیماران ممکن است یک لوله کوچک در زیر پوست قسمت پشت گوش برای تخلیه خون یا مایع اضافی گذاشته‌ شود.

دوره نقاهت عمل لیفت صورت چگونه است؟

دوره نقاهت جراحی لیفت صورت در بیماران مختلف به طور میانگین ۳ هفته تا ۲ ماه خواهد بود. بلافاصله بعد از عمل ممکن است تورم، کبودی و بی‌حسی را تجربه کنید. بعد از رفع اثر بی‌حسی هم احتمال بروز نشانه‌های درد و فشار خفیف وجود دارد.

پزشک برای بیمار بعد از مرخصی از بیمارستان، جلساتی را برای معاینه مجدد تعیین خواهد کرد تا وضعیت بیمار تا بهبودی کامل کنترل شود. یک تا دو روز بعد از عمل، جراح ممکن است بعد از باز کردن بانداژ، لوله‌های تخلیه را از زیر پوست برداشته و بانداژ جدیدی بر روی زخم‌های بگذارد. بعد از گذشت یک هفته، پزشک در صورت بهبود وضعیت زخم‌ها، بخیه‌ها را برمی‌دارد.

لیفت صورت را میتوان با دستگاه نیز انجام داد برای همین توصیه مکینم بلاگ بهترین دستگاه لیفت صورت را حتما بخوانید.

مراقبت‌های پس از لیفت صورت چیست؟

در مقایسه با دیگر روش‌های لیفتینگ صورت مانند لیفت صورت در منزل یا استفاده از دستگاه لیفت صورت، جراحی نیاز به مراقبت‌های بعد از عمل ویژه‌ای دارد. در سه هفته اول بعد از جراحی لیفت صورت باید تمام دستورات پزشک انجام شود تا کمترین میزان عوارض جانبی را احساس کنید.

بعد از بهبود زخم‌ها احتمال پوسته پوسته شدن جای زخم و بریدگی وجود دارد که برای کم شدن آن‌ها باید توصیه پزشک را انجام دهید. دوش گرفتن، استفاده از مواد شوینده و لوازم مراقبتی پوستی باید با مشورت پزشک و با احتیاط انجام شود. در طول این سه هفته باید از آرایش کردن، ورزش‌های شدید و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. در ۶ هفته اول مجاز به استفاده از رنگ مو، دکلره و شنیون‌های سنگین مو هم نیستید.

ماندگاری عمل لیفت صورت چه مقدار است؟

بدون شک جراحی لیفت صورت تاثیر چشم‌گیری بر جوان‌سازی و صافی پوست صورت و گردن خواهد داشت. اما به دلیل افزایش سن و ادامه داشتن روند پیری، این نتایج دائمی نیستند و در درازمدت شاهد بروز دوباره افتادگی‌ها خواهید بود. اما بر خلاف روش‌های دیگر لیفتینگ، لیفت صورت با جراحی ماندگاری بالایی در حدود ۷-۱۰ سال خواهد داشت. بعد از این دوران در صورت تمایل می‌توانید دوباره درمان‌های رفع افتادگی پوست را انجام دهید.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، نوعی جراحی زیبایی است که امروزه از آن استقبال زیادی می شود

ماندگاری عمل لیفت صورت چه مقدار است

کلام آخر

جراحی لیفت صورت یک عمل زیبایی بوده که شامل حذف پوست و چربی اضافی و کاهش آثار پیری بر روی پوست خواهد شد. انجام این عمل ممکن است برای بعضی افراد با آسیب‌های حاد پوستی یک ضرورت باشد اما به دلیل وجود عوارض جانبی و ریسک بالا به همه افراد توصیه نمی‌شود. از این رو بهتر است قبل از انجام جراحی با متخصصین زیبایی مشورت کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا