پوستسلامت

درباره بهترین مدل‌های دستگاه لیفت صورت چه می‌دانید؟

از گذشته تاکنون زیبایی و داشتن پوستی جوان و درخشان دغدغه خانم‌ها و آقایان بوده‌است. همواره به دنبال اکسیر جوانی هستیم تا بتوانیم از پیری و نشانه‌های آن بر روی پوست پیش‌گیری کنیم. افتادگی پوست، چین ‌و چروک و از بین رفتن درخشندگی آن نشانه‌هایی است که باعث ناراحتی و آزار ما می‌شود. از این رو به کمک روش‌هایی مانند بوتاکس صورت، استفاده از ماسک و مراقبت‌های پوستی و روش‌های موثرتر مانند لیفتینگ صورت برای بهبود زیبایی خود تلاش می‌کنیم. لیفت صورت اثر چشمگیری بر جوانسازی و کاهش چین ‌و چروک پوست داشته و در روش‌های مختلف با دستگاه‌های مخصوصی انجام می‌شود که در این نوشته به آن می‌پردازیم. برای آشنایی با انواع دستگاه لیفت صورت با لنداسپا همراه شوید.

لیفت صورت چیست؟

افزایش سن، رژیم‌های غذایی نادرست، کمبود آب بدن و آلودگی هوا از عوامل مهم و تاثیرگذار بر کاهش زیبایی چهره هستند. پوست انسان به دلیل داشتن ماده‌ای مهم به نام کلاژن دارای خاصیت ارتجاعی بوده که منجر به صافی و جوانی پوست می‌شود. در مقابل کمبود کلاژن باعث افتادگی پوست خواهدشد. بنابراین روش‌های مختلفی مانند لیفت صورت با دستگاه و یا لیفت صورت با نخ تولید کلاژن را تحریک می‌کند و اثرات مطلوبی بر بهبود زیبایی صورت می‌گذارد.

برای آشنایی بیشتر، بلاگ لیفتینگ صورت چیست و چگونه انجام میشود را مطالعه کنید.

روش های انجام لیفت صورت کدامند؟

به طور کلی لیفت صورت که به وسیله بهبود روند کلاژن‌سازی پوست و کشیدن پوست در نواحی مشخصی باعث کم شدن خطوط عمیق پوستی شده، به دو روش انجام می‌شود؛ روش تهاجمی یا جراحی و روش غیرتهاجمی که با استفاده از روش‌های مختلفی مانند لیفت صورت در منزل و یا دستگاه لیفت صورت انجام می‌شود.

معمولا روش غیرتهاجمی را به عنوان روشی با عوارض کمتر معرفی می‌کنند. اما به یاد داشته‌باشید که این روش هم ممکن است در بیمارانی آسیب‌هایی به همراه داشته‌باشد. هر کدام از این دو روش فواید و عوارضی دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

روش های انجام لیفت صورت کدامند

روش تهاجمی لیفت صورت

یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای ترمیم افتادگی پوست، روش تهاجمی یا جراحی لیفت صورت بوده‌است. این عمل باید توسط پزشک جراح انجام شود. در مراحل انجام جراحی، پزشک با بریدن بخش‌هایی از پوست صورت و گردن (با توجه به نواحی لازم و تعیین شده برای درمان افتادگی پوست)، پوست صورت و ماهیچه‌های آن را به طرف کناره‌های صورت هدایت می‌کند.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

در این روش پزشک با تغییراتی که بعد از برش در زیر پوست و بر روی ماهیچه‌ی عضلات صورت انجام می‌دهد، کمک به سفت شدن پوست می‌کند. پوست‌های اضافی را برش داده و چین ‌و چروک و خطوط عمیق پوست را از بین می‌برد.

انجام این روش برای افرادی در سنین پایین یا کسانی که افتادگی‌های شدید یا چین ‌و چروک ‌های عمیق بر روی پوست ندارند، توصیه نمی‌شود. در مقابل سالمندان، افرادی که پوستی بسیار شل با افتادگی‌های شدید، افتادگی عضلات صورت و خطوط عمیق دارند گزینه‌های مناسب برای عمل جراحی لیفت صورت هستند. اما از آن‌جایی که اغلب سالمندان معمولا دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و ناراحتی‌های قلبی هستند، بهتر است قبل از انجام این عمل با متخصص مشورت کنند.

روش تهاجمی لیفت صورت

مقاله پیشنهادی در این بخش : لیفتینگ صورت در منزل

فواید روش تهاجمی لیفت صورت

سفت شدن ماهیچه‌های صورت

همانطور که اشاره شد با افزایش سن ساختار عضلات صورت و ماهیچه‌های زیر پوست ضعیف و آویزان می‌شود. از این رو در زمان انجام عمل لیفت صورت، پزشک بعد از ایجاد برش بر روی پوست، ابتدا ساختار زیرین پوست را ترمیم کرده تا کمی سفت شوند. این کار باعث ماندگاری بیشتر لیفت صورت بعد از عمل و در طولانی مدت خواهدشد.

کشیدن پوست و ترمیم خطوط عمیق

بعد از ترمیم لایه‌های زیرین پوست، پزشک با بریدن پوست‌های اضافه و لیفت پوست به طرف بالا، افتادگی و شل بودن پوست را از بین می‌برد. چین ‌و چروک و خطوط عمیق پوست در اطراف لب، بینی و کناره‌های چشم را هم به حداقل می‌رساند.

ماندگاری بالا

با وجود ریسک بالا و عوارض احتمالی این روش، اما لیفت صورت بعد از عمل ماندگاری و دوام بسیار خوبی در حدود ۱۰ سال دارد. جراحی لیفت صورت مانع از بروز مجدد چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی نمی‌شود اما اثربخشی و دوام رضایت‌بخشی داشته که تا سالیان دراز می‌ماند.

عوارض روش تهاجمی لیفت صورت

• دوران نقاهت طولانی
• مراقبت‌های دقیق بعد از عمل
• هزینه بالا
• عفونت احتمالی، تورم پوستی و زمان‌بر بودن بهبود زخم‌ها و محل آن‌ها
• احتمال آسیب به عصب‌های صورت
• ریزش مو موقت یا دائمی
• احساس درد و ناراحتی زیاد بعد از عمل

روش غیرتهاجمی لیفت صورت

روش غیرتهاجمی لیفت صورت در مقایسه با روش تهاجمی درمانی سبک‌تر و آسان‌تر است. نیاز به جراحی و برش پوست ندارد. این روش که برای افرادی با افتادگی‌ها و چین ‌و چروک کمتر پوست توصیه شده، با ابزار و دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. تکنیک‌هایی مانند بوتاکس صورت، تزریق چربی یا ژل، اولتراپی (‌Ultherapy)، درمان‌های لیزری، هایفوتراپی و درمان‌های دیگر که همگی در نهایت منجر به جوانسازی و لیفت صورت می‌شود. تکنیک‌های غیرتهاجمی در بعضی روش‌ها مانند لیفت صورت در منزل با استفاده از دستگاه لیفت صورت خانگی، نیازی به مراجعه به کلینیک‌های زیبایی نداشته و افراد می‌توانند به راحتی در خانه و با هزینه‌ای کمتر آن را انجام دهند.

روش غیرتهاجمی لیفت صورت

یک سالن آرایشی خوب، سالنی است که از افراد متخصص و کاربلد برای تمامی خدمات زیبایی استفاده می‌کند

فواید روش غیرتهاجمی لیفت صورت

هزینه مناسب درمانی

با توجه به تنوع بالا در روش‌های لیفت صورت، افرادی که هزینه درمان برایشان مهم است، به راحتی می‌توانند درمانی با هزینه مناسب را انتخاب کنند. اکثر روش‌های غیرتهاجمی لیفت صورت هم اثرات رضایت‌بخشی دارند.

درد و ناراحتی کمتر

در روش غیرتهاجمی مانند لیفتینگ صورت با دستگاه به خصوص وقتی در کلینیک‌های زیبایی معتبر و با بهترین دستگاه لیفت صورت درمان انجام شود، بیمار کمترین میزان درد و فشار را در طول درمان احساس خواهدکرد. اگر از درد فراری هستید، این روش برای شما عالی‌ است.

روند درمان و دوران نقاهت کوتاه

تقریبا اکثر روش‌های غیرتهاجمی لیفت صورت مانند بوتاکس، تزریق یا لیفت صورت با نخ نیاز به درمانی در حدود ۱-۲ ساعت و بدون بیهوشی دارند. البته مدت زمان انجام کار در افراد مختلف با توجه به شدت آسیب پوستی متفاوت است.
دوران نقاهت و بعد از درمان هم بسیار کوتاه است. در بعضی روش‌ها که از دستگاه لیفت صورت استفاده می‌شود، فرد بعد از پایان جلسه درمانی به سرعت می‌تواند به زندگی روزمره بازگردد.

ظاهری طبیعی و جوان بعد از درمان

اگر جزو افرادی هستید که به درمان‌های شدید که نتیجه آن چهره‌ای فانتزی و مصنوعی است، علاقه‌ای ندارید، روش‌های غیرتهاجمی یک انتخاب عالی‌ست. در این روش پوست بریده نشده و تغییر محسوسی در عضلات صورت برای سفت شدن اتفاق نمی‌افتد. در نتیجه ظاهری طبیعی و جوان را مشاهده می‌کنید.

مراقبت‌های محدود بعد از درمان

بعد از اتمام لیفت صورت در اکثر روش‌های آن نیاز به مراقبت ویژه‌ای نیست. فرد درد قابل توجهی ندارد. تنها با انجام چند کار ساده که پزشک مربوطه پیشنهاد می‌کند، می‌توان به فعالیت‌های روزمره ادامه داد.

کمترین عوارض جانبی

در روش‌های تهاجمی هرچقدر هم که پزشک با دقت و ظرافت بالایی عمل را انجام دهد، همچنان احتمال بروز عفونت و عوارض ناشی از بیهوشی وجود دارد. اما امروزه در روش‌های غیرتهاجمی که در کلینیک‌های زیبایی با جدیدترین دستگاه لیفت صورت انجام می‌شود، احتمال بروز عوارض جانبی بسیار کم و ناچیز است. از این رو آرامش‌خاطر زیادی برای بیمار به همراه خواهد داشت.

عوارض روش غیرتهاجمی لیفت صورت

• نیاز به جلسات ترمیم و یادآور بعد از گذشت حداقل ۳ ماه (با توجه به روش انتخاب شده)
• ماندگاری و دوام پایین و نیاز به صرف هزینه مجدد در درازمدت

بهترین دستگاه لیفت صورت کدام است؟

امروزه لیفت صورت توسط دستگاه‌های بسیار پیشرفته و با تکنیک‌هایی موثر با کمترین عارضه، در زمانی کوتاه انجام می‌شود. با وجود تنوع بالای دستگاه لیفت صورت در دنیا، همه‌ی آن‌ها برای یک هدف طراحی و تولید شده‌اند؛ جوانسازی و ترمیم آسیب‌های پوستی. بیمار با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی با مشورت پزشک معتبر دستگاهی که مناسب برای نوع و نیاز پوست او بوده را انتخاب و مراحل درمان را آغاز می‌کند. دستگاه‌های لیفتینگ صورت در دو نوع خانگی و سالنی تولید شده‌اند که در ادامه بهترین مدل‌های آن را بررسی می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی: بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

بهترین دستگاه لیفت صورت کدام است

بهترین دستگاه لیفت صورت خانگی

برای کسانی که از رفتن به کلینیک‌های زیبایی و درمان‌های آنان هراس دارند، استفاده از دستگاه لیفت صورت خانگی انتخاب بسیار خوبی است. این دستگاه‌ها عموما کوچک و قابل حمل بوده و با صرف هزینه‌ای معقول می‌توان آن را تهیه کرد. در ادامه ۲ مدل از محبوب‌ترین دستگاه‌های لیفت خانگی موجود در بازار را معرفی می‌کنیم:

دستگاه لیفت صورت Mini HIFU

دستگاه‌های مینی هایفو که در مدل‌های مختلفی تولید و عرضه شده‌اند، اثربخشی بسیار خوبی برای بهبود زیبایی پوست دارند. این دستگاه از طریق تصویربرداری از لایه‌های پوستی و ارسال امواج به زیر پوست، تولید کلاژن را تحریک می‌کند. در نتیجه در درازمدت شاهد پوستی صاف و بدون لک خواهیدبود.

دستگاه لیفت صورت Mini HIFU

دستگاه‌های لیفت صورت RF star

این دستگاه برای لیفت پوست‌های نواحی صورت و گردن و رفع جای جوش و آکنه تاثیرگذار است. دستگاه‌های RF از طریق اثر گرمایی و ارسال پالس‌های انرژی به نقاط مختلف پوست صورت نفوذ کرده و تولید کلاژن را در پوست تحریک می‌کند. بنابراین در مدتی کوتاه پوستی جوان با کم‌ترین میزان چین ‌و چروک را میبینید.

بهترین دستگاه لیفت صورت سالنی

دستگاه‌های لیفت صورت که مناسب برای کلینیک‌های زیبایی هستند، تنوع بیشتری در مقایسه با مدل خانگی دارند. این دستگاه‌ها زیرنظر پزشک متخصص استفاده می‌شوند که در مقایسه با ابزار خانگی در جوانسازی و لیفت صورت موثرتر عمل می‌کنند. ۴ نمونه از بهترین درمان‌های لیفت صورت که با دستگاه انجام می‌شود، عبارتند از:

هایفوتراپی

دستگاه‌های هایفو از امواج فراصوت برای انتقال گرما به لایه‌های عمیق و زیرین پوست استفاده می‌کنند. در این روش گرما باعث آسیب به سلول‌های هدف در پوست شده به صورتیکه بدن باید برای ترمیم آن‌ها تلاش کند. از این رو مجبور به تولید کلاژن می‌شود تا سلول‌ها ترمیم شوند.
هایفوتراپی با تولید کلاژن و افزایش خاصیت ارتجاعی، پوست نواحی گردن و صورت را سفت و چین ‌و چروک را برطرف می‌کند. همچنین باعث کاهش افتادگی پوستِ نواحی چشم و ابرو می‌شود. از این درمان برای بهبود روند درمانی تومورهای سرطانی هم استفاده می‌شود.

هایفوتراپی

برای شناخت بیشتر هایفوتراپی به بلاگ کاربرد هایفوتراپی چیست مراجعه کنید.

اولتراپی

یکی دیگر از درمان‌های غیرجراحی برای لیفت پوست، اولتراپی با دستگاه لیفت صورت است. در این درمان از فناوری اولتراسوند برای تحریک تولید کلاژن و بهبود خاصیت کشسانی پوست استفاده می‌شود. اولتراپی بدون آسیب به لایه سطحی پوست، به عمق آن نفوذ کرده و کمک به تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌کند. در نهایت اثری لیفت‌کننده و سفت‌کننده بر روی پوست خواهدداشت.

اولتراپی

اندولیفت

درمان اندولیفت را می‌توان یکی از بهترین روش‌های غیرتهاجمی برای لیفت صورت با دستگاه دانست. یک روش درمانی بر پایه لیزر بوده که در زمانی کوتاه، بدون بیهوشی و بدون آسیب به پوست باعث جوان شدن پوست شما می‌شود. امواج و اشعه‌ی این دستگاه که پرتوی لیزری داشته با نفوذ به عمق لایه‌های پوست باعث حذف چربی‌های اضافی پوست، تحریک تولید کلاژن و ترمیم بافت سلولی می‌شود. در نتیجه از این طریق کمک به لیفت و سفت شدن پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی آن می‌کند.

اندولیفت

میکرونیدلینگ

درمان میکرونیدلینگ که با دستگاه لیفت صورت انجام می‌شود، یک فناوری بازسازی پوست است. بر روی این دستگاه سوزن‌هایی تعبیه شده که باعث ایجاد چندین سوراخ ریز بر روی پوست می‌شود. هدف از این کار ایجاد آسیب‌های میکروسکوپی بر روی پوست است. بافت پوست در واکنش به این آسیب اقدام به بازسازی و ترمیم به وسیله تولید کلاژن و الاستین در زیر لایه‌های پوستی می‌کند. در نتیجه خاصیت کشسانی پوست بیشتر شده و با رفع چین ‌و چروک و افتادگی پوست به جوانی و صافی آن کمک می‌کند.

میکرونیدلینگ

از کربوکسی تراپی چه میدانید؟ بلاگ کرابوکسی تراپی صورت چیست را به شما پیشنهاد میکنیم.

جمع‌بندی

در این نوشته تلاش شد اطلاعاتی مفید درباره لیفتینگ صورت شامل معرفی انواع دستگاه لیفت صورت و فواید و عوارض روش‌های درمان افتادگی پوست گفته‌شود. در نهایت شما باید با بررسی نیاز پوست خود و مشورت با متخصصان این زمینه، مناسب‌ترین روش درمانی را انتخاب کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا