پوستدرمان خانگیزیبایی

برای کوچک کردن بینی چه کنیم؟ آیا کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است؟

برای کوچک کردن بینی چه کنیم ؟ خیلی از انسان‌ها ممکن است به دلایل مختلفی مثل انحراف، بزرگ بودن، غوز داشتن و … از بینی خود رضایت نداشته باشند و بر این باور هستند که بینی آن‌ها تاثیر بسیار منفی در زیبایی چهره‌ی‌شان دارد. به همین دلیل این اشخاص در تلاش هستند تا با کمک جراحی پلاستیک، اقدام به فرم دادن و کوچک کردن بینی خود کنند. اما حراجی پلاستیک علاوه بر هزینه بسیار زیادی که دارد، عوارض مختلفی را هم به همراه خواهد داشت. همچنین ممکن است فرم و مدل بینی پس از عمل حراجی، با آن چه که در ذهن افراد بوده است متفاوت باشد و باعث آزرده خاطر شدن آن شود. پس با توجه این موضوع، برای کوچک کردن بینی چه کنیم ؟

خوشبختانه در دنیای امروزی روش‌های طبیعی‌تر و ساده‌ای برای کوچک کردن بینی وجود دارد، که در در آن‌ها هیچ نیازی به انجام عمل جراحی نمی‌باشد. برخی از این روش‎‌ها به قدری ساده می‌باشد که می‌تواند خودتان آن را در منزل انجام دهید. روش‌های نوینی هم وجود دارد که در کلینیک‌های زیبایی با استفاه از تجهیزات مخصوص انجام می‌شود و افراد می‌توانند به کمک این روش‌ها بینی خود را کوچک کنند. 

پس اگر برایتان سوال است که برای کوچک کردن بینی چه کنیم؟ تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي در خانه

همانطور که اشاره شد روش‌های كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي به دو نوع خانگی و کلینیکی تقسیم می‌شوند. در این بخش از مقاله تمرینات و روش‌های ساده کوچک کردن بینی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد که می‌توانید در منزل بدون هیچ ابزاری آن‌ها انجام دهید و بینی خود را کوچک کنید.

مهم‌ترین اقدامات كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي در خانه عبارتند از:

1. ماساژ بینی

 شاید بتوان گفت که یکی از موثرترین روش‌های کوچک کردن بینی در خانه، ماساژ دادن آن  می‌باشد. کافی است در طول روز چندین مرتبه بینی خود را به آرامی ماساژ دهید. برای این کار بینی را از بالای پل آن به سمت پایین به آهستگی و در یک خط مستقیم بینی را ماساژ بدهید. در ادامه این کار را برای کناره بینی هم انجام دهید. برای کسب نتیجه مناسب حداقل ماساژ دادن بینی را برای 5 دقیقه ادامه دهید. اثر ماساژ بینی را دست کم نگیرید؛ این کار به حدی موثر است که پزشکان بسیاری، ماساژ بینی بعد از عمل را برای بهبود گردش خون و کاهش تورم بعد از عمل ضروری می دانند.

با خواندن این مقاله و آموزش نحوه ماساژ بینی برای کوچک شدن که توسط متخصصان ماساژ و جراحان بینی توصیه شده است، دیگر نیازی به جراحی بینی نخواهید داشت

2. گرفتن نوک بینی

 گرفتن نوک بینی هم از دیگر اقدامات ساده برای کوچک کردن سایز بینی می‌باشد. اگر نوک بینی پهن و بزرگی دارید، آن را به به کمک دو انگشت شست و سبابه گرفته و فشار دهید همزمان با این کار نوک بینی را هم به سمت بالا هدایت کرده و برای 10 ثانیه صبر کنید. این کار را در طول روز حداقل 10 مرتبه انجام دهید.

كوچك كردن دماغ بدون عمل در خانه

3. لبخند زدن برای کوچک شدن بینی

 شاید برایتان جالب باشد اما لبخند زدن می‌تواند در كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي موثر باشد. کافی است در طور روز وقتی لبخند می‌زنید، نوک بینی‌تان را به کمک انگشت سبابه به سمت بالا هدایت کنید. برای آن که بتوانید به بینی فرم بدهید این حرکت را روزانه 20 الی 30 بار در طول روز انجام بدهید. این حرکت در کوچک شدن و فرم گرفتن عضلات کناره بینی بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

4. تنفس عمیق از روش های کوچک شدن بینی

 یکی از روش‌های كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي نفس کشیدن عمیق به شیوه‌ای متفاوت است. برای انجام این تمرین ابتدا قسمت پایینی پره‌های بینی خودتان را به کمک انگشتان فشار دهید و بعد با تمام توان نفس بکشید. در ادامه همزمان با زیاد کردن فشار، ریتم نفس کشیدن خودتان را کاهش بدهید. این تمرین ساده را در طول روز حداقل 10 مرتبه تکرار کنید. دقت داشته باشید که با گذشت زمان و افزایش سن، بینی هم مثل پوست صورت، دچار تغییرات مختلفی از جمله افتادگی، تغییر حالت و حتی چین و چروک پوست آن خواهد شد. شما عزیزان با انجام مداوم این تمرین، نه تنها باعث کوچک شدن بینی می‌شود بلکه در بروز تغییرات ذکر شده نیز جلوگیری خواهد شد. 

5. کوچک کردن بینی در خانه با تمرینات ورزشی

 خیلی از ورزش‌ها روی نحوه نفس کشیدن افراد تاثیر داشته و آن‌ها وادار به تنفس‌های عمیق می‌کند. یوگا و پیلاتس از جمله ورزش‌هایی هستند که به دلیل دم و باز دم قوی می‌توانند در فرم بینی تاثیر داشته باشند. به عبارتی بهتر می‌توان گفت این تنفس عمیق است که باعث كوچك كردن بيني گوشتي بدون عمل و فرم گیری می‌شود بنابراین ورزش‌هایی که افراد را به تنفس‌های عمیق وا می‌دارد، می‌تواند در کاهش سایز بینی موثر واقع شود. علاوه بر این شما می‌توانید به عنوان یک تمرین برای كوچك كردن دماغ بدون عمل در خانه که در حال استراحت هستید، برای 4 ثانیه یکی از حفره‌های بینی را به کمک انگشتتان نگهدارید(ببندید) و با حفره دیگر نفس بکشید و پس از یک دقیقه حفره دیگر را مسدود نمایید. انجام این تمرین نیز در بلند مدت می‌تواند در کاهش سایز بینی شما موثر واقع شود. 

یکی از روش‌های برطرف کردن و اصلاح قوز یا ناهمواری‌های روی بینی، رفع قوز بینی با نخ می‌باشد. این جراحی می‌توان با رفع برآمدگی روی بینی، باعث بهبود فرم بینی و در نتیجه زیبایی چهره شود. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، این بلاگ را از دست ندهید

6. بخور دادن صورت برای کوچک کردن بینی

 زمانی که شما صورتتان را در جلوی دستگاه بخور قرار می‌دهید، پس از چند دقیقه منافذ پوست بینی و صورتتان باز خواهد شد. با باز شدن منافذ، اکسیژن دریافتی پوست بینی بیشتر شده و سوخت و ساز آن هم افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه این اتفاق چربی پوست بینی کاهش می‌یابد. بنابراین اگر قصد كوچك كردن بيني گوشتي بدون عمل را دارید می‌توانید روزانه 20 دقیقه بینی خود را جلو دستگاه بخور نگه دارید و پس از امام کار مقداری یخ روی بینی‌تان قرار دهید.

كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي در خانه

امیدواریم با مطالعه این بخش از مقاله متوجه شده باشید که برای کوچک کردن بینی چه کنیم . اما فراموش نکنید که نتیجه گیری از روش‌های خانگی به صبوری زیادی نیاز دارد و شما باید حداقل به مدت دو ماه تمرین‌های گفته شده را هر روز انجام دهید تا شاید نتیجه مورد نظرتان باشید. 

روش های كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي در کلینیک

اگر به دنبال روشی برای فرم دادن و كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي هستید، اما می‌خواهی نتیجه مورد نظرتان را سریع‌تر کسب کنید، به شما روش‌های کلینیکی را پیشنهاد می‌کنیم. در واقع می‌توان گفت با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی، روش‌های نوینی برای فرم دادن به صورت معرفی شده است. بنابراین اگر قصد کوچ کردن بینی تان را دارید کافی است به یک کلینیک‌ زیبایی مراجعه کرده و پس از مشاوره با کارشناسان یکی از روش‌های موجود را انتخاب نمایید. البته نکته‌ای درباره روش‌های کلینیک برای فرم دهی بینی وجود دارد این است که موقتی بوده و باید هر چند وقت یکبار مجددا تکرار بشود.

بهترین روش‌های كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي در کلینیک عبارتند از:

1. مزوتراپی بینی

 یکی دیگر از روش‌های کوچک کردن بینی که در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود، مزوتراپی نام دارد. در این روش پزشک با تزریق کردن مواد پرکننده مخصوص در نواحی مورد نظر، تمامی ناهموار‌ها و نواقص را از بین خواهد کرد. مزیت بزرگ مزوتراپی نداشتن درد و دوره نقاهت می‌باشد و به همین دلیل طرفدار زیادی را به خود جذب کرده است. انجام مزوتراپی بینی به رفع مشکلاتی مثل قوز،پل بینی، افتادگی‌های جزیی، ناهمواری، فرورفتگی و … کمک زیادی خواهد کرد.

2. پلاسما جت

 به جرئت می‌توان گفت که یکی از موثرترین روش‌های کوچک کردن بینی مخصوصا بینی‌های گوشتی و غضروفی استفاده از روش پلاسماجت است. در این روش به کمک دستگاهی به نام پلاسما جت می‌توان برای تمامی نواحی بینی لیفت و اصلاح فرم انجام داد. در واقع با برخورد سری این دستگاه به پوست بینی شما برخی از لایه‌های آن بخار شده و این عمل سبب جمع شدن لایه‌های پایینی و در نهایت کوچک شدن بینی خواهد شد.

كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي

3. تزریق ژل

 اگر بینی شما مشکلاتی از قبیل قوز، فرو رفتگی، و حتی افتادگی را داشته باشد، تزریق ژل و یا همان بوتاکس می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در رفع این عیوب داشته باشد. در واقع شما عزیزان می‌توانید با تزریق بوتاکس نوک بینی خود را لیف کرده و غوز بینی را کاملا از بین ببرید. در این روش فوق العاده از بدن خودتان چربی دریافت می‌شود و بعد برای حالت دهی به بینی شما تزریق خواهد شد. ترزیق ژل نیز مثل سایر روش‌ها موقتی بوده و پس از 6 الی 12 ماه تاثیر خود را از دست خواهد داد.

اگر خواهان کوچک کردن بینی خود هستید، بلاگ کوچک کردن بینی با ورزش را مطالعه کنید.

داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی

حال که متوجه شدید برای کوچک کردن بینی چه کنیم ، قصد داریم برخی از دارو‌هایی گیاهی موثر در کاهش سایز بینی را به شما عزیزان معرفی کنیم. استفاده از دارو‌های گیاهی در کنار روش‌های خانگی می‌تواند در کسب نتیجه سریع‌تر موثر واقع شود.

داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی

بهترین مواد گیاهی برای کوچک‌ کردن بینی عبارت است از:

1. عسل برای کوچک کردن بینی

 عسل یک ماده خوراکی بسیار ارزشمند است که خواص بی‌نظیری دارد. ترکیب عسل با روغن زیتون می‌تواند یک دارو گیاهی مفید برای کوچک‌ کردن بینی به شمار رود. لازم به ذکر است که استفاده از این دارو برای بینی‌های گوشتی تاثیر بیشتری دارد و  باعث  آب شدن چربی‌های بینی خواهد شد.

2. کوچک کردن بینی در خانه با زنجبیل

شاید جالب به نظر برسد اما ادویه زنجبیل که آن را در بسیاری از غذا‌ها استفاده می‌کنیم یک ماده موثر برای کوچک کردن بینی به شمار می‌رود. کافی است مفیداری از پودر زنجبیل را همراه با کمی آب مخلوط کنید تا شکل خمیری به خود بگیرد و بعد خمیر تهیه شده را روی بینی خود قرار دهید. از آنجایی که زنجبیل نیز دارای طبع گرم می‌باشد و باعث چربی سوزی می‌شود، این روش برای بینی‌های گوشتی تاثیر گذاری بیشتری دارد. توصیه می‌شود که از خمیر زنجبیل یک روز درمیان استفاده کنید تا شاهد نتایج خوب آن باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مقاله كوچك كردن بيني با زنجبیل دیدن کنید.

3. آبلیمو کوچک کننده خانگی بینی

 داروی دیگری که می‌تواند به کوچک شدن بینی کمک کند، مخلوطی از آبلیمو، زنجبیل و خمیر دندان می‌باشد. جهت تهیه این دارو کافی است یک قاشق چای خوری خمیر دندان را با یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل مخلوط کرده و به آن یک قاشق غذاخوری آب لیمو تازه اضافه کنید. این سه ماده را حسابی هم بزنید تا خمیر یکنواختی حاصل شود. این خمیر را برای حدود 20 دقیقه روی بینی‌تان قرار دهید و بعد آن را با آب تقریبا گرم بشویید. برای آن که تاثیر استفاده از این دارو را مشاهده کنید، لازم است حداقل به مدت 10 روز پی‌ یا پی این کار را تکرار نمایید.

4. طب سوزنی از روش های کوچک کردن بینی بدون عمل

 انجام طب سوزنی اثرات مختلفی را روی بدن ایجاد می‌کند که یکی از آن‌ها کوچک کردن بینی می‌باشد. طب سوزنی را می‌توان روشی بدون درد و بدون عوارض برای بینی‌های گوشتی دانست. همچنین لازم به ذکر است که تاثیر طب سوزنی همیشگی بوده و با یک بار انجام آن بینی شما برای همیشه کوچک خواهد شد.

اما نکته بسیار بسیار مهمی که در رابطه با طب سوزنی وجود دارد این که باید توسط شخصی بسیار ماهر و با تجربه انجام دهد. این روش گرچه آسان به نظر می‌رسد اما بسیار حساس بوده و نیاز به تخصص و تبحر کافی دارد.

برای آگاهی بخشیدن به شما عزیزان و افزایش اطلاعاتتان درباره سردرد پیشانی ، این بلاگ را برای شما مهیا کرده‌ایم که می‌توانید از آن بهره مند شوید

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لند اسپا سعی داشتیم در رابطه با سوال پرتکرار براي كوچك كردن بيني چه كنيم ، اطلاعات مفیدی در اختیارتان بگذاریم. همانطور که مطالعه فرمودید روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند بدون انجام عمل حراجی را و اعمال درد، بینی شما را کوچک کرده و عیوب آن را بر طرف کنند. به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که در صورت داشتن بینی گوشتی(بدون داشتن مشکلاتی مثل قوز، افتادگی و …)، کمی صبوری به خرج دادن و با راهکار‌هایی چون استفاده از دارو گیاهی، طب سوزنی و ماساژ بینی اقدام به کوچک‌ کردن بینی خود کنید. اما اگر فرصت کمی برای کوچک‌ترین بینی دارید و یا بینی شما از نوع استخوانی و دارای قوز می‌باشد با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی می‌توانید تمامی این مشکلات را در طی یک الی دو جلسه رفع نمایید و یک دوره حداقل 6 ماهه از زیبایی بینی خود لذت ببرید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم پاسخ سوالتان یعنی « برای کوچک کردن بینی چه کنیم ؟» را دریافت کرده باشید.

خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

3.7/5 - (120 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

‫11 دیدگاه ها

    1. با ماساژ دادن کوچیک میشه عمم دماغش بخاطر کشیدن همیشهی دماغش کوچیکه چون از لچگی این عادتو داشت ک هر دم ب دیقه دماغشو بکشه یا ماساژ بده
      ولی تو میتونی عمل کنی..

  1. مگه بادکنکه که پف داشته باشه معمولا خیار رو روی چشم میزارن که پف زیرش بخوابه نه دماغ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا