زیبایی

معایب و مزایای رفع قوز بینی با نخ چیست ؟

بسیاری از افراد دوست دارند شکل بینی خود را کمی تغییر دهند و مشکلات ظاهری آن را برطرف کنند. اما مشکل اینجاست که جراحی همیشه یک راه حل استرس زا و پرهزینه است و همه حاضر نیستند آن را امتحان کنند. یکی از روش‌های برطرف کردن و اصلاح قوز یا ناهمواری‌های روی بینی، رفع قوز بینی با نخ می‌باشد. این جراحی می‌توان با رفع برآمدگی روی بینی، باعث بهبود فرم بینی و در نتیجه زیبایی چهره شود. امروزه افراد زیادی برای جراحی بینی قوزدار خود به جراح بینی مراجعه می‌نمایند

خوشبختانه پیشرفت‌های دانش پزشکی روش‌های مختلفی را برای زیبایی بینی بدون نیاز به جراحی در اختیار افراد قرار داده است. یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌های برطرف کردن و اصلاح قوز یا ناهمواری‌های روی بینی، رفع قوز بینی با نخ است. روشی که با کمترین عوارض، بدون نیاز به عمل جراحی و بیهوشی، به شما نتیجه دلخواه را می‌بخشد. در این مقاله همراه ما باشید تا به پاسخ تمامی سؤالات خود در زمینه رفع قوز بینی با نخ دست یابید.

قوز بینی چیست؟

قوز بینی چیست؟ رفع قوز بینی با نخ چگونه است ؟ قوز بی‌نظمی یا برآمدگی در استخوان و غضروف بینی است که می‌تواند ظاهر بینی را نامناسب نشان دهد. برآمدگی روی بینی هم انواع مختلفی دارد. برای معالجه‌ی آن، ابتدا باید نوع آن را بررسی کنید. سپس براساس نوع برآمدگی قوز که می‌تواند واقعی (طول برآمدگی نوک بینی با فاصله بین لب و بینی برابر است)، پنهان (طول برآمدگی نوک بینی بیشتر از فاصله بین لب و بینی است) یا کاذب (طول برآمدگی نوک بینی کمتر از فاصله بین لب و بینی است) باشد، راه درمان را انتخاب کرد.

راه‌های از بین بردن قوز بینی با نخ

استخوان و غضروف به عنوان پایه محکمی هستند که قوز در محل تلاقی این دو ایجاد می‌شود. قوز می‌تواند به صورت ارثی باشد و فرد از نظر ژنتیکی قوز را به ارث برده باشد. این نوع قوزها الزاما در کودکی بروز نمی‌کنند. ممکن است در دوران بلوغ که بینی فرد در حال رشد است ظاهر شوند. همچنین وارد شدن ضربات و آسیب‌های بیرونی نیز سبب ایجاد قوز می‌شود. جوش خوردن نامناسب استخوان بینی پس از شکستگی، برآمدگی را ایجاد می‌کند که در زیبایی فرد اثر منفی می‌گذارد و نوعی قوز را به وجود می‌آورد.

برخلاف انحراف سپتوم بینی که باعث مسدود شدن یک طرف بینی شده و تنفس را برای فرد با مشکل مواجه می‌کند. قوز بینی معمولا خطرناک نبوده و تأثیری بر تنفس فرد نمی‌گذارد. مجاری سپتوم شما می‌تواند در اثر وارد شدن ضربه که باعث قوز بینی شده، انحراف پیدا کند. در این زمان برداشتن قوز پشتی بینی نمی‌تواند در تنفس شما موثر باشد و تنها یک تصمیم شخصی است نه ضرورت پزشکی.

اگر برآمدگی شدید باشد، ممکن است هنگام برداشتن قوز راه تنفسی نیز آسیب ببیند. فرد بعد از عمل جراحی دچار مشکل تنفسی شود.

یکی از علل محبوبیت و تقاضاهای زیاد برای جراحی‌های زیبایی، به تمایل افراد به زیبایی برمی‌گردد. رفع این برآمدگی و قوز بینی میتواند در زیبایی صورت و بینی موثر باشد. بهترین زمان برای اقدام به رفع قوز بینی برای خانم‌ها بین 15 تا 17 سالگی و برای آقایان 17 تا 19 سالگی است.

بهترین راه درمان و رفع قوز بینی کدام است؟

اندازه‌ی برآمدگی و قوز بینی در افراد مختلف متفاوت است. به همین علت پزشک قبل از هرگونه اقدام زیبایی باید به بررسی آناتومی بینی از زوایای مختلف به بپردازد و بهترین راهکار را به مراجعه کننده‌ی خود پیشنهاد دهد. اختلال و مشکلات مربوط به بینی را خیلی مواقع می‌توان بدون عمل جراحی برطرف کرد. در بعضی مواقع هم فرد ممکن است مشکلی نداشته باشد و فقط برای زیبایی بینی خود این عمل‌ها را انجام دهد. اقدامات رفع مشکلات بینی شامل موارد زیر می‌شود:

 • استفاده از سوهان یا رسپینگ
 • تزریق ژل یا چربی به بینی برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی
 • جراحی با نخ
 • لیزر
 • عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

همان‌طور که گفته شد، قوز بینی نوعی برآمدگی است که تحت تاثیر عوامل وراثتی و یا وارد شدن ضربه به بینی ایجاد می‌شود. این برآمدگی میتواند بر زیبایی تاثیر بسیاری بگذارد. به همین علت بهتر است پزشک بر حسب نوع قوز، روش درمانی را انتخاب کند.

قبل از انتخاب روش درمانی خود بهتر است  چند جلسه مشاوره با پزشک انجام دهید تا در مورد برنامه‌‌ی درمانی و نحوه‌‌ی اجرای آن آگاه شوید. پزشک موظف است فرم بینی شما، را‌ه‌‌های تنفسی داخلی بینی، انعطاف پذیری غضروف بینی و بافت پوست شما را بررسی کند.

استخوان و غضروف یک پایه محکم برای بینی است که توسط پوستی پوشیده شده است. حال اگر این پوست ضخیم یا دارای چربی زیاد باشد، عمل زیبایی توصیه نمی‌شود. زیرا ممکن است با وجود انجام عمل زیبایی و هزینه‌های گزاف، این پوست ضخیم مانع از آشکار شدن نتیجه‌ی عمل شود.

رفع قوز بینی با عمل جراحی

همان‌طور که مشاهده می‌کنید برای درمان مشکلات و قوز بینی راه‌های مختلفی وجود دارد. عمل جراحی بینی متداول‌ترین و دائمی‌ترین راه درمان است. این جراحی به بیهوشی نیاز دارد و دوره‌ی مراقبت‌های بعد از عمل از مراقبت‌های سایر روش‌ها بیشتر است. در این روش پزشک می‌تواند تغییرات دیگری نیز در بینی بیمار اعمال کند. پزشک معالج بیشتر در قوزهای شدید و واقعی این روش را پیشنهاد می‌کند.

جراحی قوز بینی، نیازمند دقت و حساسیت بالا است. هنگام عمل اگر به وضعیت سر بینی بی‌توجهی شود، این احتمال وجود دارد که نتیجه‌ی عمل مناسب و ایده آل نباشد. قبل از اقدام به عمل، باید معاینه داخلی بینی هم انجام شود تا وضعیت تیغه و مخروط بینی بیمار مورد بررسی قرار بگیرد. ناهنجاری در تیغه بینی می‌تواند باعث تاثیرگذاری بر عملیات اصلاحی قوز بینی شود.

در این روش برای دسترسی راحت‌تر به استخوان‌های بینی و برطرف کردن قوز بینی، زیر پره‌های بینی برشی ایجاد میکنند تا دسترسی آنها به استخوان بینی راحت‌تر شود. سپس شروع به تراشیدن و سوهان کشیدن این استخوان می‌کنند تا بینی فرم بهتری بگیرد.

عوارض رفع قوز بینی با عمل جراحی

این روش مانند هر عمل جراحی دیگر عوارضی را به دنبال دارد. این عوارض شامل:

 1. خونریزی شدید بینی
 2. اختلال در تنفس
 3.  بی‌حسی در داخل و پیرامون بینی
 4.  احتمال نامتقارن شدن ظاهر بینی
 5. درد و قرمزی بینی
 6. سوراخ شدن تیغه بینی
 7. سردردهای شدید
 8. کبودی تا چند روز زیر چشم‌ها

همیشه انجام عمل‌های بینی بی نقص نیست. ممکن است در زمان برش دادن و سوهان کشیدن برآمدگی، تنفس فرد تا حدودی دچار مشکل و اختلال شود. قسمتی از دریچه داخلی بینی نیز تراشیده شده و راه هوایی باریک‌تر شود.

به علت بروز عوارض بعد از عمل و مراقبت‌های ضروری آن، روش‌های بدون جراحی به خصوص لیفت بینی با نخ توانسته جای خود را در دل بیماران و کسانی که از عمل ترس دارند یا به بیهوشی حساسیت دارند، باز کند و محبوبیت زیادی از طرف کسانی که برای زیبایی خود اهمیت قائل هستند، کسب کند. یکی از این روش‌ها که امروزه طرفداران زیادی دارد، رفع قوز بینی با نخ است. این روش موقت بوده اما عوارض و سختی‌های جراحی را به دنبال ندارد.

 

لیفت بینی چیست؟

ایجاد تغییرات در صورت زمانی باعث زیبا شدن شما می‌شود که با ظاهر و صورت شما هماهنگی داشته باشد و طبیعی بودن چهره را از بین نبرد.

یکی از روش‌های مدرن که برای مشکلات و نواقص بینی به کار می‌رود، لیفت بینی است. لیفت بینی یک روش موقتی بوده و برای قوز کاذب و افتادگی نوک بینی بسیار کارآمد است. این درمان بین 12 تا 18 ماه دوام و ماندگاری دارد. با انجام لیفت بینی میتوان تقارن و زیبایی را بدون هزینه‌های زیاد و عوارض سنگین عمل، به صورت شما بازگرداند.

این روش مدرن که در حدود 30 دقیقه از زمان شروع تا پایان طول می‌کشد، به مراجعه کنندگان اجازه می‌دهد تا تغییرات ایجاد شده‌ی بینی خود را بدون داشتن استرس مشاهده کنند و نتایج دائمی که در روش جراحی ایجاد می‌شود، در این روش وجود ندارد. زیرا فرد اگر از نتایج خود راضی نبود راه بازگشت خواهد داشت.

لیفت با نخ نیازی به ایجاد برش و بخیه‌هایی که در روش‌های جراحی بینی انجام می‌شود ندارد. به همین علت توانسته به جایگزین محبوبی به جای عمل جراحی تبدیل شود. همچنین بعد از اتمام جراحی نیاز است تا 24 ساعت مراقبت‌های بعد از عمل با دقت انجام شود. اما در لیفت بینی فرد میتواند خیلی زود به زندگی عادی و روزمره‌ی خود برگردد.

یکی از کاربردهای این تکنیک‌ شناخته شده رفع قوز بینی با نخ است که اگر توسط متخصص انجام شود ویژگی‌های طبیعی شما را افزایش می‌دهد و از مصنوعی جلوه کردن بینی جلوگیری می‌کند. لیفت بینی توانسته، آرزوی کسانی که به تغییر بینی و زیبا سازی بینی خود تمایل دارند اما به دلیل ترس از عمل و بیهوشی یا حساسیت به بیهوشی به سمت عمل نمی‌روند را برآورده کند.

مقاله پیشنهادی : ماساژ صورت با قاشق

 

رفع قوز بینی با نخ

معمولا برای رفع قوز بینی با نخ از نخ‌های بسیار نازک استفاده می‌شود که ضخامت آنها در حدود 0.12 میلی‌متر بوده و از ماده‌ی پلی‌دی‌اکسانون یا همان  PDO ساخته می‌شود. این نخ‌ها در درون بینی قرار میگیرند و شکل و فرم بهتری را به بینی می‌دهند. PDO یک پلیمر مصنوعی بوده که به دلیل تخریب پذیر بودن بعد از گذشت شش تا دوازده ماه جذب بدن می‌شود. در این روش خبری از برش و شکستن استخوان نیست و روشی نسبتاً بی‌خطر می‌باشد.

در رفع قوز بینی با نخ بعد از گذشت چند دقیقه از بی حسی موضعی، نخ‌ها روی تیغه بینی یا درون کلوملا کارگذاری می‌شود تا ظاهر بینی با بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن پوست ناحیه قوز بینی، طبق سلیقه و خواسته‌ی مراجعه کننده تغییر کند.

روش لیفت بینی با نخ برای افرادی که تمایل دارند نوک بینی آنها سربالا باشد و کسانی که برآمدگی بینی دارند و علاقمند به رفع قوز بینی با نخ هستند بسیار موثر و بدون ریسک است. این روش باعث درمان قرینه نبودن نوک یا انحراف نوک بینی در کنار از بین بردن تو رفتگی بینی می‌شود.

آیا رفع قوز بینی با نخ برای همه نتایج خوب و یکسانی دارد؟

خیر. مانند هر عمل زیبایی دیگر که بایدها و نبایدهایی دارد، این روش جدید و غیر تهاجمی برای هر بینی مناسب نیست. در این باره بهتر است معاینه‌ی اولیه توسط پزشک انجام بگیرد. اگر برای عمل جراحی بینی خود دو دل هستید، لیفت با نخ می‌تواند به شما کمک کند که شاهد این باشید که آیا تغییرات بینی به شما می‌آید یا نه.

لیفت با نخ هم بر اساس شرایط بینی و دفعات ترمیم ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشد. به طور نرمال 6 جلسه ترمیم می‌تواند فرم بینی را به ثبات برساند. حال اگر فرد جلسات ترمیم خود را نرود، عمر لیفت بینی با نخ برای او یک تا سه سال است و بعد از مدت بینی به فرم اول باز می‌گردد. البته به دلیل تحریک کلاژن سازی کمی بهتر از روز اول می‌شود.

اگر در زمان‌های مقرر شده جهت تقویت و ترمیم لیفت بینی مراجعه کند، می‌توان گفت که دیگر رفع قوز بینی با نخ برای او دائمی شده است. البته ممکن است بعد از 6 جلسه ترمیم باز هم نیاز به ترمیم اما با فاصله‌های بیشتر باشد. در روش لیفت بینی، رفع قوز بینی با نخ ماندگاری بیشتری نسبت به سربالا کردن نوک بینی دارد.

مقاله پیشنهادی : لاغری با دمنوش

 

مزایای از بین بردن قوز بینی با نخ

 • در روش رفع قوز بینی با نخ هدف اصلی برداشتن قوز بینی بدون جراحی باز و رسیدن به بینی زیبا و طبیعی بدون رفتن به زیر تیغ جراحی است. لیفت بینی با نخ مانند سایر روش‌های زیباسازی در کنار فوایدی که دارد دارای یک سری عوارض نیز است. در اینجا ما قصد داریم که شما را با فواید و عوارض این روش مدرن آشنا کنیم تا بتوانید با چشمانی باز تصمیم بگیرید.
 • رفع قوز بینی با نخ در کنار کوچک‌تر کردن پره‌های بینی، قوز بینی را بالا می‌کشد. با دادن ارتفاع بیشتر به بینی باعث ظاهری بهتر و بدون قوس بینی می‌شود و نتایج طبیعی را به دنبال دارد.
 • این روش بدون درد بوده و در کمتر از 30 دقیقه قابل انجام است.
 • در روش رفع قوز بینی با نخ بر خلاف استفاده از پرکننده‌ها، نخ ها به طرفین حرکت نمی‌کنند و باعث پهن جلوه کردن بینی نمی‌شود.
 • یکی دیگر از تفاوت‌ها و مزیت‌های این روش نسبت به جراحی باز این است که دوره‌‌ی نقاهتی ندارد. بلافاصله پس از لیفت بینی با نخ می‌توان کارهای روزانه را انجام داد و حتی آرایش کرد. میزان رضایتمندی در رفع قوز بینی با نخ نسبت به سایر روش‌ها حدود 90 درصد می‌باشد.
 • همچنین در رفع قوز بینی با نخ تغییر صدا و مشکلات مخاطی که ممکن است بعد از عمل جراحی بینی با آن مواجه شوید را تجربه نخواهید کرد.

معایب رفع قوز بینی با نخ

همانطور که گفته شد، این روش در کنار تمام خوبی‌ها و مزیت‌های بیان شده عوارض و بدی‌هایی دارد. این موارد عبارتند از:

 • تورم و کبودی جزئی تا چند روز در منطقه درمانی
 • بیرون‌زدگی نخ از بینی
 •  کج شدن تیغه بینی به دلیل قرار دادن نامناسب نخ
 • ضربه زدن و کج کردن بینی
 •  محدود شدن فعالیت ورزشی سنگین حداقل تا یک ماه
 •  مصرف مداوم آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده
 • مراجعه برای ترمیم مجدد

راه‌های از بین بردن قوز بینی با نخ

اگر در رفع قوز بینی با نخ از نخ‌های مناسب استفاده نشود می‌تواند باعث پشیمانی مراجعه کننده شود. به طور مثال: استفاده از نخ‌های نازک و کوتاه باعث هدر رفتن پول می‌شود و نتیجه‌ای هم نخواهد داشت. نخ‌هایی که ضخامت بالایی دارند می‌توانند باعث ایجاد اسکار در نقاط تزریق شوند. این روش برخلاف موثر نبودن برای درمان انحراف بینی، برای جمع کردن بینی و رفع قوز بسیار مفید و موثر است.

رفع قوز بینی با نخ یک فناوری پیشرفته است. روشی مدرن که نواقصی مانند قوز بینی را بدون نیاز به عمل جراحی می‌تواند برطرف کند. در این روش به محض رفتن ورم و کبودی شما شاهد ظاهر زیبا و بینی بهبود یافته‌ی خود خواهید بود.

هنگام تصمیم برای رفع قوز بینی با نخ شاید بزرگ‌ترین چالشی که با آن مواجه خواهید شد، تخصص داشتن پزشک انتخابی‌تان است.

سخن پایانی

رفع قوز بینی با نخ یکی از مؤثرترین و ساده‌ترین روش‌های رفع قوز بینی بدون جراحی و بیهوشی است. در این مقاله به طور مفصل درباره رفع قوز بینی با نخ و مزایا و معایب این روش توضیح دادیم. توصیه می‌کنیم در این رابطه حتماً با پزشکی متخصص مشورت کنید و همچنین خوشحال می‌شویم تا تجربیات و نظرات خود را با لنداسپا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا