پوستدرمان خانگیزیبایی

کوچک کردن بینی با ورزش

كوچك كردن بيني با ورزش بر خلاف تصور بسیاری از افراد روشی کاملاً مؤثر است. اما معمولاً کسانی که این روش را امتحان می‌کنند، نهایتاً پس از دو یا سه بار دست از تلاش برمی‌دارند. برای آنکه كوچك كردن بيني با ورزش نتیجه‌ای رضایت بخش داشته باشد، نیاز به تمرین و تکرار در بلند مدت دارد. یکی از مزایای كوچك كردن بيني با ورزش این است که دیگر برای کوچک کردن بینی گوشتی نیازی به عمل جراحی بینی ندارید. این عمل‌های جراحی با عوارض بسیاری همراه است و هزینه زیادی دارد.
در این مقاله، آموزش كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي با ورزش را در اختیارتان قرار داده‌ایم. همراه ما باشید.

آموزش كوچك كردن بيني با ورزش به 5 روش ساده

در ادامه 5 روش بسیار ساده برای کوچک کردن بینی با ورزش را معرفی کرده‌ایم:

تمرین صاف کردن بینی

یکی از تمریناتی که برای اصلاح فرم بینی و کوچکتر شدن آن می‌توانید انجام دهید، صاف کردن بینی است. جالب است بدانید که تنها با یک لبخند ساده می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید:

 • تنها کاری که لازم است انجام دهید لبخند زدن است. در همین حین با استفاده از انگشت‌های اشاره خود، بینی را به سمت بالا هل دهید.
 • این تمرین به شما کمک می‌کند تا ماهیچه‌های اطراف و گوشه‌های بینی شما فرم بگیرند.
 • این تمرین را 15 تا 2۰ بار هر روز تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.
تمرین صاف کردن بینی

ورزش کوتاه کردن طول بینی

هر چه سن شما بالاتر رود، متوجه تغییرات بیشتری در فرم و شکل ظاهری بینی خود خواهید شد. با تکرار کوچک شدن سوراخ بینی با ورزش، می‌توانید این تغییرات را به طور محسوسی کاهش دهید. برای صاف کردن بینی:

 • انگشت اشاره خود را بر روی نوک بینی قرار دهید و با فشاری متوسط، آن را به بالا هل بدهید.
 • از طریق بینی، هوا را از درون به خارج با شدت بیرون کنید.
 • این ورزش را هر چند بار که می‌توانید در روز تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ممکن است؟ بلاگ برای کوچک کردن بینی چه کنیم به شما پاسخ خواهد داد.

حرکت تکاندن و لرزش بینی

این حرکت بیشتر یک حرکت تکمیلی برای سایر تمریناتی که معرفی کرده‌ایم است. لرزش بینی باعث تقویت ماهیچه‌های خیشومی شده و بینی شما را نوک تیز می‌کند:

 • صورت خود را صاف و مستقیم نگه دارید و بینی خود را با کمک ماهیچه‌های لب بالایی حرکت دهید.
 • سعی کنید سرعت حرکت را زیاد کنید تا شبیه به لرزاندن بینی شود.
 • این تمرین را برای حداقل دو بار در روز تکرار کنید.

روش ماساژ بینی

این تمرین کوچک شدن سوراخ بینی با ورزش ماند سایر تمرین‌هایی که معرفی کردیم در باریک شدن و کوچک کردن فرم بینی و همینطور به عنوان ماساژ بینی بعد از عمل بسیار تأثیرگذار است:

 • تمام نواحی بینی را به شکل دایره‌ای ماساژ دهید. از قسمت پل بینی حرکت را شروع کنید، سپس به طرف نوک بینی بروید و در آخر گوشه‌ها و اطراف بینی را ماساژ دهید.
 • جهت چرخش و حرکت انگشتانتان باید رو به بالا باشد.
 • هر روز به همین روش بینی را به مدت 6 دقیقه ماساژ دهید. این کار را به صورت مداوم تکرار کنید.
روش ماساژ بینی

تمرین فشار با انگشت اشاره

 • دو انگشت اشاره خود را در دوطرف بینی بگذارید و به داخل به‌طوری که سوراخ بینی شما کامل بسته نشود، فشار دهید.
 • هوا را با قدرت به خارج بدمید.
 • برای اینکه از این تمرین کوچک کردن بینی با ورزش نتیجه بهتری بگیرید، می‌توانید انگشتانتان را زیر سوراخ بینی قرار داده و تنفس را ادامه دهید.
 • این ورزش را ۱۰ مرتبه در روز و حداقل سه بار در هفته تکرار کنید.
تمرین فشار با انگشت اشاره

روش های دیگر برای کوچک شدن بینی چیست؟ بلاگ نحوه ماساژ بینی برای کوچک شدن را حتما مطالعه کنید.

سایر روش‌های مؤثر در کوچک کردن بینی

در بخش قبلی به طور کامل تمامی روش‌های مؤثر برای کوچک کردن بینی با ورزش را به شما عزیزان آموزش ددیم. همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر کردیم، کوچک کردن بینی با ورزش تنها در صورتی نتیجه می‌دهد که به طور منظم و مستمر تمرینات را تکرار کنید. همچنین برای اینکه در مدت زمان کوتاه‌تری به نتیجه دلخواه خود برسید می‌توانید در کنار کوچک کردن بینی با ورزش از روش‌های مؤثر زیر بهره ببرید:

کوچک کردن بینی با آرایش و کانتورینگ

اگر به میهمانی یا قرار مهمی دعوت شده‌اید و از ظاهر بینی خود راضی نیستید و می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بینی کوچکی داشته باشید، می‌توانید با آرایش، به طور طبیعی بینی خود را کوچکتر نشان دهید. برای این کار باید از لوازم کانتورینگ استفاده کنید. ابتدا زیرسازی آرایش را به ور کامل انجام دهید، سپس از کرم یا پودر دو درجه تیره از پوست خود، از تاج ابرو به سمت پایین و در اطراف بینی را سایه بزنید. برای اینکه بینی شما سربالا جلوه کند، به صورت افقی با فاصله از نوک بینی سایه بزنید. از یک براش آرایشی برای محو کانتور استفاده کنید. تیغه بینی و نوک بینی را هایلایتر بزنید تا ظاهری جذاب برای بینی خود ایجاد کنید.

کوچک کردن بینی با آرایش و کانتورینگ

کوچک کردن بینی با ماسک زنجبیل

یکی از روش‌هایی که در کنار کوچک کردن بینی با ورزش به شما کمک می‌کند، استفاده از انواع ماسک زنجبیل بر روی بینی است. شما می‌توانید زنجبیل را با سرکه سیب، آب، لیمو، عسل یا حتی خمیردندان ترکیب کنید و ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی بینی خود قرار داده و سپس با آب ولرم بشویید. این کار را سه بار در هفته تکرار کنید تا از نتیجه شگفت‌زده شوید. توجه کنید که اگر پوست حساس دارید یا به هرکدام از این مواد واکنش آلرژیک نشان می‌دهید از استفاده از این ماسک خودداری کنید.

کوچک کردن بینی با ماسک زنجبیل

زنجبیل کمک بزرگی به کوچک کردن بینی می‌کند. برای اطلاعات بیشتر بلاگ كوچك كردن بيني با زنجبیل را حتما بخوانید.

کوچک کردن بینی با بخور

با استفاده از بخور در کنار ورزش بینی برای کوچک شدن، نه تنها بینی کوچکی خواهید داشت بلکه پوست شما پاک‌سازی شده و جلوه شاداب‌تری به آن می‌دهید. برای این کار می‌توانید از دستگاه‌های بخور گرم یا کاسه آب گرم استفاده کنید. گفته می‌شود که بخور گرم در آب شدن چربی بینی‌های گوشتی و بزرگ تأثیرگذار است. برای اینکه بخور برای پوست صورتتان نیز مفید باشد، می‌توانید داخل ظرف یا محفظه بخور کمی گیاه بابونه بریزید.

کوچک کردن بینی با بخور

کوچک کردن بینی با استفاده از یخ

یکی از روش‌های کوچک کردن بینی، ماساژ آن با یخ است. ماساژ بینی با یخ باعث می‌شود بینی شما فرم بهتری داشته و پوست آن لیف شود. برای این کار بهتر است بینی خیس باشد تا یخ به آن نچسبد یا حتی می‌توانید یخ‌ها را داخل کیسه بگذارید تا خطر سوختگی پوست کاهش یابد.

کوچک کردن بینی با استفاده از ماسک مخصوص

در بازار ماسک‌های مخصوص بینی به فروش می‌رسد که به گفته تولیدکنندگان، این ماسک‌ها اگر مستمر استفاده شوند، فرم بینی گوشتی را کوچکتر می‌کنند. همچنین انواع چسب لیفت بینی در بازار کمک می‌کند تا بینی عروسکی و سربالا داشته باشید. توجه کنید که بهتر است به کوچک کردن بینی با ورزش در کنار این روش نیز ادامه دهید.

برای رفع قوز بینی چه باید کرد؟ بلاگ رفع قوز بینی با نخ چیست به شما کمک خواهد کرد.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لنداسپا، به کوچک کردن بینی با ورزش پرداختیم و تمامی تمرینات رزشی تأثیرگذار را در این زمینه به شما آموزش دادیم. همچنین روش‌های مؤثر دیگری را برای فرم‌دادن به بینی معرفی کردیم که در کنار کوچک کردن بینی با ورزش به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان نتیجه مطلوبی کسب کنید.
توجه داشته باشید که قبل از امتحان کردن هر کدام از روش‌ها بهتر از با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا عوارض جبران‌ناپذیر گریبان‌گیر شما نشود.
خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را در خصوص کوچک کردن بینی با ورزش با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

4.7/5 - (340 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا