زیبایی

تفاوت زیبایی و جذاییت

تفاوت زیبایی و جذاییت :

تفاوت زیبایی و جذاییت چیست ؟ موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل درباره آن توضیح دهیم . زیبایی از نظر شما به چه معناست؟ آیا آرایش شما را زیباتر می‌کند یا باعث جذابیت بیشتر می‌شود؟ معیارهای زیبایی از نظر شما چیست؟

تعاریف و معیارهای زیبایی و جذابیت بسته به موقعیت جغرافیایی متفاوت است. زیبایی و جذابیت بک امر نسبی است و در نظر هرکس متفاوت است. به نظر شما زیبا بودن بهتر است یا جذاب بودن؟

همه‌ی انسان‌ها زیبایی را دوست دارند و آن را درک می‌کنند. نمی‌توان یک تعریف کلی برای زیبایی بیان کرد.

زیبایی و جذابیت دو کلمه‌ی متفاوت از یکدیگر هستند اما گاهی می‌توانند مکمل یکدیگر باشند. فردی می‌تواند زیبا باشد اما جذابیتی نداشته باشد بعضی دیگر در کنار زیبایی بسیار جذاب نیز هستند.

مقاله پیشنهادی : نحوه‌ی زیبا راه رفتن

طبق تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که جذابیت فرد ارتباطی با چهره‌ی او ندارد. شاید این جمله را زیاد شنیده باشید که می‌گویند:”جذابیت به چهره نیست‌ به نور درون شماست”. این اصطلاح چه معنایی دارد؟

طبق نظرسنجی‌های انجام شده، تنها دو درصد زن‌ها خود را زیبا می‌دانند. نیازبه زیبا بودن و زیبا دیده‌ شدن در هرسن و هر ملیتی وجود دارد و باعث شده است افراد برای زیباتر شدن خود دست به انواع عمل‌های زیبایی بزنند.

همیشه این عمل‌ها موفقیت آمیز نیستند و فرد بعد از بدست نیاوردن مطلوبیت دلخواه خود، دچار افسردگی و یا خشم نسبت به جامعه می‌شود. حس عدم اعتماد به نفس پیدا می‌کند و مدام نگران این است که مردم او را چگونه می‌بینند؟ و به مرور حس شادی و سرزندگی خود را از دست می‌دهد.

تفاوت زیبایی و جذابیت

تعریف افراد از جذابیت چیست؟

برای اینکه به تفاوت زیبایی و جذابیت پی ببرید در این قسمت قصد داریم ویژگی افراد را جذاب را بیان کنیم.

طی یک آزمایش که پرفسور silke Anders دردانشگاه آلمان انجام داده است، به این نتایج رسیده که از نظر مردان، زنانی جذاب هستند که احساس نزدیک بودن و همدلی بیشتری را به مردان منتقل کنند و این موضوع اکیدا ارتباطی با چهره‌ی آنها ندارد.

قسمتی از مغز که مختص تحلیل جذابیت انسان‌ها است، زمانی فعالیت خود را افزایش می‌دهد که بتواند با طرف مقابل خود ارتباط برقرار کند و زبان یکدیگر را بفهمند، به اصطلاح درک کند و درک شود.

جذابیت هم در زنان و هم در مردان شامل ویژگی‌هایی از قبیل مهربانی، هوش، قابل اطمینان بودن، ثبات احساسی و سلامتی می‌شود. از طرفی مغز به سمت محرک‌های ساده تمایل دارد و همین امر باعث شده از نظر اکثریت افراد، چهره‌های ساده جذابیت بیشتری داشته باشند.

خیلی وقت‌ها افراد جذب آراستگی ظاهری و خنده‌رو بودن شما می‌شوند و همین امر سبب می‌شود چهره‌ی بی‌آرایش شما از نظر آنها بسیار جذاب جلوه کند.

زن یا مرد جذاب، فردی است که در بسیاری از امور از جمله برقراری ارتباط مهارت دارد. وقتی با او صحبت می‌کنید، متوجه ویژگی‌های خوب او می‌شوید.

تا اینجای بحث، به این نتیجه رسیدیم که جذابیت می‌تواند امری درونی باشد و وابسته به سن یا چهره‌ی افراد نیست.

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های زیبایی، سالم بودن است به همین دلیل توجه به رژیم غذایی و ورزش کردن برای رسیدن به جذابیت می‌تواند گامی بزرگ به حساب بیاید. ورزش کردن نه تنها سلامتی فرد را افزایش می‌دهد بلکه باعث ایجاد حس نشاط و اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

قسمتی از جذابیت را می‌توان به تمیز بودن و آراسته ظاهر شدن اختصاص داد، همچنین داشتن پوستی سالم و مرطوب در کنار موهای سالم و خوش فرم احساس جذاب بودن را در شما زنده می‌کند.

هرمدل لباسی می‌تواند شما را جذاب کند به شرطی که مناسب با اندام شما باشد. لازم نیست همیشه با مد جلو بروید تا زیبایی و جذاییت را کسب کنید.

همین که بتوانید لباسی را پیدا کنید که عیب‌های بدن شما را بپوشاند و باعث زیبا دیده شدن اندام شما شود، یکی از فاکتورهای جذاب بودن و تحت تاثیر قراردادن اطرافیان خود را رعایت کرده‌اید. در هنگام بیرون رفتن با دوستانتان، لباس‌هایتان را مناسب با مکان و مناسبت‌های پیش‌رو انتخاب کنید.

هیچ چیز به اندازه‌ی رفتار مناسب و دوستانه در کنار خوش‌مشرب بودن نمی‌تواند شما را جذاب‌تر نشان دهد. در معاشرت با دیگران، غرور داشتن تا حدی از جذابیت شما را می‌کاهد، برعکس برخورداری از اعتماد به نفس در برخورد با دیگران، شمارا فردی مطمئن نشان می‌دهد و باعث جذابیت شما در نظر دیگران می‌شود.

زیبایی از نظر شما به چه معناست؟

تا اینجا در مقاله با مفهوم جذابیت آشنا شدید اکنون درباره زیبایی کمی صحبت کنیم تا به تفاوت زیبایی و جذابیت پی ببریم . شاید جالب باشد که بدانید روابط اجتماعی شما با اطرافیانتان نیز تحت تاثیر زیبایی شما قرار می‌گیرد. در نگاه اول با یک فرد غریبه، زیبایی ظاهری فرد ملاکی برای سنجش شخصیت واقع می‌شود.زیبایی در نظر هرکس معنای متفاوتی دارد.

معنای زیبایی بسته به مکان حغرافیا و زمان، تغییر می‌کند.به طور مثال: در گذشته پرمو بودن یکی از اصلی ترین اصول زیبایی و جذابیت به حساب می‌آمد، در حالی که امروزه بشر از راه‌ها و دستگاه‌های مختلف برای رفع موهای صورت یا بدن استفاده می‌کند یا بینی پهن در جامعه ما زیبایی ندارد و اکثر کسانی که بینی متوسط تا بزرگی دارند درصدد عمل‌های زیبایی برمی‌آیند تا باعث افزایش زیبایی خود بعد از عمل شوند در حالی که همان بینی پهن در کشور گینه نماد زیبایی و جذابیت است.

تا حالا شده شما کسی را زیبا بدانید اما دوستانتان نظری مخالف با نظر شما داشته باشند؟ به طور کلی، تفاوت مردان با زنان در تحلیل زیبایی این است که مردان فقط با نیمکره‌ی راست مغز خود و زنان با تمام مغز خود توانایی درک و تحلیل زیبایی را دارند. شاید این امر، باعث شده است زیبایی در نظر زنان دقیق‌تر و در نظر مردان کلی‌تر باشد.

طبق آزمایشی که بر روی مردان جنوب فرانسه انجام شده است، زنانی که صورتی ساده و بدون چربی داشتند و صورت آن‌ها مقدار کمی چین و خطوط طبیعی داشت توانسته بودن نمره‌ی بیشتری نسبت به بقیه کسب کنند.

از نظر آنها صورت‌های طبیعی و عادی، به این خاطر که ترکیبی از ژن های مختلف است، زیبایی و جذابیت بیشتری در نظر بقیه ایجاد می‌کند.

طی پژوهش‌های آکادمی جراحی زیبایی آمریکا، فاکتورهای زیبایی برای زنان، پوست کمی برنزه، صورتی باریک و بدون چربی اضافه، لب‌های پر، مژه‌های بلند و باریک، گونه‌های برجسته، پوست شفاف، دندان‌های سفید و مرتب، چشم‌های درشت و شفاف در نظر می‌گیرند.

همچنین برای مردان؛ پوست تیره‌ و سبزه، لب‌های قرینه، ابروهای تیره و مژه‌های پر و چانه برجسته که نشان دهنده قدرت مرد است. این معیارها در جوامع و نقاط مختلف متفاوت است. همچنین سلیقه‌ی فردی افراد می‌تواند این ویژگی و معیارها را دست‌خوش تغییراتی کند.

توصیه میکنیم بلاگ رنگ سال ۲۰۲۳ را مطالعه کنید.

آیا از نظر شما آرایش زیاد می‌تواند زیبایی و جذابیت شما را افزایش دهد؟ شاید شما هم جز دسته‌ای از افراد هستید که فکر می‌کنند آرایش غلیظ باعث زیباتر دیده شدنشان می‌شود، در حالی که مردان صورت‌های بدون آرایش و یا با آرایش ملایم را ترجیح می‌دهند و احساس راحتی بیشتری برقرار می‌کنند. از ویژگی‌های منحصر به فرد زیبایی، آرامشی است که در نگاه کردن به زیبایی بدست می‌آورید.

راز زیبایی و جذابیت درون چیست؟

و در آخر می‌توان گفت: “زیبا بودن یعنی خودت بودن.” زمانی که خود را واقعاً قبول کنید، زیبایی و جذاییت شما می‌درخشد و چیزی نمی‌تواند مانع آن شود.

شخصیت فرد با زیبایی او رابطه‌ای مستقیم دارد.شخص زیبا کسی است که شخصیت متمایزی دارد. کسی که می‌تواند روابط اجتماعی خوبی داشته باشد و با اطرافیانش با خوبی و مهربانی برخورد کند.کسی که افراد جذب رفتار او می‌شوند.زیبایی واقعی قطعاً از درون ناشی می‌شود.

مقاله پیشنهادی : تعریف واقعی زیبایی چیست ؟

زیبایی می‌تواند یک تجربه ذهنی باشد، به همین دلیل اغلب گفته می‌شود:”زیبایی در چشم بیننده است”. از زمان‌های قدیم زیبایی برای هرکس تعریف به خصوصی داشته است. به طور مثال ارسطو با استدلال اینکه “فضیلت زیبایی را هدف می گیرد” رابطه ای بین زیبایی و فضیلت بیان می‌کند.

هرکس برای خود معیار‌ها و الگو‌هایی برای تحلیل و تعریف زیبایی اطرافیان خود دارد. زیبایی برعکس جذابیت، امری مطلق است و اگر چیزی زیبا باشد در حالت‌های مختلف زیبایی خود را حفظ می‌کند. امیدواریم که در مقاله با تفاوت زیبایی و جذابیت آشنا شده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد .

4/5 - (1 امتیاز)

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا