زیبایی

رنگ سال 2023 چیست؟

رنگ سال 2023 هم انتخاب شد! تمامی هنرمندان و کمپانی‌های بزرگ روزشماری می‌کنند تا رنگ سال جدید تعیین شود تا بتوانند همگام با ترند رنگ، وارد سال جدید شده و خود را با جهانیان یک رنگ سازند. رنگ سال 2023 نیز مانند تمامی رنگ‌هایی که در طی 20 سال اخیر معرفی شده‌اند، معانی عمیق و فرهنگی وسیع را درون خود گنجانده است. روانشناسی رنگ‌ها نشان می‌دهند هر رنگی می‌تواند بازتاب کننده عواطف، احساسات و ویژگی‌های متمایزی باشد و با شناخت تمامی این مؤلفه‌ها می‌توانید به بهترین شکل از رنگ سال استفاده کنید.

تعیین کننده رنگ سال 2023 کیست؟

کمپانی پنتون که به عنوان مرجع جهانی رنگ شناخته می‌شود، بیش از دو دهه است که هرساله در ماه دسامبر پیش از شروع سال جدید، رنگی را به عنوان رنگ ترند سال انتخاب می‌کند. این کمپانی از افراد متخصص در حوزه رنگ در جهان مشاوره می‌گیرد. این افراد با توجه به رویدادهای جهانی و فرهنگ غالب، رنگی را انتخاب می‌کنند که در عین حال که توصیف کننده امروز باشد، درکی از آینده به جهانیان بدهد.

تعیین کننده رنگ سال 2023 کیست؟

رنگ سال انتخاب شده توسط کمپانی پنتون، به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که تمامی کمپانی‌های بزرگ در صنعت مبلمان، پوشاک و سایر صنایع در تولید و بسته بندی محصولات خود و همچنین طراحی‌های گرافیکی مربوطه، از این رنگ استفاده می‌کنند.

پس از معرفی Very Peri به عنوان رنگ سال 2022 ، امسال نیز مانند سالیان گذشته، کمپانی پنتون رنگ سال 2023 ( رنگ سال ۱۴۰۲ ) را بسیار متفاوت تر معرفی کرده است.

در این بلاگ، با تمامی فواید ماساژ صورت آشنا شوید.

رنگ سال 2023 چه رنگی است؟

پنتون از رنگ سال 2023 خود رونمایی کرد: Viva Magenta؛ رنگی تلفیق شده لذت زندگی. Pantone’s Viva Magenta 18-1750 که توسط این برند به عنوان “قرمز غیر متعارف برای زمان‌های غیر متعارف” توصیف می‌شود، رنگ صورتی پر انرژی با رگه‌هایی از بنفش است که به خانواده رنگ قرمز تعلق دارد.

رنگ سال 2023 چه رنگی است؟

Viva Magenta یا ویوا مجنتا که با عنوان جسور و نترس توصیف می‌شود، رنگی پر جنب و جوش است که شور و نشاط آن الهام بخش شادی و خوش بینی است و قرار است راوی داستانی جدید در دنیای امروزی باشد.

در تعریفی از رنگ سال 2023 ( رنگ سال ۱۴۰۲) از سوی پنتون گفته شده است که در زمانه تکنولوژی دنیای امروزی، انسان‌ها به دنبال ریشه‌هایی در طبیعت و واقعیت هستند، جایی که بتوانند از آن الهام بگیرند. گفته شده است در تعیین رنگ ویوا مجنتا، از رنگی به نام “قرمز کوشینال” الهام گرفته شده است. این رنگ در واقع از ارزشمندترین رنگ‌های طبیعی به شمار می‌رود و در تمام دنیا، به عنوان درخشنده‌ترین رنگ‌های قوی شناخته می‌شود. ویوا مجنتا به تعریف پنتون، نیروهای طبیعت را برانگیخته و در تقویت روحیه انسان‌ها تأثیر بسزایی دارد.

زیبایی چیست ؟ با این بلاگ جذاب همراه باشید

علت انتخاب ویوا مجنتا به عنوان رنگ سال 2023 چیست؟

همان‌طور که توضیح دادیم، کارشناسان و محققان کمپانی پنتون برای انتخاب رنگ سال، جهان را زیر و رو می‌کنند تا علاوه بر درنظرگرفتن فرهنگ غالب حال حاضر و رویدادهایی که تمامی جهانیان را تحت‌تأثیر قرار داده است، عواطف و روحیات نیز به عنوان عاملی تعیین کننده در نظر می‌گیرند.

ویوا مجنتا به توصیف پنتون، مظهر شهامت، جسارت، جنب و جوش و فوران احساسات است. در دنیای تکنولوژی امروزه، تمامی انسان‌ها در جهان، فارغ از نژاد و ملیت، با یکدیگر در ارتباط هستند و روزبه‌روز این ارتباط گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود. ویوا مجنتا این پیام را می‌رساند که جسارت و انرژی به انسان‌ها قدرت می‌دهد تا خارج از مرزهای فرهنگی با یکدیگر ارتباط بگیرند و از همین تکنولوژی که سال‌ها باعث دورشدن انسان‌ها از یکدیگر شده است، استفاده کنند و باری دیگر این پیوند را تقویت سازند.

علت انتخاب ویوا مجنتا به عنوان رنگ سال 2023 چیست؟

رنگ سال ۱۴۰۲ با اشاره به طبیعت سعی دارد به انسان‌ها یادآوری کند که چگونه ریشه در طبیعت دارند و می‌توانند آرامش و انرژی روزمره خود را از طبیعت دریافت کنند. رویدادهای تأثیرگذار و اندوهگینی در جهان در حال وقوع است و پنتون با ارائه رنگ سال 2023 سعی در تقویت روحیه افراد و کمک به بازگشت آنها به آنچه که طبیعی و واقعی است دارد.

ویژگی‌های هنری رنگ سال 2023  چیست؟

برای استفاده از رنگ ویوا و مجنتا بهتر است با کد آن و همچنین انواع هارمونی و رنگ‌های مکمل ویوا مجنتا آشنا شوید.

ویوا مجنتا یا Viva Magenta  به لیست Pantone Textile Cotton Extended تعلق داشته و دارای شماره PMS 18-1750 TCX است. رنگ سال 2023 در لیست رنگ‌های وب، گنجانده نشده است و بنابراین نمی‌توان از آن در کدهای HTML و CSS با به کار بردن نام رنگ استفاده کرد. کد هگز این رنگ #BB2649 بوده و برای RGB برابر با  (187، 38، 73) است. می‌توان آن را روی صفحات وب با مقادیر هگز، RGB یا HSL اعمال کرد.

ویژگی‌های هنری رنگ سال 2023  چیست؟

گزینه‌های زیادی در بازار برای زیبایی صورت مردان وجود دارد. اگر می‌خواهید بدانید چگونه از صورت خود مراقبت کنید، این بلاگ را از دست ندهید

مکمل رنگ سال 2023 چه رنگی است؟

رنگ‌های مکمل آنهایی هستند که در جهت مخالف یک رنگ در چرخ رنگ یافت می‌شوند. مکمل رنگ ویوا مجنتا رنگ Mountain Meadow یا چمنزار کوهستانی است. طبق سیستم RGB، بهترین مکمل رنگ ویوا مجنتا با کد #BB2649،  رنگ با کد #26BB98 یا همان  Mountain Meadow می‌باشد. استفاده و کار با پالت رنگ مکمل ساده‌ترین روش برای ایجاد هارمونی خیره کننده است. مطالعات نشان داده‌اند که پالت رنگ متضاد بهترین راه برای جلب توجه بیننده است.

مکمل رنگ سال 2023 چه رنگی است؟

چه رنگ‌هایی با رنگ سال 2023 ست می‌شوند؟

یکی از راه‌های استفاده از رنگ سال در دکوراسیون خانه و انتخاب لباس این است که ابتدا بدانید که رنگ ست رنگ سال 2023 چه رنگی است ؟ یکی از نکات جالبی که در ترکیب رنگ سال ۱۴۰۲ یا 2023 وجود دارد این است که این رنگ می‌تواند به راحتی در کنار رنگ سال 2022 قرار بگیرد. همان‌طور که توضیح دادیم درون ترکیب رنگ ویوا مجنتا رنگ بنفش نیز وجود دارد. یکی از نکات ست‌کردن رنگ‌ها این است که شما می‌توانید رنگ‌ها را با ترکیباتی رنگی از تناژ و سایه‌های همان رنگ ست کنید. از آنجا که رنگ سال 2022 ترکیبی از رنگ بنفش است؛ بنابراین به راحتی می‌تواند در کنار ویوا مجنتا قرار بگیرد.

همچنین اگر هنوز هم علاقه دارید از رنگ سال 2022 استفاده کنید، می‌توانید رنگ‌هایی را که در ادامه برای ست‌کردن رنگ سال 2023 معرفی می‌کنیم نیز به کار ببرید:

سبز یا آبی کله غازی ترکیب رنگ 1401

ترکیب رنگ سال 2023 با رنگ کله غازی در دکوراسیون داخلی به فضا جلوه‌ای لاکچری و درباری می‌دهد. همچنین با ترکیب این دو رنگ در پوشش خود می‌توانید جسارت و قدرت خود را به نمایش بگذارید.

رنگ سال 1402

زرد ملیح یا تند رنگ رنگ 2023

با ترکیب رنگ زرد تند یا ملیح با ویوا مجنتا می‌توانید فضایی پرانرژی و بانشاط دکور کنید. البته توصیه می‌شود از ترکیب این دو رنگ برای دکوراسیون اتاق نوجوانان استفاده کنید. همچنین این ترکیب در انتخاب لباس نیز می‌تواند تصویری از سرزندگی و انرژی را بازتاب کند.

زرد ملیح یا تند رنگ رنگ 2023

طوسی ترکیب جذاب 2023

اگر می‌خواهید فضای خانه شیک و یکدست به نظر برسد؛ اما لحظه‌هایی از بازتاب انرژی و خلاقیت نیز به چشم آید، می‌توانید در دکوراسیون خانه از قانون 70 به 30 ترکیب رنگ استفاده کنید. 70 درصد را رنگ طوسی و 30 درصد را رنگ سال 2023 انتخاب کنید. در ست‌کردن لباس نیز می‌توانید کت، مانتو، پالتو طوسی بر تن کرده و تنها در انتخاب رنگ کیف یا کفش از ویوا مجنتا استفاده کنید.

طوسی ترکیب جذاب 2023

تفاوت زیبایی و جذاییت چیست؟ این بلاگ را از دست ندهید!

سخن پایانی

 در این مقاله به معرفی رنگ سال 2023 ( رنگ سال ۱۴۰۲ ) پرداختیم و سعی داشتیم با معرفی رنگ‌های مکمل و متضاد به شما کمک کنیم که به بهترین شکل ممکن از رنگ سال 2023 در طراحی دکوراسیون منزل، طراحی‌های گرافیکی و ست‌کردن لباس‌های خود استفاده کنیم.

خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا