سلامت

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران کیست؟ | لیست 10 تایی 1402

در حال حاضر، افراد مشکلات و درد زیادی را در ستون فقرات خود احساس می کنند؛ زیرا تعداد خیلی زیادی از مردم، روزانه برای انجام کار های روزمره خود، رانندگی کرده و اصول آن را رعایت نمی کنند. همین طور خیلی از ما ها، نمی توانیم صاف بنشینیم و همین مشکلات بسیار زیادی را در ستون فقرات ما ایجاد می کند. شما در این مقاله می توانید بهترین دکتر ستون فقرات در تهران را شناخته و به ایشان مراجعه کنید تا  وضعیت ستون فقراتتان، بد تر از این نشود.

از طرفی دیگر، شما نباید به هر پزشکی مراجعه کنید؛ زیرا اگر مشکلات ستون فقرات شما جدی باشند، برای رفع بیماری و درد آن، به یک دکتر با تجربه و مدرک تحصیلی خوب نیاز دارید. اگر یک پزشک معمولی را انتخاب کنید، ممکن است مشکلات شما حتی بیشتر از قبل شود. همین طور هزینه ای که برای یک دکتر حرفه ای پرداخت می کنید، تفاوت چندانی با هزینه یک پزشک معمولی ندارد. شما در این مقاله با شناخت بهترین دکتر فوق تخصصی ستون فقرات در تهران و مناطق مختلف آن، می توانید به پزشکان فوق العاده ای مراجعه کنید.

معرفی 10 مورد از بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

در این بخش، قصد معرفی بهترین دکتر ستون فقرات در تهران را داریم، پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید. شما با مراجعه به این پزشک ها، می توانید مشکلات مرتبط با ستون فقرات خود را حل کرده و روند درمان را خیلی سریع و فوق العاده پیش بگیرید.

1. دکتر قاسم اسحاقی

دکتر قاسم اسحاقی، یکی از بهترین پزشک ستون فقرات در تهران به شمار می روند. ایشان، جراح و فوق تخصص دیسک و ستون فقرات از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا هستند. دکتر قاسم اسحاقی، با انجام پیچیده ترین عمل های جراحی ستون فقرات و دیسک کمر، به یکی از بهترین پزشکان حال حاضر در تهران تبدیل شده اند. ایشان از ساقه کاری بسیار بالایی برخوردار هستند.

بهترین دکتر مغز و اعصاب شیراز کیست؟ لیست 10 تایی 1402

 بهترین پزشک ستون فقرات در تهران

2. دکتر اسماعیل نوری

یکی از بهترین دکتر جراح ستون فقرات در تهران که شهرت بسیار زیادی دارند، دکتر اسماعیل نوری هستند. دکتر اسماعیل نوری، فارق التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بوده و از تجربه بسیار بالایی برخوردار هستند. ایشان نزدیک به 18 سال سابقه کاری دارند و خدمات فوق العاده را ارائه می دهند. همچنین تزریق ژل، ازن، پلاکت و ارتوکین، از دیگر خدماتی هستند که شما با مراجعه به دکتر اسماعیل نوری، می توانید از آنها بهره مند شوید.

3. کلینیک تخصصی فیزیوتراپی مانا

کلینیک تخصصی فیزیوتراپی مانا، با برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا، به یکی از بهترین کلینیک های ستون فقرات در تهران شناخته شده است. این کلینیک، خدمات بسیاری مانند درمان بیماری مفصلی و اسکلتی و توانبخشی آسیب های ورزشی بدون جراحی، فیزیوتراپی انواع آرتروز ها و درمان خار پاشنه، ترمیم شکستگی ها، انواع کشیدگی های عضلانی و پوکی استخوان و سایر موارد را ارائه می دهد. همچنین کلینیک مانا، تنها دارنده دستگاه MTRS در ایران است.

مقاله پیشنهادی:بهترین دکتر دیسک کمر در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

4. دکتر اسماعیل خاکپور

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران که می توانید به ایشان مراجعه کنید، دکتر اسماعیل خاکپور هستند. ایشان از بورد تخصصی مغز و اعصاب برخوردار بوده و یکی از اعضای سابق هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می روند. یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده ایشان این است که در حال حاضر، عضو آکادمی مغز و اعصاب آمریکا هستند که ویژگی خیلی خوبی نسبت به سایر پزشکان است. همچنین این پزشک با جلب رضایت مردم، باعث اعتماد بیشتر سایر افراد می شوند.

5. دکتر سعیدرضا مهرپور

پزشک قابل اعتماد بعدی که قصد معرفی ایشان را داریم، دکتر سعیدرضا مهرپور هستند. ایشان با استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز دنیا، به بهترین فوق تخصص ستون فقرات در تهران تبدیل شده اند. دکتر سعیدرضا مهرپور، از سابقه کاری بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین عمل های سنگینی که ممکن است پزشکان دیگر قادر به انجام آن نباشند را ایشان با موفقیت انجام می دهند. شما می توانید با مراجعه به ایشان، بسیاری از درد ها و مشکلات خود را درمان کرده و احساس بهتری داشته باشید.

بهترین فوق تخصص ستون فقرات در تهران

در این مقاله با تعدادی از مراکز فیزیوتراپی در پاسداران آشنا شوید

6. دکتر مسعود تیرگر فاخری

اکنون به معرفی یکی از بهترین جراحان ستون فقرات در تهران می پردازیم، دکتر مسعود تیرگر فاخر. برخورداری از کادر درمان خوش اخلاق و با تجربه، یکی از ویژگی های منحصر به فرد دکتر مسعود تیرگر فاخر به شمار می رود. ایشان با عمل های دیسک کمر، توانسته اند شهرت و رضایت بسیار زیادی را از سمت مردم به خود جلب کنند. دکتر مسعود تیرگر فاخر، با بهره مندی از متد های روز دنیا، می توانند موجب رفع مشکلات شما شده و راه حل های خوب و متفاوتی برای از بین بردن درد به شما پیشنهاد دهند.

7. دکتر پگاه یاوری

یکی دیگر از پزشکان با تجربه و با سوادی که برای از بین بردن مشکلات خود می توانید به ایشان مراجعه کنید دکتر پگاه یاوری هستند. ایشان را هم می توان در دسته بهترین دکتر ستون فقرات در تهران قرار داد؛ زیرا در سال 1387، یکی از رتبه برتر های کنکور بوده و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هستند. ایشان دارای چندین مقاله در سایت های معتبر جهانی هستند که همگی آنها به ثبت رسیده است. خدماتی که دکتر پگاه یاوری ارائه می دهند عبارت اند از:

 • طب سوزنی برای از بین بردن درد های مفصلی، اسکلتی و عضلانی
 • تزریق ژل و پی آر پی
 • نوار عصب و عضله
 • جراحی های بسته تنگی نخاع
 • درمان پوکی استخوان
 • انجام جراحی های دیسک کمر و دیسک گردن

خواندن این مقاله سبب آشنایی شما با کلینیکهای فیزیوتراپی در شریعتی خواهد شد

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

8. دکتر سارا سادات محسن الحسینی

دکتر سارا سادات محسن الحسینی، یکی از بهترین دکتر هایی است که در تهران می توانید به ایشان مراجعه کنید. ایشان فارغ التحصیل رشته طب فیزیکی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران با معدل بالا هستند. تخصص ایشان در ستون فقرات و مفاصل، باعث شهرت بسیار زیاد این پزشک شده است. سارا سادات محسن الحسینی، دارای سابقه کاری زیادی بوده و همچینین از کادری با اخلاق و با تجربه برخوردار هستند. می توانید با مراجعه به ایشان، به بسیاری از مشکلات ستون فقرات خود پایان دهید.

9. دکتر بهزاد محمودی نژاد

یکی دیگر از بهترین دکتر ستون فقرات در تهران و سایر مناطق آن، دکتر بهزاد محمودی هستند. ایشان دکتری جوان و با آگاهی و علم زیاد بوده که می توانند برای رفع درد و مشکلات افراد، به آنها کمک کنند. دکتر بهزاد محمودی نژاد، از بورد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران برخوردار بوده و دارای مدرک تخصص ستون فقرات هستند. ایشان خدمات بسیار زیادی مانند فیزیوتراپی، پی آر پی، ازون درمانی و تزریقات، درمان های غیر جراحی کنترل درد و دیگر موارد این چنینی ارائه می دهند.

10. دکتر فائزه گوهری

دکتر فائزه گوهری یکی دیگر از پزشکان نسل جوان هستند که شاید تجربه زیادی نداشته باشند، اما از علم و آگاهی بسیار بالایی برخوردار هستند. دکتر فائزه گوهری در زمینه های متفاوتی مانند آسیب های ورزشی، گرفتگی، کوتاهی و درد های عضلانی، بی حسی، خواب رفتگی و گز گز کردن دست و پا، اختلالات کف لگن و درد های دنبالچه، فتق دیسک، سیاتیک، تنگی کانال نخاع و خدمات بسیار دیگری فعالیت می کنند. ایشان از اخلاق و کادر درمانی خوبی برخوردار هستند.

پیشنهاد لنداسپا:آسیب‌های ورزشی چیست و چه انواعی دارد؟

دکتر فائزه گوهری بهترین پزشک ستون فقرات

راه های تشخیص مشکلات ستون فقرات

پزشک، از راه های مختلفی می تواند بدن شما را بررسی کرده و به مشکلات آن پی ببرد. در اولین قدم، هر گاه دردی احساس کردید، خیلی سریع به یک پزشک خوب مراجعه کرده و مشکلات خود را با ایشان در میان بگذارید. پزشک در ابتدا سابقه بیماری های شما را چک کرده و سپس شروع به پرسیدن سوالاتی از شما می کند. دلایل بسیار و مختلفی می توانند موجب ایجاد درد در قسمت ستون فقرات شود که فقط و فقط پزشک می تواند آنها را تشخیص داده و شروع به جلوگیری و درمان بیماری کند.

راه های تشخیص مشکلات ستون فقرات

آشنایی با عوامل ایجاد اختلال و روش‌های درمان گودی کمر چیست؟

پزشک سوالاتی از شما می پرسد و شما باید به صورت دقیق به ایشان جواب دهید؛ این سوال ها عبارت اند از:

 • از کی احساس درد می کنید؟
 • آیا با وارد شدن آسیبی به بدنتان این درد شروع شده است؟
 • در چه قسمتی از بدنتان درد را احساس می کنید؟
 • شدت درد چقدر است؟
 • چه کار هایی انجام می دهید که باعث کاهش یا افزایش درد می شود؟
 • آیا این درد، سایر قسمت های بدنتان را هم درگیر کرده است؟
 • آیا در خانواده شما کسی به پوکی استخوان دچار است؟

و دیگر سوالات این چنینی. شما باید خیلی دقیق پزشک را از مشکل خود آگاه کنید تا ایشان بتوانند بیماریتان را درست تشخیص دهند. هر چقدر که اطلاعات بیشتری از مشکل خود در اختیار پزشک قرار دهید، درمان شما بهتر و سریع تر انجام می شود. با توجه به ناحیه ای که شما گفته اید درد دارد، پزشک معایناتی انجام می دهد و مواردی را چک می کند. این موارد عبارت اند از:

گستره حرکتی ستون فقرات

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران کسی است که برای تشخیص مشکل بیمارش تمامی جوانب را در نظر بگیرد. پزشک شما برای چک کردن این مشکل، سوالات دیگری مانند آیا هنگام خم شدن و چرخیدن احساس درد می کنید؟ دقیقا کدام قسمت درد می گیرد؟ آیا بدنتان انعطاف دارد؟ را از شما می پرسد و با توجه به جواب های شما، تشخیص می دهد که آیا این قسمت از بدنتان دارای مشکلی است یا نه.

گستره حرکتی ستون فقرات

قدرت عضلات

امکان دارد که پزشک از شما بخواهد که کمی دست و پاهایتان را به سمت بالا حرکت دهید و یا آنها را بکشید؛ وقتی این کار را انجام می دهید، دکتر می تواند ناحیه دقیق درد را تشخیص دهد و راه درمان بهتری برای مشکل شما پیدا کند.

تغییرات ادراک حسی و رفلاکس های بدن

ممکن است آنقدر دردتان شدید باشد که نتوانید چیزی را احساس کنید. با مراجعه به پزشک، می توانید از این مشکل خود مطلع شوید. دکتر، تمامی تاندون های بدن را مانند تاندون آکیلیس، مچ پا و تاندون های زیر کشکک پا را بررسی می کند.

مهارت های حرکتی و تست های تشخیصی

ممکن است پزشک از شما درخواست کند تا روی پنجه یا پاشنه پاهای خود حرکت کنید و راه بروید. همچنین روش هایی وجود دارد که می توانند درد پنهانی بیمار را به پزشک نشان دهند؛ اسکن استخوان ها، سی تی اسکن، الکترومایوگرافی و ام آر آی، نمونه هایی هستند که با استفاده از آنها، درد پنهانی بیمار آشکار می شود.

اسکن استخوان ها

انجام دادن روش سی تی اسکن، یکی از راه هایی است که با استفاده از آن، درد پنهانی بیمار مشخص شده و همین طور برای تشخیص بیمار های مرتبط با متابولیسم استخوانی استفاده می شود. لازم است بدانید که منظور از متابولیسم استخوانی، همان شکستگی استخوان ها و روند بهبود آنها است. برای انجام سی تی اسکن، در ابتدا ماده ای به شما تزریق می کنند؛ سپس این ماده خود را به تمام قسمت های استخوان سازی می رساند. بعد از گذشت چند ساعت، فرآیند عکس برداری از قسمت های آسیب دیده را انجام می دهند.

 اسکن استخوان ها توسط پزشک ستون فقرات

ام آر آی

یکی از تصویر برداری های دقیق در درون اندان بدن انسان است که به جای به کار گرفتن مواد رادیو اکتیو، از آهن ربای قدرتمند، یک کامپیوتر و امواج رادیویی استفاده می کنند و عکس دقیقی از اندام های درونی بدن انسان می گیرند. هنگامی از ام آر آی استفاده می شود که مشکلات مربوط به ستون فقرات، با سایر روش ها قابل تشخیص نیستند. عکس ام آر آی، اطلاعات دقیق و کاملی درباره ستون فقرات، استخوان ها، دیسک، اعصاب، عضلات و سایر قسمت ها به ما ارائه می دهد.

الکترومایوگرافی

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران و مناطق مختلف آن، از این روش، برای ارزیابی اعصاب و عضلاتی که نورون های حرکتی را کنترل می کنند، استفاده می کنند. نتیجه ای که از تست الکترومایوگرافی به دست می آید، باعث می شود که تمامی اختلالاتی که در انتقال پیام های عصبی وجود دارند، نمایان شوند

چه زمانی بهتر است به دکتر ستون فقرات مراجعه کنیم؟

اگر کمر درد شدید به همراه بی حسی یا گز گز شدن داشتید و با مصرف بعضی از مسکن ها و استراحت کافی بهبود نیافت، باید نزد پزشک بروید. اگر در اثر یک اتفاق، مانند تصادف و افتادن از بلندی دچار درد در قسمت ستون فقرات خود شدید، حتما به یک پزشک خوب و کاربلد مراجعه کنید؛ زیرا این نشانه ها می توانند نشان دهنده مشکلات خیلی جدی باشند و ممکن است برایتان بیماری ها و مشکلات خیلی بدی را ایجاد کنند.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، قصد معرفی بهترین دکتر جراح ستون فقرات در تهران را داشتیم. شما با خواندن این مقاله، می توانید بهترین دکتر ستون فقرات در تهران را شناسایی کرده و با مراجعه به آنها، به درد ها و مشلات خود پایان دهید. توجه کنید که بدنتان ارزش کمی ندارد که آن را به دست هر کسی بسپارید؛ پس ابتدا درباره پزشکی که قصد مراجعه به ایشان را دارید به خوبی تحقیق کرده و سپس تصمیم بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا