پوستسلامت

مزوتراپی صورت چیست و چه تأثیری در جوانسازی پوست دارد؟

همزمان با افزایش سن، چین و چروک‌های پوست نیز افزایش پیدا می‌کند که مهم‌ترین دلیل این مسأله هم کاهش توانایی پوست در تولید کلاژن است. یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند از پوست شما برای بروز این مشکل محافظت کند، مزوتراپی پوست است. با این حال، برخی از افراد هنوز نمی‌دانند مزوتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد. به همین دلیل هم ما در این مقاله، این اطلاعات را به طور کامل در اختیار شما قرار می‌دهیم تا متوجه شوید که مزو صورت چیست و چه کسانی امکان استفاده از آن را دارند.

قبل از اینکه برای شما توضیح دهیم که مزوتراپی صورت برای چیست و چه افرادی می‌توانند از آن استفاده کنند، بد نیست اطلاعاتی درباره این روش در اختیار شما قرار دهیم. یکی از مهم‌ترین نکاتی که تأثیر زیادی در عملکرد مزوتراپی دارد، این است که برای انجام این کار حتماً به پزشک متخصص و مجربی مراجعه کنید.

علاوه بر این، مطمئن شوید کلینیکی که برای مزوتراپی به آنجا مراجعه کرده‌اید، اعتبار کافی دارد و از مواد باکیفیتی برای مزوتراپی استفاده می‌کند. تمام این موارد موجب می‌شوند که شما از مزوتراپی صورت نتیجه رضایت بخشی دریافت کنید. پس اگر می‌خواهید از این روش برای جوانسازی پوست صورت خود استفاده کنید، تا پایان این مقاله از لند اسپا همراه ما باشید تا متوجه شوید که مزوتراپی صورت چیست و چگونه بر جوانسازی پوست تأثیر می‌گذارد.

مزوتراپی صورت چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید که مزو صورت چیست و به چه روشی مزوتراپی گفته می‌شود، خوب است بدانید که این روش برای اولین بار در سال ۱۹۵۲ ارائه شد. البته این روش در ابتدا بیشتر برای موارد درمانی و به خصوص تسکین درد‌های مختلف کاربرد داشت. این در حالی است که با گذشت زمان و انجام تحقیقات بیشتر روی این روش، پزشکان متوجه شدند که مزوتراپی صورت می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر جوانسازی پوست داشته باشد.

جوانسازی پوست دست و 7 روش برتر آن + 11 روش خانگی

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت، به نوعی روش درمانی گفته می‌شود که در آن پزشک متخصص با استفاده از یک سرنگ بسیار باریک، مواد مغذی مختلفی مانند انواع ویتأمین‌ها، هورمون‌ها، آنزیم‌ها و عصاره‌های گیاهی را به پوست فرد متقاضی تزریق می‌کند. مهم‌ترین هدف تزریق این مواد به پوست هم جوانسازی پوست، لیفت شدن و از بین بردن چربی‌های اضافی هستند.

بعد از اینکه برای مزوتراپی صورت به پزشک مراجعه کردید و معاینه‌های لازم را برای شما به عمل آورد، متوجه می‌شود که در کدام نواحی از پوست صورت خود به مزوتراپی نیاز دارید. اگر می‌خواهید بدانید که نحوه عملکرد مزوتراپی صورت چیست و چگونه باعث جوانسازی پوست می‌شود، باید بگوییم که این روش می‌تواند گردش خون را در نواحی مختلف صورت بهبود بخشد و در نتیجه این امر، میزان کلاژن بیشتری در پوست به وجود می‌آید. احتمالاً همه شما می‌دانید که با افزایش کلاژن‌سازی پوست، چین و چروک‌های آن تا حد زیادی از بین رفته و پوستی سفت و لیفت شده خواهید داشت.

پیشنهاد میکنیم برای آشنایی کامل با مزوتراپی، بلاگ مزوتراپی چیست را حتما بخوانید.

کاربرد مزو صورت

به نظر شما مهم‌ترین دلیل زیاد بودن طرفداران مزوتراپی صورت چیست؟ می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده خیلی از افراد از این شیوه برای جوانسازی پوست صورت خود استفاده کنند، غیر تهاجمی بودن آن است. در این روش بدون اینکه احساس درد خیلی شدید داشته باشید و یا نیازی به بیهوشی داشته باشید پزشک متخصص در کمترین زمان ممکن، آنزیم‌ها و ویتأمین‌های مورد نیاز را با استفاده از سرنگ بسیار باریکی به پوست شما رسانده و به کلاژن‌سازی پوست کمک زیادی می‌کند.

کاربرد مزو صورت

علاوه بر جوانسازی و لیفت شدن پوست، مزوتراپی کاربرد‌های دیگری نیز دارد که در این بخش آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. نکته جالب توجه درباره مزوتراپی صورت این است که شما می‌توانید بسته به شرایط پوست خود، از آن استفاده کنید. برای مثال، این روش می‌تواند به از بین بردن لکه‌های پوستی کمک زیادی کند.

علاوه بر این، می‌توان از این روش فوق‌العاده برای از بین بردن اسکار آکنه نیز استفاده کرد. پس اگر در بخش زیادی از صورت شما جای جوش وجود دارد، می‌توانید از این روش برای رسیدن به پوستی صاف و یکدست استفاده کنید. از دیگر کاربرد‌های مزوتراپی صورت که باعث افزایش اهمیت آن برای زیبایی ظاهری افراد شده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوست
 • لیفت کردن صورت
 • از بین بردن پف دور چشم و رفع افتادگی پلک
 • رفع شل شدگی پوست صورت
 • درمان لک صورت ناشی از لک حاملگی و یا ملاسما

نکته مهمی که درباره کاربرد مزوتراپی صورت باید بدانید، این است که می‌توان از این روش برای درمان بخش‌های مختلف دیگر بدن نیز استفاده کرد. از این رو، به احتمال زیاد به شما هم چیز‌هایی درباره مزوتراپی مو شنیده‌اید. به علاوه، می‌توان از مزوتراپی برای رفع سلولیت و چربی‌های انباشته شده در بخش‌های مختلف بدن نیز استفاده کرد.

مزایای مزوتراپی صورت

به احتمال زیاد تاکنون متوجه شده‌اید که مهم‌ترین مزایای مزوتراپی صورت چیست و چرا خیلی از افراد ترجیح می‌دهند از این روش نسبت به سایر شیوه‌های زیبایی استفاده کنند. به همین دلیل هم این شیوه یکی از قدیمی‌ترین روش‌های زیبایی شناخته می‌شود که از سال‌ها پیش تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

مزایای مزوتراپی صورت

مزوتراپی مو از جدیدترین روش های درمان ریزش مو است به همین دلیل توصیه میکنیم بلاگ مزوتراپی مو چیست را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

مهم‌ترین مزیت این روش، داشتن کاربرد‌های بسیار فوق‌العاده برای جوانسازی و کلاژن‌سازی پوست است. همچنین همان طور که مشاهده کردید، می‌توان از این شیوه زیبایی برای رفع تیرگی دور چشم و درمان استریا استفاده کردن. علاوه بر این موارد، برخی از مهم‌ترین مزایای مزوتراپی صورت که باعث افزایش محبوبیت این رو شده‌اند، عبارتند از:

 • دریافت مواد مغذی و ویتأمین‌های مورد نیاز برای پوست به منظور افزایش کلاژن‌سازی
 • مقرون به صرفه نسبت به سایر روش‌های زیبایی
 • برطرف کردن تمام نیاز‌های مختلف پوست
 • شفافیت و روشن کردن پوست
 • کمک به آبرسانی و رطوبت پوست

عوارض مزو صورت

وقتی که متوجه شدید مزایای مزوتراپی صورت چیست و چرا خیلی از افراد این روش نسبت به سایر شیوه‌های زیبایی ترجیح می‌دهند، نوبت به آن می‌رسد که عوارض این روش را نیز بدانید. هر روش زیبایی، عوارض خاصی دارد که در صورت مراجعه نکردن به یک پزشک غیرمتخصص و غیر معتبر، ممکن است این موارد چندین برابر هم بیشتر شود. به همین دلیل بهتر است تا حد امکان، از مراجعه به مکان‌های غیر معتبر جلوگیری کنید و مطمئن شوید که پزشک مورد نظر شما، تجربه و مهارت کافی در این زمینه را دارند.

عوارض مزو صورت

در این شرایط، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مزوتراپی صورت عوارض بسیار محدودی دارد و همان طور که گفتیم، این روش یکی از شیوه‌های غیر تهاجمی شناخته می‌شود و به همین دلیل هم موقع مزوتراپی، هیچ دردی احساس نخواهید کرد. نهایت دردی که ممکن است در همان لحظه احساس کنید، حس سوزن سوزن شده ورود سرنگ به پوست شماست.

در اینجا برخی از مهم‌ترین عوارض مزوتراپی صورت را برای شما توضیح می‌دهیم. توجه داشته باشید که برخی از این عوارض کاملاً رایج و معمولی هستند و بعد از گذشت چند ساعت به راحتی از بین ‌می‌روند. این در حالی است که برخی از عوارض شدید طرح این روش ممکن است خیلی نادر باشند که در صورت مراجعه به مکان‌های غیر معتبر به وجود می‌آیند.

 • احساس درد خفیف در ناحیه تزریق
 • التهاب و قرمزی
 • تورم
 • کبودی
 • بروز آلرژی و حساسیت
 • خارش
 • حالت تهوع و استفراغ
 • اسهال
 • گره‌های زیر پوستی در نواحی تحت درمان
 • افزایش رنگدانه در پوست
 • زخم و عفونت

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی صورت

بعد از اینکه مطمئن شدید عوارض و ویژگی‌های منفی مزوتراپی صورت چیست و می‌تواند شما را با چه مشکلاتی مواجه کند، باید به شما بگویم که بخش زیادی از این عوارض می‌تواند در صورت رعایت نکردن مراقبت‌های بعد از مزوتراپی به وجود بیایند.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی صورت

به همین دلیل هم بهتر است بعد از مزوتراپی، به خوبی به توصیه‌های پزشکی خود توجه کنید و تمامی مراقبت‌ها را در نظر بگیرید تا بعد از این عمل، هیچ مشکلی برای پوست صورت شما به وجود نیاید. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از مزو صورت که کمک زیادی در کاهش عوارض بعد از این عمل می‌کنند، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • عدم استحمام و شستشوی ناحیه تزریق تا ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی صورت
 • عدم استفاده از کرم‌های متفرقه تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق
 • مصرف پماد‌های تجویز شده توسط پزشک تا ۴۸ ساعت بعد از عمل
 • عدم قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و در صورت قرار گرفتن، استفاده از کرم ضد آفتاب
 • استفاده از کمپرس یخ در نواحی تزریق برای جلوگیری از التهاب و قرمزی پوست
 • شنا نکردن تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق
 • عدم لایه‌برداری و لیزر پوست
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق مزو
 • عدم مصرف الکل، کافئین و دخانیات
 • عدم خاراندن پوست
 • عدم مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین
 • عدم مصرف دارو‌های ضد التهابی

اگر هر یک از این توصیه‌ها را با دقت رعایت کنید، احتمال اینکه به هر یک از عوارضی که پیش از این گفتیم درگیر شوید، بسیار کمتر است. به همین دلیل هم اگر می‌خواهید بدانید که مهم‌ترین مزیت مزوتراپی صورت چیست و از چه روشی می‌توان نتیجه رضایت بخشی از این عمل گرفت، باید بگوییم که رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از این عمل می‌تواند اصلی‌ترین دلایل اثربخش بودن مزوتراپی به شمار بیاید.

بلاگ پیشنهادی ما : تعداد جلسات مزوتراپی مو

مزوتراپی صورت مناسب چه کسانی است؟

وقتی برای شما توضیح می‌دهیم که مزوتراپی صورت برای چیست و می‌تواند چه کاربرد‌هایی داشته باشد، خیلی از افراد می‌پرسند که آیا همه ما می‌توانیم از این عمل برای جوانسازی پوست صورت خود استفاده کنیم؟ برای پاسخ، باید بگوییم که این روش تقریباً برای افراد بسیار زیادی مناسب است و اغلب افراد می‌توانند از این روش فوق‌العاده برای جوانسازی پوست صورت خود استفاده کنند.

مزوتراپی صورت مناسب چه کسانی است؟

بیشتر افراد بالای ۲۵ سال که دچار شل شدگی و افتادگی پوست باشند، می‌توانند از این روش برای جبران کلاژن‌سازی و تولید مجدد هیالورونیک از دست رفته صورت خود استفاده کنند. علاوه بر این، کسانی که پوست خشکی دارند هم می‌توانند از این روش فوق‌العاده برای آبرسانی و رطوبت پوست خود کمک بگیرند. از دیگر افرادی که گزینه مناسبی برای استفاده از مزوتراپی صورت هستند، می‌توان افرادی را نام برد که دارای آفتاب سوختگی و یا سولاریوم در پوست خود هستند.

مزوتراپی صورت مناسب چه کسانی نیست؟

به یاد داشته باشید که همه افراد امکان استفاده از مزوتراپی صورت را ندارند و محدودیت‌هایی برای استفاده از این روش وجود دارد. به همین دلیل هم باید مطمئن شوید که شما جزء این دسته از افراد قرار نمی‌گیرد و می‌توانید از این روش استفاده کنید.

مزوتراپی صورت مناسب چه کسانی نیست؟

اگرچه مزوتراپی یکی از روش‌های غیر تهاجمی جوانسازی پوست صورت شناخته می‌شود، اما باز هم باید توجه زیادی موقع استفاده از این روش داشته باشید تا مطمئن شوید که عوارضی شما را تهدید نمی‌کند. اگر هرگونه مشکل جسمی دارید حتماً درباره آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این مشکل نمی‌تواند در روند مزوتراپی صورت شما اختلال ایجاد کند. به طور کلی، مهم‌ترین کسانی که نمی‌توانند به هیچ عنوان از مزوتراپی صورت استفاده کنند، عبارتند از:

 • مبتلایان به بیماری‌های دیابت و مصرف‌کنندگان انسولین
 • مبتلایان به بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان
 • مبتلایان به کم خونی
 • افرادی با آلرژی‌های بسیار شدید پوستی
 • خانم‌های باردار
 • افراد دارای تبخال فعال
 • مبتلایان به بیماری‌های انعقاد خون و مصرف‌کنندگان دارو‌های ضد انعقاد خون

تعداد جلسات مزوتراپی صورت

در نهایت، نوبت به آن رسیده که بدانید شرایط و تعداد جلسات مزوتراپی صورت چیست و چه تعداد جلسه باید برای این عمل به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. تعداد جلسات مزوتراپی صورت بیشتر از همه به شرایط بدنی و پوستی خود شما بستگی دارد و به همین دلیل هم باید با پزشک خود مشورت کنید که تعداد چه تعداد جلسه برای شما می‌تواند مناسب باشد. با این حال، فراموش نکنید که برای رسیدن به بهترین نتیجه رضایت بخش از مزوتراپی صورت، باید حتماً تمام طول دوره درمان خود را ادامه دهید.

تعداد جلسات مزوتراپی صورت

بسته به شرایط پوستی و بدنی افراد، به نظر می‌رسد که مزوتراپی بین ۸ تا ۱۵ جلسه برای اغلب افراد مناسب باشد. فاصله بین تعداد جلسات هم به این صورت است که در ابتدا هر یک هفته یک بار برای مزوتراپی به پزشک مراجعه می‌کنید و سپس این فاصله را به دو هفته یک بار تغییر می‌دهید. در نهایت و بسته به تشخیص پزشک، می‌توانید ماهیانه یک بار برای مزوتراپی مراجعه کنید.

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا، به طور کامل متوجه شدید که مزوتراپی صورت چیست و چه تأثیری بر جوانسازی پوست دارد. همان طور که متوجه شدید، این روش یکی از بهترین شیوه‌های زیباسازی و جوانسازی پوست شناخته می‌شود که می‌تواند باعث افزایش خون‌رسانی و کلاژن‌سازی پوست شود. با این حال، کلینیک و پزشکی که شما برای مزوتراپی به آنجا مراجعه می‌کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد و باعث می‌شود که تأثیر زیادی در رسیدن به نتیجه دلخواه و رضایت بخش از مزوتراپی داشته باشد.

آیا میدانستید که از مزوتراپی برای لاغری نیز استفاده می‌شود؟‌ بلاگ مزوتراپی لاغری را از دست ندهید.

سؤالات متداول

فاصله بین جلسات مزوتراپی چگونه است؟

بسته به تعداد جلساتی که باید برای مزوتراپی به پزشک خود مراجعه کنید، فاصله بین جلسات هم با یکدیگر متفاوت هستند. با این حال، بسته به نظر پزشک، به نظر می‌رسد که در ابتدا باید هفته‌ای و سپس دو هفته یک بار برای مزوتراپی اقدام کنید. بعد از گذشت چند ماه هم به صورت ماهیانه، مزوتراپی انجام دهید.

آیا مزوتراپی صورت درد دارد؟

در حالت نرمال، مزوتراپی صورت هیچ گونه درد جدی ندارد و فقط شاید کمی احساس سوزن سوزن شده‌ای به خاطر ورود سرنگ به صورت خود داشته باشید که البته آن هم بعد از گذشت چند ساعت به راحتی از بین می‌رود. برای کاهش این درد سطحی، می‌توانید از کمپرس یخ بعد از این عمل استفاده کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا