تغذیهتناسب اندامسلامت

رژیم شیر و دارچین برای لاغری چگونه است؟ + بهترین زمان مصرف

دارچین یکی از ادویه هایی است که برای لاغری و کاهش وزن از آن استفاده زیادی می کنند. همیشه لازم نیست که برای رسیدن به تناسب اندام، به دنبال راه های سخت و داروهای فوق العاده عجیب و غریب خارجی بگردید؛ بلکه می توانید با مواد ساده ای مانند دارچین، لاغر شوید و به اندام دلخواه خود برسید. یکی از روش های استفاده از دارچین، مخلوط کردن آن با شیر است. شیر دارچین، یکی از بهترین نوشیدنی ها برای لاغری به شمار می رود. برای این که از خواص شیر و دارچین برای لاغری و کاهش وزن مطلع شوید، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

در ابتدا لازم است که اطلاعات بیشتری درمورد دارچین به دست بیاورید. دارچین به همراه شیر، یکی از بهترین ترکیباتی است که برای لاغری می توانید از آن استفاده کنید. در زمان گذشته، دسترسی به دارچین بسیار محدود بوده و یکی از ماده های گران و کمیاب شناخته می شده است؛ به طوری که آن را به پادشاه هدیه می دادند.

با بریدن ساقه درخت سینامون، ماده ای به نام چوب دارچین به وجود می آید. در مرحله بعد از بریدن این ساقه، پوست قسمت های داخلی و چوبی را استخراج می کنند. سپس باعث به وجود آمدن چوب های نوار مانندی است که به آن چوب دارچین می گویند.

رژیم شیر و دارچین چیست؟

رژیم شیر و دارچین چیست؟

اگر در رژیم خود از ترکیب شیر و دارچین استفاده کنید، در مدت زمان کمی کاهش وزن چشمگیری خواهید داشت؛ زیرا این ادویه گیاهی، خواص آنتی اکسیدانی بسیاری را درون خود جای داده است. این خواص موجب افزایش متابولیسم در بدن می شوند و متابولیسم هم تأثیر مستقیم و خوبی بر سلامتی بدن و لاغری دارد. شما باید مقدار دارچینی که می خواهید مصرف کنید را در سه وعده صبحانه، نهار و شام خود تقسیم نمایید. در ادامه درباره این موضوع توضیح بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم دارد.

رژیم شیر و موز و فواید شگفت انگیز آن + برنامه غذایی

اگر قصد دارید در رژیم خود از شیر و دارچین برای لاغری استفاده کنید، باید از خوردن برخی از خوراکی ها خودداری نمایید. خوراکی هایی و سبزی هایی مانند کدو حلوایی، میوه هایی مانند انبه، میوه سرخالو، میوه درخت نان صحرایی، چربی و روغن در خوراکی هایی مانند خامه، آجیل هایی مانند دانه های کدو، نوشیدنی های گاز دار مانند نوشابه و دلستر را باید به صورت کامل از برنامه غذایی خود حذف کنید؛ زیرا در غیر این صورت، نتیجه دلخواهی به دست نخواهید آورد.

رژیم 7 کیلو لاغری با شیر و دارچین

رژیم 7 کیلو لاغری با شیر و دارچین

یکی از موضوعاتی که شاید از شنیدن آن تعجب کنید، 7 کیلو لاغری با رژیم شیر و دارچین است. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه بریتانیا انجام دادند، مشخص شد افرادی که در رژیم خود از شیر و دارچین استفاده می کنند، 50 درصد بیشتر از بقیه افراد، لاغر می شود و کاهش وزن آنها، روند سریع تری را نسبت به بقیه طی می کند. به صورت کلی، خواص موجود در دارچین، موجب لاغری و چربی سوزی می شود؛ به همین دلیل برای کسانی که به دنبال راه های ساده و راحتی برای لاغری هستند، گزینه مناسبی به نظر می رسد.

لاغری سریع در 3 روز + برنامه غذایی 3 روزه و مواد غذایی

لازم به ذکر است که برای استفاده از شیر و دارچین باید محدودیتی داشته باشید؛ زیرا استفاده زیاد از آن می تواند موجب بروز مشکلات بسیاری شود. به همین دلیل هم کارشناسان توصیه می کنند که با صبحانه، 500 میلی گرم دارچین، در هنگام نهار 1000 میلی گرم دارچین و همزمان با شام، 500 میلی گرم دارچین استفاده کنید. با ادامه دادن همین روند تا مدت زمان کوتاهی می توانید لاغر شوید و وزن مورد نظر خود را به دست آورید.

طرز تهیه شیر و دارچین برای لاغری

برای این که بهترین روش شیر و دارچین برای لاغری را درست کنید، باید به نکاتی ساده اما مهم توجه داشته باشید. به دو روش می توانید شیر و دارچین را درست کنید. هر دو روشی که در ادامه بیان می کنیم، روش های درست و فوق العاده ای هستیند که علاوه بر خواص عالی، طعم خوبی نیز دارند.

روش اول طرز تهیه شیر و دارجین برای لاغری

روش اول طرز تهیه شیر و دارجین برای لاغری

خواص سماق برای لاغری و بهترین زمان مصرف آن را بدانید!

برای این که شیر و دارچین را به روش اول درست کنید، به دو قطعه چوب دارچین، 2 فنجان شیر و 1 قاشق مربا خوری عسل نیاز دارید. می توانید به جای استفاده از چوب دارچین، از یک قاشق چای خوری سر خالی پودر دارچین استفاده کنید. ابتدا شیر را درون ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید؛ سپس چوب یا پودر دارچین را دورن شیر بریزید و شعله گاز را تا حد ممکن، کم کنید.

بعد از این کار، شیر و دارچین را هم بزنید و بعد از گذشت 1 تا 2 دقیقه، شعله گاز را خاموش کنید و درب ظرف را ببندید. پس از گذشت 10 دقیقه که دارچین دم کشید، چوب های دارچین را خارج کرده و عسل را به آن اضافه کنید. شیر و دارچین خوشمزه شما آماده است.

روش دوم طرز تهیه شیر و دارچین برای لاغری

روش دوم، راحت تر از روش اول است. برای درست کردن شیر و دارچین برای لاغری به روش دوم، به یک چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین، یک فنجان شیر و مقداری عسل یا وانیل نیاز دارید. در ابتدا لازم است دارچین را به یک فنجان شیر گرمتان اضافه کنید و سپس به اندازه دلخواه، وانیل یا عسل بریزید. می توانیم نام آن را رژیم شیر و عسل و دارچین بگذاریم. رژیم لاغری شیر و عسل و دارچین را می توانید به عنوان میان وعده نیز مصرف کنید.

بهترین زمان خوردن شیر و دارچین برای لاغری

بهترین زمان خوردن شیر و دارچین برای لاغری

بعد از این که ویژگی های رژیم شیر و دارچین را بیان کردیم، به بهترین زمان شیر و دارچین برای لاغری می پردازیم. برای این که از این نوشیدنی خوشمزه استفاده کنید، زمان خاصی وجود ندارد. همان طور که پیش از این گفتیم، شما در هر وعده به میزان مشخصی می توانید از چوب یا پودر دارچین استفاده کنید. ترکیب مقدار دارچین با شیر به شرح زیر است:

  • وعده صبحانه: 500 میلی گرم دارچین
  • وهده نهار: 1000 میلی گرم دارچین
  • وعده شام: 500 میلی گرم دارچین

رژیم شیر و عسل و دارچین

در پرهیز غذایی خود، می توانید از رژیم شیر و عسل و دارچین استفاده کنید. این نوشیدنی نیز از خواص بسیاری برای لاغری و کاهش وزن برخوردار است. علاوه بر این، عسل موجود در شیر و دارچین باعث می شود که این نوشیدنی مقوی طعم بهتری داشته باشد.

15 صبحانه کم کالری و سیرکننده رژیمی برای کاهش وزن!

اما نکته حائز اهمیت درباره شیر و عسل و دارچین، مقدار عسل استفاده شده است؛ عسل سرشار از قند و طبیعی بوده و به همین دلیل هم برای بدن مضر نیست؛ اما اگر مقداری که از آن استفاده می کنید زیاد باشد، می تواند باعث بروز بیماری هایی مانند قند شود. به همین دلیل هم باید حتما به مقدار مصرف عسل توجه کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

نکات مهم درباره شیر و دارچین

نکات مهم درباره شیر و دارچین

به صورت کلی رژیم شیر و دارچین برای لاغری مناسب است؛ اما اگر رژیم لاغری با شیر و دارچین را در کنار ورزش کافی داشته باشد، مطمنئن باشید می توانید خیلی زودتر از چیزی که فکرش را می کنید به وزن دلخواهتان برسید.

شما باید از ترکیب شیر و دارچین، به عنوان مکمل در کنار رژیم غذایی سالم و ورزش استفاده کنید؛ نه این که فکر کنید فقط با مصرف شیر و دارچین برایتان معجزه می شود. استفاده تنها از ترکیب شیر و دارچین، نمی تواند هیچ تأثیر برای شما داشته باشد. همین طور بانوان باردار و افرادی که به بیماری های خاص مبتلا هستند، قبل از استفاده از این ترکیب باید با پزشک خود مشورت کنند.

رژیم کم کربوهیدرات چیست؟ فواید و برنامه غذایی هفتگی

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، از فواید شیر و دارچین برای لاغری گفتیم. خوب است بدانید که استفاده از این ترکیب علاوه بر لاغری، می تواند موجب هضم بهتر غذا، درمان سرفه و گلو درد، جلوگیری و توقف رشد سرطان، دفع سموم موجود در بدن، درمان بی خوابی و افزایش سلامت استخوان ها شود. اگر یک هفته به صورت مداوم از ترکیب شیر و دارچین استفاده کنید، می توانید نتیجه آن را روی بدن خود ببینید. اگر شما هم تجربه ای از رژیم لاغری سریع با شیر و دارچین دارید، می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2.5/5 - (2 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا