پوستسلامت

معرفی 8 روش موثر برای درمان لک صورت در بارداری

در دوران بارداری به خاطر تغییرات هورمونی، لک های زیادی در پوست خانم ها به وجود می آید. به همین دلیل هم بسیاری از آنها به دنبال روشی برای درمان لک صورت در بارداری هستند تا بتوانند از این مشکل خلاص شوند و اعتماد به نفس خود را بعد از دوران بارداری هم همچنان حفظ کند. همان طور که می دانید، شادابی پوست و ظاهر می تواند یکی از اصلی ترین دلایل افزایش اعتماد به نفس باشد. به همین دلیل اگر شما هم به دنبال روشی برای درمان لک های صورت در بارداری خود هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قبل از این که روشی برای درمان لک صورت در دوران بارداری در اختیار شما قرار دهیم، باید بدانید که این لک ها بیشتر در نواحی خاصی از صورت مانند پیشانی، گونه ها و بالای لب ها به وجود می آیند. از سوی دیگر، ممکن است این لک ها در صورت برخی از خانم های باردار تیرگی خیلی بیشتری داشته باشند و ظاهر آنها بیشتر تغییر دهند. به همین دلیل هم بهتر است بدانید که لک صورت در بارداری از کی شروع می شود تا بتوانید به محض به وجود آمدن آنها، به دنبال روشی برای درمان باشید.

علت لک صورت در بارداری چیست؟

وقتی درباره این موضوع حرف می زنیم، خیلی از افراد می پرسند که چه چیزی باعث لک صورت در بارداری می شود؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که علت لک صورت در بارداری می تواند بیشتر از همه، مربوط به تغییرات هورمون های دوران بارداری باشد. علاوه بر این موارد، دلایل دیگری مانند تابیدن نور خورشید و اشعه فرابنفش، اختلالات غدد مختلف مانند غده تیروئید و یا حتی وراثت نیز باعث بروز این مشکل شوند.

در صورتی که خانم ها بیش از اندازه داروهای ضد بارداری و قرص های این چنینی مصرف کرده باشند، بیشتر از سایر افراد در معرض لک صورت هستند. علاوه بر این که مصرف داروهای ضد صرع و استفاده از برخی محصولات آرایشی و بهداشتی بی کیفیت هم می توانند در بروز این امر دخیل باشند.

علت لک صورت در بارداری چیست؟

به جز این موارد، قبل از این که خانم ها به دنبال روشی برای درمان لک صورت در بارداری خود باشند، باید اطمینان حاصل کنند که تغذیه مناسبی دارند. زیرا تغذیه نامناسب نه تنها به جنین آسیب می رساند و از رسیدن مواد مغذی به بدن آن جلوگیری می کند، بلکه می تواند تاثیر بسیار زیادی در بروز لک صورت هم داشته باشد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که علت لک صورت در بارداری چیست، بهتر است به نکاتی که در این بخش گفتیم، توجه کنید.

پیشنهاد لنداسپا: رژیم پسردار شدن فوری چگونه است؟

لک صورت در بارداری از چه زمانی شروع می شود؟

نمی توان به طور دقیق گفت که لک صورت در بارداری از کی شروع می شود و کلا محدوده خاصی برای بروز لک های پوستی وجود ندارد. به عنوان مثال، این احتمال وجود دارد که برخی از خانم ها با اولین نوسانات هورمونی خود در دوران بارداری، با لک مواجه شود. این در حالی است که شاید برخی از افراد هم لک های پوستی را در اواخر ماه های حاملگی خود مشاهده کند.

به طور کلی، خیلی اهمیتی ندارد که لک صورت شما چه زمانی به وجود آمده است؛ مهمترین مسئله ای که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید، این است که به محض مشاهده آنها به دنبال روشی برای درمان لک صورت در بارداری خود باشید. سعی کنید با توجه به توصیه های پزشک، تغذیه مناسبی داشته باشید تا از افزایش لک های پوستی خود تا حد امکان بکاهید.

لک صورت در بارداری از چه زمانی شروع می شود؟

علاوه بر این که زمان به وجود آمدن و شروع لک های پوستی در بارداری از فردی تا فرد دیگر متفاوت است، میزان آن هم می تواند تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است برخی از خانم ها آنقدر لک های پوستی زیادی داشته باشند که تمام صورت آنها را بپوشاند. این در حالی است که برخی از افراد به خاطر تغذیه مناسب و به خصوص وراثت، لک های پوستی خیلی کمتری داشته باشد.

اگر به دنبال جوانسازی پوست صورت خود هستید ما به شما بلاگ پی آر پی صورت را پیشنهاد میکنیم.

چگونه جلوی لک صورت در بارداری را بگیریم؟

احتمالا همه شما این ضرب المثل را شنیده اید که می گویند: پیشگیری بهتر از درمان است. پیش از این که شما به دنبال روشی برای درمان لکه های صورت در بارداری باشید، بهتر است سعی کنید تا حد امکان از بروز آنها جلوگیری نمایید. در این بخش، برخی از بهترین روش هایی که شما می توانید برای جلوگیری از لک صورت در دوران بارداری از آن استفاده کنید را نام می بریم.

استفاده از کرم های ضد آفتاب دوران بارداری

همان طور که می دانید، خانم ها در دوران بارداری، پوست بسیار حساسی دارند و به همین دلیل هم باید از کرم های ضدآفتاب مخصوصی استفاده کنند که از پوست آنها در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت می کند.
توجه داشته باشید که کرم های شما در این دوران باید فاقد کرم پودر باشند و بهتر است از کرم ضدآفتابی استفاده کنید که بی رنگ باشد. محصولی انتخاب کنید که با SPF بالای 50 در اختیار شما قرار می گیرد و در فرمولاسیون آن هم اکسید آهن وجود داشته باشد. در صورت رعایت این موارد، می توانید از کرم ضد آفتاب برای همه بخش های بدن خود استفاده کنید.

استفاده از کرم های ضد آفتاب دوران بارداری

از دیگر روش های جوانسازی پوست مزوتراپی است به همین دلیل توصیه میکنیم بلاگ مزوتراپی صورت را نیز مطالعه کنید.

مصرف کرم های ضد لک و روشن کننده

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید قبل از بکارگیری روش های درمان لک صورت در بارداری از آن کمک بگیرید، استفاده از کرم های روشن کننده و ضد لک است. توجه داشته باشید که برخی از این کرم ها در فرمولاسیون خود دارای ترکیباتی از هیدروکینون هستند که گزینه مناسبی برای دوران بارداری به نظر نمی رسد.
به همین دلیل هم مطمئن شوید که کرم شفاف کننده مورد نظر شما این فرمولاسیون را ندارد و می تواند برای دوران بارداری و روشن کردن پوست موثر باشد. همچنین قبل از استفاده، اطمینان پیدا کنید که کرم روشن کننده و ضد لک مد نظر شما برای پوستتان مناسب است.

استفاده از آبرسان های مناسب

شاید برای شما جالب باشد که بدانید خانم هایی با پوست خشک، بیشتر از خانم هایی با پوست چرب مستعد بروز لک در دوران بارداری هستند. به همین دلیل هم این خانم ها باید به طور مداوم پوست خود را مرطوب نگه دارند. استفاده از آبرسان های مناسب و با کیفیت می تواند یکی از بهترین گزینه ها در این شرایط باشد.

نوشیدن زیاد آب

همان طور که پیش از این گفتیم، شما باید از هر روشی استفاده کنید تا بتوانید پوست خود را مرطوب نگه دارید. یکی از بهترین و ساده ترین روش ها در این زمینه، این است که به طور مداوم آب و نوشیدنی های دیگر بنوشید. به یاد داشته باشید که اگر می خواهید آبمیوه بنوشید، بهتر است آبمیوه طبیعی باشد که به رشد جنین نیز آسیب نرساند.
دور ماندن از تابش مستقیم نور خورشید

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز لک های پوستی شود، تابش مداوم نور خورشید است. به همین دلیل هم قبل از این که شما به دنبال روشی برای درمان لکه صورت در بارداری باشید، بهتر است تا حد امکان از تابش مستقیم نور خورشید دور بمانید.

روش های درمان لک صورت در بارداری

بعد از این که متوجه شدید چه چیزهایی باعث لک صورت در بارداری می شود و بهترین روش ها برای جلوگیری از بروز این مشکل چه مواردی هستند، وقت آن می رسد که روش مطمئنی برای از بین رفتن لک صورت در دوران بارداری پیدا کنید. اگر با وجود مواردی که پیش از این گفتیم، بازهم لک های پوستی در صورت شما به وجود آمدند، بهتر است از روش های زیر برای درمان آنها استفاده کنید.

روش های درمان لک صورت در بارداری

آیای در باره هایفوتراپی چیزی شنیده اید؟ این یکی از جدیدترین روش ها برای جوانسازی پوست است که در بلاگ هایفوتراپی چیست کامل آنرا توضیح داده ایم.

استفاده از کرم ها و پماد های درمان کننده لک

اگر به داروخانه و یا پزشک متخصص مراجعه کنید، کرم ها و پمادهای مخصوصی به شما پیشنهاد می کنند که با استفاده از آن ها می توانید لک های پوستی خود را از بین ببرید. توجه داشته باشید که تا حد امکان، از مصرف این داروها به صورت خودسرانه بپرهیزید. زیرا این امکان وجود دارد که به جنین آسیب برسد و برای جلوگیری از بروز این مشکل، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. اما به طور کلی، پماد ها و کرم های حاوی ویتامین A، می توانند گزینه مناسبی برای درمان لک صورت در بارداری باشند.

لیزر برای لک های بارداری

یکی دیگر از روش های درمان لک صورت بارداری که اهمیت بسیار زیادی دارد، لیزر است. اگر روش هایی که در ادامه و یا پیش از این گفتیم برای درمان لک صورت شما کارساز نبودند، می توانید برای از بین بردن آنها به سراغ لیزر بروید.

لیزر

رژیم غذایی مناسب

در ابتدای مقاله هم گفتیم که یکی از مهم ترین دلایل لک های پوستی در دوران بارداری، داشتن رژیم غذایی نامناسب است. به همین دلیل هم شما برای از بین بردن لک صورت در دوران بارداری خود، سعی کنید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. علاوه بر آب و نوشیدنی های طبیعی، باید مواد غذایی سالمی بخورید که مواد مغذی مانند موارد زیر داشته باشند.

• پروتئین لبنیات و گوشت
• مواد گیاهی
• ویتامین میوه و سبزیجات
• آهن کافی

رژیم غذایی مناسب

بانوان هیچگاه نباید از پاکسازی پوست غافل شوند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع ابتدا به بلاگ پاکسازی پوست مراجعه کنید.

ورزش مداوم از بین برنده لک های دوران بارداری

شاید برخی از افراد فکر کنند که همزمان با بارداری، باید ورزش کردن را به طور کامل کنار بگذارند. این در حالی است که به هیچ عنوان این گونه نبوده و یکی از بهترین راه ها برای درمان لک های صورت در بارداری خانم ها، ورزش کردن به صورت مداوم است. پس سعی کنید که در طول روز به خاطر ایجاد سوخت و ساز و متابولیسم مناسب در بدن خود، تحرک بیشتری داشته باشید.

البته منظور ما از ورزش کردن، این نیست که حتما به سراغ ورزش های خیلی سنگین بروید. می توانید برای شروع، با ورزش های هوازی و یوگا آغاز کنید. علاوه بر این که تعریق و مرطوب نگه داشتن پوست می تواند به افزایش آبرسانی پوست شما نیز کمک کند که در نتیجه، موجب کاهش لک های پوستی می شود. علاوه بر همه این مزایا، ورزش کردن می تواند تاثیر زیادی بر کاهش تنش ها و افزایش آرامش روانی شما نیز داشته باشد.

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا، متوجه شدید که چه روش هایی برای درمان لک صورت در بارداری وجود دارند. همان طور که گفتیم، بهتر است قبل از بروز این لک ها، از علت به وجود آمدن آن ها آگاه شوید و سپس تا حد امکان از بروز آن ها جلوگیری کنید.
در صورتی که باز هم لک های بارداری در صورت و یا اعضای بدنتان به وجود آمدند، می توانید از روش هایی که در این مقاله گفتیم، استفاده کنید تا از بین بروند. اگر شما هم در دوران بارداری خود از روش های دیگری برای درمان لک صورت استفاده کرده اید، می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چه چیزی باعث لک صورت در بارداری می شود؟

دلایل مختلفی می تواند باعث بروز لک های صورت شوند که مهم ترین آنها، مواردی مانند تغییرات هورمونی، تغذیه نامناسب، عدم تحرک، تابش بیش از اندازه نور خورشید و وراثت هستند.

چه کرم هایی برای از بین بردن لک صورت در دوران بارداری مناسب هستند؟

از آنجا که مصرف خودسرانه کرم های رفع کننده لک صورت ممکن است به جنین آسیب برساند، بهتر است حتما برای مصرف این محصولات پوستی به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که این محصولات هم برای پوست شما مناسب هستند. زیرا هر یک از محصولات پوستی و کرم ها برای از بین بردن لک صورت از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند. اما به طور کلی، کرم های حاوی ویتامین A می تواند در برطرف شدن لک های پوستی به شما کمک کنند.

1.7/5 - (6 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

یک دیدگاه

  1. جیگر سفید با عدسی ..هم برای لک صورت .و نور چشم .وسفیدی مو .. و کم خونی ..بهتراز هر دارویی تاثییر گذاره..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا