پوستسلامت

پی آر پی صورت چیست و چه تاثیراتی دارد؟

پی آر پی انواع مختلفی دارد که یکی از پرکاربردترین آنها، پی آر پی صورت است که می تواند کمک بسیار زیادی به جوانسازی پوست کند. با این حال، ممکن است خیلی از افراد هنوز اطلاعات کاملی درباره این روش نداشته باشند و بپرسند که پی آر پی صورت چیست؟ از این رو، ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره این روش درمانی و زیبایی در اختیار شما قرار می دهیم تا بدانید که چگونه پی آر پی می تواند به زیباتر به نظر رسیدن پوست صورت کمک کند.

یکی از مهمترین دلایلی که خیلی از افراد ترجیح می دهند از پی آر پی برای جوانسازی پوست صورت استفاده کنند، این است که عوارض خیلی کمتری دارد و مهمترین دلیل این موضوع هم این است که در این روش، از خون خود تعداد متقاضی گرفته می شود و به همین دلیل احتمال بروز علائم آلرژیک در آن بسیار کمتر است. از این روش برای ترمیم بافت های آسیب دیده پوست استفاده می شود و به همین دلیل هم می توان متوجه شد که اگر فردی هرگونه مشکلی در پوست صورت خود داشته باشد، با پی آر پی می تواند آن را درمان کند.

پی آر پی صورت چیست؟

پی آر پی صورت، برای جوانسازی پوست کاربرد دارد، پزشکان متخصص از خون افراد برای تهیه پلاسمای غنی از پلاکت استفاده می کنند و سپس آن را به بخش های آسیب دیده و مورد نیاز پوست آنها تزریق می کنند. پلاسمای غنی از پلاکت تأثیر فوق العاده خوبی بر جوانسازی پوست دارد و می تواند به لیفت شدن پوست صورت نیز کمک زیادی کند.

پی آر پی صورت چیست؟

علاوه بر این، این پلاسمای غنی از پلاکت می تواند کمک زیادی به سفت کردن مناطق چروکیده پوست کند. همچنین خیلی از افراد از این روش برای از درمان آسیب های پوستی خود استفاده می کنند. به طور کلی، مواد موجود در پی آر پی می تواند تاثیر زیادی در افزایش رشد کلاژن در پوست داشته باشد.

برای شناخت بیشتر این روش به بلاگ پی آر پی چیست مراجعه کنید.

روش های انجام پی آر پی صورت

به طور کلی، پی آر پی در چندین روش انجام می شود که شما بعد از مراجعه به پزشک متخصص، متوجه می شوید که بهترین روش برای صورت شما کدام مورد است. بسته به نوع و هدف شما برای جوانسازی پوست، ممکن است از سه روش مختلف پی آر پی من جمله میکرونیدلینگ، تزریق و یا درمان فیشیال و یا درمان ترکیبی استفاده کنید.

وجه شباهت این روش ها، این است که در همه آن ها از خون خود فرد متقاضی استفاده شده و آن را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهند و از آن، پلاسمای غنی از پلاکت بدست می آورند. سپس بعد از تعیین منطقه تحت درمان، پزشک این مواد را درون سرنگ باریکی ریخته و به این نواحی تزریق می کند. فرایند پی آر پی صورت می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش تولید کلاژن و بیشتر شدن گردش خون داشته باشد و به طور کلی، به طراوت و جوانسازی پوست کمک می کند.

روش های انجام پی آر پی صورت

میکرونیدلینگ چیست و چگونه لک صورت را از بین می برد؟

آیا پی آر پی صورت باعث چاقی آن می شود؟

بعد از این که متوجه شدید پی آر پی صورت چیست و برای چه مواردی از آن استفاده می شود، شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا پی آر پی می تواند باعث چاق شدن صورت شود؟ بر اساس تحقیقات انجام شده، prp تاثیری بر حجم دهی و یا لاغر کردن صورت ندارد و مهمترین کاری که این روش انجام می دهد، افزایش کلاژن سازی و جوانسازی پوست است.

از سوی دیگر، اگر افرادی بخواهند با پی آر پی صورت خود را چاق تر کنند، این امکان را دارند و می توانند از پزشک خود بخواهید که مقداری چربی با مواد پی آر پی ترکیب کرده و آن را به صورت آن ها تزریق کنند. سپس پزشک متخصص آنها انتخاب می کند که بر اساس میزان فرورفتگی و افتادگی پوست آنها در نحوه موردنظرشان، تقریبا به چقدر چربی برای چاق شدن صورتشان نیاز دارند.

بیماری پارکینسون چیست و چه علائمی دارد؟

نکته جالب توجه درباره ترکیب کردن چربی درون ماده پی آر پی این است که علاوه بر چاق تر شدن صورت، باعث می شود که مدت زمان ماندگاری این روش هم تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

مزایای پی آر پی صورت

پی آر پی صورت مزایای بسیار زیادی دارد که باعث شده نسبت به سایر روش های درمانی و زیبایی، طرفداران خیلی بیشتری داشته باشد و حتی خیلی از پزشکان برای درمان بافت های آسیب دیده، آن را پیشنهاد بدهند. در اینجا برخی از مهم ترین مزایای استفاده از پی آر پی صورت را به اختصار نام می بریم تا شما هم بدانید که چه دلایلی موجب شده اند که این روش نسبت به سایر شیوه های درمانی و زیبایی، محبوب تر و پرطرفدارتر باشد.

مزایای پی آر پی صورت

کم تهاجمی بودن

قبل از این نیز به اختصار گفتیم که در روش پی آر پی، پزشک متخصص خون خود فرد را گرفته و آن را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهد و بعد از غلیظ شدن پلاسمای غنی از پلاکت، آن را به بدن فرد متقاضی تزریق می کند. این موضوع باعث می شود که پی آر پی یکی از روش های کاملا کم تهاجمی و امن به شمار برود. به علاوه، این ویژگی پی آر پی موجب شده که هیچ گونه عوارض خاصی نداشته باشد و همچنین با انجام این روش، افراد به عفونت مبتلا نخواهند شد.

ماندگاری بالا

یکی دیگر از دلایلی که موجب شده پی آر پی طرفداران زیادی داشته باشد، ماندگاری بالای این روش است. در شرایط معمولی و در صورت رعایت مراقبت های قبل و بعد از پی آر پی و توجه به توصیه های پزشک، می توانید انتظار داشته باشید که این روش تا بیشتر از 1 سال و یا حتی 18 ماه هم ماندگاری داشته باشد. این در حالی است که همان طور که گفتیم، ترکیب چربی در مواد پی آر پی علاوه بر چاق شدن صورت، می تواند ماندگاری آن را افزایش دهید.

ویژگی درمانی

نکته جالب توجه درباره پی آر پی صورت، این است که می تواند برای متقاضیان به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی عمل کند. مهمترین دلیل این موضوع هم این است که اصلی ترین ماده پی آر پی، پلاسمای غنی از پلاکت است که در این پلاسما، آنتی بادی های زیادی وجود دارد و می تواند برای درمان نیز گزینه فوق العاده ای باشد.

ویژگی درمانی

آیا پی آر پی باعث سرطان میشود ؟ این بلاگ را به شما توصیه میکنیم.

سایر مزایای پی آر پی

مزایای پی آر پی فقط به این موارد محدود نمی شوند و این روش، مزایای فوق العاده دیگری نیز دارد که در اینجا مهم ترین آن ها را به اختصار نام می بریم.

• عدم احتیاج به گذراندن نقاهت طولانی
• کوتاه بودن جلسات درمانی
• سفت شدن پوست صورت
• رطوبت رسانی به پوست
• کاهش چین و چروک پوست صورت

عوارض پی آر پی صورت

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که پی آر پی صورت عوارض بسیار کمی دارد و شاید همین مسئله باعث شده که طرفداران زیادی داشته باشد. با این حال، این روش عوارض رایجی دارد که تقریبا در همه افراد دیده می شود. به عنوان مثال، ممکن است تا چند روز احساس درد خفیفی داشته باشید و یا در ناحیه تحت درمان، تورم و قرمزی مشاهده کنید که کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز با استفاده از کمپرس سرد از بین می رود.

عوارض پی آر پی صورت

برای آشنایی با 10 مورد از بهترین کلینیک زیبایی در شرق تهران با ما همراه شوید!

البته توجه داشته باشید که این موضوع تا زمانی است که شما به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کرده باشید. در صورت مراجعه به پزشکان غیرمتخصص و یا کلینیک غیرمعتبر، احتمال دارد عوارض پی آر پی صورت برای شما خیلی شدید تر و یا حتی طولانی تر باشد. به همین دلیل هم برای اطمینان از عدم آسیب پی آر پی، به یک پزشک ماهر و کلینیک معتبر مراجعه کنید.

چه کسانی واجد شرایط پی آر پی صورت هستند؟

بعد از این که متوجه شدید مزایا و عوارض پی آر پی صورت چیست و چگونه می تواند به جوانسازی پوست کمک کند، شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه کسانی امکان استفاده از این روش را دارند؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که تقریبا همه افرادی که دارای پوست افتاده با چین و چروکی هستند، می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. با این حال، افرادی هم وجود دارند که شاید گزینه مناسبی برای استفاده از پی آر پی صورت نباشند و باید با پزشک خود مشورت کنند.

چه کسانی نباید پی آر پی صورت انجام دهند؟

همان طور که گفتیم، شاید همه افراد کاندید مناسبی برای استفاده از پی آر پی صورت نباشند. به همین دلیل هم در اینجا فهرستی آماده کرده ایم که در آن همه افرادی که امکان استفاده از پی آر پی صورت را ندارند را نام برده ایم. پس اگر شما هم جزو هر یک از گروه های زیر هستید، به هیچ عنوان نباید از پی آر پی صورت استفاده کنید و حتما قبل از استفاده از این روش، با پزشک خود مشورت نمایید.

• مبتلایان به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی عروقی، ایدز، هپاتیت C
• مبتلایان به سرطان های خون و یا سرطان پوست
• افراد مصرف کننده‌‌ی داروی رقیق کننده خون همچون آسپرین

به چند جلسه تزریق پی آر پی صورت نیاز است؟

نمی توان تعداد جلسات پی ار پی صورت را به طور دقیق توضیح داد. زیرا این موضوع از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است و ممکن است برخی از افراد که افتادگی و چروک زیادی در پوست خود دارند، تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشند.

به چند جلسه تزریق پی آر پی صورت نیاز است؟

احتمالا پوست صورت شما هم به وفور جوش میزند. برای رفع این مشکل بهتر است بلاگ برای درمان جوش صورت چه بخوریم را مطالعه کنید.

این در حالی است که خیلی از افراد که در سنین جوانی از پی آر پی استفاده می کنند، با 1 یا نهایتا 2 جلسه هم به نتایج مورد نظر خود برساند. اما به طور کلی، افراد با 3 جلسه پی آر پی، می توانند به نتایج خوبی دست پیدا کنند. اما باز هم برای اینکه تعداد جلسات پی آر پی صورت را به طور دقیق بدانید، باید با پزشک مشورت کنید.

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا به طور کامل متوجه شدید که پی آر پی صورت چیست و چه افرادی امکان استفاده از آن را دارند. همان طور که متوجه شدید، این روش درمانی کاربردهای بسیار زیادی دارد و به خاطر ماندگاری بالا و عوارض کمی که دارد و گزینه بسیار مناسبی نسبت به سایر روش های درمانی است. به همین دلیل اگر شما هم به دنبال یک روش مطمئن و قابل اطمینان برای جوانسازی پوست صورت خود هستید، می توانید از پی آر پی برای رسیدن به پوستی جوان و شاداب کمک بگیرید.

سوالات متداول

ماندگاری پی آر پی صورت چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری پی آر پی صورت تا حد بسیار زیادی به شرایط بدنی خود شما و رعایت مراقبت های قبل و بعد از آن بستگی دارد. به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که این روش بین 1 سال تا نهایتا 18 ماه ماندگاری داشته باشد.

چرا پی آر پی صورت کم تهاجمی است؟

یکی از مهمترین دلایل کم تهاجمی بودن پی آر پی صورت، این است که در این روش، خون خود فرد متقاضی را گرفته، آن را درون سانتریفیوژ قرار داده و بعد از آماده سازی آن، مجددا به خود فرد تزریق می کنند. در نتیجه، احتمال اینکه علائم آلرژیک در این روش نمود پیدا کنند و یا عوارض شدیدی داشته باشند، بسیار کمتر است.

3.3/5 - (6 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا