تغذیهسلامت جنسی

بهترین رژیم پسر دار شدن فوری | برای پسردارشدن چی بخوریم؟

برخی از افراد دوست دارند پسردار شوند و برخی دیگر، دختر دار. نکته جالب توجه این است که رعایت برخی رژیم های غذایی، می توان تا حد خیلی زیادی شانس دختر و یا پسردار شدن را افزایش داد. اگر شما هم علاقه خیلی زیادی به پسر دارید، می توانید با رعایت برخی رژیم پسر دار شدن فوری برای خود و یا همسرتان، به هدف مورد نظر خود برسید. در این مقاله از لنداسپا، برای شما عزیزان توضیح می دهیم که برای پسردار شدن چه چیزهایی بخوریم و یا از خوردن چه غذاهایی اجتناب کنیم.

شانس پسردار شدن چقدر است؟

قبل از این که رژیم برای پسر دار شدن را برای شما توضیح دهیم، باید بدانید که اصلا چقدر احتمال وجود دارد که ما پسردار شویم؟ ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که به خاطر این که نوزادان یا پسر و یا دختر هستند، شانس پسردار شدن و یا دختر دار شدن هم به همان نسبت، 50/ 50 خواهد بود.

با این حال، باید گفت که این مسئله، خیلی پیچیده تر از یک نسبت ساده ریاضی است و شانس پسردار شدن به فاکتورهای بسیار متعددی بستگی دارد و به رژیم غذایی برای پسر دار شدن هم بستگی دارد. به عنوان مثال، تحقیقات و آمار نشان داده اند که شانس متولد شدن نوزادان پسر نسبت به دختر، 51 به 49 درصد است. بر این اساس، می توان گفت که به ازای هر 105 پسری که به دنیا می آیند، احتمال دارد که 100 دختر متولد شود.

بهترین پت شاپ های تهران را بشناسید

این مسئله می تواند تا حد خیلی زیادی در رژیم پسر دار شدن فوری هم تاثیر بگذارد. با توجه به این مسئله، می توان گفت که تعیین جنسیت نوزاد تا حد خیلی زیادی به این مسئله بستگی دارد که کدام یک از اسپرم ها، موجب بارور شدن کدام یک از تخمک ها می شود. به عنوان مثال، اگر اسپرم کروموزوم Y داشته باشد، نوزاد پسر می شود و برعکس، وجود کروموزوم X در اسپرم، به معنای دختر بودن نوزاد است.

آیا تاثیرگذاری رژیم غذایی در تعیین جنسیت علمی است؟

در حالی که هم اکنون خیلی از افراد درباره رژیم پسر دار شدن فوری می پرسند، ممکن است برای خیلی از افراد سؤال پیش بیاید که آیا اصلا این نوع رژیم غذایی برای پسر دار شدن ریشه علمی دارد؟ برای پاسخ، باید بگوییم که تاکنون هنوز تحقیقات علمی خیلی زیادی درباره رژیم غذایی پسر دار شدن انجام نشده است. با این حال، برخی از محققان این موضوع را تایید و برخی دیگر هم رد کرده اند. در نتیجه، هنوز اتفاق نظر دقیقی میان آنها وجود ندارد.

البته تحقیقات محدودی هم در دانشگاه های آکسفورد و آکسر انجام شده است که نشان داده اند که رژیم غذایی مادر می تواند تا حد خیلی زیادی روی جنسیت فرزند تاثیرگذار باشد. با توجه به این تحقیقات، مشخص شده است که هرچه مادر در دوران بارداری کالری بیشتری مصرف کند، احتمال پسر شدن نوزاد هم بیشتر خواهد بود.

در این بخش، تمام مراحل رژیم اتکینز را توضیح داده ایم

تاثیرگذاری رژیم غذایی در تعیین جنسیت علمی

این تحقیقات روی نزدیک به 740 مادر باردار انجام شده بود که هیچ یک از آنها هم اطلاعی درباره جنسیت فرزند خود نداشتند. سپس بر اساس میزان کالری مصرفی هر یک از آنها، این خانم ها را به سه دسته تقسیم کرده بودند. یکی از دسته ها، کسانی بودند که بیشترین میزان کالری را دریافت کرده بودند و بیشتر از 56 درصد آنها پسردار شده بودند. در مقابل، گروه دیگری کالری کمتری داشتند که احتمال پسردار شدن آنها به 45 درصد کاهش یافته بود.

رژیم پسر دار شدن فوری برای زنان

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شدید که رژیم غذایی برای پسر دار شدن تا چه حد می تواند روی نتیجه تاثیرگذار باشد. پس اگر شما هم دوست دارید فرزندتان پسر شود، می توانید از یک رژیم پسر دار شدن فوری استفاده کنید تا شانس پسر شدن نوزاد شما افزایش پیدا کند. اگرچه خیلی از محققان این موضوع را رد کرده اند، اما می تواند شانس زیادی برای پسردار شدن شما داشته باشد. پس با دقت به فهرست زیر توجه کنید و ببینید که باید کدام ماده غذایی را بیشتر بخورید تا نوزاد شما پسر شود.

میوه یا آبمیوه های تازه و سالم

اولین و مهم ترین مسئله برای رژیم غذایی پسر دار شدن که اهمیت بالایی دارد، مصرف میوه های تازه و سالم است. سعی کنید در میان وعده های خود، حداقل دو عدد میوه بخورید. دلیل این موضوع همین است که میوه موجب می شود خون حالت قلیایی به خود بگیرد.

رژیم پروتئین 14 روزه تاثیر زیادی در لاغری دارد

شما حتی می توانید به جای میوه، گاهی اوقات آبمیوه های طبیعی را نیز امتحان کنید. توجه داشته باشید که تا حد امکان، از مصرف آبمیوه های صنعتی و شیمیایی بپرهیزید. زیرا این آبمیوه ها علاوه بر این که نمی توانند اثر کافی برای پسردار شدن داشته باشند، ممکن است موجب ایجاد قند خون و یا در موارد شدیدتر، دیابت شوند.

غذاهای سرشار از پتاسیم

یکی از مواد غذایی فوق العاده برای افزایش شانس پسر شدن نوزاد، مصرف غذاهایی است که مقدار زیادی پتاسیم دارند. به طور کلی، پتاسیم اهمیت زیادی برای حفظ سلامتی بدن دارد و به خصوص اگر می خواهید نوزاد شما پسر شود، سعی کنید حتما غذاهایی بخورید که پتاسیم داشته باشند. به عنوان مثال، غذاهایی مثل ماهی، موز، سیب زمینی، آووکادو، کلم و یا حتی میوه های خشک، در این امر تاثیر دارند.

افزایش مصرف مواد غذایی قلیایی

مهمترین فاکتوری که باعث می شود احتمال پسر شدن نوزاد بیشتر شود، این است که سطح ph خون بیشتر از حالت عادی شود و به حالت قلیایی در بیاید. در حالت نرمال، PH خون بین 7.35 تا 7.45 است و برای دستیابی به یک رژیم پسر دار شدن فوری و افزایش شانس پسر شدن نوزاد، بهتر است پی اچ خون تا حدودی بالا برود. برخی مواد غذایی مانند لیمو، کلم بروکلی، فلفل دلمه ای، کلم کیل، اسفناج، سیر و کرفس، به قلیایی شدن PH خون کمک می کنند.

قارچ

قارچ حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین D، ویتامین B، پتاسیم و انواع مواد معدنی است و همه آنها می توانند تاثیر خیلی زیادی در ایجاد کروموزوم Y داشته باشند. به همین دلیل هم اگر می خواهید پسردار شوید، پیشنهاد می کنیم که حتما استفاده از قارچ را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

موز

از دیگر مواد غذایی در رژیم فوری پسردار شدن که اهمیت بالایی دارد، موز است. موز هم مانند قارچ، مقدار بسیار زیادی ویتامین و مواد معدنی دارد و همه آنها می توانند موجب ایجاد کروموزوم Y شوند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در میان مواد غذایی مختلف، موز یکی از مهم ترین ها برای افزایش پتاسیم بدن و در نتیجه، بیشتر کردن شانس پسردار شدن است.

غلات

اگر به دنبال یک رژیم غذایی برای پسر دار شدن می گردید، باید به شما مصرف مداوم غلات برای صبحانه را پیشنهاد کنیم. این غلات ها علاوه بر این که می توانند موجب افزایش شانس پسردار شدن شوند، مواد مغذی بسیار زیادی برای سراسر بدن هم دارند.

نشاسته

در صورتی که می خواهید بدانید که باید برای پسردار شدن چه چیزهایی بخوریم و چه مواد غذایی در این امر تاثیرگذار هستند، باید بگوییم که علاوه بر مواردی که گفتیم، نشاسته هم می تواند موجب افزایش احتمال کروموزوم Y شود. علاوه بر خود نشاسته، غذاهایی که نشاسته دارند مانند سیب زمینی، لوبیا، پاستا، برنج، جود و سر و نخود فرنگی، می توانند شانس پسردار شدن شما را بیشتر کنند.

رژیم پسر دار شدن فوری برای مردان

در بخش قبل، متوجه شدید که رژیم پسر دار شدن فوری برای زنان شامل چه مواردی می شود. هم اکنون باید به شما بگوییم که علاوه بر زنان، آقایان هم می توانند قبل از شروع باروری و اسپرم گذاری، برخی مواد غذایی مصرف کنند که همه آنها هم می توانند تا حدودی روی تعیین جنسیت تاثیر بگذارند.

زیرا همان طور که پیش از این نیز گفتیم، مهمترین چیزی که نشان می دهد نوزادی پسر و یا دختر است، این است که بدانیم اسپرم ها کدام یک از کروموزوم های Y و یا X را حمل می کنند. آقایان می توانند علاوه بر مصرف غذاهایی که پیش از این گفتیم برای خانم ها مناسب هستند، برخی غذاهای دیگر را نیز بخورند که در این بخش، به آنها اشاره می کنیم.

غذاهای سرشار از سلنیوم

آقایان برای این که بتوانند اسپرم های سالمی تهیه کنند، باید غذاهایی بخورند که سلنیوم دارند. تحقیقات نشان می دهند که مکمل های حاوی سلنیوم، می توانند موجب کیفیت مایع منی و در نتیجه، افزایش باروری آقایان شوند. به همین دلیل هم اگر آنها این غذاها را بخورند، مایع منی و اسپرم ها، سرعت و حرکت بهتری خواهند داشت.

غذاهای حاوی روی

یکی از مواد بسیار مغذی برای بدن، روی است که موجب می شود میزان مایع منی در بدن آقایان افزایش پیدا کند و در نتیجه، آنها قدرت باروری بهتری داشته باشند. از مهم ترین غذاهایی که حاوی مقدار زیادی روی هستند، می توان به مواردی مانند گوشت گوساله، آجیل ها، لبنیات و یا غلات کامل اشاره کرد.

رژیم پسر دار شدن فوری برای مردان

مغزها

یکی دیگر از مواردی که می توانید در رژیم پسر دار شدن فوری رعایت کنید، مصرف مداوم مغزها و آجیل ها است. از آنجا که مغزها حاوی مقدار بسیار زیادی امگا 3 هستند، می توانند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و افزایش حجم اسپرم داشته باشند. به همین دلیل هم سعی کنید تا حد امکان، مصرف برخی آجیل ها و مغزهایی مانند گردو، پسته و بادام را در رژیم غذایی خود قرار دهید. همچنین آقایان می توانند خوراکی های مفید دیگری برای باروری مانند دانه کتان، تخم آفتابگردان، تخم کدو و دانه کنجد را نیز مصرف کنند.

برای پسردار شدن چه چیزهایی نباید خورد؟

در حالی که رژیم برای پسر دار شدن به شما می گوید که باید چه غذاهایی را بخورید، برخی غذاها هم برای پسردار شدن مناسب نیستند. به همین دلیل هم شاید مجبور شوید که مصرف برخی از این مواد غذایی را محدود و یا حتی به طور کامل، قطع کنید.

همان طور که در ابتدای این مقاله هم چندین بار گفتیم، اسپرم ها در محیط قلیایی، موقعیت بهتری دارند و به همین دلیل هم احتمال پسردار شدن در این محیط بیشتر است. با توجه به این نکته، می توان گفت که مصرف غذاهای قلیایی برای پسردار شدن، مناسب و مصرف غذاهای اسیدی هم نامناسب است. در نتیجه، برای این که شانس پسردار شدن شما افزایش پیدا کند، بهتر است از مصرف غذاهای زیر بپرهیزید.

برای-پسردار-شدن-چه-چیزهایی-نباید-خورد؟
  • غذاهایی که حاوی سرکه هستند
  • غذاهای خیلی تند با ادویه زیاد
  • مرکباتی مانند لیمو، پرتقال و یا نارنگی
  • لبنیات مانند پنیر، ماست، بستنی و یا شیر

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، با رژیم فوری پسردار شدن آشنا شدید. همان طور که گفتیم، با رعایت برخی نکات و عدم مصرف برخی غذاهای خاص، می توانید تا حد خیلی زیادی روی پسردار شدن خود تمرکز کنید. فقط باید توجه داشته باشید که غذاهایی بخورید که باعث شود اسپرم ها، کروموزوم Y حمل کنند. اگر شما هم جزو آن دسته از زوج هایی هستید که دوست دارید فرزند شما پسر شود، می توانید تمام این موارد را رعایت کنید. با این حال، توجه داشته باشید که هنوز هم هیچ گونه قطعیتی در این زمینه وجود ندارد.

3.8/5 - (68 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا