سلامت روان

چگونه یک مرد جذاب باشیم؟ ۱۵ روش برای افزایش جذابیت مردان

چگونه یک مرد جذاب باشیم؟ سوالی آشنا برای آقایان که همیشه به دنبال پاسخی کامل و دقیق برای آن هستند. اگر جزو آن دسته از مردانی هستید که تصور می‌کنند برای اطرافیان آن‌ها به خصوص خانم‌ها، تنها پول می‌تواند جذاب و مهم تلقی شود، پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیش رو را دنبال کنید تا به پاسخ این سوال که چگونه جذاب باشیم برسید.

در این نوشته مسئله جذابیت را از زاویه‌های دیگری بررسی کردیم. نکاتی مهم که انجام آن‌ها شما را به مردی جذاب و شایسته تبدیل می‌کند. این که چگونه جذاب باشیم و بتوانیم در مرکز توجه قرار گیریم، نیاز به رعایت یک سری اصول مهم دارد که در ادامه آن را می‌آموزیم. با لنداسپا همراه شوید.

مرد جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟

جذابیت ابعاد مختلفی دارد و تنها در چند نکته کوتاه خلاصه نمی‌شود. مسائل مهمی را باید بازنگری کرد که می‌توان آن‌ها را در سه دسته‌بندی کلی قرار داد: ظاهر، رفتار و گفتار. این که چگونه یک مرد جذاب باشیم نیاز به رسیدگی به ظاهر، تغییر رفتار و دقت در گفتار صحیح و شایسته دارد. در ادامه این سه موضوع را با جزئیاتی دقیق بررسی می‌کنیم.

💮جذابیت در ظاهر

۱.لباسی شیک و مناسب بپوشید

تیتر-یک-لباسی-مناسب-بپوشید

مقاله پیشنهادی: روش های کنترل حسادت در رابطه عاطفی

دراینجا می‌خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه جذاب باشیم برای پسران؟ ابتدا ‌استایل مناسب خودتان را خلق کنید. برای این کار می‌توانید از استایل کسانی که به پوشش آن‌ها علاقه دارید، الهام بگیرید؛ اما نیازی به تقلید نیست. سبک لباس پوشیدن خودتان را داشته‌باشید. این نکته‌ای است که شما را منحصربه‌فرد و متفاوت از بقیه می‌کند.

لباس شیک و جذاب حتما نباید گران‌قیمت و از برندهای لوکس باشد، اما باید تمیز و مرتب انتخاب شود. لباس‌های چروک، پر از لک و لباس‌هایی در اندازه اشتباه ظاهر بسیار بدی را برای شما ایجاد می‌کند. کمی تنوع و تغییر در پوشش شخصی، ظاهری چشم‌نواز و جذاب خلق می‌کند. به یاد داشته‌باشید، داشتن استایل و پوشش مناسب در تقویت اعتماد به نفس شما نقش مهمی دارد. نکات زیر را برای انتخاب استایلی جذاب رعایت کنید:

  • استایلی شخصی و منحصربه‌فرد داشته‌باشید.
  • در انتخاب اندازه لباس‌ها دقت کنید. لباس خیلی تنگ یا خیلی بزرگ ظاهر شما را خراب می‌کند. در مقابل لباسی که با آن راحت باشید، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.
  • پیروی از مد اگر در حد متعادل و با در نظر گرفتن استایل شخصی خودتان باشد، ایده خوبی است. اما بیش از اندازه در مد و استایل‌های ترند غرق نشوید و علاقه شخصی را در اولویت بگذارید.
  • سعی کنید لباس‌های تولید شده از الیاف با کیفیت را انتخاب کنید. خرید یک بلوز باکیفیت بهتر از خرید تعداد زیادی بلوز بی‌کیفیت و صرفا ارزان‌قیمت است. چراکه کیفیت یک لباس تاثیر مستقیمی بر روی زیبایی آن دارد.
  • اکسسوری‌هایی مانند عینک آفتابی، ساعت مچی، کمربند، دکمه سردست و کیف دستی مانند کیف پول استایلی جذاب می‌آفریند.
  • کت بلند و بلوزهای یقه اسکی از جمله لباس‌هایی هستند که ظاهری متفاوت و جذاب به شما می‌دهند.
  • ظاهری مونوکروم در رنگ‌های خنثی و تیره به خصوص مشکی هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود و همواره جذاب است.
  • به تمیزی و ظاهر کفش‌های خود اهمیت دهید. کفش نقش مهمی در جذابیت استایل آقایان بازی می کند.

۲. تغذیه سالم و روتین ورزشی داشته‌باشید

 تغذیه سالم و روتین ورزشی داشته‌باشید

در این مقاله به تفسیر درباره چگونه دختر جذابی باشیم پرداخته ایم.

به سلامت جسم خود اهمیت دهید. غذاهای مغذی، داشتن رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی پروتئین و سبزیجات و نوشیدن آب کافی باعث بهبود سلامت جسم، پوست و مو می‌شود. به تناسب اندام خود هم توجه کنید. بدون شک فیزیک و ترکیب بدنی مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش جذابیت در مردان است. از سوی دیگر تمرینات ورزشی منظم علاوه بر ظاهری زیبا، ذهن و بدنی قوی و سلامت را به شما هدیه می‌کند.

۳. از خودتان مراقبت کنید

یکسری اصول اولیه و مهم وجود دارد که شاید ساده و بی‌اهمیت تلقی شود اما همین نکات به ظاهر ساده و کوچک نقش مهمی در پاسخ به سوال چگونه جذاب باشیم برای پسران دارد. روزانه دوش بگیرید. به زیبایی و سلامت موهای خود اهمیت دهید، یک مرد جذاب به ظاهر موهای خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهد؛ چراکه عاملی اثرگذار بر جذابیت است. به سلامت دهان و دندان خود هم توجه کنید.

۴. سر رو به بالا و با اعتماد به نفس قدم بردارید

سر رو به بالا و با اعتماد به نفس قدم بردارید

در یک تحقیق انجام شده در زمینه اصول جذابیت مشخص گردید که اغلب خانم‌ها ویژگی‌های ظاهری مانند استخوان چانه و گونه در مردان را جذاب می‌دانند. بر اساس این تحقیق این بخش‌ها حس قدرت، اعتماد به نفس و مردانگی یک مرد را انتقال می‌دهد. کافی است کمی صورت خود را مایل به یک طرف و به سمت بالا گرفته و با بالا نگه‌داشتن چانه خود استخوان گونه برجسته خواهدشد. با قامتی استوار و محکم و با اعتماد به نفس راه بروید. اعتماد به نفس و زبان بدن نقش مهمی در جذابیت آقایان دارد.

در صورتی که نیاز به راهکار دارید مقاله راهکارهای عملی برای جذابیت را مطالعه نمایید.

۵. از عطری با بوی خوش استفاده کنید

بوی خوش یکی از مواردی است که توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. همیشه کمی عطر یا ادکلن استفاده کنید. البته در استفاده از این محصولات نباید زیاده‌روی شود؛ زیرا اثر معکوس داشته و باعث آزار اطرافیان خواهدشد. اما استفاد به اندازه و متعادل برای جذابیت ضروری است. خانم‌ها بوی خوش را به خوبی به خاطر می‌سپارند.

💮جذابیت در رفتار

۱.شوخ‌طبع باشید

حس شوخ‌طبعی یکی از بهترین راهکار‌ها درباره سوال چگونه جذاب باشیم برای پسران است. بررسی‌های علمی هم نشان می‌دهد زنان برای وجود حس شوخ‌طبعی در مردان و شریک عاطفی خود ارزش بسیاری قائل هستند. توانایی خنداندن دیگران به شیوه‌ای صحیح نیاز به هوش بالایی دارد. از این رو می‌توان گفت مردانی که اهل خنده و شوخی هستند، به عنوان مردانی باهوش هم شناخته می‌شوند.

اما از شوخی‌های مبتذل یا شوخی‌هایی که با بی‌احترامی و تمسخر دیگران همراه است، دوری کنید. به ویژه در گفت‌وگو و دیدارهای اولیه. زیرا این نوع شوخی‌ها شاید در جمع‌های دوستانه و صمیمی موردپسند افراد باشد اما در ملاقات با افراد غریبه و جدید آزاردهنده است.

علت سرد شدن زن از مرد چه چیزی می تواند باشد و چگونه مانع آن شویم؟

۲. معاشرت کنید

 معاشرت کنید

داشتن رابطه‌های دوستی سالم و پایدار شما را فردی اجتماعی و جذاب نشان می‌دهد. دوستانی همراه و مشوق می‌توانند شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان هم یاری کنند. همراهی، هم‌فکری و دل‌گرمی آن‌ها انرژی شما را بیشتر می‌کند.

در مقابل مردی که هیچ دوستی نداشته در نگاه بعضی از خانم‌ها منزوی و گوشه‌گیر به نظر می‌رسد. به طوریکه ممکن است به عنوان یک شریک عاطفی هم پذیرفته نشود؛ زیرا این گونه تصور می‌شود که چنین شخصی توانایی برقراری رابطه درست و تعامل با دیگران را ندارد.

۳. اشتباه خود را بپذیرید

وقتی پرسش چگونه جذاب باشیم مطرح می‌شود، بلافاصله ویژگی‌های ظاهری را به ترتیب عنوان می‌کنیم. بدون شک ظاهر یکی از اصول جذابیت شناخته می‌شود اما کافی نیست. باید به چگونگی رفتار خود به ویژه در شرایط خاص و چالش‌ها هم توجه کنید.

یکی از نکات مهم به خصوص در روابط عاطفی پذیرش اشتباه‌های خودمان است. غرور یک ویژگی ‌شخصیتی جذاب در مردان بوده اما به شرطی که متعادل و به اندازه باشد. توانایی اعتراف به اشتباه زمانی که مرتکب خطایی شدید، ضعف نیست بلکه شما را شجاع و جذاب نشان می‌دهد.

برای آن که بهتر با معنی عزت نفس آشنا شوید مقاله چگونه عزت نفس داشته باشیم را مطالعه نمائید.

۴. جذابیت‌های دیگران را به آن‌ها یادآوری کنید

زمانی که ویژگی‌های مثبت درون افراد را به آن‌ها می‌گویید، در مقابل آن‌ها هم نگاه دیگری به شما خواهندداشت و به نکات مثبت شخصیت شما توجه می‌کنند. همانطور که شما از تعریف و تمجید لذت می‌برید، دیگران هم از شنیدن تعریف خشنود می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید جذابیت شما دیده شود، ویژگی‌های جذاب در شخصیت و گفتار اطرافیانتان را به آن‌ها یادآوری کنید. این مسئله تنها شامل روابط عاطفی نمی‌شود؛ حتی در محل کار، روابط دوستانه و خانوادگی هم تاثیرگذار است.

۵. مثبت باشید

مثبت باشید

منفی‌بافی بیش از اندازه، گله و شکایت‌های بسیار و دیدن نکات منفی، انرژی و حس منفی و بدی را به اطرافیان انتقال می‌دهد. مردانی که همیشه در حال صحبت‌های منفی و شکایت از وضعیت، اخلاق و رفتار دیگران و جامعه هستند، مردانی خسته‌کننده و سرشار از انرژی منفی شناخته می‌شوند.

این نکته را هم در نظر بگیرید که بیان نارضایتی، صحبت درباره هر آن‌چه شما را آزار داده و ناراحت می‌کند برای سلامت روانتان لازم است. اما نباید در انجام آن زیاده‌روی کنید. زمانی که مشکلی پیش می‌آید، به جای منفی‌بافی افراطی، به دنبال راه‌حل باشید. این نکته مردان را جذاب و مثبت نشان می‌دهد.

💮جذابیت در گفتار

جذابیت در گفتار

داشتن اعتماد به نفس یکی از راه های جذابیت است.در مقاله چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم در این باره صحبت کرده ایم.

مردانی که می‌خواهند در نگاه شریک عاطفی خود و خانمی که برای اولین بار ملاقات می‌کنند، جذاب دیده شوند، باید در شیوه گفت‌وگو با آن‌ها نکته‌های زیر را رعایت کنند:

۱.از خانم‌ها هوشمندانه تعریف کنید

در اولین دیدار با خانم‌ها چگونگی شروع مکالمه بسیار مهم است. برای شروعی اثرگذار، از تعریف و تمجید وی کمک بگیرید. چراکه این کار شما را مهربان، ریزبین و باملاحضه نشان می‌دهد. توصیه می‌شود به جای تعریف از ویژگی‌های ظاهری در ملاقات‌های اول مانند چشمان یا لبخند زیبا، از ویزگی‌های شخصیتی آن‌ها تعریف کنید.

به عنوان مثال اگر با همکار خود ملاقات می‌کنید، می‌توانید از مهارت‌هایی که در انجام مسئولیت‌های خود در محیط کار دارد، تعریف کنید. اگر هنرمند یا نویسنده است، از هنر و نوشته‌های او بگویید.

۲. به دنبال نقاط مشترک باشید

نمی‌دانید چگونه سر صحبت را باز کنید یا مکالمه را ادامه دهید؟ بهترین استراتژی پیدا کردن نقاط مشترک است. انتخاب نقاط مشترک بر اساس موقعیت و شرایط ملاقات باید انتخاب شود. به عنوان مثال اگر در یک مهمانی تصمیم به آشنایی با خانمی را دارید، برای شروع گفت‌وگو از او بپرسید: «میزبان این مهمانی را از چه طریقی می‌شناسید؟».

بنابراین می‌توانید مکالمه را با صحبت از این نقطه شروع کنید. اگر در یک رویداد کاری هستید، می‌توانید از طرف مقابل درباره مدت زمان حضور او در آن سازمان سوال بپرسید و به این روش صحبت را ادامه دهید. بنابراین یافتن نقاط مشترک یکی از بهترین روش‌های شروع گفت‌وگو با افراد غریبه است.

۳. درباره علایق او بپرسید

درباره علایق او بپرسید

یکی از روش‌هایی که می‌توانید بدون اشاره به ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها، از ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها تعریف کنید، دانستن علاقه و استعدادهای آن‌‌هاست. توجه به علایق و سلیقه خانم‌ها، مردان را جذاب و با دقت نشان می‌دهد. شاید پرسیدن سوال «به چه چیزی علاقه دارید؟» خیلی دقیق و کاربردی نباشید.

این سوال را می‌توان به شیوه‌ی بهتری مطرح کرد. برای مثال از او بپرسید که در اوقات فراغت خود چه کارهایی انجام می‌دهد؟ با این پرسش به جواب‌های دقیق‌تری دست می‌یابید. نسبت به سرگرمی و علاقه شخصی خانم‌ها آگاه می‌شوید. همچنین می‌توانید علاقه و سرگرمی‌های خود را به اشتراک بگذارید. اگر نرم‌افزاری کاربردی می‌شناسید، معرفی کنید. از تفریحات خود بگویید تا بتوانید به شناخت خوبی از یک‌دیگر دست پیدا کنید.

۴. به روابط گذشته خود اشاره نکنید

نیازی به پنهان‌کاری و دروغ گفتن نیست اما مطرح کردن روابط و آن‌چه در گذشته شما اتفاق افتاده‌است، به ویژه در اولین ملاقات، قاتل یک گفت‌وگوی سالم و مفید است. البته شاید تصور کنید که این مسئله امری بدیهی بوده و هرگز انجام نمی‌دهید.

اما این موضوع که چگونه جذاب باشیم برای پسران اتفاقی رایج در دیدارهای اول است. زمانی که مدام درباره همسر سابق و روابط گذشته خود صحبت می‌کنید، مخاطب شما احساس می‌کند که هنوز هم احساساتی نسبت به شخص قبلی دارید و این یک زنگ خطر است. در مقابل می‌توانید بر روی رابطه جدید و ویژگی‌های مثبت آن تمرکز کنید.

۵. در میزان صمیمیت با خانم‌ها دقت کنید

 در میزان صمیمیت با خانم‌ها دقت کنید

صحبت‌های خارج از مرزبندی‌های مشخص شده، بی‌ادبی تلقی می‌شود. همانطور که اشاره شد شوخ‌طبعی، صحبت از علایق و صمیمیت یکی از عوامل جذابیت در مردان است، اما باید با رعایت حریم شخصی خانم‌ها انجام شود. این مسئله به خصوص در ملاقات‌های اول بسیار مهم است.

لمس کردن خانم‌ها باید با اجازه آن‌ها انجام شود. این موضوع یک بعد فرهنگی هم دارد و مرزبندی آن در فرهنگ‌های مختلف، متفاوت است. این نکته‌ای است که تمامی خانم‌ها به آن دقت می‌کنند و مردی که به آن بی‌اهمیت باشد، قطعا مورد تایید نیست.

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش شد به سوال پرتکرار چگونه جذاب باشیم برای پسران پاسخی جامع داده‌شود. جذابیت ابعاد مختلفی دارد. اما گاهی اوقات مردان به اشتباه تصور می‌کنند که مسئله مالی تنها عامل جذابیت است. در صورتیکه مسئله جذابیت بسیار گسترده و وسیع است. مرد جذاب باید به ظاهر، رفتار و گفتار خود هم توجه کند و با رعایت نکته‌های گفته شده در این مقاله می‌تواند به شخصیتی گیرا و جذاب دست یابد.

3.4/5 - (12 امتیاز)

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا