سلامت روان

چگونه یک بانوی جذاب و زیبا باشیم؟

چگونه دختر جذابی باشیم؟ پرسشی که بدون شک تمامی خانم‌ها حداقل یک‌بار در زندگی آن را از خود پرسیده‌اند. دیده شدن، در مرکز توجه بودن، تایید شدن و جذابیت مواردی هستند که برای بسیاری از افراد مهم است. بسیاری از از خانم‌ها بر این باورند که جذابیت تنها در رنگ پوست، اندام و ظاهر آن‌ها خلاصه می‌شود.اما برای این که بدانید چگونه جذاب باشیم برای دخترا لازم است تا به موارد دیگری نیز توجه نمائید

از این رو بر اساس این معیارها به خود امتیاز داده و در اغلب اوقات هم به دلیل عزت نفس پایین و دوست نداشتن خود، از ظاهرشان رضایت ندارند. همین نقطه، شروع از بین رفتن اعتماد به نفس در آن‌هاست. در صورتی‌که مسئله جذابیت بسیار گسترده بوده و ظاهر بخشی از آن است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه دختر جذابی باشیم، مقاله پیش رو برای شماست. در ادامه به تمامی جنبه‌های جذابیت پرداخته شده و روش‌های کاربردی توضیح داده شده‌است. با لنداسپا همراه شوید.

چگونه در یک مصاحبه کاری موفق صحبت کنیم؟

چگونه یک خانم جذاب باشیم؟

جذابیت ابعاد مختلفی دارد. ظاهر، ویژگی‌های شخصیتی، رفتار، روابط اجتماعی و مواردی دیگر که همگی در کنار هم شما را به یک بانوی جذاب تبدیل می‌کند. اگر ظاهر را تنها معیار جذابیت می‌دانید، به یاد داشته‌باشید فردی که از نظر بدنی و ظاهری زیباست اما سرشار از انرژی‌های منفی و رفتار نادرست بوده، بدون شک برای بسیاری از افراد جذابیت کمی خواهدداشت. در ادامه مهم‌ترین معیارهای چگونه جذاب باشیم برای دخترا را بررسی می‌کنیم.

֎چگونه دختری جذاب برای پسرها باشیم؟

درادامه راهکارهای جذابیت را برای شما نام برده ایم که عبارتند از :

֎به ظاهر خود توجه کنید

۱.برای موهای خود مدلی زیبا و آسان انتخاب کنید.

برای-موهای-خود-مدلی-زیبا-انتخاب-کنید

موهایی سالم و زیبا نقش مهمی در زیبایی ظاهر خانم‌ها ایفا می‌کنند. به همین دلیل آرایش و حالت دادن به موها تفاوت زیادی در ظاهر شما به وجود می‌آورد. توصیه می‌شود برای صرفه‌جویی در وقت خود، یک مدل ساده و شیک را انتخاب کنید که بتوانید روزانه و به آسانی این کار را انجام دهید.

 • استفاده از روسری‌های شیک و جذاب هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

۲. لباس‌هایی زیبا و مناسبی را انتخاب کنید.

لباسی را انتخاب کنید که احساس خوبی در شما ایجاد کند؛ چراکه پوشش مناسب تاثیر زیادی بر افزایش اعتماد به نفس خواهدداشت. برای پوششی خاص و جذاب به لباس‌های گران از برندهای لوکس نیازی نیست. اما باید لباسی در اندازه مناسب، تمیز و متناسب با اندام خود انتخاب کنید.

 • به تیپ بدنی خود توجه کنید. انتخاب لباس با توجه به نوع اندام می‌تواند تناسب و هماهنگی خوبی در استایل شما ایجاد کند. اگر پایین‌تنه بزرگی دارید، سعی کنید پوشش قسمت بالای بدن را به شکلی انتخاب کنید که تعادل در استایل برقرار شود.

۳. به رنگ لباس اهمیت دهید.

شماره-۳-رنگلباس

رنگ لباس تاثیر چشم‌گیری بر جذابیت ظاهری دارد. از سوی دیگر انتخاب رنگ مناسب گاهی باعث تغییر و بهبود روحیه افراد هم می‌شود. روان‌شناسی رنگ‌ها و تحقیقاتی که بر روی آن‌ها انجام شده نشان می‌دهد رنگ قرمز به خوبی می‌تواند توجه‌ها را به خود معطوف کند. این رنگ حس قدرت، اشتیاق و جذابیت را در بسیاری از خانم‌ها ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که در یک قرار عاشقانه و در اولین ملاقات چگونه دختر جذابی باشید، لباسی به رنگ قرمز بپوشید.

 • استفاده از اکسسوری‌های قرمز هم می‌تواند همانند لباس قرمز باعث بهبود جذابیت استایل شما شود.

۴. آرایشی زیبا و طبیعی زیبایی‌های شما را بهتر نشان می‌دهد.

اگر چشمان درشت و زیبایی دارید، سایه چشم و خط چشم می‌تواند جذابیت چشمان شما را بهبود بخشد. انتخاب یک رژ لب با رنگی جذاب لبخند شما را زیباتر می‌کند. همچنین اگر لکه یا چروکی بر روی پوست خود دارید، می‌توانید با کرم و کانسیلر آن‌ها را بپوشانید.

 • در آرایش و استفاده از لوازم آرایشی زیاده‌روی نکنید. آرایش طبیعی جذابیت بیشتری به همراه دارد.
 • فراموش نکنید آرایش زمانی می‌تواند باعث جذابیت شما شود که صورت خودتان را بدون آن هم دوست داشته‌باشید. اگر لک یا چروکی بر روی پوست خود دارید، کاملا طبیعی است. با برچسب‌گذاری و ایراد گرفتن از ظاهر، اعتماد به نفس خود را از می‌برید. به طوریکه آرایش هرگز نمی‌تواند تاثیری بر احساس جذابیت شما داشته‌باشد.

۵. عطری با رایحه خاص ظاهر شما را کامل می‌کند.

عطری-با-رایحه-خاص

برای آن که بدانید چگونه جذاب باشیم برای دخترا رایحه‌ای خوش و دل‌پذیر می‌تواند یکی از آن فاکتورها باشد . بوی خوش از اولین مواردی بوده که توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. فراموش نکنید بوی خوب نشان‌دهنده رعایت بهداشت فردی هم است.

 • در زمان انتخاب عطر، آن را بر روی قسمتی از بدن خود امتحان کنید. زیرا بوی عطر بر روی بدن کمی تغییر می‌کند.

֎اعتماد به نفس بالایی داشته‌باشید

۱.صاف بایستید.

صاف-بایستید

وضعیت بدنی مناسب، شما را با اعتماد به نفس و مطمئن نشان می‌دهد. صاف بایستید. شانه‌های خود را کمی به عقب برده و چانه خود را کمی به طرف بالا نگه دارید. نگاه‌تان را به جلو باشد.

 • وضعیت بدنی و شیوه ایستادن صحیح را در مقابل آینه تمرین کنید. با گذشت زمان بدن به چنین وضعیتی عادت می‌کند.

۲. زبان بدن مناسبی داشته‌باشید.

در زمان گفت‌وگو با دیگران به چشمان او نگاه کنید. تماس چشمی مناسب نقش مهمی در ارتباطات ایفا می‌کند. همچنین لبخند زیبا حس خوب و اعتماد به نفس بالا را انتقال می‌دهد. در زمان ایستادن دست های خود را باز کنید و به طرف پایین نگه دارید. این زبان بدن، شما را آماده برقراری ارتباط نشان می‌دهد.

 • با وجود این‌که زنانی با لبخند همواره جذاب و زیبا هستند اما لبخند مصنوعی آن حس را نخواهدداشت. اگر لحظاتی حس خوبی ندارید و نمی‌توانید با لبخندی بر لب ظاهر شوید، طبیعی است. اما معمولا لبخند می‌تواند افراد بیشتری را جذب شما کند.

۳. نگرش مثبت داشته‌باشید.

چگونه دختر جذابی باشیم؟ نگاه مثبتی به مسائل زندگی داشته‌باشید. همه ما گاهی در زندگی با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شویم که خوش‌بینی را سخت و ما را سرشار از انرژی‌های منفی می‌کند. اما تلاش کنید به جنبه‌های مثبت توجه بیشتری داشته‌باشید. با این نگرش می‌توانید با ذهن بازتری برای حل مشکلات تصمیم بگیرید. سعی کنید اطرافیان خود را هم به همین شیوه تشویق کنید.

 • به اشتراک گذاشتن دستاوردها و موفقیت‌ها با دوستان و اطرافیان می‌تواند حس مثبت جمعی ایجاد کند.

فاکتورهای اصلی برای جذابیت کلامی و ظاهری:راهکارهای عملی برای جذابیت

۴. از ناحیه امن خود خارج شوید.

کسانی که اهل ریسک و تجربه فعالیت‌های جدید هستند، از نظر دیگران جذاب و پرانرژی خواهندبود. این ویژگی می تواند پاسخی درست برای چگونه جذاب باشیم برای دخترا باشد .سفر به مکان‌های جدید، پخت غذاهای متفاوت و یا دعوت از دوستان برای انجام کارها و سرگرمی‌های جدید نمونه‌ای از بهترین روش‌ها برای خارج شدن از منطقه امن خودتان است.

 • تجربه ورزش جدید مانند ورزش‌های رزمی، کلاس رقص، پرش از ارتفاع و یا صخره‌نوردی از کارهای هیجان‌انگیزی بوده که شما را با تجربه‌های جدیدی روبه‌رو می‌کند.

۵. ویژگی‌های شخصیتی منحصر به فرد خودتان را جشن بگیرید.

به جای سرزنش خود و ایراد گرفتن مداوم، به ویژگی‌های مثبت و استعدادهای خود توجه کنید. زمانی را صرف شناخت خود کنید. می‌توانید لیستی از توانایی‌ها، دستاوردها، اهداف و کارهای مورد علاقه خود تهیه و روزانه آن‌ها را به خود یادآوری کنید.

 • خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. مقایسه یکی از مهم ترین عوامل نابودی عزت نفس و اعتماد به نفس است.

֎ویژگی‌های شخصیتی خودتان را نشان دهید

۱.در تعامل با دیگران مهربان و دوستانه رفتار کنید.

ویژگی-های-شخصیتی،-رفتار-دوستانه-با-دیگران

مردم اغلب جذب افراد مهربان و خوش قلب می‌شوند. با دیگران به گرمی رفتار کنید. صحبت‌های کوتاه و احوال‌پرسی‌های روزانه می‌تواند حس خوبی در افراد ایجاد کند. اگر دوستی برای انجام کاری به کمک شما نیاز دارد، در صورت امکان به او کمک کنید.

 • پرسش‌هایی درباره تفریحات، فیلم وسریال‌های مورد علاقه و یا روزی که گذشت می‌تواند بهانه‌ای برای شروع صحبت‌های دوستانه باشد.

۲. به جای انتقاد از خود در مقابل دیگران، از جملاتی مثبت درباره خودتان استفاده کنید.

اگر ظاهری جذاب و زیبا دارید اما مدام از خودتان در مقابل دیگران انتقاد می‌کنید، ارزش خودتان را پایین می‌آورید. چنین فردی هیچ جذابیتی برای دیگران نخواهدداشت. به جای صحبت درباره عیب‌ها و اشتباه‌های خود، از ویژگی‌های مثبت خود بگویید. با خودتان رفتاری را داشته‌باشید که با دوست خود دارید. به یاد داشته‌باشید که دیگران زمانی برای شما ارزش و احترام قائل می‌شوند که در ابتدا خودتان این رفتار را با خودتان داشته‌باشید.

 • زمانی که شخصی از تلاش شما قدردانی می‌کند و آن را مهم و ارزشمند نشان می‌دهد، با گفت جمله‌هایی مانند: «من کار خاصی انجام ندادم، آسان بود» ارزش کار خود را پایین نیاورید. این کار تواضع و فروتنی نیست. شما شایسته قدردانی هستید.

֎برای آن که بانوی جذابی باشید از خودتان مراقبت کنید

۱.برای پیش‌گیری از پیری زودرس و لکه‌های پوستی از یک برنامه مراقبت از پوست پیروی کنید.

روتین-مراقبت-از-پوست

روزانه صورت خود را با یک پاک‌کننده مناسب برای نوع پوست خود بشویید. سپس از یک تونر برای از بین بردن کامل آلودگی‌های پوست استفاده کنید. تونرها سطح PH پوست را تنظیم می‌کنند. در انتها از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید. پوست سالم و درخشان به طور طبیعی و بدون آرایش هم می‌تواند باعث جذابیت خانم‌ها شود. بنابراین از محصولات مراقبتی پوست مانند کرم دور چشم، کرم‌های کاهش چین و چروک، از بین بردن لک و جوش و همچنین بالم لب برای بهبود، زیبایی و داشتن پوستی درخشان و سالم کمک بگیرید.

 • شب‌ها پیش از خواب آرایش خود را پاک کنید زیرا آسیب‌های فراوانی برای پوست خواهدداشت.
 • روزانه از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت آن را تمدید کنید.
 • استفاده از کرم‌های روز و شب هم برای مراقبت از پوست انتخاب خوبی است.

۲. از یک رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کنید.

برای پیروی از یک برنامه غذایی صحیح، نیمی از بشقاب غذای خود را با سبزیجات، یک-چهارم آن را با پروتئین و یک-چهارم آن را با غلات پر کنید. میان‌وعده حاوی میوه، سبزیجات و یا مغزیجات شما را برای ساعت‌های طولانی سیر نگه می‌دارد. نوشیدن ۸-۱۲ لیوان آب در روز هم برای بهبود عملکرد بدن، سلامت پوست و مو و افزایش انرژی ضروری است.

 • رعایت تعادل اصل مهمی در پیروی از یک رژیم غذایی صحیح است. هرگز خودتان را از غذاهای موردعلاقه خود محروم نکنید؛ زیرا این کار تاثیراتی منفی بر روان شما گذاشته و ممکن است باعث پرخوری‌های عصبی شود. در مقابل می‌توانید مقداری از آن‌ها را با رعایت اعتدال به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

۳. روتین ورزشی مناسب خود را داشته‌باشید.

روتین-ورزشی

خانمی که به سلامت جسم خود اهمیت می‌دهد، قطعا نسبت به این موضوع که چگونه جذاب باشیم برای دخترا آگاه است و هم چنین جذاب و ارزشمند تلقی می‌شود. فعالیت‌های ورزشی موردعلاقه خود را انتخاب کنید. به سراغ تمریناتی بروید که بتوانید برای مدتی طولانی آن را دنبال کنید. پیاده‌روی، دویدن، طناب زدن، ایروبیک، پیلاتس، شنا و ورزش‌های رزمی نمونه‌ای فعالیت‌های بدنی انرژی‌‌بخش برای خانم‌ها است.

 • با معیارهایی مانند وزن و سایز اندام خودتان را برای انجام فعالیت‌های ورزشی تحت فشار نگذارید. مهم‌ترین هدف از روتین ورزشی را سلامتی و قدرت جسم و ذهن خود بدانید.

۴. با کاهش استرس و اضطراب احساس خوبی را تجربه کنید.

فشارهای عصبی، استرس و اضطراب در دنیای امروز به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی تبدیل شده‌است اما اگر کنترل نشود، قطعا آسیب‌زننده خواهدبود. خانم‌هایی که می‌توانند استرس خود را کنترل کنند، حال بهتری را تجربه خواهندکرد. زیرا فشارهای عصبی باعث آسیب به پوست، اشتها، خلق‌وخو و خواب خواهدشد. انجام فعالیت‌های زیر می‌توانند در کنترل و کاهش استرس‌های زندگی تاثیرگذار باشند:

 • صحبت با دوستان
 • دوش گرفتن
 • نوشتن و رنگ‌آمیزی
 • قدم زدن در طبیعت
 • تماشای فیلم و سریال کمدی
 • یوگا و مدیتیشن

سخن پایانی

چگونه دختر جذابی باشیم؟ برای پاسخ به این سوال به این نکته توجه کنید؛ خانم‌هایی که برای خود ارزش قائل می‌شوند، خودشان را با وجود تمام ویژگی‌های مثبت و منفی دوست دارند، عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی دارند، همواره جذاب و زیبا هستند. برای جذابیت کافی است از آن‌چه در این مقاله آورده شد کمک بگیرید. با تمرین، تکرار و رضایت از خود حس خوب جذابیت را تجربه خواهیدکرد.

تمامی زنان دوست دارند تا نسبت به موضوع چگونه جذاب باشیم برای دخترا به آگاهی و اطلاعات مفیدی در این زمینه برسند تا شاهد پیشرفت و رشد خود در همه ابعاد زندگی باشند

3.6/5 - (10 امتیاز)

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا