تناسب اندامسلامت

معرفی بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان

خیلی از افراد ماه رمضان را فرصتی می دانند تا علاوه بر اطاعت از دستور خدا، وزن خود را نیز کاهش دهند. برای کاهش وزن در ماه رمضان، باید از دمنوش های خاصی استفاده کنید تا علاوه بر اینکه خیلی تشنه نشوید، وزن شما هم به صورت استاندارد کاهش پیدا کند. در اینجا می توانید با بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان آشنا شوید و مطمئن باشید که در این ماه، نوشیدن چه دمنوش هایی می تواند به کاهش عطش و وزن شما کمک کند.

از آنجا که در ماه رمضان ساعات زیادی از روز را گرسنه می مانیم، ممکن است دچار ضعف شدیدی شویم و این امر نه تنها باعث کاهش وزن نمی شود، بلکه باعث می شود بعد از افطار غذای زیادی بخوریم و حتی ممکن است بعد از ماه رمضان دچار افزایش وزن هم شویم. به همین دلیل هم بهتر است به دنبال نوشیدنی ها و دمنوش های مناسبی باشید تا علاوه بر رفع عطش، به کاهش وزن شما در این ماه مبارک هم کمک کنند.

بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان کدام است؟

علاوه بر اینکه روزه گرفتن می تواند یک روش فوق العاده برای تندرستی باشد، به شما کمک می کند که وزن خود را نیز متعادل نگه دارید. خوشبختانه دمنوش های طبیعی زیادی وجود دارند که شما می توانید خیلی راحت در منزل خود آماده کرده و با نوشیدن آنها، از افزایش وزن در این ماه جلوگیری کنید. ما در اینجا فهرستی از بهترین دمنوش های لاغری در ماه رمضان را به شما معرفی می کنیم که مصرف آنها در این ماه مبارک می تواند کمک زیادی به کاهش وزن شما کند.

بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان کدام است؟

ماه رمضان فرصت مناسبی برای کاهش وزن است. برای هین توصیه می‌کنیم بلاگ چگونه در ماه رمضان لاغر شویم را مطالعه کنید.

1. عرق کاسنی و شاتره

عرق های کاسنی و شاتره جزو محبوب ترین و بهترین نوشیدنی هایی هستند که افراد روزه دار می توانند برای رفع عطش و لاغری خود در ماه رمضان از آنها استفاده کنند. از آنجا که این عرق ها طبیعت سردی دارند، باعث می شوند که دمای بدن روزه داران خیلی بالا نرود و ماه رمضان را راحت تر سپری کنند. علاوه بر این که مصرف مداوم عرق کاسنی و شاتره به بهبود عملکرد اندام های گوارشی نیز کمک زیادی می کند.
البته توجه داشته باشید که اگر فشار خون شما پایین است، بهتر است برای استفاده از عرق های کاسنی و شاتره، آنها را با گلاب و یا شکر مخلوط کنید. از سوی دیگر، خیلی از افراد علاقه ای به طعم عرق کاسنی و شاتره ندارند و برای خوشمزه تر شدن آن، از خاکشیر و عسل کمک می گیرند. اما به طور کلی، عرق کاسنی و شاتره می تواند به عنوان بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان شناخته شود.

2. قهوه

قهوه به خاطر داشتن کافئین زیاد، یکی از بهترین گزینه ها برای لاغری و کاهش وزن در ماه رمضان شناخته می شود. البته به یاد داشته باشید که مصرف بیش از اندازه نوشیدنی های کافئین دار باعث می شود که حجم ادرار افزایش پیدا کند و این امر باعث تشنگی بیشتر روزه دار می شود. به همین دلیل هم برای جلوگیری از تشنه شدن بعد از مصرف قهوه، پیشنهاد می کنیم که حداقل 8 لیوان آب مصرف کرده باشید.

قهوه

توصیه می‌کنیم بلاگ غذای ماه رمضان را که لیستی از بهترین غذاها برای افطار در ماه مبارک رمضان است را مطالعه کنید.

البته وقتی درباره این میزان از مصرف آب صحبت می کنیم، منظورمان این نیست که همه این حجم آب را به صورت یکجا و همزمان بنوشید؛ می توانید 2 لیوان از این آب را موقع افطار و 4 لیوان دیگر را بین افطار تا سحر میل کنید. سپس 2 لیوان آخر را هم در سحری بخورید تا مطمئن شوید که بدن شما آب کافی برای طول روز را دارد. برای تهیه قهوه می توانید از روش های فرنچ پرس و دریپ کافی استفاده کنید.

3. دمنوش نعناع

اگر همچنان به دنبال یک دمنوش لاغری در ماه رمضان هستید، بد نیست دمنوش نعناع را نیز امتحان کنید. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دمنوش نعناع در ماه رمضان، بهبود اختلال سیستم گوارشی و به خصوص نفخ شکم است. علاوه بر اینکه مصرف نعناع به از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان نیز کمک زیادی می کند.
پس اگر می خواهید وزن خود را در ماه رمضان کاهش دهید و همچنان سلامت خود را حفظ کنید، دمنوش نعناع می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما روزه داران عزیز باشد. اگر چه دمنوش نعنا به صورت آماده و بسته بندی شده وجود دارد، اما شما خودتان هم می توانید به صورت طبیعی چند برگ از آن را در آب جوش ریخته و بعد از دم کردن آن به مدت 5 تا 8 دقیقه، بنوشید.

دمنوش نعناع

4. چای سبز

به احتمال زیاد همه شما می دانید که چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی ها برای سلامت بدن است. این دمنوش در ماه رمضان نیز می تواند علاوه بر رفع عطش، به لاغری و کاهش وزن روزه داران نیز کمک زیادی کند. علاوه بر اینکه مثل مورد قبلی، چای سبز هم در از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان نقش زیادی دارد. شما می توانید چای سبز را به صورت خالص و یا طعم دار خریداری کنید که هر یک از آنها بسته به سلیقه شما با یکدیگر متفاوت هستند.

در ادامه بهتر است بلاگ کاهش وزن شکم در 5 روز با زردچوبه و چای را مطالعه کنید.

5. دمنوش بابونه

دمنوش بابونه می تواند به عنوان بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان در نظر گرفته شود که به خاطر داشتن طعم گرم و خشک، یکی از بهترین گیاه های ضد التهابی در ماه مبارک رمضان به شمار می رود. شما می توانید بعد از خوردن افطار و قبل از خواب، یک لیوان دمنوش بابونه میل کنید و خواب راحتی داشته باشید؛ زیرا این دمنوش به از بین بردن استرس نیز کمک زیادی می کند.
از دیگر مزایای مصرف دمنوش بابونه که موجب لاغری و کاهش وزن می شود، می توان به تسکین ورم معده و بهبود بیماری های گوارشی اشاره کرد. علاوه بر اینکه بابونه باعث می شود قدرت ایمنی بدن شما نیز تا حد زیادی افزایش پیدا کند و در مقابل بیماری ها، مقاومت بهتری داشته باشید.

6. شربت آبلیمو

دمنوشی که به احتمال زیاد در ماه رمضان آن را مصرف می کنید، شربت آبلیمو است که تاثیر زیادی برای لاغری و کاهش وزن در این ماه دارد؛ زیرا طعم ترش لیمو در این شربت موجب می شود که شما احساس سیری دگرفته و میل کمتری برای خوردن افطاری و سحری داشته باشید. علاوه بر اینکه شربت آبلیمو باعث می شود در طول روز، احساس گر گرفتگی و عطش کمتری داشته باشید.

شربت آبلیمو

ممکن است در عید دچار اضافه وزن شوید. پس برای جلوگیری از این موضوع حتما بلاگ چاق نشدن در عید را مطالعه کنید.

7. آب سبزیجات مختلف

مصرف آب سبزیجات مختلف هم می تواند یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای لاغری در ماه رمضان باشد. برای مثال، آب کرفس یکی از بهترین گزینه ها برای لاغری به شمار می رود که به خاطر داشتن فیبر زیاد و کالری کم، باعث می شود احساس سیری داشته باشید و غذای کمتری در طول افطار و سحری بخورید. از دیگر سبزیجاتی که نوشیدن آب آنها باعث لاغری در ماه رمضان می شوند، می توان به مواردی مانند آب کلم، آب اسفناج، آب گوجه، آب چغندر، آب خیار، آب هندوانه و آب هویج اشاره کرد.

8. عرق بهار نارنج

از آنجا که در ماه رمضان افراد بیش از اندازه دچار گرگرفتگی و عطش می شوند، مصرف عرق بهار نارنج می تواند بهترین گزینه برای بهبود این مشکل باشد. علاوه بر اینکه مصرف عرق بهار نارنج به افزایش انرژی و نشاط شما نیز کمک زیادی می کند.

عرق بهار نارنج

یکی از مهم ترین چربی های بدن که بای از بین بروند ناحیه شکم و پهلو است. بنابراین بهتر است بلاگ دمنوش برای لاغری شکم و پهلو را مطالعه کنید.

پس اگر می خواهید در این ماه هم اخلاق خوبی داشته باشید و هم به کاهش وزن خود کمک کنید، می توانید عرق بهار نارنج را با کمی گلاب و شکر ترکیب کرده و بنوشید. نکته جالب توجه درباره عرق بهار نارنج این است که مصرف آن می تواند به از بین بردن علائم و نشانه های بیماری های ویروسی نیز کمک زیادی کند.
نکته مهم برای مصرف دمنوش لاغری در ماه رمضان

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که تنها مصرف دمنوش لاغری در ماه رمضان باعث کاهش وزن شما نمی شود. برای اینکه وزن شما در این ماه کاهش پیدا کند، به یک رژیم غذایی سالم و همچنین ورزش منظم نیاز دارید. به یاد داشته باشید که از خوردن بیش از اندازه غذا در افطار و سحری بپرهیزید و تا حد امکان غذاهای چرب و بیش از اندازه شیرین نخورید. رعایت این نکات به همراه مصرف نوشیدنی و دمنوش های ذکر شده در ماه رمضان، به کاهش وزن شما کمک زیادی می کند.

سوالات متداول

بهترین دمنوش لاغری در ماه رمضان کدام است؟

دمنوش های زیادی برای لاغری در ماه رمضان وجود دارند که چای سبز، دمنوش نعناع، بابونه و عرق بهار نارنج جزو بهترین و محبوب ترین آن ها هستند.

دمنوش های لاغری در ماه رمضان را چه موقع مصرف کنیم؟

بهترین زمان مصرف دمنوش های لاغری در ماه رمضان، بعد از افطار و قبل از خواب است. همچنین شما می توانید برخی از این دمنوش ها را موقع سحری هم میل کنید تا از عطش شما در طول روز کاسته شود.
برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

یک دیدگاه

  1. مرد،متاهل،قد176وزن۸۲ کارمند ،سن۵۸سال،چاقی در ناحیه شکم و پهلو ،دیابت،محدودیت در بعضی ورزش‌ها ،عمل دیسک گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا