تناسب اندام

بهترین روش برای لاغری سریع بازو در یک هفته چیست؟

چربی بازو و شل بودن عضلات در این ناحیه، یکی از مشکلات رایج به ویژه در میان خانم‌ها است. اگرچه یکی از مهم‌ترین علت‌های این مسئله، درصد بالای چربی بدن بوده اما در بعضی افراد کاهش درصد چربی بدن و کاهش وزن هم نتوانسته به خوبی باعث فرم بهتر عضلات و لاغری بازوها شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال درمان سریع و عالی برای گوشت‌های آویزان بازوی خود بوده، این مقاله از لنداسپا برای شماست. در ادامه روش‌های بسیار خوبی برای لاغری سریع بازو در یک هفته را برای شما آورده‌ایم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت چاق شدن بازوها چیست؟

از عمده دلایل چاقی بازوها می‌توان به اضافه وزن، میزان چربی بالا در بدن، تحرک پایین و تغذیه نادرست اشاره کرد. از سوی دیگر خانم‌ها در مقایسه با آقایان به میزان بیشتری دچار مشکل چاقی بازوها می‌شوند؛ زیرا معمولا میزان درصد عضلات و تستوسترون بدن در آقایان بیشتر از خانم‌ها بوده و تستوسترون پایین باعث کاهش سوخت‌وساز و در نتیجه افزایش وزن و چربی خواهدشد.

مقاله پیشنهادی:راز داشتن اندام زیبا چیست

همچنین تجمع چربی در بدن آقایان معمولا در نواحی شکم بوده، در صورتیکه خانم‌ها تجمع چربی بیشتری را در نواحی بازو تجربه می‌کنند که منجر به داشتن بازوهای شل و آویزان در قسمت زیرین آن می‌شود.

اختلالات هورمونی را می توان یکی دیگر از دلایل مهم چاقی بدن و بازوها دانست. نوسانات هورمونی باعث احتباس آب اضافی در بدن و در نتیجه ورم عضلات می‌شود. پریودی، یائسگی و بارداری از جمله علت‌های مهم در کارکرد نادرست هورمون‌ها در بدن خانم‌ها است.

بهترین روش‌ها برای لاغری سریع بازو

یکی از بهترین روش‌ها برای لاغری سریع بازو در زمانی کوتاه، تغذیه و پیروی از رژیم غذایی سالم به همراه انجام تمرینات ورزشی است. همانطور که اشاره شد، چاقی و اضافه وزن از مهم‌ترین دلایل وجود بازوهایی چاق است.

بنابراین پیروی از رژیم غذایی سالم و دوری از غذاهای فرآوری شده و سرخ‌کردنی در کاهش درصد چربی و وزن بدن تاثیرات چشم‌گیری خواهدداشت. در کنار سبک غذایی درست، برای داشتن بازوهایی خوش‌فرم باید به سراغ انجام تمرینات ورزشی به ویژه تمرینات مقاومتی بروید.

پیروی از رژیم غذایی بدون انجام تمرینات ورزشی منظم اگرچه باعث کاهش وزن و چربی بدن خواهدشد اما عضلاتی شل و افتاده به ویژه در کاهش وزن‌های بسیار زیاد به همراه خواهدداشت. از این رو با انجام تمرینات مقاومتی منظم، به بهبود فرم عضلات و تقویت ماهیچه‌های بدن کمک می‌کنید.

بهترین حرکات ورزشی برای لاغری بازو

در ادامه نمونه‌هایی از تمرینات ورزش لاغری بازو در خانه را برای شما آورده‌ایم که بدون تجهیزات زیادی به راحتی می‌توانید در خانه انجام دهید.

۱.تمرینات مقاومتی با وزنه

تمرینات مقاومتی با وزنه

انجام تمرینات مقاومتی به ویژه با وزنه یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش چربی، بهبود تراکم استخوانی، بهبود قدرت و فرم‌دهی عضلات بازو و زیر بغل است. انجام تمرینات مقاومتی در دوران کاهش وزن و چربی‌سوزی باعث جلوگیری از افتادگی بیش از اندازه عضلات و شل شدن پوست بدن می‌شود.

اما برای نتیجه‌گیری بهتر و انجام ورزش برای لاغری بازو و زیربغل اگر سابقه ورزشی ندارید، باید تمرینات را زیر نظر مربیان حرفه‌ای انجام دهید. همچنین ترکیب تمرینات هوازی با تمرینات مقاومتی باعث افزایش چربی‌سوزی بازو و دیگر قسمت‌های بدن می‌شود.

برای داشتن اندام خوش فرم از مقاله دمنوش برای لاغری شکم و پهلو غافل نشوید

۲. تمرین پشت بازو

تمرین پشت بازو

این تمرین که به راحتی و بدون هیچ تجهیزاتی انجام می‌شود، حرکتی عالی برای فرم‌دهی و تقویت عضلات سه سر بازو (پشت بازو) است.

 • به پشت بر روی زمین بنشینید. دست‌ها و پاها را مانند تصویر در کنار هم قرار دهید.
 • دست‌ها را به اندازه عرض شانه باز کرده و نوک انگشتان به طرف باسن باشد.
 • در حالیکه کف پاها بر روی زمین بوده و زانوها خمیده، به کمک دست‌های خود، باسن را به طرف بالا بیاورید. در این حالت دست‌ها از قسمت آرنج صاف می‌شوند.
 • دست‌ها را خم کنید و به حالت اولیه بازگردید. حرکت را ۳ نوبت و هر نوبت ۱۲-۱۵ تکرار انجام دهید.

۳. پلانک همراه با حرکت به طرفین

 پلانک همراه با حرکت به طرفین

یکی از تمرین‌های عالی برای لاغری بازو در یک هفته انجام تمرین پلانک به همراه حرکت به اطراف است. این تمرین علاوه بر تقویت عضلات میان‌تنه و کمری، تاثیر بسیار خوبی بر چربی سوزی بازو دارد.

 • دست‌ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و به صورت پلانک با آرنجی صاف بر روی زمین قرار گیرید.
 • با شکمی منقبض همزمان دست‌ها و پاها را به طرفین، هر بار در یک جهت حرکت دهید. در هر طرف به اندازه سه قدم پیش بروید و دوباره به نقطه اول بازگردید.
 • این تمرین را ۳ نوبت و در هر نوبت ۱۰-۱۲ تکرار انجام دهید.

۴. شنا بر روی میز

شنا بر روی میز

حرکت شنا بر روی میز همانند حرکت شنا سوئدی بر روی زمین انجام می‌شود. اجرای این حرکت برای فرد مبتدی آسان است.

 • دست‌های خود را کمی بیشتر از عرض شانه باز کرده و بر روی میز بگذارید.
 • با پشتی صاف حرکت شنا را انجام دهید و سعی کنید بالاتنه را به میز نزدیک کرده و دوباره به حالت اولیه بازگردید. این تمرین را ۳ نوبت با ۲۰ تکرار انجام دهید.

۵. نشر جانب دمبل تک

نشر جانب دمبل تک

با یک برنامه ریزی درست و کم هزینه بهترین ورزش لاغری برای شکم و پهلو در خانه را انجام دهید

تمرین نشر جانب که در این برنامه به صورت تک انجام می‌شود، برای تقویت عضلات دلتوئید میانی بازو مفید است.

 • صاف بایستید و با یک دست دمبل را بردارید.
 • برای حفظ تعادل می‌توانید دست دیگر را بر روی یک صندلی، دیوار یا کمر خود بگذارید.
 • دستی که دمبل را نگه داشته، کمی از ناحیه آرنج خم کنید و دمبل را به طرف بالا بیاورید. دست‌ها را تا راستای سرشانه بالا آورده و سپس به حالت اولیه برگردانید.
 • این حرکت را با دست دیگر هم انجام دهید. برای هر دست سه نوبت با ۱۲-۱۵ تکرار انجام دهید.

رژیم غذایی سالم برای لاغری سریع بازو در یک هفته

رژیم غذایی سالم برای لاغری سریع بازو در یک هفته

از خواص عرق زیره برای لاغری ، چربی سوزی و کاهش وزن غافل نشوید

یکی از اصول مهم در چربی‌سوزی، پیروی از رژیم غذایی متعادل و سالم است. ۵ نکته مهم برای یک رژیم غذایی اصولی را در ادامه بخوانید:

۱.کالری دریافتی خود را کاهش دهید

برای انجام فرآیند چربی‌سوزی در بدن، کالری دریافتی باید کمتر از کالری مصرفی باشد. کالری مصرفی، انرژی صرف شده برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی، سوخت‌وساز بدن، فعالیت سیستم داخلی بدن و فعالیت‌های ورزشی است. کالری دریافتی، انرژی به دست آمده از غذای مصرفی در شبانه روز است. اما برای کاهش کالری دریافتی توصیه می‌شود به تدریج حجم غذای خود را کمتر کرده و از غذاهای پرکالری دوری کنید.

۲. آب فراوان بنوشید

معمولا هر فرد برای عملکرد بهتر بدن به حدود ۸ لیوان آب در روز نیاز دارد. مصرف آب علاوه بر کارکرد بهتر بدن و بالا بردن سلامت جسمانی، پوست و مو باعث جلوگیری از احتباس آب در بدن هم می‌شود.

۳. وعده‌های غذایی کوچک بخورید

صرف وعده‌های غذایی کوچک در طی روز روش مناسبی برای جلوگیری از پرخوری در وعده‌های اصلی غذایی است. معمولا خوردن ۳ وعده غذای اصلی در کنار ۲-۳ میان‌‌وعده برای چربی‌سوزی توصیه می‌شود. اما باید به کالری دریافتی در تمام وعده‌ها توجه کنید تا بیشتر از کالری مجاز خود مصرف نکنید.

یکی از شیوه های گیاه پاخری برای لاغری و درمان بیماری های دیگر، مصرف آن به صورت شربت است.

۴. صبحانه مقوی فراموش نشود

خوردن یک صبحانه کامل که شامل کربوهیدرات پیچیده، پروتئین و چربی بوده می‌تواند ساعت‌های طولانی شما را سیر نگه داشته و از ریزه‌خواری در طول روز جلوگیری می‌کند. خوردن شیرینی‌جات در ابتدای صبح باعث افت قندخون و گرسنگی در مدت زمانی کوتاه می‌شود. بنابراین برای صبحانه می‌توانید مخلوط جو دو سر پرک و شیر به همراه مغزیجات و یا نان جو به همراه تخم‌مرغ و آووکادو میل کنید.

۵. مصرف پروتئین و فیبر خود را افزایش دهید

پروتئین به عنوان یکی از درشت‌مغذی‌های مفید و اصلی برای بدن، نقش مهمی در بازسازی و ساخت عضلات بدن دارد. فیبر هم یکی از انواع کربوهیدرات‌های پیچیده بوده که اغلب در سبزیجات و حبوبات یافت می‌شود و نقش مهمی در بهبود عملکرد گوارش و جلوگیری از یبوست دارد. پروتئین و فیبر، هر دو به خوبی می‌توانند باعث سیری طولانی مدت و کاهش اشتها شوند. از این رو از بهترین مواد مغذی برای کاهش چربی بدن و تقویت عضلات هستند.

جمع‌بندی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای لاغری سریع بازو در یک هفته رعایت رژیم غذایی و دوری از غذاهای پرکالری است. در کنار تغذیه سالم، انجام تمرینات ورزشی مخصوص برای بالاتنه، بازو و زیربغل یکی از بهترین روش‌ها برای لاغری بازو، تقویت عضلات این ناحیه و کاهش افتادگی پوست قسمت زیرین بازو است. با انجام تمرینات توصیه شده در این نوشته و استمرار در انجام آن می‌توانید در زمانی کوتاه شاهد نتایج بسیار خوبی باشید.

4.1/5 - (49 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا