پوستتغذیهزیباییسلامت

آیا خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت مفید است؟

خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت یکی از دلایلی که محبوبیت این مکمل را افزایش داده است و تمامی افرادی که راه‌های مختلف برای چاق شدن صورت را امتحان کردند را به خود جذب کرده است. اما آیا واقعاً خوردن قرص زینک و چاقی صورت با یکدیگر ارتباط دارند؟ بسیاری افراد پس از دوره مصرف قرص زینک پلاس متوجه افزایش وزن هم در بدن و هم در صورت خود شده‌اند و از نتایج نیز بسیار راضی بوده‌اند، به همین دلیل است که چاقی صورت یکی از مزایای مصرف زینک پلاس به شمار رفته و موردتوجه افرادی قرار گرفته است که صورتی لاغر دارند. در این مقاله، به طور کامل به شما توضیح می‌دهیم که چگونه خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت تأثیرگذار است.

قرص زینک پلاس چیست

زینک یا روی، ماده اصلی تشکیل‌دهنده قرص‌های زینک است. تفاوت قرص‌های زینک پلاس با قرص‌های زینک، در میزان مواد تشکیل‌دهنده به غیر از روی است. قرص‌های زینک پلاس انواع مختلفی از مینرال‌ها و ویتامین‌های گروه B مانند B1،B2،B5،B7 وB9 و همچنین ویتامین C، آهن و کلسیم را در ترکیبات خود شامل می‌شوند. از آنجایی که تقریباً بیش از 80 درصد مردم در سراسر جهان از کمبود روی رنج می‌برند، خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت جلوگیری از ریزش مو و تقویت رشد آن، موردتوجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است و به همین دلیل طرفداران بسیاری دارد.

قرص زینک پلاس چیست

بهترین ویتامین برای چاقی صورت چیست و در چه مواد غذایی پیدا می‌شود؟ با این بلاگ همراه باشید

علت چاقی صورت با زینک پلاس

در رابطه با خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت و بدن، تحقیقات گسترده‌ای بر روی افراد و خواص قرص زینک پلاس صورت گرفته است که نتایجی متفاوت به همراه داشته چرا که بسیاری از افراد پس از خوردن این مکمل‌ها، با چاقی صورت و بدن مواجه شده‌اند در صورتی که بسیاری دیگر، دچار کاهش وزن شده و لاغر شده‌اند؛ بنابراین هنوز به طور قطعی نمی‌توان گفت که خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت تأثیرات مثبتی به همراه دارد. برخی از محققین معتقد هستند که قرص زینک پلاس و چاقی صورت در مواقعی تأثیرگذار است که فرد به دلیل برخی مشکلات جسمانی و یا کمبود روی، دچار سوء هاضمه شده باشد و اشتها خود را از دست داده باشد؛ بنابراین در افرادی که علت لاغری صورت آنها مرتبط با کمبود روی نباشد، خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت تأثیری نخواهد داشت و بهتر است به دنبال دیگر راه‌های دیگری را برای چاق شدن صورت باشند.

علت چاقی صورت با زینک پلاس

مزایای قرص زینک پلاس برای چاقی صورت

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ارتباط قرص زینک پلاس و چاقی صورت، زمانی برقرار می‌شود که بدن شما به کمبود چنین ویتامین‌ها و مواد معدنی دچار باشد. مزایای قرص زینک پلاس برای چاقی صورت شامل موارد زیر است:

1. افزایش اشتها

 کمبود روی و ویتامین‌های گروه B موجب می‌شود که افراد اشتها کافی برای غذا خوردن نداشته باشند و با مشکلاتی مانند کمبود شدید وزن و لاغری شدید صورت دست‌وپنجه نرم کنند. مصرف قرص زینک پلاس به این افراد کمک می‌کند تا مواد ضروری بدن را دریافت کرده و با بهبود شرایط جسمانی، رفته‌رفته میل بیشتری به غذا خوردن داشته باشند، در این صورت در کنار پیروی از رژیم غذایی مناسب و سالم می‌توانند صورت‌هایی چاق و توپر داشته باشند.

قرص امگا 3 و چاقی صورت چه ارتباطی با هم دارند، با این بلاگ همراه باشید

2. تقویت ماهیچه‌های صورت

 ویتامین‌ها و املاح معدنی، نقش پررنگی در حفظ سلامت بدن، بهبود عملکرد گردش خون و گوارش و همچنین جذب بهتر پروتئین دارند. ماهیچه صورت شما، همانند سایر عضلات و ماهیچه‌های بدن، برای عملکرد بهتر و سفت شدن، نیاز به پروتئین دارند. ممکن است رژیم غذایی حال حاضر شما، سرشار از پروتئین باشد؛ اما به دلیل کمبود روی و سایر مکمل‌های مفید، همچنان صورتی لاغر و افتاده داشته باشید. ارتباط قرص زینک و چاقی صورت با تقویت ماهیچه‌های صورت و سفت شدن بافت پوست، صورت می‌گیرد.

3. بهبود تولید کلاژن

 کلاژن‌سازی پوست با افزایش سن کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که افراد از 36 سالگی به بعد، کم‌کم با افتادگی پوست، لاغرشدن صورت و افزایش چین و چروک مواجه می‌شوند. دلیل این امر این است که بدن شما دیگر به‌راحتی نمی‌تواند از طریق رژیم غذایی، ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم را جذب کند و در نتیجه عملکرد اندام‌های بدن شما ضعیف می‌شود. همچنین اگر در سنین پایین نیز رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید، مواد ضروری بدن تأمین نمی‌شوند و ممکن است زودتر کلاژن‌سازی متوقف گردد. خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت با بهبود کلاژن‌سازی همراه است. افزایش گردش خون منجر به اکسیژن‌رسانی بهتر و تغذیه سلول‌های کلاژن ساز می‌گردد و در نتیجه پوست شما بافتی حجیم‌تر به خود گرفته و گونه‌ها برجسته‌تر نمایان می‌کنند.

زینک پلاس و چاقی صورت

اگر به دنبال دنبال بهترین قرص چاقی صورت هستید، این بلاگ را از دست ندهید

تاثیر خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت

در رابطه با زینک پلاس و چاقی صورت باید بگوییم که به طور قطعی ارتباط مستقیم قرص زینک پلاس و چاقی صورت به اثبات نرسیده است و همان‌طور که اشاره کردیم، افراد با شرایط جسمانی متفاوت، نتیجه متفاوتی از قرص زینک و چاقی صورت می‌گیرند. اما به طور کلی، سلول‌های پوست صورت که وظیفه جوان‌سازی، حفظ سلامت و افزایش شادابی پوست صورت را برعهده دارند، برای عملکرد بهتر لازم است که مواد معدنی و انواع ویتامین‌های ضروری را دریافت کنند. علاوه بر این، قرص زینک پلاس حاوی مقادیر زیادی روی است که با مبارزه با رادیکال‌های آزاد، و کمک به محافظت پوست از آلودگی‌های محیطی و اشعه‌های مضر نور خورشید، موجب تقویت بافت پوست و حمایت از چربی‌های مفید پوست می‌شود. در نتیجه، بافت پوست صورت شما قدرت خود را حفظ کرده و حجیم و سفت می‌شود و در نهایت، شما صورتی توپر و شاداب خواهید داشت.

قرص زینک پلاس و چاقی صورت

نحوه مصرف قرص زینک پلاس برای چاقی صورت

در رابطه با نحوه و بهترین زمان خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت باید بگوییم که ترجیحاً روزی یک بار این قرص را بعد از وعده نهار یا وعده صبحانه میل کنید. همچنین تا حد ممکن از خوردن لبنیات تا دو ساعت بعد از خوردن قرص زینک خودداری کنید چرا که به گفته برخی متخصصین، لبنیات از جذب روی در بدن جلوگیری می‌کنند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در صورت استفاده از داروها یا مکمل‌های دیگر، با پزشک خود در این رابطه مشورت بگیرید چرا که ممکن است برخی از این مکمل‌ها و داروها با یکدیگر تداخل داشته باشند.

قرص زینک و چاقی صورت

از دیگر نکات نحوه خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

  • خوردن روزانه تنها یک عدد قرص زینک پلاس کافی است و بهتر است آن را به همراه مقادیر زیادی آب بخورید.
  • برخی متخصصین پیشنهاد می‌کنند که برای جذب بهتر مکمل‌هایی مانند زینک پلاس، همراه با قرص، آب‌میوه طبیعی بنوشید.
  • بهتر است در صورت مصرف داروهای دیگر، خوردن قرص زینک پلاس را در فاصله زمانی 2 تا 3 ساعت قبل یا بعد از خوردن داروهای دیگر قرار دهید.
  • در صورتی که از هرگونه مشکلات کبدی، کلیوی یا گوارشی رنج می‌برید، پیش از مصرف قرص با پزشک مشورت کنید.

با ماساژ هم می‌توان در راستای چاقی صورت اقدام کرد، در این بلاگ با ماساژ صورت برای چاقی همراه باشید

سخن پایانی

 در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی لنداسپا، اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. همان‌طور که بارها در مقاله ذکر کردیم، رابطه قرص زینک پلاس و چاقی صورت با توجه به شرایط جسمانی شما مشخص می‌شود و خوردن این قرص برای همه افراد نتیجه یکسانی در چاقی صورت و بدن نخواهد داشت؛ بنابراین توصیه می‌کنیم پیش از مصرف این قرص، حتماً با پزشک مشورت کنید.

خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

3.8/5 - (19 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا