آموزش ماساژپوستزیباییماساژ صورت

آموزش تصویری ماساژ صورت برای چاقی

یکی از دغدغه‌های افراد داشتن صورتی خوش فرم و زیبا است. برخی افراد صورتی چاق را نشانه زیبایی می‌دانند و برخی دیگر صورتی لاغر و کشیده. افرادی که می‌خواهند صورتشان چاق و توپر باشد ممکن است علاقه‌ای به تزریق ژل یا فیلر نداشته باشند. ماساژ صورت برای چاقی یکی از روش‌هایی است که در کنار رژیم غذایی مناسب می‌تواند به شما کمک کند صورتی چاق و حجیم داشته باشید. در این مقاله یکی از بهترین و تأثیرگذارترین نحوه ماساژ صورت برای چاقی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم تا با استفاده از این روش بهترین نتیجه را بگیرید.

ماساژ صورت برای چاقی مؤثر است؟

ماساژ صورت به‌تنهایی و در مدت‌زمان کوتاه نمی‌تواند موجب لاغری یا چاقی صورت شما شود. از ماساژ صورت بیشتر برای فرم دهی صورت، زیبایی و بهبود پوست استفاده می‌شود. همان‌طور که ممکن است بدانید، یکی از تکنیک‌های زیبایی پوست افراد در آسیای شرقی، ماساژ صورت است. این ماساژ با افزایش گردش خون در بافت صورت و تقویت ماهیچه‌ها علاوه بر بهبود وضعیت پوست، صورت را فرم می‌دهد. ماساژ صورت برای چاقی روش خاصی دارد که باید برای مدتی طولانی تکرار شود. همچنین اگر می‌خواهید از ماساژ صورت برای چاقی صورت استفاده کنید باید حتماً در حین ماساژ روغن‌های خاص را به کار ببرید. در مقاله بهترین روغن برای ماساژ صورت می‌توانید با روغن های مناسب آشنا شوید.

ماساژ صورت برای چاقی مؤثر است؟

روغن‌هایی مانند روغن خراطین و یا روغن ویتامین E که می‌توانید آن را به‌صورت کپسول از داروخانه‌ها تهیه کنید، می‌توانند حجم صورت شما را افزایش دهند. ماساژ صورت برای چاقی تنها با تکرار و استفاده از این روغن‌ها ممکن است.

همان‌طور که توضیح دادیم، ماساژ صورت موجب افزایش خون می‌شود و کمک می‌کند که روغن‌ها بهتر جذب پوست و لایه‌های عمیق آن شوند. جذب چربی مفید این روغن‌ها به دلیل تأثیر خاص آن‌ها در افزایش حجم موجب چاقی صورت خواهد شد.

ماساژ صورت برای چاقی تکنیک خاصی دارد که در ادامه نحوه اجرای آن را به شما عزیزان توضیح می‌دهیم. همچنین باید بدانید که استفاده از روغن‌های مفید و پرخاصیت خراطین و ویتامین E علاوه بر چاقی صورت می‌تواند در بهبود وضعیت پوست شما، کاهش چین‌وچروک، رفع خط خنده، رفع گودی زیر چشم و شفافیت پوست صورت کمک کند.

تغذیه در داشتن صورت چاق موثر است. در مقاله دو میوه برای چاقی صورت دو میوه موثر را معرفی کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

انواع ماساژ صورت برای چاقی چیست؟

پیش از اینکه به نحوه ماساژ صورت برای چاقی برسیم، لازم است که  انواع روش ماساژ صورت برای چاقی را بررسی کنیم. همان‌طور که در بخش قبل اشاره کردیم، چاقی صورت با ماساژ تنها زمانی امکان‌پذیر است که از روغن‌های چرب طبیعی مانند خراطین و روغن ویتامین E  استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که ماساژ برای چاقی صورت به‌تنهایی نمی‌تواند چاقی صورت شما را تضمین کند؛ بلکه باید در کنار ماساژ، رژیم غذایی مناسب داشته و راهکارهای تأثیرگذار در چاقی صورت را به کار ببرید.

روش‌هایی برای ماساژ برای چاقی صورت وجود دارد که در کنار ماساژ با روغن می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که صورتی حجیم و پر داشته باشید. از انواع تأثیرگذار ماساژ صورت می‌توان موارد زیر را به‌عنوان روش‌های مکمل ماساژ صورت در نظر گرفت:

ماساژ صورت با یخ

استفاده از یخ در ماساژ صورت، روشی است که سالیان سال برای لیفت صورت و بهبود پوست استفاده می‌شود. چاق شدن صورت به‌گونه‌ای است که میزان تجمع چربی به دلیل گرانش زمین ممکن است در قسمت پایین صورت افزایش یابد؛ بنابراین تنها چاق شدن صورت مسئله نیست؛ بلکه مهم است که صورت شما در فرمی مناسب و زیبا افزایش حجم داشته باشد.

ماساژ صورت با یخ

در کنار ماساژ صورت برای چاقی می‌توانید هفته‌ای یک یا دو بار، صبح پس از بیدارشدن و تمیزکردن صورت خود، از ماساژ یخ برای سفت شدن بافت پوست و فرم دهی صورت استفاده کنید. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از یخ آن را مستقیماً به پوست خود نچسبانید چرا که ممکن است آسیب‌های شدید پوستی و التهاب به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ماساژ صورت با یخ را مطالعه کنید.

ماساژ صورت با غلتک یا رولر

چندین سال است که انواع غلتک و رولر صورت در اشکال مختلف در بازار محصولات آرایشی عرضه می‌شوند. تأثیرات مثبت ماساژ با رولر بر روی پوست افراد این محصولات را به یکی از محبوب‌ترین لوازم ماساژ صورت تبدیل کرده است. در کنار ماساژ صورت برای چاقی می‌توانید هفته‌ای یک بار پیش از رفتن به رختخواب، صورت خود را با رولر ماساژ دهید. بهتر است از زیر گردن شروع کنید و در جهت بالا، به قسمت‌های فوقانی پوست برسید. این ماساژ به شما کمک می‌کند پوستی کشیده داشته باشید و از ایجاد غبغب که یکی از نتایج چاقی صورت است، جلوگیری کنید.

ماساژ صورت با غلتک یا رولر
 • شما می‌توانید علاوه بر رولر از قاشق یا سنگ‌های مخصوص ماساژ صورت استفاده کنید. توجه داشته باشید که لوازم ماساژ صورت پیش از استفاده باید کاملاً تمیز شوند چرا که در حین ماساژ به دلیل افزایش گردش خون و نرمی پوست، ورود میکروب و باکتری به پوست آسان‌تر خواهد بود.
 • علاوه بر انواع ماساژ صورت برای چاقی و فرم دهی صورت، شما می‌توانید یوگای صورت را برای حالت‌دهی به گونه‌ها و تقویت ماهیچه‌های صورت، به کار ببرید. به روش زیر عمل کنید:
 1. لب‌های خود را در حالت غنچه به مدت 30 ثانیه نگه دارید و آن را به سمت چپ و راست حرکت دهید. این روش را 5 بار پشت سر هم بافاصله‌های 10 ثانیه‌ای تکرار کنید.
 2. گونه‌های خود را از هوا پر کنید و به مدت 20 ثانیه نگه دارید. به مدت 10 ثانیه استراحت کرده و این کار را برای 5 بار تکرار کنید.
 3. لب‌های خود را به مدت 10 ثانیه جمع کنید و سپس به مدت 10 ثانیه در حالت خنده نگه دارید. به مدت 5 ثانیه استراحت کرده و سپس برای 5 بار این عمل را تکرار کنید.
یوگای صورت برای چاقی

آموزش ماساژ صورت برای چاقی

یادگیری طرز ماساژ صورت برای چاقی بسیار ساده است. برای این کار ابتدا لازم است که یکی از روغن‌های طبیعی زیر را انتخاب کنید:

 • روغن خراطین
 • روغن ویتامین E
 • روغن آووکادو
 • روغن بادام شیرین

نکته: روغن‌ها را در بطری کوچک تمیز و دربسته، با بدنه‌ای تیره و سری قطره چکانی نگه دارید. همچنین قبل از ماساژ هرگز روغن را گرم نکنید چرا که ممکن است تأثیر عکس داشته باشد.

آموزش ماساژ صورت برای چاقی
 • صورت و دستان خود را کاملاً بشویید و خشک کنید.
 • 2 تا 3 قطره از روغن را کف دست خود بریزید.
 • دستان خود را به هم بمالید تا روغن پخش شود.
 • کف دو دست خود را از چانه به سمت بالا بر روی صورت بمالید و از پیشانی به سمت اطراف چشم و گونه‌ها پایین بیاورید.
 • در قسمت گونه‌ها دستان خود را در جهت بالا و دایره‌ای شکل بچرخانید
 • سعی کنید هنگام ماساژ گونه‌ها به سمت بالا پوست را بکشید تا افتادگی ایجاد نشود.
 • از چانه دو دوست خود را در جهت چپ و راست خط فک، رفت و برگشتی حرکت دهید.
 • توجه داشته باشید که زیر چانه و گردن را ماساژ ندهید چرا که موجب افزایش حجم و ایجاد غبغب می‌شود.
 • مراحل را به مدت 2 دقیقه تکرار کنید تا زمانی که روغن به طور کامل جذب پوست شما شود.
 • برای تأثیرگذاری بهتر ماساژ صورت برای چاقی را هر شب قبل از خواب تکرار کنید.

علاوه بر ماساژ داشتن تغذیه مناسب در چاقی صورت موثر است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله برای چاقی صورت چه بخوریم را مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ لند اسپا نحوه ماساژ صورت برای چاقی و انواع آن را به شما عزیزان معرفی کردیم. اگر می‌خواهید صورت شما در کمترین زمان افزایش حجم داشته باشد، بهتر است در کنار انجام ماساژ، از رژیم غذایی مناسب چاقی صورت نیز استفاده کنید. همچنین توصیه می‌کنیم برای گرفتن نتیجه بهتر و کاهش عوارض چاقی صورت، با متخصص تغذیه مشورت کنید.

امیدواریم که مطالبی که در اختیار شما قرار دادیم برای شما مفید واقع شده باشد. خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

3.8/5 - (20 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫5 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا