پوستسلامتسلامت جنسی

مهم ترین بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند

بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند غالبا دارای علائمی مشابه زگیل تناسلی هستند و به همین دلیل شاید خیلی از افراد متوجه نشوند که آیا زگیل تناسلی دارند و یا به بیماری های پوستی دیگری مبتلا شده اند. باید حتما مطمئن شوید که به کدام یک از این بیماری ها مبتلا شده اید تا بتوانید از روش درمان موثر مربوط به آن استفاده کنید.

زگیل تناسلی یا جوش ساده؟

قبل از این که بدانید بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند شامل چه مواردی هستند، باید بگوییم که عدم تشخیص درست زگیل تناسلی و یا هر یک از بیماری های این چنینی می تواند تاثیر بسیار مخربی بر سلامت بدن افراد داشته باشد.

علاوه بر این، توجه داشته باشید که این مسئله هیچ ارتباطی به جنسیت ندارد و می تواند هم در خانم ها و آقایان به وجود بیاید. به همین دلیل هم باید تمام تلاش خود را کنید که در صورت بروز هرگونه علائم، در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که زگیل تناسلی دارد و به بیماری دیگری مبتلا شده اید.

به طور کلی، خیلی از بیماری های پوستی علائمی مشابه یکدیگر دارند. از سوی دیگر، زگیل تناسلی در افراد و به خصوص خانم ها بیش از اندازه رایج شده است و این مسئله باعث شده که خیلی از افراد از ابتلا به این عارضه بترسند. از ین رو، قبل از همه چیز، افراد باید بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند را بشناسند تا بتواند از روش های درمانی مجزایی برای هر یک از آنها استفاده کنند. در این مقاله از لند اسپا، هر یک از بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشود را برای شما توضیح می دهیم.

علامت های زگیل تناسلی چیست؟

برای این که مطمئن شوید زگیل تناسلی دارید و یا به عارضه های پوستی دیگری مبتلا شده اید، بهتر است علائم این بیماری را بدانید. به طور کلی، زگیل تناسلی موقع به وجود آمدن، تورم خیلی کمی دارد و اگر در مدت زمان سریع به آن رسیدگی نکنید، ممکن است اندازه آن بیش از اندازه بزرگ شود و گسترش پیدا کند. به طور کلی، مهمترین علائم زگیل تناسلی که در بسیاری از افراد دیده می شوند، عبارتند از:

 • تورم و التهاب کوچک صورتی یا قهوه ای رنگ در نواحی تناسلی
 • مشاهده چندین زگیل کوچک و فاصله کم
 • خونریزی موقع مقاربت جنسی
 • خارش سوزش و احساس ناراحتی در بخش های مختلف ناحیه تناسلی
مهم ترین بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته می شوند

توجه داشته باشید که موقع به وجود آمدن زگیل تناسلی، می تواند اندازه بسیار کوچکی داشته باشد که شاید حتی به آن توجهی نکنید. با این حال، اگر این بیماری گسترش پیدا کند و همچنان به پزشک مراجعه نکنید، این احتمال وجود دارد که شکل آن متفاوت شود و حالتی خوشه ای به خود بگیرد.

اگر مشکوک که به زگیل تناسلی هستید توصیه میکنیم بلاگ از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش را بخوانید.

چه بیماری هایی با زگیل تناسلی اشتباه گرفته می شوند؟

بعد از این که با علامت های کلی زگیل تناسلی آشنا شدید، وقت آن می رسد که بدانید چه بیماری هایی با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند. در این بخش، برخی از مهمترین بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند را نام می بریم. به علاوه، علائم و روش های درمان هر یک را به طور کامل توضیح می دهیم تا بدانید که در صورت ابتلا به هریک از این عارضه های پوستی، باید چه کاری انجام دهید.

چه بیماری هایی با زگیل تناسلی اشتباه گرفته می شوند

جوش تناسلی – شایع ترین موردی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشود

جوش تناسلی یکی از رایج ترین عارضه هایی است که بسیاری مواقع آن را با زگیل تناسلی اشتباه می گیرند. مهم ترین دلیل این موضوع هم این است که به خاطر برآمده بودن زگیل تناسلی، ممکن است برخی از افراد فکر می کنند که هر برآمدگی دیگری که در ناحیه تناسلی آنها دیده می شود، حتما زگیل است. این در حالی است که باید بدانید جوش های ناحیه تناسلی نسبت به زگیل ها خطرات خیلی کمتری دارند.

جوش تناسلی غالبا دارای ظاهری سفید است که با دستکاری آن، احساس درد خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این جوش ها را دستکاری نکنید. زیرا ترکاندن آنها ممکن است باعث گسترش میزان جوش و افزایش عفونت شود.

برای آگاهی بیشتر بهتر ست بلاگ جوش ناحیه تناسلی را مطالعه کنید.

روش های درمان جوش تناسلی

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، اگر به جوش تناسلی مبتلا شدید، نیازی نیست که اصلا نگران باشید. زیرا اغلب مواقع، اینجا به صورت خود به خودی بعد از گذشت چند روز از بین می روند. اگر هم دیدید جوش ها ادامه دار بودند و می خواستید سریع تر از بین بروند، می توانید از روش های خانگی مانند استفاده از کمپرس گرم، برخی ماسک ها و یا پمادهای موضعی استفاده کنید.

تبخال واژن – بیماری مشابه زگیل تناسلی

دیگر از بیماری های تناسلی اشتباه گرفته می شود و می تواند خیلی خطرناک باشد، تبخال واژن است. اگرچه این بیماری شباهت خیلی زیادی به زگیل تناسلی دارد، اما باید بدانید که با یکدیگر متفاوت هستند و مهم ترین دلیل بروز تبخال واژن، داشتن رابطه جنسی با شخص آلوده است. ویروس هرپس منجر به ایجاد تبخال واژن می شود و مانند مورد قبلی، اگر خیلی به آن دست بزنید، احتمال دارد که گسترش پیدا کند.

تبخال واژن

علائم تبخال واژن

برای این که مطمئن شوید آیا تبخال واژن زده‌اید و یا به زگیل تناسلی مبتلا شده‌اید، بهتر است علائم هر یک از آنها را بدانید. مهم ترین علائم تبخال واژن بین 4 تا 7 روز بعد از رابطه آلوده به وجود می آید که شامل موارد زیر می شوند.

 • علائم مانند سرماخوردگی مانند تب
 • تورم غدد لنفاوی کشاله ران
 • کوفتگی بدن
 • به وجود آمدن تاول آب دار در نواحی تناسلی و کشاله ران
 • احساس خارش، ضربان یا سوزش
 • بروز ضایعات قرمز رنگ
 • درد موقع دفع ادرار
 • ترشحات آبکی واژینال در خانم ها

درمان تبخال واژن

در صورتی که چندین مورد از علائم بالا را داشتید، به احتمال زیاد به جای زگیل تناسلی، دچار تبخال واژن شده اید. برای درمان این بیماری، می توانید از داروهای خوراکی ضد ویروس استفاده کنید که بهتر است حتما توسط پزشک تجویز شوند. فقط کافی است که این دوره درمان را نهایتا تا 10 روز رعایت کنید تا تبخال واژن برای شما درمان شود. با این حال، کسانی که به صورت مکرر به این عارضه مبتلا می شوند، به احتمال زیاد به یک دوره درمان طولانی مدت نیاز دارند.

اگر مایل به انجام لیزر هستید، توصیه میکنیم که بلاگ انتقال زگیل تناسلی با لیزر را مطالعه کنید.

کراتوز سبورئیک

کراتوز سیورئیک هم می تواند جزو بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند در نظر گرفته شود که نسبت به زگیل، خطر چندانی زیادی ندارد. با این حال، در این عارضه پوستی، لکه های رنگی در پوست دیده می شوند که ممکن است احساس خیلی بدی به افراد بدهند. پس می توان گفت مهمترین علامت این بیماری، بروز لکه های سیاه رنگ و یا قهوه ای در اطراف واژن است که برخلاف دو مورد قبلی، هیچ گونه برجستگی هم ندارد.

کراتوز سبورئیک

در صورتی که به کراتوز سبورئیک مبتلا بودید، می توانید با مراجعه به پزشک متخصص این آن را درمان کنید. پزشکان با توجه به وضعیت شما، ممکن است برخی پماد ها و کرم های موضعی برای شما تجویز کند.

سیرینگوما

یکی از بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشود و در بسیاری از افراد رایج است، بیماری سیرنگوما است که بیشتر روی پوست های نواحی چشم دیده می شود. با این حال، ممکن است برخی از افراد فکر کنند که به خاطر وجود این ضایعه، به زگیل تناسلی نیز مبتلا شدند. این در حالی است که باید بدانید زائده های اطراف چشم که سیرینگوما نامیده می شوند، به خاطر غدد عرق به وجود می آیند و هیچ گونه خطری ندارند.

علاوه بر این، ممکن است این عارضه در نواحی پوست اطراف آلت تناسلی نیز دیده شود که کاملا با زگیل تناسلی متفاوت است و نمی توان آنها را مشابه یکدیگر دانست. برای درمان این بیماری، بهتر است حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک قطره یا محلول خاصی را برای شما تجویز می کند که کافی است چند روز آن را روی عارضه پوستی خود بزنید. بعد از گذشت چند روز، به راحتی این برآمدگی ها خشک شده و از بین می روند. بسته به شرایط شما، ممکن است پزشک به جای این داروی موضعی، از داروهای خوراکی استفاده کند.

سیرینگوما

منگوله پوستی یا اسکین تگ

از دیگر بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند و ممکن است در بخش های مختلف بدن به وجود بیایند، می توان به عارضه منگوله پوستی یا اسکین تگ اشاره کرد. مهمترین موضوع درباره این عارضه پوستی هم این است که هیچ گونه علائم خاصی ندارد و فقط ممکن است فرد موقعی اصلاح بدن خود با استفاده از تیغ و در صورت زخم شدن بدن، متوجه این موضوع شود.

برخلاف خیلی از بیماری های پوستی دیگر، این عارضه هیچ گونه درد زیادی ندارد و نیازی نیست که نگران باشید. علاوه بر این که قابلیت سرایت هم در این عارضه پوستی وجود ندارد و مهمترین دلیل به وجود آمدن آن، تغییرات هورمونی است. برای درمان این بیماری، می توانید از طریق لیزر اقدام کنید و همچنین با استفاده از داروهای مخصوصی که پزشک تجویز می کند، هورمون های خود را متعادل نگه دارید تا مجددا باعث بروز این مشکل نشود.

کوندیلوما لاتا

ضایعات پوستی دیگری که شباهت بسیار زیادی به زگیل تناسلی دارد، کوندیلوما لاتا است. تنها تفاوتی که این عارضه پوستی با زگیل تناسلی دارد، این است که کوندیلوما لاتا کمی مرطوب تر است و ممکن است برخی مواقع، همراه با زخم باشد. این در حالی است که زگیل تناسلی حالت خشکی دارد و احتمال وجود آمدن زخم در آن خیلی کمتر است.

کوندیلوما لاتا

از این رو، به خاطر شباهت بسیار زیاد این عارضه پوستی با زگیل تناسلی، مطمئن شوید که به کدام یک از این موارد مبتلا شده اید تا بتوانید از روش های درمان متفاوتی برای برطرف شدن آنها استفاده کنید. برای درمان این بیماری هم حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا با استفاده از روش های دارویی و خوراکی، شما را از شر این مشکل خلاص کند.

عفونت واژن یکی از شایع ترین اختلالاتی است که ممکن است برای همه بانوان بوجود آید. بنابراین توصیه میکنیم بلاگ درمان عفونت واژن در منزل را مطالعه کنید.

پاپول مرواریدی

در نهایت، آخرین عارضه پوستی که شباهت خیلی زیادی به زگیل تناسلی دارد و جزو بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشود قرار می گیرد، عارضه پاپول مرواریدی است. در صورت ابتلا به این عارضه پوستی، ضایعات پوستی متعدد و کوچکی با فاصله کم در نواحی مختلف بدن شما به وجود می آیند. با این حال، این عارضه پوستی در آقایان بیشتر دیده می شود. باید بدانید که پاپول مرواریدی واگیردار نیست و مطمئن باشید که در صورت داشتن رابطه جنسی، به فرد مقابل سرایت داده نمی شود.

بهترین روشی که پزشک از طریق آن می تواند متوجه شود که شما به پاپول مرواریدی و یا زگیل تناسلی مبتلا شده اید، از طریق انجام تست hpv است. بعد از انجام این تست و اطمینان پزشکی از پاپول مرواریدی، از روش مطمئنی برای درمان آن استفاده می کند که اغلب مواقع در زمان سریع از بین می رود.

پاپول مرواریدی

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا، با برخی از مهمترین بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند و خیلی از افراد را گیج می کنند، آشنا شدید. همان طور که گفتیم، بیماری های متعددی هستند که شاید خیلی از افراد آنها را با زگیل تناسلی اشتباه بگیرند. به همین دلیل هم بهتر است در ابتدا هر یک از آنها را تشخیص دهید و سپس از روش مطمئنی برای درمان هر یک استفاده کنید. اگر شما هم بیماری های دیگری را می شناسید که ممکن است با زگیل تناسلی اشتباه گرفته شوند، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا زگیل تناسلی خطرناک است؟

زگیل تناسلی یکی از عارضه های پوستی رایجی است که در بسیاری از افراد به خصوص خانم ها دیده می شود. زمانی که شما خیلی سریع این عارضه پوستی را تشخیص دهید و به دنبال روشی برای درمان آن باشید، ضرر چندان زیادی ندارد و می توانید خیلی سریع آن را کنترل نمایید. این در حالی است که اگر درمان زگیل تناسلی را پشت گوش بیاندازید، ممکن است گسترش پیدا کند و بخش زیادی از پوست شما را در بر بگیرد.

آیا تبخال واژن همان زگیل تناسلی است؟

تبخال واژن یکی از عارضه های پوستی است که تفاوت خیلی زیادی با زگیل تناسلی دارد. اگرچه شاید شباهت ظاهری کمی با یکدیگر داشته باشند، اما باید تفاوت های بین این دو را بدانید. به عنوان مثال، اگر به تبخال واژن مبتلا شده باشید، در نواحی تناسلی شما تاول های آبداری به وجود می آیند که شاید موقع ادرار و یا برقراری رابطه جنسی، احساس درد داشته باشید.

2/5 - (1 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا