تغذیهتناسب اندامسلامت

آیا عرق یونجه برای چاقی تاثیر گذار است؟

در صورتی که متوجه شدید که دچار کمبود وزن هستید، بهتر است هرچه سریع تر به دنبال روشی برای افزایش وزن باشید تا دچار مشکلات جسمی نشوید. یکی از مهمترین مواد غذایی که خیلی از افراد از تاثیر فوق العاده آن برای چاقی صحبت می کنند، عرق یونجه است. با این حال، به نظر شما واقعا عرق یونجه برای چاقی تاثیر دارد؟ در این مقاله از لنداسپا، به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد و همچنین می گوییم که عرق یونجه برای چاقی چه موقع مصرف شود؟ پس اگر شما هم قصد اضافه وزن دارید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قبل از این که درباره طریقه مصرف عرق یونجه برای چاقی کل بدن صحبت کنیم، خوب است بدانید که شما از طریق آزمایش BMI، می توانید متوجه شوید که آیا دچار کاهش وزن یا اضافه وزن هستید یا خیر. اگرچه شاید خیلی از افراد، اضافه وزن داشته باشند و به دنبال روش هایی برای لاغر شدن بگردند، اما باید بگوییم که کمبود وزن هم می تواند مشکلات زیادی برای بدن به وجود بیاورد. خوشبختانه با مصرف درست عرق یونجه، می توانید این مشکل را درمان کنید.

عرق یونجه چیست؟

یونجه یکی از انواع گیاهانی شناخته می شود که در بیشتر مکان های جهان، برداشت می شود. با این حال، باید به شما بگوییم که مهمترین مکان هایی که یونجه بیش از اندازه در آنجا کاشته و برداشت می شود، قاره آسیا است. در زبان عربی، یونجه را به عنوان پدر همه غذاها می شناسند و اعتقاد دارند که مصرف آن می تواند سلامت بدن را تا حد خیلی زیادی تضمین کند.

عرق یونجه چیست؟

علت چاقی بعد از زایمان چیست؟ عوامل موثر و راهکارهای درمانی

قدمت تولید و مصرف یونجه به بیشتر از 4000 سال پیش می رسد که از همان زمان هم به عنوان یک گیاه دارویی، کاربرد خیلی زیادی داشت. در حال حاضر، عرق این گیاه را گرفته و به صورت مستقیم مصرف می کنند تا بتوانند به سلامت جسمانی برسند. برای اطمینان از تاثیر فراوان یونجه برای سلامتی، باید بگوییم که حتی در طب هندی و چینی هم از این گیاه به عنوان یکی از مقوی ترین داروها یاد می شده است.

در عصر حاضر، خیلی از کسانی که به دنبال سلامت جسمانی خود هستند، از عرق یونجه، خود یونجه و یا پودر و جوانه آن استفاده می کنند. به همین دلیل هم خیلی راحت و بدون نگرانی می توانید آن را در فروشگاه های مختلف پیدا کنید. علاوه بر تاثیر فوق العاده عرق یونجه برای چاقی از نظر گیاهی، این ماده غذایی برای درمان مشکلات گوارشی، کلیوی، حافظه، میزان شیردهی و یا حتی درمان آرتریت مفید است. تحقیقات کنونی نشان می دهند که می توان عرق یونجه برای چاقی صورت را نیز مصرف کرد.

خواص عرق یونجه برای چاقی

همان طور که پیش از این تاکید کردیم، خواص عرق یونجه برای چاقی آنقدر زیاد است که تقریبا همه افرادی که دچار کاهش یا کمبود وزن هستند، مصرف آن را در برنامه غذایی خود قرار می دهند. علاوه بر تاثیر فوق العاده عرق یونجه برای چاقی که در این بخش درباره آن صحبت می کنیم، این عرق خواص دیگری نیز دارد که به طور کامل به آنها می پردازیم.

عوارض چاقی سبب بروز چه مشکلاتی می‌شود؟

خواص عرق یونجه برای چاقی

1. کاهش کلسترول

یکی از مهمترین ترکیبات گیاهی موجود در عرق یونجه، ساپونین است که تحقیقات نشان می دهند که به احتمال خیلی زیاد، این ماده گیاهی می تواند به نمک صفراوی در کلسترول بدن متصل شده و میزان کلسترول را تا حد خیلی زیادی کاهش دهد. برای اطمینان از این قضیه، تحقیقاتی روی میمون ها انجام داده اند و نشان داده شد که ساپونین موجود در یونجه تا حدی به کاهش کلسترول خون آنها کمک کرد.

تحقیق دیگری هم روی 15 نفر از مبتلایان بیماری هیپرلیپوپروتئینمی انجام شد. در این تحقیق، متوجه شدیم که اگر این بیماران در یک بازه زمانی 8 هفته ای عرق یونجه را به صورت مداوم مصرف کنند، کلسترول تام در بدن آنها کاهش پیدا می کند.

2. کنترل میزان قند خون بدن

یکی دیگر از خواص فوق العاده عرق یونجه برای چاقی که می تواند برای سلامت بدن هم تاثیر زیادی داشته باشد، این است که به کنترل میزان قند خون موجود در بدن کمک می کند. بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه قاهره انجام شد، نتایج نشان دادند که عرق و یا جوانه یونجه می تواند موجب کاهش سطح بالای گلوکز در حیواناتی شود که به دیابت مبتلا هستند.

مطالعه دیگری که روی موش های دانشگاه اولستر انجام شد، نشان داد که عرق یونجه به خاطر داشتن خواص ضد قند خونی، می تواند تا حد خیلی زیادی مانند داروهای انسولین عمل کند و در نتیجه، موجب درمان دیابت می شود. همچنین مصرف عرق یونجه موجب می شود که متابولیک بدن شما خیلی بهتر از قبل عمل کند و در نتیجه، همه موارد منجر به تاثیر فوق العاده عرق یونجه برای چاقی می شوند.

3. کم کردن آسیب سلولی

بر اساس نظر پزشکان، عرق یونجه تاثیر بسیار زیادی برای کم کردن آسیب وارده به خاطر رادیکال های آزاد می شود و همچنین می توان از آن به عنوان یک داروی فوق العاده برای بهبود متابولیسم، اختلالات مربوط به قلب و سیستم عصبی مرکزی استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی: طریق مصرف قرص سیپروهپتادین برای چاقی چگونه است؟

، عرق یونجه تاثیر بسیار زیادی برای کم کردن آسیب سلولی دارد

در کنار این تاثیرات فوق العاده، عرق یونجه یکی از بهترین مواد گیاهی برای محافظت از مغز است. بدین صورت که به خاطر داشتن خواص آنتی اکسیدانی، موجب می شود که خطر سکته مغزی تا حد خیلی زیادی در افراد پایین بیاید.

4. درمان مشکلات کلیوی، پروستات و مثانه

یکی از مهمترین خواص عرق یونجه برای بدن، این است که باعث افزایش حجم ادرار در بدن فرد می شود و در نتیجه، این امر می تواند منجر به درمان مشکلات کلیوی، پروستات و مثانه شود. پس اگر سنگ کلیه هم داشته باشید، با مصرف مداوم عرق یونجه می توانید درمان شوید.

5. سایر خواص عرق یونجه برای بدن

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که علاوه بر این که عرق یونجه برای چاقی تاثیر بسیار زیادی دارد، می توان برای سلامت کلی بدن هم از آن استفاده کرد. در این بخش، برخی از مزایا و خواص عرق یونجه برای سلامت جسمانی را به صورت مختصر نام می بریم.

 • درمان مشکلات کبدی
 • درمان ناراحتی معده
 • جلوگیری از خشکی پوست
 • درمان آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت
 • درمان مشکلات و بیماری های تنفسی مانند آسم
 • تسکین نشانه های یائسگی
 • سلامت مو
 • بهبود شیردهی در مادران شیرده

خواص جینسینگ برای چاقی چیست؟

6. تاثیر فوق العاده عرق یونجه برای چاقی

از آنجا که عرق یونجه را از برگ های خود یونجه تولید می کنند، غلظت خیلی بیشتری دارد و به همین دلیل هم در آن مواد مغذی فراوانی وجود دارند. از طرف دیگر، مایع بودن عرق یونجه موجب می شود که هضم خیلی راحت تری داشته باشد و به همین دلیل هم بدن، در سریع ترین زمان ممکن آن را جذب می کند.

تاثیر فوق العاده عرق یونجه برای چاقی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده ما به مصرف عرق یونجه برای چاقی تاکید کنیم، این است که موجب افزایش اشتها و در نتیجه، بیشتر شدن وزن بدن می شود. عرق یونجه حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین، اسیدهای آمینه، مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز برای بدن است که موجب ساختن عضلات می شود. همچنین تاثیر فوق العاده ای برای تراکم استخوان های بدن نیز دارد.

7. تحریک اشتها

اگر به صورت مداوم عرق یونجه را با انواع سبزیجات و میوه های مختلف مصرف کنید، تمایل بیشتری به خوردن غذا خواهید داشت. زیرا این عرق، موجب می شود که ویتامین های گیاهی بیشتری به بدن جذب شوند و انرژی بیشتری در بدن تولید شود و در نتیجه، اشتهای شما تحریک شود.

8. هضم غذا

از دیگر دلایلی که موجب می شود عرق یونجه برای چاقی تاثیر بالایی داشته باشد، این است که با هضم بهتر غذا، به رفع سوزش سر دل و ناراحتی های معده کمک می کند. زمانی که مشکل معده نداشته باشید و غذا راحت تر در بدن هضم شود، اشتهای بیشتری برای غذا خوردن خواهید داشت.

برنامه هفتگی غذایی برای چاق شدن سریع کودکان چگونه عمل می‌کند؟

طریقه مصرف عرق یونجه برای چاقی کل بدن

اگر شما هم می خواهید از عرق یونجه برای چاقی استفاده کنید، باید بدانید که نحوه مصرف آن باید با زمانی که می خواهید برای درمان بیماری آن را مصرف کنید، متفاوت باشد. به عنوان مثال، طریقه مصرف عرق یونجه برای چاقی کل بدن باید به این صورت باشد که دو بار در روز، یک استکان کوچک از آن را موقع صبح و عصر میل کنید. نیازی نیست که آن را با هیچ ماده دیگری مانند آب ترکیب کنید و مصرف آن به صورت خالص، تاثیر بیشتری دارد.

طریقه مصرف عرق یونجه برای چاقی کل بدن

با این حال، ممکن است برخی از افراد علاقه ای به این نوع طرز تهیه عرق یونجه برای چاقی نداشته باشند و بخواهند آن را طعم دار کنند. در این شرایط، می توانند مقداری عرق یونجه را با شیر و یا آب ترکیب کنند تا طعم بهتری داشته باشد. تجربه نشان داده که این نوع مصرف عرق یونجه برای چاقی صورت باید بعد از 45 تا 60 روز بعد، متوقف شود.

عرق یونجه برای چاقی چه موقع مصرف شود؟

علاوه بر طرز تهیه عرق یونجه برای چاقی که اهمیت بالایی دارد، شما باید زمان مصرف آن را نیز به درستی رعایت کنید. زیرا زمان مصرف عرق یونجه برای چاقی می تواند در نتیجه گرفتن از آن تاثیر بالایی داشته باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از مصرف عرق یونجه برای چاقی صورت و یا کل بدن، بهتر است که دو بار در روز، یعنی صبح و قبل از غروب آفتاب و یا حتی سه وعده در روز، یعنی صبح، ظهر و شب آن را میل کنید. پیشنهاد می کنیم که حتما از عرق یونجه برای چاقی قبل از وعده های غذایی استفاده کنید تا اشتهای بیشتری برای خوردن غذا داشته باشید.

میزان مصرف عرق یونجه برای چاقی

بعد از این که متوجه شدید که عرق یونجه برای چاقی چه موقع مصرف شود و چه زمانی، بهترین موقع استفاده از آن است، نوبت به آن می رسد که میزان مصرف آن را نیز بدانید. کلا نباید در مصرف هیچ ماده غذایی زیاده روی کنید و این مسئله درباره عرق یونجه برای چاقی هم صدق می کند.

شما می توانید در طول روز، دو بار و در هر بار، یک استکان از عرق یونجه را مصرف کنید. پس به طور کلی، مصرف دو فنجان عرق یونجه می تواند برای چاقی و افزایش وزن مناسب باشد. سعی کنید به هیچ عنوان مصرف این عرق را افزایش ندهید.

میزان مصرف عرق یونجه برای چاقی

عوارض عرق یونجه برای چاقی

اگرچه طریقه مصرف عرق یونجه برای چاقی کل بدن کاملا مناسب است و شما می توانید بدون نگرانی، از آن استفاده کنید و کمبود وزن خود را جبران کنید، اما ممکن است برای برخی از افراد عوارضی هم داشته باشد. در این بخش، توضیح می دهیم که عوارض عرق یونجه برای چاقی دامنگیر چه کسانی می شود.

 • خانم های باردار: اگر باردار هستید، ممکن است مواد موجود در عرق یونجه چندان برای شما و یا جنین مناسب نباشد و به همین دلیل هم باید در مصرف آن تجدید نظر کنید.
 • مصرف کنندگان داروهای رقیق کننده خون: ویتامین K جود در عرق یونجه، برای افرادی که داروهای رقیق کننده خون را مصرف می کنند، مناسب نیست. به همین دلیل هم اگر این افراد از آن استفاده کنند، شاید عوارض عرق یونجه برای چاقی برای آنها تشدید یابد.
 • بیماران خود ایمنی: افراد دیگری که امکان استفاده از عرق یونجه برای چاقی را ندارند، بیماران خود ایمنی به شمار می روند. دلیل این موضوع هم وجود اسیدهای آمینه در عرق یونجه است که برای بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس و یا سایر این نوع اختلالات، توصیه نمی شود.

سخن پایانی

اگر شما هم دچار کمبود وزن شده اید، با استفاده از عرق یونجه می توانید به وزن دلخواه خود برسید. با این حال، گفتیم که برای مصرف عرق یونجه برای چاقی باید به فاکتورهای متعددی توجه کنید که برخی از مهم ترین آنها، شرایط بدنی خود شما، میزان و نحوه مصرف آن هستند.

پس حتما به زمان مصرف عرق یونجه برای چاقی و همچنین طرز تهیه آن دقت خیلی زیادی داشته باشید. همچنین اگر باردار نیستید و یا به هیچ یک از بیماری های خود ایمنی مبتلا نیستید و داروهای رقیق کننده خون هم مصرف نمی کنید، می توانید بدون نگرانی از خواص عرق یونجه برای چاقی بهره مند شوید.

4.7/5 - (108 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا