تاریخ امروز :آبان 5, 1400
تسکین درد دندان با ماساژ درمانی به بهبود دندان ها کمک کنیم

با ماساژ درمانی به بهبود دندان ها کمک کنیم

با ماساژ درمانی به بهبود دندان ها کمک کنیم

شاید هیچ دردی تحمل ناپذیر تر از درد دندان نباشد. تنها موردی که به دندانپزشک مراجعه کرده ام زمانی بود که دچار سرماخوردگی شدید شده بودم و عصب صورت من دچار  ناراحتی شدید شده بود. تصور شاید به دندان درد مبتلا شده ام؛ اما ظرف چند روز با استفاده روش ماساژ درمانی توانستم درد را از بین ببرم.

 خمیر با کیفیت مطلوب

سالها پیش که به علت عفونت دهان به دندانپزشک مراجعه کرده بودم،او به من گفت که دندانها و لثه های کاملا سالمی دارم و در مورد نوع خمیردندانی که به کار می‌برم از من سوال کرد، به او گفتم در تمام طول زندگی ام از نمک و سودا استفاده کرده ام. چندی پیش دکتر پاول کی ز پژوهشگر موسسه ملی تحقیقات دندانپزشکی اعلام کرد که برای پیشگیری از بیماری لثه، به سادگی می‌توان با برس زدن  و ماساژ دادن به همراه نمک پیشگیری کرد. کسانی که دچار بیماری فشار خون بالا هستند می‌توانند به جای نمک از نمک مخصوص فرنگی استفاده کنند.

 چگونه پاک کننده دندان بسازیم

من از نمکدانی که سوراخ های درشت دارد استفاده می کنم و در آن به نسبت مساوی نمک و سودا می ریزم و ۲ تا ۳ عدد لوبیا هم برای جلوگیری از تشکیل حبه های سخت نمک به آن می افزایم. مقدار کمی از آن در دست می ریزم و مسواک خیس خود را به آن آغشته می کنم و بعد دندان هایم را مسواک میزنم. نمک، حالت پاک کنندگی دارد و لثه ها را سفت و نیرومند می‌کند و سودا بی آنکه آسیبی به دندان بزند، آن را براق می کند.پس از مسواک زدن، دندان ها را با پروکسید هیدروژن یا آب اکسیژنه بشویید تا دندانهای سفید ولثه های پاکیزه داشته باشید. پروکسید باعث از بین بردن جرم ها می شود و سلامتی دهان را حفظ می کند.

دکتر کی ز تاکید می‌کند که این دستورالعمل برای افرادی که دچار بیماری پیوره ی ابتدایی شده اند،بسیار مفید است. تقریباً ۹۵ درصد مردم از بیماری های لثه( از نوع ساده تا پیشرفته) رنج می برند.بنابراین، اگر می‌خواهید مشکلات کمتری در رابطه با دندان های خود داشته باشید، از این روش استفاده کنید.

 تسکین درد دندان

برای تسکین درد دندان به انتهای انگشتان خود گیره ی محکمی بزنید. خطوط نصف النهار بدن را بازبینی کنید و انگشتان دستی را که در طرف دندان دچار در قرار دارند، فشار دهید.  تصویر زیر  را ملاحظه کنید.

 

تسکین درد دندان با ماساژ درمانی به بهبود دندان ها کمک کنیم                   169x300

 

خطی را که از سراسر دندانی که درد می کند گذشته و در همان سمت به انگشتان دست منتهی می شود، پیگیری کنید و همان انگشتان را تحت فشار قرار دهید. این روش، باعث بی حسی در این منطقه می شود و درد را برطرف می کند. اگر گیره یا نوارهای لاستیکی در اختیار ندارید، انگشتان خود را با دندان فشار دهید تا درد کاهش پیدا کند.

ممکن است تا هنگام مراجعه به دندانپزشک،مجبور شوید هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه این عمل را انجام دهید تا از درد دندان خلاص شوید.

 تسکین درد با کمک شانه و گیره انگشتی

نقل قول: در یک مهمانی شام، میزبان با ناراحتی به من گفت که دندان درد شدیدی دارد. او که از سال ها پیش بیمار من بود انتظار داشت که در آن وضعیت به او کمک کنم. او را به اتاق خلوتی بردم و از او خواستم یک شانه در اختیارم بگذارد چون دندانی که درد می کرد در قسمت چپ قرار داشت، شروع به فشار دادن روی انگشتان دست چپ او کردم.

چندین نقطه حساس در قسمت داخلی انگشت شست و اشاره یافتم و روی مناطق حساس به آرامی فشار وارد کردم. به تدریج در حین گفت و گو درباره ی جشن، به مدت ۱۰ دقیقه فشار روی شانه سر را افزایش دادم و از او پرسیدم وضع دندانش چطور است؟ و او با تعجب گفت که چطور در طول گفتگو با من،درد دندانش از بین رفته است. بدین ترتیب، بی آنکه دردی احساس کند، از ساعات باقیمانده ی میهمانی لذت برد. به او گفتم حکم می کندکه گهگاه تا هنگام مراجعه به یک دندانپزشک، از گیره های انگشتی استفاده کند.

 اجتناب از یک وضعیت ناخوشایند

نقل قول: بعد از ظهر یکی از روز ها هنگامی که همسرم در جلسه یک انجمن شرکت داشت، متوجه شد مردی که در کنار او نشسته است،از دندان درد شدیدی رنج می برد و قصد دارد به همین علت جلسه را ترک کند. ولی چون سخنران اصلی جلسه بود، از اینکه مجبور ترک جلسه شود احساس شرم  می‌کرد.

همسرم به او گفت روی مفصل انگشت میانی را شدیدا فشار دهد.زیرا دندانی که درد می کرد، روی سومین خط نصف النهاری بدن قرار داشت.

آن شخص که می دانست همسرم از روش شفا دهنده ی ماساژ درمانی به خوبی آگاه است، بی هیچ چون و چرایی، توصیه او را به کار بست. دقایقی بعد او متعجب و سپاسگزار بود درد دندانش پیش از آنکه برای سخنرانی فراخوانده شود، کاملا تسکین یافته است.

 ماساژ لثه ها

اکنون، مراکز نزدیک به ریشه های دندان را ماساژ دهید.

تمام انگشتان را به گونه های خود فشار دهید به طوری که ریشه های دندان های بالای خود را احساس کنید.

از قسمت جلو گوش ها شروع کنید؛ انگشتان خود را به آرامی به طرف مرکز صورت ببرید و قسمت زیر بینی خود را فشار دهید. حدود سه ثانیه فشار را روی هر کدام از این مراکز نگهدارید.

احتمالاً همانطور که انگشتانتان را روی این نقاط حرکت می‌دهید، مراکز حساس را پیدا می کنید. در این صورت، فشار روی این مرکز دردناک را کمی بیشتر کنید و یا اینکه بعداً این قسمت ها را فشار دهید.

هم اکنون به سوی ریشه های دندان های پایین بروید. انگشتان خود را در طول خط استخوان فک که از گوش ها شروع می شود قرار دهید. همانطور که فشار می‌دهید، ریشه های دندان پایین را احساس خواهید کرد. انگشتان خود را در طول این قسمت، همانگونه که بر روی ریشه های دندان بالایی عمل کرده اید، فشار و ماساژ دهید تا انگشتان شما  روی ریشه‌های دندان جلویی در قسمت چانه  قرار گیرند.

وقتی با انگشتان خود روی این مناطق ضربه میزنید با تحریک نصف النهار شکمی، به تحریک روده کوچک و بزرگ خود می‌پردازید.

وقتی انگشتان شما در این حالت قرار می گیرند، شست های خود را زیر چانه قرار دهید و این منطقه را به سمت چانه ماساژ دهید. به کمک این روش می‌توانید از ایجاد غبغب چانه جلوگیری کنید.

 سنجش ماساژ درمانی

نقل قول: روزی دوستی نزد من آمد و از درد شدید دندان شکایت داشت. ما در یک منطقه کوهستانی بودیم و به غیر از من هیچکس برای کمک به او وجود نداشت. از من خواست به دندانپزشک مراجعه کنیم. بنابراین، همه کارهایم را کنار گذاشتم و حدود ۲۰ مایل رانندگی کردم تا به شهر کوچکی رسیدیم؛ اما مطب دندانپزشک بسته بود.

با او تماس گرفتیم، چون دوستم باردار و دندانش مجروح بود، دندانپزشک با هرگونه عملیات دندانپزشکی مخالف بود و در نهایت، بعد از بی حسی، دندان او را کشید. در راه بازگشت به خانه، دوستم از شدت درد شروع به گریستن کرد. در نتیجه، از همان نیمه راه بازگشتیم و مجدداً به همان دندان پزشک مراجعه کردیم؛ اما به علت آبسه دندان دیگر او، دکتر از انجام هرگونه درمانی خودداری کرد‌. در راه بازگشت به خانه،به او پیشنهاد کردم روش ماساژ درمانی را امتحان کند.

به محض ورود به خانه،او را روی صندلی نشاندم و پای برهنه اش را در دستم گرفتم و شروع به فشار دادن روی انگشت شست او  کردم و کانون حساس واکنشی بسیار دردناکی را روی قسمت بالای انگشت شست او پیدا کردم. فورا روش فشار و ماساژ را به کار بستم.هنوز چند ثانیه نگذشته بود که با شادی و تعجب گفت:حالم رو به بهبود است.

حدود نیم ساعت بعد، درد کاملا برطرف شده بود. پس از مدت ها که او را دیدم متوجه شدم که با همان روش معالجه شده است.

 مراقب باشید که غذاهای سرشار از کلسیم که دندان های شما را تقویت می کند،بخورید. با آگاهی از اطلاعات علمی و تجربی در مورد دندان و نیازهای آن، همه عمر دندان های سالمی خواهید داشت.

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *