سلامت

بهترین جراح فتق در تهران کیست؟ | لیست 10 تایی سال 1402

هر کسی در هر بازه سنی می تواند به بیماری فتق مبتلا شود. فرقی ندارد که شما چند ساله هستید و میزان شدت این بیماری در شما چگونه است. در هر شرایطی، باید به سراغ بهترین جراح فتق در تهران بروید تا بتوانید از روند پیشرفت آن جلوگیری کنید.

در صورتی که این بیماری در شما درمان نشود، ممکن است به آسیب های بدتری مبتلا شوید که تمام زندگی شما را مختل کنند. در این مقاله، قصد داریم شما را با بهترین جراح فتق در تهران آشنا کنیم تا اگر این بیماری در هر یک از بخش های بدن شما به وجود آمد، بتوانید آن را از بین ببرید.

آشنایی با بیماری فتق

قبل از این که بهترین جراح لاپاراسکوپی فتق در تهران را معرفی کنیم، بد نیست اطلاعاتی درباره این بیماری به دست بیاورید. در شرایط کلی، فتق به نوعی پارگی گفته می شود که ممکن است معنای آن در پزشکی کمی متفاوت به نظر برسد و با نام هرنیا شناخته می شود.

در علم پزشکی، زمانی که در نواحی مختلف بدن برآمدگی هایی به وجود می آیند که شبیه به کیسه به نظر می رسند، به آنها فتق گفته می شود. ممکن است این مشکل در هر یک از بخش های بدن به وجود بیاید و در هر شرایطی، مراجعه به پزشک می تواند بهترین روش درمان باشد.

آشنایی با بیماری فتق

ممکن است فتق در افراد به صورت داخلی و یا خارجی باشد که هر یک از آنها بسته به نام آنها متفاوت هستند. به عنوان مثال، زمانی که افراد به دچار فتق خارجی می شوند، اندام های بیرونی بدن آنها دچار فشار می شوند و سپس کیسه ای به وجود می آورند که سایر اندام های بدن نیز به سمت این کیسه می روند.

تمام این موارد موجب می شوند که سایر اندام های بدن به سمت کیسه فتق انحراف داشته باشند و در نتیجه، دچار مشکلات خیلی بدتری شوید. زمانی که این کیسه روی پوست دیده نشود، به آن فتق داخلی می گویند.

در این مقاله از بهترین پزشکان واریکوسل اطلاع یابید

انواع فتق

موضوع مهم دیگری که باید قبل از شناخت بهترین جراح فتق در تهران بدانید، انواع فتق است. این بیماری بسته به محل به وجود آمدند، انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال، ممکن است این بیماری در نواحی شکمی و یا حتی کشاله ران شما به وجود بیاید. در ادامه، انواع فتق را به صورت مختصر نام می بریم تا بتوانید بهتر بهترین دکتر جراح فتق در تهران را پیدا کنید.

1. فتق شکمی

یکی از رایج ترین نمونه های فتق که تقریبا در همه افراد مبتلا به این بیماری به وجود می آید، فتق شکمی است. همان طور که از نام آن هم می توان حدس زد، این بیماری زمانی به وجود می آید که کیسه هایی در ناحیه شکم شما ایجاد شوند.

فتق شکمی

بیشتر کسانی به این عارضه مبتلا می شوند که در گذشته جراحی در ناحیه شکم خود داشتند و در نتیجه این جراحی، بخیه دارند. زیرا زمانی که بعد از جراحی پزشک شکم فرد را بخیه می زند، ممکن است این بخیه ها به صورت نادرست جوش بخورند و در نتیجه، دچار فتق شکمی شوید.

البته باید گفت که فتق شکمی به خاطر دلایل دیگری نیز به وجود می آید. به عنوان مثال، ممکن است ناف نوزادان در زمانی که جنین هستند به خوبی رشد نکرده باشد که این امر منجر به ایجاد فتق شکمی در ناحیه ناف می شود. در نتیجه این امر، ممکن است ناف نوزادان حالتی برآمده و بیرون زده داشته باشد.

2. فتق در ناحیه کشاله ران

یکی دیگر از مشکلاتی که برای خیلی از افراد به وجود می آید، فتق در ناحیه کشاله ران است. در این ناحیه از بدن افراد، کانالی وجود دارد که پزشکان از آن با نام مغبنی یاد می کنند. این کانال در بدن آقایان وظیفه دارد که از بیضه آنها محافظت کند. این در حالی است که همین کانال در بدنم خانم ها از رحم آنها محافظت می کند. زمانی که این کانال مسدود شود، افراد دچار فتق در ناحیه کشاله ران می شوند. اگرچه هم خانم ها و هم آقایان در معرض ابتلا به فتق در ناحیه کشاله ران هستند، شانس آقایان برای ابتلا به این بیماری بیشتر است.

3. فتق در ناحیه ران

بسیاری از خانم ها دارای فتق در ناحیه ران هستند و به همین دلیل هم به دنبال بهترین جراح فتق در تهران می گردند تا بتوانند از شر آن خلاص شوند.

فتق در ناحیه ران

مهمترین دلیل به وجود آمدن این نوع بیماری در اغلب افراد و به خصوص خانم ها، این است که به عضلات شکم آنها بیش از اندازه فشار وارد می شود و به همین دلیل هم چربی و حتی بخش هایی از روده آنها وارد ران می شوند و به این بخش نفوذ پیدا می کنند. در نتیجه، در نواحی ران افراد کیسه هایی دیده می شود.

4. فتق معده

کسانی که به عنوان بهترین جراح فتق تهران شناخته می شوند، اعتقاد دارند که این بیماری می تواند در معده افراد نیز به وجود بیاید. در این شرایط، بخشی از معده افراد دچار بیرون زدگی می شود. مهم ترین دلیل به وجود آمدن این مشکل هم ضعف عضلات دیافراگم سینه است که منجر به وارد کردن فشار به معده می شود. مهمترین علائم فتق معده، دل دردهای شدید است که البته شاید خیلی از افراد هم هیچ گونه علائم خاصی نداشته باشند و فقط پزشکان را تشخیص دهد.

ختنه نوعی عمل جراحی است که برای انجام آن لازم است از دکتر خوب برای ختنه در تهران اطلاع یابید

5. فتق در ناحیه بیضه

در نهایت، آخرین نمونه فتق که در میان آقایان رواج بسیار زیادی دارد، فتق در ناحیه بیضه است. این نوع بیماری بیشتر به این دلیل به وجود می آید که اغلب مردان فعالیت های بدنی سنگینی دارند. به عنوان مثال، ممکن است کار آنها به گونه ای باشد که مجبور باشند فعالیت های سنگینی انجام دهند و یا ورزش های سختی داشته باشند.

فتق در ناحیه بیضه

زمانی که آقایان فعالیت های ورزشی و بدنسازی سنگینی انجام می دهند، ممکن است بیضه آنها دچار آسیب شود و این ناحیه پاره شود. در نتیجه این امر، فتق بیضه به وجود می آید. لازم به ذکر است که علاوه بر آقایان بزرگسال، حتی ممکن است این مشکل برای نوزادان موقع بدو تولد هم به وجود بیاید. به طور کلی، مراجعه به بهترین جراح فتق در تهران به شما کمک می کند که تا حد خیلی زیادی از این نوع فتق دور بمانید و در سریع ترین زمان ممکن آن را درمان کنید.

ویژگی بهترین دکتر جراح فتق در تهران

بعد از این که به طور کامل با بیماری فتق و انواع آن آشنا شدید، نوبت به آن می رسد که بهترین جراح فتق تهران را نیز بشناسید. با این حال، مهمترین مشکل این است که پزشکان خیلی زیادی در این زمینه در تهران فعالیت می کنند و به همین دلیل هم شاید انتخاب بهترین جراح لاپاروسکوپی فتق در تهران برای خیلی از افراد سخت و چالش برانگیز باشد.

ویژگی بهترین دکتر جراح فتق در تهران

به همین دلیل هم ما در این بخش، مهم ترین ویژگی هایی که بهترین جراح فتق در تهران باید داشته باشد را به صورت خلاصه نام می بریم. به هر یک از این موارد توجه کنید تا مطمئن شوید که پزشک مورد نظر شما تمام این ویژگی ها را دارد.

  • مدرک تحصیلی معتبر: اولین فاکتوری که موجب می شود یک پزشک توانایی راه اندازی یک مطب معتبر را داشته باشد، دارا بودن مدرک تحصیلی است.
  • تجربه و مهارت بالا: هیچوقت مدرک تحصیلی به تنهایی نمی تواند یک بیماری را درمان کند و پزشک مورد نظر شما باید تجربه و مهارت بسیار بالایی در زمینه درمان فتق داشته باشد.
  • استفاده از روش های روز دنیا برای درمان: همزمان با پیشرفت علم و فناوری، روش های جدیدی برای درمان بیماری های مختلف ابداع می شوند. از این رو، کاملا طبیعی است که شما بخواهید با استفاده از به روزترین روش های موجود، درمان شوید. به همین دلیل هم اطمینان حاصل کنید که پزشک شما تمام این روش ها را می شناسد و با توجه به شرایط خود شما، از بهترین و به روزترین روش برای درمان استفاده می کند.
  • سابقه موفق: پیشنهاد ما به شما این است که پزشکی را انتخاب کنید که تعداد زیادی سابقه جراحی های موفق برای درمان فتق داشته باشد. با اطمینان از این موضوع، می توانید کمی درباره پزشک مورد نظر خود تحقیق کنید تا مطمئن شوید که سایر مراجعین آن پزشک هم از ایشان رضایت داشتند.

یکی از علائم پروستات تکرر ادرار است برای انتخاب بهترین دکتر پروستات یه این مقاله مراجعه نمائید

بهترین جراح فتق در تهران کیست؟

با توجه به فاکتورهای قبل، می توان متوجه شد که انتخاب بهترین جراح فتق در تهران برای اغلب افراد سخت است. به همین دلیل هم ما در این بخش، فهرستی از بهترین دکتر جراح فتق در تهران آماده کرده ایم تا کار شما را راحت تر کنیم. تمام پزشکان موجود در این لیست، همه فاکتورهایی که پیش از این گفتیم را دارند و به همین دلیل هم شما می توانید مطمئن باشید که تمام آنها را می توان به عنوان بهترین جراح لاپاراسکوپی فتق در تهران به شمار آورد.

بهترین جراح فتق در تهران

1. دکتر فرشاد نامداری

بی دلیل نیست که دکتر فرشاد نامداری را به عنوان بهترین جراح فتق در تهران می شناسند. دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادرار مردان و جراح پیوند کلیه است و رتبه دوم کشوری بورد تخصصی اورولوژی را کسب کرده است. عضویت در هیات علمی دانشگاه، عضویت در انجمن اورولوژی اروپا و تالیف 36 مقاله بین المللی، 5 مقاله داخلی و ترجمه 8 جلد کتاب در زمینه اورولوژی، بخشی از دستاوردهای ایشان می باشد. دکتر فرشاد نامداری دارای 15 سال سابقه جراحی موفق است و چهره ماندگار جراحی پیوند کلیه دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. نشانی مطب ایشان به شرح زیر است:

تهران ،خیابان ولیعصر (عج)، ۵۰۰ متر پایین تر از میدان ونک، جنب پل همت، بن بست سیدالشهدا، پلاک ۸، واحد ۱

تلفن:  ۰۲۱۸۸۷۷۶۸۰۱

تلفن همراه: ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸

آدرس وبسایت: https://drnamdari.com/

دکتر فرشاد نامداری

2. دکتر محمدرضا جعفری

بهترین پزشکی که ما از ایشان با نام بهترین جراح فتق ناف در تهران یاد می کنیم، دکتر محمدرضا جعفری هستند. این پزشک متخصص دارای تخصص جراحی تومور و سرطان های کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان بوده و در زمینه جراحی فتق هم سابقه بسیار درخشانی دارند.

به علاوه، آقایان می توانند برای درمان واریکوسل، سنگ های ادراری و یا بی اختیاری ادراری خود به دکتر جعفری مراجعه کنند. ایشان دارای مدرک تکمیلی از شهر ژنو کشور سوئیس هستند و یکی از اعضای انجمن اورولوژی اروپا و انجمن اورولوژی کانادا نیز به شمار می روند.

3. دکتر مجتبی عاملی

شما می توانید برای درمان فتق در نواحی مختلف بدن خود، به مطب دکتر مجتبی عاملی مراجعه کنید. دکتر عاملی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری هستند و همچنین مدرک فوق تخصص اندواورولوژی و لاپاراسکوپی را نیز دارند.

دکتر عاملی علاوه بر این که یکی از اعضای بنیاد ملی نخبگان به شمار می روند، عضو انجمن اندرولوژی جهانی و انجمن اندورولوژی و اندواورولوژی ایران نیز هستند. ایشان در کنفرانس ها و کنگره های مختلف داخلی و جهانی، مقالات متعددی ارائه کرده اند و می توانید مطمئن باشید که علاوه بر تحصیلات آکادمیک، سابقه درخشانی در زمینه درمان فتق دارند.

دکتر مجتبی عاملی

4. دکتر مازیار فریدی

از دیگر پزشکان کاملا مجرب در زمینه درمان فتق در نواحی مختلف بدن، می توان به دکتر مازیار فریدی اشاره کرد. دکتر فریدی دارای تخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری و تناسلی هستند و تاکنون خدمات متعددی در این زمینه انجام دادند.

از این رو، می توانید اطمینان حاصل کنید که سابقه بسیار خوبی در زمینه درمان فتق دارند و به همین دلیل هم ما ایشان را به عنوان بهترین جراح فتق در تهران به شما معرفی کرده ایم. آقایان می توانند حتی برای درمان سایر بیماری های مردانه خود مانند جراحی برداشتن پروستات و سایر موارد این چنینی نیز به دکتر فریدی مراجعه کنند.

5. دکتر نهیان مرادی گهرت

اگر به دنبال بهترین جراح فتق کشاله ران در تهران هستید، باید دکتر نهیان مرادی گهرت را به شما معرفی کنیم.  دکتر مرادی یکی از بهترین متخصصان و جراحان در تهران شناخته می شوند و علاوه بر مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه بسیار درخشان در زمینه درمان این بیماری، اخلاق بسیار خوبی هم دارند. اغلب مراجعین این پزشک، به خاطر اخلاق مناسب ایشان، رضایت بسیار زیادی داشتند. شما می توانید حتی قبل از جراحی هم به دکتر مرادی مراجعه کنید و درباره درمان و جراحی این بیماری مشاوره بگیرید.

دکتر نهیان مرادی گهرت

6. دکتر بهزاد نخعی

دکتر بهزاد نخعی هم به عنوان بهترین جراح فتق کشاله ران در تهران شناخته می شوند که تجربه و سابقه کاری بسیار زیادی در این زمینه دارند. دکتر نخعی دارای برد تخصصی جراحی عمومی هستند و همچنین دوره فلوشیپ جراحی کبد و گوارش خود را در کشور کانادا گذرانده اند. به علاوه، ایشان در مراکز علمی و بین المللی مختلفی، دوره های کوتاه مدت تکمیلی جراحی غدد تیروئید و پستان خود را نیز گذرانده اند و بیشتر از 30 سال است که در زمینه درمان و جراحی فتق فعالیت می کنند.

7. دکتر امیرسعید صدیقی

در صورتی که دچار بیماری فتق شده اید و به دنبال بهترین جراح فتق در تهران هستید، پیشنهاد ما به شما این است که سری به مطب دکتر امیر سعید صدیقی بزنید. دکتر صدیقی با مهارت و تجربه بسیار بالا، جراحی فتق را برای شما در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهند و می توانید مطمئن باشید که این جراحی به هیچ عنوان موجب بروز مشکلات دیگر در سایر بخش های بدن نمی شود.

8. دکتر امیر مدیر

دکتر امیر مدیر با چندین سال سابقه در زمینه درمان فتق در نواحی مختلف بدن، به عنوان بهترین جراح فتق در تهران به شمار می روند و اغلب بیماران در این زمینه، دکتر مدیر را می شناسند. دکتر مدیر علاوه بر تجربه و مهارت بسیار بالا، با دقت و حوصله بسیار زیادی، شما را معاینه کرده و بعد از شناخت بیماری، فتق را در نواحی مختلف بدن شما درمان می کنند.

دکتر امیر مدیر

9. دکتر یونس عبدالعلیان

از دیگر پزشکان متخصصی که ما ایشان را به عنوان بهترین جراح لاپاروسکوپی فتق در تهران می شناسیم، می توان به دکتر یونس عبدالعلیان اشاره کرد. این پزشک متخصص دارای مدرک تخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی عروق هستند و به شما این امکان را می دهند که در سریع ترین زمان ممکن، از شر این بیماری رها شوید. علاوه بر این که شما می توانید برای درمان بیماری های دیگری مانند واریس و برخی جراحی های عمومی مانند کیسه صفرا و یا انواع فتق، به دکتر عبدالعلیان مراجعه کنید.

10. دکتر پروانه منصوری

تمام پزشکانی که در بخش های قبلی معرفی کردیم، آقا بودند. با این حال، این احتمال وجود دارد که خانمی دچار بیماری فتق شود و بخواهد با کمک یک پزشک خانم، خود را درمان کند. در این شرایط، دکتر پروانه منصوری می توانند یکی از بهترین انتخاب ها برای خانم ها باشند. دکتر پروانه منصوری که در انتهای لیست بهترین جراح فتق در تهران قرار گرفته اند هم به اندازه سایر پزشکانی که در این فهرست معرفی کردیم، سابقه درخشانی دارند.

دکتر پروانه منصوری

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، فهرستی از بهترین جراح فتق در تهران در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، شاید این بیماری در ابتدا خیلی عادی به نظر برسد و خیلی از افراد آن را جدی نگیرند و به همین دلیل هم به فکر درمان آن نباشند. این در حالی است که این بیماری هم مانند سایر بیماری ها در صورت درمان نشدن، می تواند مشکلات خیلی جدی تری برای بدن به وجود بیاورد. به همین دلیل هم بهتر است هرچه سریع تر برای درمان فتق، به سراغ بهترین جراح فتق کشاله ران در تهران و یا سایر بخش های بدن بروید.

3.9/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا