پوستسلامت

عوارض لیزر موهای زائد و سرطان چه زمانی پدیدار می‌شود؟

عوارض لیزر موهای زائد و سرطان چه ارتباطی با هم دارند؟ در سال‌های اخیر لیزر کردن موهای زائد مورد استقبال بسیاری از خانم‌ها و آقایان قرار گرفته است. در واقع لیرز کردن موهای زائد روشی است که کمک می‌کند رشد موهای زائد کند و یا به کل قطع شود. البته انجام این روش به رعایت یک سری اصول خاص وابسته است و هر کسی نمی‌تواند از آن استفاده کند. دستگاه لیزر با تولید یک اشعه نوری بسیار قدرتمند روی ریشه مو تاثیر گذاشته و آن را به طور دائم از بین می‌برد. در واقع این اشعه دستگاه لیزر از طریق بافت‌های پوست به فولیکول مو رسیده و پیاز مو را برای همیشه می‌سوزاند. البته لازم به ذکر است که برای از بین بردن همیشگی موباید هر چند ماه یک بار این کار را مجدد انجام دهید تا از رویش دوباره پیاز مو جلوگیری بشود. از آنجایی که در این روش از دستگاه لیزر استفاده می‌شود، اولین سوالی که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند این است که آیا این لیزر کردن موهای زائد عوارض دارد؟ آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟ آیا انجام این روش برای تمامی افراد مناسب؟

در این مقاله قصد داریم درباره عوارض لیزر موهای زائد و سرطان صحبت کنیم. پس اگر قصد دارید موهای زائدتان را لیزر کنید اما درباره عوارض آن اطلاعاتی ندارید، تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

اگر این موضوع فکرتان را درگیر کرده است که آیا لیزر موهای زائد سرطان است یا نه؟ باید بگوییم که به طور کلی جواب این سوال منفی بوده و لیزر کردن موهای زائد سرطان زا نمی‌باشد. در واقع باید گفت که لیزر یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ درمانی برای از بین بردن موهای زائد، خال، زگیل و… می‌باشد و بسیاری از پزشکان از آن به عنوان یک روش ایده‌آل استفاده می‌کنند. بنابراین به طور کلی عوارض لیزر موهای زائد و سرطان را فراموش کنید و نگران نباشید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست

به بیان ساده‌تر می‌توان گفت که انرژی موجود در اشعه لیزر به صورت سطحی بوده و هیچگاه به عمق پوست ورود نمی‌کند. دستگاه‌های مختلف لیزر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها بر روی پیاز مو تاثیر گذاشته و سوزاندن آن را هدف قرار می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه و تنظیم نمودن آن به مهارت نیاز دارد و پزشک نیز باید در این کار تبحر داشته باشد تا اشعه لیزر را به طور مستقیم و طولانی مدت روی فولیکول‌های پوست قرار ندهد. در نظر داشته باشید که موارد ذکر شده در متن فوق به آن معنا نیست که استفاده پی در پی از لیز‌ها هیچ خطری برای بدن انسان ندارد. در واقع باید گفت زمانی لیزر کردن موهای زائد بی خطر می‌باشد که به ندرت از آن استفاده بشود و همچنین توسط افراد ماهرو با تجربه انجام گیرد. علاوه بر این موارد، استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته نیز در نتیجه گیری از انجام این روش نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.

بنابراین به یاد داشته باشید که افراط در استفاده از اشعه لیزر می‌تواند خطرناک باشد و مشکلات زیادی را برای انسان‌ها بوجود بیاورد. به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود تا پس از هر بار لیزر کردن موهای زائد یک وقفه ایجاد کنید تا فولیکول‌های پوست زمان کافی برای ریکاوری داشته باشند.

تست سرطان سينه در منزل به شما کمک می‌کند تا اگر ممکن است درگیر این بیماری باشید، از آن مطلع شده و زود برای درمان آن اقدامات لازم را به عمل بیاورید

آیا خطر سرطان های دستگاه تناسلی با لیزر موهای زائد وجود دارد؟

یکی دیگر از دغدغه‌های افراد برای لیرز کردن موهای زائد، این است که آیا خطر سرطان دستگاه تناسلی با لیزر موهای زائد وجود دارد؟ در واقع از آنجایی که دستگاه‌های تناسلی زنانه و مردانه دارای موهای زائد می‌باشد، افراد نگران هستند که با لیزر کردن این نواحی مشکلاتی از قبیل سرطان و یا نازایی برایشان به وجود بیاید. در چنین شرایطی باید به افراد توضیح داد که طرز تفکر کاملا اشتباه بوده و عوارض لیزر موهای زائد و سرطان مشکلی را ایجاد نمی‌کنند.

چرا که اشعه‌های ساطع شده از دستگاه لیزر، تنها به فولیکول‌های موی ناحیه تناسلی اعمال می‌شود و هیچ تاثیری بر روی خود اندام‌ها نخواهد داشت. بنابراین تضمین می‌شود که لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی مردانه و یا زنانه باعث به وجود آمدن سرطان‌هایی مثل های رحم، پروستات، تخمدان و یا دیگر مشکلات تناسلی نخواهد شد.

لیزر موهای زائد و سرطان

در این بلاگ، از رابطه سرطان و ماساژ درمانی مطلع شوید

تنها عارضه‌ای که ممکن است در حین لیزر کردن موهای زائد اتفاق بیوفتد، زگیل تناسلی خواهد بود. که این مورد نیز به به سری دستگاه مربوط می‌باشد. در واقع اگر سری دستگاه تعویض و یا استریل نشود، امکان انتقال بیماری زگیل تناسلی وجود خواهد داشت. برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است تا به مراکز لیزر معتبر و دارای مجوز مراجعه کرده و از تمیزی بودن سری دستگاه اطمینان حاصل کنید. برخی از دستگاه‌ها دارای سری قابل تعویض هستند که در این صورت هر شخص می‌تواند سری مخصوص به خود را داشته باشد.

معایب لیزر موهای زائد

لیزر کردن موهای زائد در کنار مزایا بسیار خوبی که دارد، معایبی را هم به همراه خواهد داشت. از جمله مهم‌ترین معایب لیزر کردن موهای زائد عبارتند از:

معایب لیزر موهای زائد

1. هزینه بالا

لیرز کردن موهای زائد در مقایسه با دیگر روش‌های از بین بردن آن‌ها مثل اپیلاسیون، کرم موبر و شیو هزینه بسیار بالا‌تری دارد. چرا که لیزر کردن موها طی چندین جلسه صورت می‌گیرد و در هر جلسه شما باید هزینه زیادی را پرداخت کنید.

اگر مایل به انجام لیزر در خانه هستید حتما بلاگ بهترین لیزر خانگی را بخوانید.

2. طولانی بودن دوره لیزر

همانطور که اشاره شد، انجام لیزر درمانی برای از بین رفتن موهای زائد بین 6 الی 10 جلسه به طول خواهد انجامید و بین هر جلسه حداقل باید 30 روز فاصله باشد. به همین دلیل اتمام دوره لیزر بین یک الی دو سال به طول خواهد انجامید.

3. لازم به محیا بودن شریط لازم

برای آن که لیزر درمانی موثر واقع شود، باید موهای زائد ضخیم و کلفت باشد. در غیر این صورت لیزر کردن موها نتیجه عکس خواهد داد. علاوه بر این، رنگ پوست بدن افراد نیز در فرایند لیزر بسیار مهم است؛ به گونه‌ای که اگر رنگ پوست شما تیره باشد، ممکن است پزشک و یا اپراتور لیزر نتواند به خوبی جنس مو و تعداد موهای زائد را به درستی تشخیص دهد.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لنداسپا، به یکی از چالش برانگیزترین دغدغه بانوان یعنی عوارض لیزر موهای زائد و سرطان پرداختیم. لیزر درمانی جدیدترین و موثرترین روش از بین بردن موهای زائد به طور دائمی محسوب می‌شود. با این حال برخی از افراد تصور می‌کنند که لیزر ممکن است به پوست آسیب بزند و باعث بروز سرطان بشود. همانطور که با مطالعه این مقاله متوجه شدید عوارض لیزر موهای زائد و سرطان وجود نداشته و شما عزیزان در صورت داشتن شرایط کافی(برای مثال باردار نبودن) می‌توانید از این روش استفاده کرده و از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

تنها نکته مهم در انجام لیزر مراجعه به مرکزی معتبر است که تمامی نکات بهداشتی در آن رعایت می‌شود. فراموش نکنید که پیش از انجام لیزر با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید تا ایشان نکات ضروری و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام لیزر را به شما اعلام کنند. توصیه می‌شود که برای نتیجه گیری هر چه موثر‌تر از این روش دوره را کامل کرده و هر چند ماه یکبار آن را مجددا شارژ نمایید. 

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم اطلاعات مفیدی را در رابطه با عوارض لیزر موهای زائد و سرطان تقدیمتان کرده باشیم. خوشحال می‌شویم نظات و تجربیات خود را در زمینه عوارض لیزر موهای زائد و سرطان با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

برای اینکه بدانید از چه سنی لیزر را شروع کنید مقاله سن مناسب لیزر موهای زائد را مطالعه نمایید.

3.6/5 - (5 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

‫33 دیدگاه ها

 1. سلام من تا ۸ جلسه لیزر رفتم اما متاسفانه نتیجه عکس گرفتم یعنی همون محدوده و کمی پایینتر موهای زخیم و بیشتری رشد کرد و الان برای من به یک معضل تبدیل شده است. آزمایش من مشکل هرمونی نشان داده است.

  1. خواهر من هم لیزر کرد و با اینکه قبلا زیر گردن و چونه اش موهای زائد نداشت یا اگه هم داشت یکی دو تا بیشتر نبود الان قشنگ ریش درمیاره از خجالتش وقتی بلند میشن باید بیرون رفتنی ماسک بزنه تا یه مقدار بیشتر رشد کنن و بتونه اصلاحشون کنه😁🤣

  2. با مشکل هورمونی لیزر جواب نمیده من مشکل هورمونی دارم قرص ضد بارداری مصرف میکنم تا هورمون هام منظم بشه البته اصلاح سبک زندگی هم کنارش دارم مثل ورزش روزانه، نخوردن فست فود، نوشابه، شیرینی جات، سرخ کردنی ها، خوراکی ها و تنقلات، کافئین چون همشون رو هورمون تاثیر منفی می‌ذاره و اگر چاق هستید حتما باید کاهش وزن بدید

 2. دروغه باعث فعال شدن کیست رحم میشه و نازایی من فقط ۲ جلسه رفتم نه زیاد و کل دوره اش رو هم زیر بغلم داغون شد با اینکه جای معتبر هم رفتم هم مریضی پلی کیستیک گرفتم که نتیجه اش نازایی شد که از قبلش نداشتم هم ۶ ماه تموم همش سردرد های داغون داشتم چون صورت هم بوده تازه پیشانی ام رو نکرد گفت نمیشه ، دندون پر کرده ها هم موقع لیزر درد خیلی بدی میگیره

  1. باید به خدا معترض باشیم که چرا روی بدن مون موی زاید ایجاد کرده !!!!
   آخه اون نمیدونه و شما دانایید
   مرگ فدای زیبایی

  2. هیچ وقت لیزر نمیتونه تنبلی تخمدان بیاره ولی وقتی به لیزر جواب نمیدید یعنی هورمون های نامنظمی دارید که یکیش میشه تنبلی تخمدان و سردرد هم از عوارض تنبلی تخمدان هست تازه این بیماری طی سال‌ها ایجاد میشه اونم بخاطر ژنتیک و یا سبک زندگی اشتباه

 3. واقعا جای تاسف داره تو این مملکت تو هر حیطه یه عده مافیا بوجود اومدن که بخاطر رسیدن به تنها هدفشون (پول) البته در کنارش قدرت دست به هر کاری میزنن حتی با جون مردم بازی میکنن .کاملا این‌مطلب ارائه شده کذب و خیانت محضه چرا دارید مردم رو سر در گم میکنید.با جمله لیزر باعث سرطان نمیشه مردم رو فریب ندید .افرادی که قصد لیزر کردن موی زائد بدن‌رو دارن کافیه فقط کمی تفکر داشته باشن.ببینید بدن هر انسان بصورت طبیعی از طریق قسمت های مختلف بدن سموم و مواد اضافی موجود در خودش رو از راه های مختلف دفع میکنه یکی از این راه ها عرق کردن هست که از طریق منافذ پوست در قسمت هایی که خصوصا موهای زائد رشد میکنن دفع میشه و شما با لیزر کردن موهای زائد منافذ پوست رو از بین میبرید و مانع خروج سموم از بدن میشید بنابراین مسیر خروج عرق بسته میشه و به مرور تبدیل به توده ای از مایعات سمی شده که در بدن میمونه و بعد از مدتی این توده تبدیل به سرطان شده که بازم این سرطان خودش ابزاری شده برای کسب درآمد مافیای پزشکی .در کل کمر همت بستن به نابودی این ملت حالا به هر طریقی که شده .فقط کمی تامل و تفکر لازمه

 4. من ۶جلسه لیزر رفتم خیلی خوب بود ۸۰ تا۹۰ درصد جواب گرفتم،توصیه میکنم استفاده کنید.ازشیو کردن راحت بشین عالیه

 5. سرطانزا بودن لیزر از اون جهت هست که وقتی تمام موهای بدن از بین بره ‌ راهی برای خروج سودای اضافی از بدن دیگه وجود نداره
  چو سودای اضافی از طریق رویش مو از بدن خارج ‌میشه‌ و اگر ‌‌خارج ‌نشه هرجایی از بدن ممکنه تجمع کنه و این میشه ‌ تشکیل‌سرطان‌

 6. من‌ میخوام انجام بدم ولی بازم شک دارم میترسم ضخیم تر بشه چون از دیگران شنیدم مجددا برمیگرده

  1. نکن خاهرم خالق من شما انقدر میدونسته که بهمون اینارو داده به خدا ندیدم کسی اینکارو بکنه و راضی باشه اونایکم میگن برا دلخوشی خودشون میگن اره رو صورت مو داشته باشه بسوزونی اره نه اینکه کل بدن نابود کنی پوست داغون میشه و سیاه سودا از بدن خارج نمیشه و همون اشع پدر بدن در میاره به خدا چند روز در میون شیو کردن بد نیست

  2. سلام دوستان.منم انجام دادم و پشیمونم چون مشکلات هورمونی برام ایجاد کرده و پریودهام رو طولانی کرده و دکتر بهم گفته درمانی نداره اگه میخوای از این وضعیت راحت شی باید رحمت رو برداری.میدونستم هرگز اینکارو انجام نمیدادم. تا رسیدم به وین نتیجه که اگه موهای زائد لازم نبود خدا قرار نمیداد،صدرد صد مفیده که خدا قرارش داده و ما با دخالت تو کارش همه چی رو خراب میکنیم😫

 7. منم چند سالی میخوام برم ولی وقتی می‌شنوم در بعضی ها موهاشون پرپشت شده میترسم برم پوستمم بشدت پرتغالی شده

 8. باسلام به همه عزیزان،عذر خواهم ولی اگه لازم بود و هر قسمتی از بدن نیاز به مو نداشت خود خالق اینکار رو میکرد مثل داخل گوش و روی زبان،پس از همه شما بزرگواران خواهش میکنم به خودتون با این تجهیزات به اصطلاح پیشرفته آسیب نزنین،

  1. خالق عقل رو در سر بندگانش قرار داد تا ازش استفاده کنند و راههای بهتر و راحت زندگی کردن رو تجربه کنند .

   1. خالق نگفته کار منو دست بزن که گفته از عقلت برای بهتر زندگی کردن استفاده کن بکن خاهرم بکنین ما که حسود نیستیم ما فقط دلمون میسوزه برا هم نوعمون همین

 9. اقا مهدی اینکه خالق خودش لازم دونسته ک کجا مو بزاره درست ولی شما اقایون ی زنیو ببینید ک سبیل داره یا مو زیر بغل چ متلکی بهش میپرونید ؟

 10. رشد موهای زائد در بدن مثل رشد ناخن‌ها برای سلامتی لازمه و جلوگیری از رشد آنها مطمئنا ضرر داره اگرچه دانش بشری هنوز به آن نرسیده، مثل لوزه ها که یه زمانی دکترا میگفتن زیادیه و درش میاوردن، بعداً فهمیدن اشتباهه
  دوستان لطفاً از مافیای پزشکی غافل نشید!!!

 11. سلام من چند جلسه لیز کردم از همان زمان مشکل سینه پیدا کردم وهنوز درگیرم لطفا انجام نده خواهر این حرف ها همش دروغ که لیزر درمانی مشکلی ایجاد نمی کنه برای من شکل افرین شد

 12. انجام ندهید عوارض داره من چند جلسه رفتم مشکل سینه پیدا کردم سلامتی جای گزینی ندارد خواهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا