سلامتسلامت روان

با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم؟

در بسیاری از موارد می بینیم که اکثر زنانی که جدا شده اند، علت جدایی را زورگو و مستبد بودن شوهرشان می دانند. اما خیلی ها نمی فهمند نشانه های مرد زورگو چیست؟ یا می پرسند با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم تا آسیب بیشتری متوجه ما نشود و روابطمان بهبود یابد. ما در این مقاله، به همین موضوع پرداخته ایم و نشانه های مرد زورگو و نحوه رفتار با او را بیان کرده ایم تا با خواندن آنها بتوانید مشکلات خود را حل کنید.

نشانه های مرد زورگو چه چیزهای هستند؟

اغلب مردان زورگو همه این نشانه ها را دارند و به همین دلیل با همسرشان به مشکل برمی خورند. برخی از این نشانه های مرد زورگو ریشه ای هستند و شاید در مواجه با موقعیت ها و آسیب های روحی به وجود آمده باشند. نشانه های مرد زورگو شامل موارد زیر می شوند.

انتقاد بیش از حد

انتقادات یک شوهر زورگو آهسته، آهسته و به مرورزمان شروع می شود؛ حتی اگر این انتقادات بر سر یک موضوع کوچک باشد. این انتقادها می تواند شامل طرز لباس پوشید شما، نحوه آشپزی، غذاخوردن و سایر رفتارهای کوچک این چنینی باشد. این انتقادات به مرورمان بیشتر و بزرگ تر می شوند.

عیب جویی در حین رابطه جنسی

خیلی از نشانه های مرد زورگو کم کم به اتاق خواب هم راه پیدا می کنند. این رفتار و نشانه ها باعث می شود که او مدام از شما عیب وایراد بگیرد. این گونه دیگر از رابطه جنسی احساس خوبی نمی گیرید و اعتمادبه نفس شما پایین می آید.

توجه نکردن به نظرات شما

یکی از نشانه های مرد زورگو این است که نسبت به تمام پیشنهادها و نظرات شما بی تفاوت عمل می کند یا خیلی زود آنها را از یاد می برد. همین طور هیچ موقع اجازه نمی دهد که درباره رفتارهای او نظر و احساس خود را بیان کنید. این اتفاق را می توان نوعی بی احترامی شوهر به زن محسوب نمود.

نشانه های مرد زورگو چه چیزهای هستند؟

در این مقاله با ویژگی های شوهر تنبل آشنا شوید.

هدف های شما را زیر سؤال می برد

این مورد را با ذکر یک مثال برای شما شرح می دهیم. شاید شما همیشه می خواستید یک تجارتی برای خود به راه بیندازید، اما همسرتان این رؤیا را احمقانه می داند و این امر باعث بی ارزشی و ازدست دادن اعتمادبه نفس در شما می شود. یک همسر سلطه گر با کاشتن بذر تردید دررابطه با استعداد و توانایی های که دارید، همیشه از شما به عنوان یک سلاح علیه خودتان استفاده می نماید.

◉ به شما حسادت می کند

این رفتار شاید در اوایل زندگی مشترک برای شما خوش آیند باشد؛ اما شوهری که به روابطتان با دیگران شک می کند و به خاطر روابطی سالمی که با دیگران دارید، مدام متهم می شوید، می تواند از این رفتار برای کنترل کردن شما بهره بگیرد.

شرطی نمودن روابط

شرطی کردن احساسات، توجه و محبت از مهم ترین نشانه های مرد زورگو است. برای مثال شوهرتان می گوید اگر این کفش را بپوشی به نظر من جذاب تر می شوی، این سخن به شما این مفهوم را می رساند که در این ساعت، به اندازه کافی جذاب و خوب نیستید. این رفتار در خیلی از مردهای سلطه گر در رابطه های کنترل کننده، دیده می شود. شاید اکنون با خود بگویید که در این زمان باید با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم که ما در ادامه به این پرسش پاسخ می دهیم.

پیشنهاد لنداسپا: طلاق عاطفی چیست ؟

نشانه های مرد زورگو

ایجاد فاصله بین شما و آشناهایتان

اولین اقدام و نشانه های یک مرد زورگو این است که شما را از آشناهایتان جدا می کند. برای مثال می گوید از ارتباط شما با دوستان راضی نیست و خوشش نمی آید. او می خواهد با این رفتار به شبکه های حمایتی اطرافتان را قطع کند تا دیگر نتوانید مقابل او بایستید و مخالفت کنید.

اما باید در این مواقع با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم که حساس نشود؟ مطمئن باشید که دیدار مخفیانه راه درستی برای این اتفاق نیست. بهتر است که خیلی برای دیدار با آشناها و دوستان اصرار نکنید تا او حساس نشود و ولی مطابق میل او هم رفتار ننمایید.

همیشه شما را بدهکار می کند

او با رمانتیک بازی و نزدیک کردن خودش به شما یا برخی از ژست های دیگر مثل خریدن هدیه های گران قیمت سعی بر این دارد که رابطه را مطابق با میل خودش کنترل کند. او همیشه این کارها را انجام می دهد تا شما معذب شوید و در برابر این محبت یک کاری برای او کنید یا شاید هم سر مسئله ای کوتاه بیایید. در اصل کاری می کند که احساسات شما نگذارد منطقی عمل کنید.

با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم

 اگر این سؤال در ذهن شما است که با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم تا آسیب بیشتری نبینیم، خواندن این بخش را از دست ندهید. ما در این لیست مواردی ذکر کرده ایم که علاوه بر اینکه رفتارهای مرد را بهتر می کنند، روابط زناشویی تان را بهتر می کند.

نحوه برقراری ارتباط با خانواده همسر چگونه است؟

رفتار قاطعانه داشته باشید

 نادیده گرفتن رفتارها و نشانه های مرد زورگو در زندگی زناشویی، اصلاً کار درستی نیست؛ زیرا مرد وقتی ببیند که زن از رفتارهایی ناپسند او چشم پوشی می کند و هیچ مشکلی با زورگویی هایش ندارد، آزار و اذیت خود را بیشتر می نماید. شما باید به همسرتان بفهمانید که رفتارهایی او درست نیست و شما به خاطر قلدری های و رفتارهای زشت همسرتان ناراضی هستید. همسرتان باید متوجه شود که نمی تواند برای شما رئیس بازی در بیاورد.

روابط زناشویی تان را بهتر کنید

 به جای اینکه از شوهرتان متنفر باشید و ساعت ها با او دعوا کنید، تمام تلاش خود را برای حل مشکلات از راه گفت وگو بگذارید. بهتر است پیش از اینکه رابطه زناشویی شما کاملاً ازهم پاشیده شود، روابط خود را ترمیم نمایید و یاد بگیرید که در هر موقعیت باید با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم و وقت خود را برای این موضوع بگذارید که با چه روش هایی می توانید مشکلاتتان را از بین ببرید. برای این کار می توان به مشاور مراجعه کرد تا هم به شما کمک کند و هم از او بپرسید که با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم تا زندگی مان از هم نپاشد.

از جنگ و دعوا با شوهر زورگو بپرهیزید

رازهای رابطه زناشویی موفق در زندگی چیست؟

از حس قدرت طلبی همسرتان کمک بگیرید

قدرت طلبی یکی از بارزترین نشانه های مرد زورگو است که شما می توانید از آن برای تحت تأثیر قراردادن همسرتان، کمک بگیرید. ازآنجایی که برای مردان قدرت طلب، عملکرد اهمیت زیادی دارد، برای رسیدن به این هدف به تمامی چالش های جدید یک واکنش مثبت نشان می دهند؛ بنابراین از همسر زورگویی خود بخواهید که برای انجام برخی از کارهای سخت به شما کمک کند؛ زیرا او حتماً از این درخواست استقبال می کند.

برای مثال به او بگویید که برای رسیدن به اهدافش خیلی خوب برنامه ریزی می کند و در این راه به شما هم کمک رساند. یا برای مثال از اینکه همیشه ایده خوبی به ذهنش می رسد، تعریف کنید و از او بخواهید که چند ایده برای گرم تر شدن روابطتان بدهد. می توانید این کار را به صورت غیرمستقیم پیش ببرید برای مثال بگویید: تو همیشه ایده های خوبی در ذهن داری به نظرت دوست من چه اقداماتی انجام دهد تا زندگی مشترکش بهتر شود؟ احتمالاً در پاسخ ایده های فوق العاده ای می شنوید.

این ایده ها می توانند شامل خواندن یک کتاب درباره رابطه زناشویی و سپس صحبت کردن درباره آن باشد یا مثلاً خرید یک هدیه بدون مناسبت، قراردادن یک ساعت مشخص برای صحبت کردن درمورد مشکلات و شرکت کردن در یک سمینارهای که به شما یاد می دهند که با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم و برای بهبود زندگی مشترک راهکار ارائه می کنند نمونه ای از این ایده ها هستند.

روش های اثبات خیانت همسر چیست؟

نشانه های رفتاری شوهر زورگو

مزیت این روش این است که چون به این ایده ها فکر کرده است، امکان دارد برخی از آنها را عملی کند. حتی خود شما هم می توانید چند ایده بگویید و در مورد مناسب بودن آنها با هم حرف بزنید تا مرد زورگو به فکر عملی کردن آنها بیفتد.

 به خاطر داشته باشید که در بحث و دعوا با یک مرد زورگو نمی توانید برنده شوید، فقط نبرد طولانی تری را تجربه می کنید. اما اگر با برخی تصمیم های او موافقت نمایید، می توانید از نقاط قوت مردتان بهره بگیرید و در عین اینکه زندگی مشترکتان بهتر می شود، هیچ کس در این جنگ شکست نمی خورد.

شما باید این موضوع را بدانید که هیچ موقع نمی توانید همسر خود را تغییر دهید با خود بگویید که من و تمام زنان همسرمان را تغییر نمی دهیم؛ بلکه یاد می گیریم که با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم تا دعواهایمان ادامه پیدا نکند؛ اما با روش های گفته شده می شود بر روی او تأثیر گذاشت و اوضاع را بهتر کرد.

علت سرد شدن زن از مرد چه چیزی می تواند باشد و چگونه مانع آن شویم؟

به وسیله تأیید و توافق روی همسرتان تأثیر مثبت بگذارید

با برخی از نظرت و تصمیمات شوهرتان که مطابق میل شماست و می دانید اشتباه نیست، موافقت کنید. اما نباید بگذارید که به وسیله همین موافقت، همسرتان شما را کنترل نماید. در این روش باید تا حدودی با بحث ها و افکار همسر کنترل گر و زورگوی خود موافقت نمایید، اما نباید اجازه دهید که تحت کنترل او قرار بگیرید. موافقتی که محترمانه و بدون تن دادن به زورگویی همسر باشد، مرد خودرأی را تحت تأثیر قرار می دهد. این روش برخورد عزت نفس و غرور مرد را حفظ می کند.

با نظرات و افکار همسرتان مخالفت نمی کنید؛ زیرا او این مخالفت را به عنوان یک انتقاد شخصی تصور می کند. پس از انجام مرحله اول، باید مرحله دوم را شروع نمایید. یعنی اجازه ندهید که همسرتان شما را تحت کنترل خود در بیاورد. برای مثال نگذارید همسرتان یک کالایی که دوست ندارید؛ ولی چون ارزان است می خواهد آن را بخرد، به شما تحمیل کند. این روش برخورد در گذر زمان شوهرتان را تحت تأثیر خودش قرار می دهد و نمی گذارد رابطه تان از حالت تعادل خارج شود.

نحوه صحبت کردن با شوهر زورگو

همسر خود را درک کنید

برای هر کاری ابتدا باید آرامش خود را حفظ نمایید. رفتارهای همسرتان را تلافی کنید و با او صادق باشید. شاید شما علت بروز نشانه های مرد زورگو را در شوهرتان نمی دانید. خیلی از مردها از رفتارها و زورگویی های خود خوشحال نیستند. رفتار بیشتر آنها در واقع به دلیل شرایطی که در آن قرار گرفته اند، است. شاید با قرارگرفتن در موقعیت های مانند طلاق والدین، اعتیاد یکی از اعضای خانواده دچار آسیب های روحی و روانی شده اند. پس باید همسر خود را درک کنید.

با شوهر زورگو چگونه رفتار نکنیم؟

بیشتر مردان موجوداتی قدرت طلب و زورگو هستند که این ویژگی را همچنان در روابط و زندگی زناشویی حفظ می کنند. حس قدرت طلبی و پافشاری بر آن در مردان، باعث آزار رساندن به همسرشان می شود و گاهی اوقات اختلافات بزرگی در زندگی آنها به وجود می آورد. نحوه رفتار با شوهر زورگو کمی سخت است؛ اما ما چند روش به شما معرفی می کنیم تا شما دیگر دغدغه اینکه با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم را نداشته باشید و زندگی زناشویی خود را بهبود ببخشید.

پرهیز از جنگ و دعوا

در زندگی زناشویی هر کسی دعوا و مجادله رخ می دهد و این امر کاملاً طبیعی است. اما شما باید قبول کنید که ازدواج یک نوع شراکت تلقی می شود و هیچ کدام از طرفین نباید یکدیگر را چه از لحاظ جسمی و چه عاطفی مورد سوءاستفاده قرار دهند.

در زندگی مشترک، هر کسی حق دارد که آزادانه نظر خود را بیان کند؛ اما نه به طوری که با داد و دعوا همراه باشد، در اینجا این سؤال در ذهن فرد می آید که در این مواقع با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم باید به جای این کار سعی کنید خیلی محترمانه با خونسردی و آرامش نظر خود را بگویید. درصورتی که شوهرتان شروع به دادوفریاد کرد، محیط را سریعاً ترک کنید.

یک زن درمانده و زخم خورده در برابر زورگویی های شوهر می گوید: اگر شوهرم می خواهد من را کنترل کند، من هم تا حد توان با او می جنگم. این اتفاق باعث می شود زن و شوهر از هم کینه به دل بگیرند و به مرور زمان از هم متنفر شوند و در نهایت همین مسئله زمینه ساز بحث های تند و آتشین می شود و زوجین شروع به مقابله به مثل می کنند و می خواهند پاسخ یکدیگر را با لحنی تندتر بدهند. اما با این روش به هیچ جا نمی رسند و هیچ کسی برنده نمی شود و این جنگ همچنان ادامه پیدا می کند.

با شوهر زورگو چگونه رفتار نکنیم؟

در برابر همسرتان جبهه نگیرید

در مقابل همسری که نشانه های مرد زورگو را دارد؛ مقابله به مثل یک اشتباه بزرگ است. در اینجا این سؤال پیش می آید که با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم که ما در پاسخ شما می گوییم نباید در زندگی بازی قدرت را به راه بیندازید و مثل همسرتان بخواهید زورگویی و سلطه جویی کنید یا با لجبازی کارهای خود را پیش ببرید. اما نباید برعکس این کارها را هم انجام دهید و همیشه مطیع فرمان اوباشید و سر هر موضوعی کوتاه بیایید.

یک زن خسته و منفعل با خود می اندیشد من باید تسلیم شوهر زورگویم شوم تا که مبادا یک جنگ و دعوا رخ دهد. این گونه زنان، صلح طلب هستند و می خواهند به هر قیمتی در صلح بمانند و به آرامش برسند. اما از قضای روزگار این روش برخورد صلح آمیز و خادمانه اصلاً به توافق یا صلح منتهی نمی شود. شاید از دور تصور کنید که زندگی آنها آرام است، اما آنچه می بینید، واقعیت ندارد؛ زیرا میدان نبرد به درون بدن و تعارض های درونی کشیده می شود.

سرزنش کردن همسرتان را متوقف کنید

 به جای این که همیشه از شوهرتان انتقاد کنید، رفتارهای خوب او را ببیند و تشویقش نمایید تا دوباره برای خوشحال کردن شما آن کار را انجام دهد. شما می توانید با در آغوش گرفتن، نوازش یا تحسین او بر رفتارهایش تأثیر مثبت بگذارید.

سرزنش کردن همسرتان را متوقف کنید تا زورگو نشود

برخی از انتقادها را نپذیرید

یکی از نشانه های مرد زورگو که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، انتقادکردن بیش از حد است. او از ظاهر آشپزی و هر چیزی ممکن است انتقاد کند. اما شما نباید هر انتقادی را قبول نمایید. فقط پذیرای انتقادهای باشید که سازنده است و واقعاً باعث پیشرفت شما و بهبود روابطتان می شوند.

سخن نهایی

حالا که آموختید که نشانه های مرد زورگو چیست و چه رفتارهایی را نباید در مقابل او انجام دهید، زمان آن فرارسیده که از این روش ها برای نجات زندگی مشترک خود استفاده کنید. خیلی از این روش ها باگذشت زمان تأثیر خود را به خوبی نشان می دهند و واقعاً به کارتان می آیند. شما برای انجام برخی از این روش ها و حل مشکلاتی که در رابطه دارید، می توانید از یک بزرگ تر عاقل که بی طرف باشد یا یک مشاور کمک بگیرید و سمینارهای با عنوان با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم تا آسیب بیشتری نبینیم، شرکت کنید

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا