تناسب اندامطب سنتی

بهترین خواص عرق رازیانه برای لاغری چیست؟

بادیان یا رازیانه، گیاهی است که در فصل زمستان شروع به رشد کردن می کند. عرق رازیانه برای لاغری نقش بسیار خوبی را اجرا می کند و همین طور از خواص زیادی برای بیماری های مختلف، برخوردار است. رازیانه در طبقه گیاهان قرار می گیرد و ظاهر آن شبیه به کرفس بوده و از لحاظ طعم، با شیرین بیان تفاوت چندانی ندارد.

گیاه رازیانه در ابتدا در کشور های مدیترانه ای کشف شد، اما خواص بسیار زیادی که در این گیاه موجود است، توجه کشور های زیادی مانند ایران را نیز به خود جلب کرده است. رازیانه گرم و خشک طبع است و به همین دلیل امروزه در طب سنتی ایران از آن با نام صفرا و ضد بلغم یاد می کنند.

֎کاربرد رازیانه برای لاغری

امروزه در فضای مجازی همه به دنبال راهی برای لاغری با گیاهان دارویی هستند؛ زیرا درمان با آن ها عوارض بسیار کمتری نسبت به دارو های شرکتی دارد. یکی از چیز هایی که امروزه طرفداران فضای مجازی دنبال می کنند، کاهش وزن با داروهای گیاهی است. دکتر های طب سنتی ادعا می کنند که دانه های رازیانه، باعث کم شدن اشتها می شود و کاهش وزن را در پی دارد. دانه های کوچک رازیانه توانایی افزایش جذب مواد مغذی و کاهش جذب چربی را دارد.

کاربرد رازیانه برای لاغری

ادویه دارچین خواص متعددی دارد یکی از خواص دارچین برای لاغری است

همان طور که در قبل گفتیم، عرق رازیانه برای لاغری می تواند ار اهمیت بالایی برخوردار باشد. البته خوب است که بدانید آزمایش دقیق و کاملی برای لاغری از طریق رازیانه انجام نشده است. رازیانه دارای خاصیتی به نام دیورتیک است. با مصرف کردن چای، دمنوش و عرق رازیانه، سم های موجود در بدن شما از بین می رود و باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

֎طریقه مصرف عرق رازیانه برای لاغری

شاید برای شما سوال باشد که عرق رازیانه برای لاغری چگونه مصرف می شود. باید بگوییم شما به روش های مختلفی می توانید رازیانه را میل کنید؛ یکی از این راه ها درست کردن دمنوش است که کار بسیار راحت و ساده ای است و همچنین زمان زیادی را برای تهیه کردن از شما نمی گیرد. در ادامه روش های ساده و راحت مصرف رازیانه را برای شما بازگو می کنیم.

1.استفاده از رازیانه با روش دمنوش

برای تهیه دمنوش، به مقداری آب نیاز دارید؛ آن را درون ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید. زمانی که آب به جوش آمد، دانه های رازیانه را درون آب داغ بریزید و بلافاصله آب حاوی رازیانه را از روی حرارت بردارید. درب ظرفی که آب جوش در آن قرار داشته را ببندید تا رازیانه دم بکشد. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دمنوش شما آماده است.

استفاده از رازیانه با روش دمنوش

شاید برایتان سوال شود که کدام نوع زیره برای لاغری بهتر است؟

2.خیساندن رازیانه از چند ساعت قبل

ظرفی را انتخاب کنید و به اندازه دلخواه تخم رازیانه خام بریزید؛ سپس با توجه به میزان تخم رازیانه خام به آن آب اضافه کنید و با یک درب، روی ظرف را بپوشانید. در اوایل دانه های رازیانه روی آب شناور هستند که با گذشت کمی زمان، کم کم پایین رفته و ته نشین می شوند. پس از گذشت چند ساعت می توانید آن را میل کنید.

3.استفاده ار عرق رازیانه

یکی دیگر از روش هایی که می توانید رازیانه را مصرف کنید، عرق رازیانه برای لاغری است. برای استفاده از این روش، دیگر نیازی به آب جوش و وقت هدر دادن نیست؛ البته نکته حائز اهمیت، این است که عرق رازیانه را از عطاری ها و افراد معتبر تهیه کنید و عصاره رازیانه را با خود عرق رازیانه اشتباه نگیرید. برای اطلاع از مقدار مصرف عرق رازیانه برای لاغری تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

֎خواص عرق رازیانه برای لاغری

خواص عرق رازیانه برای لاغری

همان طور که می دانید، یکی از مهم ترین خواص عرق رازیانه، کم کردن وزن و رسیدن به حد تعادل وزن است. خوب است بدانید که گیاه و عرق رازیانه  باعث افزایش متابولیسم و بیشتر شدن سوخت و ساز بدن شده که در نهایت باعث به وجود آمدن فرآیند چربی سوزی در افراد چاق می شود.

رازیانه داررای فیبر خوراکی زیادی است و وجود این ماده برای دستگاه گوارش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سیستم گوارشی بدن انسان برای هضم غذا به فیبر نیاز دارد و عرق رازیانه برای افرادی که در هضم غذا دچار مشکل می شوند، انتخاب خوبی است.

برای آب کردن سریع شکم در خواب با گردو باید قبل از وعده غذایی شام 30 گرم از آن را بخورید.

حتی کسانی که با مشکلاتی مانند یبوست دست و پنجه نرم می کنند، این گیاه و عرق آن می تواند چاره بیماری آنها باشد. به صورت کلی، عرق رازیانه برای لاغری و انواع مختلف بیماری خیلی خوب عمل می کند و برای افراد زیادی نتیجه داده است.

همان طور که در قبل گفتیم، فیبر در دستگاه گوارش نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؛ زیرا فیبر باعث تحریک سیستم گوارشی شده و توانایی انتقال سریع تر مواد غذایی از روده به سمت معده را دارد. پاکسازی مواد غذایی جا مانده در روده و دفع آن از جمله کارهایی است که فیبر انجام می دهد؛ بنابراین، هضم زودتر غذا می تواند به لاغری منجر شود.

رازیانه، خوشبو کننده تنفس

رازیانه به غیر از لاغری از خواص دیگری نیز برخوردار است. این گیاه از خاصیتی به نام آنتی باکتریالی برخوردار است که توانایی از بین بردن میکروب های دهان و سیستم گوارشی انسان را دارد. به همین دلیل استفاده از عرق رازیانه با هر روشی، می تواند از بوی بد دهان شما جلوگیری کند.

یکی از مهم ترین خواص آویشن در لاغری است زیرا سبب کاهش سایز شما خواهد شد

رازیانه، خوشبو کننده تنفس

֎خواص رازیانه برای زنان

  • زیباتر شدن و سلامت بیشتر پوست و مو: گیاه رازیانه سرشار از ویتامین c است. این ویتامین از پیری پوست جلوگیری کرده و باعث شادابی و زیبایی پوست می شود. روغن رازیانه، بسیاری از مشکلات مو مانند ریزش، شپش، شوره و… را حل می کند.
  • افزایش حجم سینه ها: رازیانه ترشح هورمون استروژن را در بدن زنان را بالا میبرد. رازیانه خام در شکل گیری بافت سینه تا ثیر می گذارد و در نتیجه باعث افزایش حجم سینه می شود.
  • رازیانه می تواند به بهبود تنبلی تخدان کمک کند. باید بدانید که استفاده از رازیانه برای درمان تنبلی تخمدان، فقط نقش کمک کننده دارد و راه حلی برای درمان دائمی و قطعی نیست.

اگر می خواهید بیشتر بدانید به مقاله خواص رازیانه برای رحم و تخمدان نیز آشنا شوید

֎مقدار مصرف عرق رازیانه برای لاغری

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که قصد لاغری با رازیانه را دارند، باید در ابتدا کم مصرف کنید و به مرور زمان، مقدار استفاده خود را افزایش دهید. به این نکته توجه داشته باشید که به عرق و یا گیاه رازیانه حساسیتی نداشته باشید؛ زیرا می تواند برای شما دردسر ساز شود. برای اطلاع از چگونگی مصرف رازیانه، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که پیش از این هم گفتیم. میزان استفاده از عرق و دمنوش رازیانه بهتر است با روزی یک یا دو لیوان شروع شود.

مقدار مصرف عرق رازیانه برای لاغری

مقاله پیشنهادی در این بخش: خواص چای ماسالا برای لاغری و چربی سوزی

֎بهترین زمان مصرف عرق رازیانه برای لاغری

بهترین زمانی که می توانید عرق رازیانه را برای لاغری استفاده کنید، بعد از نهار و شام است. خیلی از افراد اعتقاد دارند که بهتر است عرق رازیانه را صبح ناشتا مصرف کنید، اما ایده های بهتری هم وجود دارد؛ زیرا مصرف آن بعد از نهار و شام باعث کاهش نفخ شکم، بهتر شدن عملکرد معده برای هضم غذا و افزایش جذب مواد معدنی می شود. شما می توانید هر زمان دیگری که دوست داشتید، از گیاه و عرق رازیانه استفاده کنید؛ اما بعد از نهار و شام، فواید بیشتری برای شما خواهد داشت.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، از خواص عرق رازیانه برای لاغری گفتیم و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. رازیانه به صورت کلی برای هم افراد و اکثر بیماری ها مفید است و استفاده از آن باعث سلامتی و تندرستی بیشتر می شود؛ همچنین استفاده از رازیانه به عنوان دارویی برای لاغری و کاهش وزن، انتخاب بسیار مناسبی است؛ زیرا به جز این کار، دارای خواص مفید بسیار دیگری هم است که فواید زیادی برای بدن انسان دارد.

4/5 - (83 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا