پوستزیباییسلامت

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست که در آن با استفاده از کربن دی اکسید، به جوانسازی پوست کمک می شود، روش کربوکسی تراپی است. خیلی از افرادی که از این روش استفاده می کنند، می پرسند که مدت ماندگاری کربوکسی تراپی تقریبا چقدر است؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که ماندگاری کربوکسی تراپی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و قبل از آن هم باید اطلاعات کاملی درباره این روش داشته باشید.

علاوه بر کربوکسی تراپی، روش های دیگری مانند تزریق بوتاکس و فیلر هم طرفداران زیادی دارند. اما مزایای این روش آن قدر زیاد است که تقریبا هر کسی را قانع کند که به جای سایر روش های جوانسازی، از کربوکسی تراپی کمک بگیرند. به نظر شما ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، تا پایان این مقاله را با دقت مطالعه کنید. ما برای شما توضیح می دهیم که مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی در بخش های مختلف بدن مانند دست، ترک های پوستی، زیر چشم و صورت تقریبا چقدر خواهد بود.

کربوکسی تراپی چیست؟

قبل از این که درباره ماندگاری کربوکسی تراپی صورت صحبت کنیم، خوب است با این روش بیشتر آشنا شوید. همان طور که در ابتدای مقاله به اختصار گفتیم، در روش کربوکسی تراپی پزشک متخصص گاز کربن دی اکسید را به لایه های زیرین پوست تزریق می کند. این امر موجب می شود که گردش خون در سطح پوست افزایش پیدا کند و در نتیجه، کلاژن بیشتری تولید شود. همچنین در این شرایط، مواد مغذی بیشتری نیز به پوست می رسد و تمام این موارد موجب ترمیم آن می شوند.

کربوکسی تراپی می تواند در بخش های مختلف بدن انجام شود. به همین دلیل هم برای این که مطمئن شوید کدام بخش از بدن شما برای این روش مناسب است، باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین می توانید مدت ماندگاری کربوکسی تراپی را از پزشکتان نیز بپرسید.

پزشک بعد از بررسی و معاینه شما، متوجه می شود که بسته به شرایط بدنی خود، باید زیر چشم، صورت، دور چشم و دست های خود را کربوکسی تراپی کنید. به عنوان مثال، اگر به خاطر افزایش سن زیر چشم شما چروک شده است، کربوکسی تراپی می تواند درمان فوق العاده ای برای آن باشد.

علاوه بر این، برخی از افراد، به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، اطراف چشم هایشان چروک شده است. به طور کلی، هر بخشی از صورت شما که چروک داشته باشد و یا حتی کسانی که دست های چروکیده ای دارند، می توانند از این روش استفاده کنند.

کربوکسی تراپی چیست

برای آشنایی بیشتر با کربوکسی تراپی حتما بلاگ کربوکسی تراپی صورت را مطالعه کنید.

کاربرد کربوکسی تراپی چیست و چگونه عمل می کند؟

برای این که بهتر ماندگاری کربوکسی تراپی دور چشم و سایر بخش های بدن را درک کنید، خوب است بدانید که این عمل اصلا چگونه کار می کند؟ همان طور که گفتیم، تزریق کربن دی اکسید به لایه های زیرین پوست موجب می شود که مواد مغذی بیشتری به پوست برسد و هم میزان کلاژن سازی افزایش پیدا کند.

زمانی که پزشک متخصص کربن دی اکسید را به لایه های زیرین پوست تزریق می کند، بدن شما این اتفاق را به عنوان نوعی کمبود اکسیژن تلقی می کند و برای تامین اکسیژن مورد نیاز خود، شروع به افزایش گردش خون می کند. با افزایش گردش خون می تواند موجب ترمیم سریع تر سلول های مرده شود و افزایش غلظت اکسیژن در بدن، می تواند تاثیرات فوق العاده ای داشته باشد.

زیرا کلاژن سازی تحریک شده و چین و چروک های بدن و صورت تا حد خیلی زیادی کاهش پیدا می کند. علاوه بر این که کربوکسی تراپی می تواند برای از بین بردن تیرگی و چین و چروک های دور چشم، از بین بردن چین و چروک های دست و یا هر بخش از صورت مورد استفاده قرار بگیرد.

از سوی دیگر، زیاد شدن کلاژن در پوست باعث می شود که میزان چربی ها کاهش پیدا کند و سلول های چربی به طور کامل بشکنند. در نتیجه، می توان گفت که این روش تاثیر فوق العاده ای برای از بین بردن سلولیت های پوست نیز دارد. تمام این موارد موجب می شوند که خیلی از افراد قصد استفاده از این روش را داشته باشند و بخواهند بدانند که مدت ماندگاری کربوکسی تراپی تقریبا چقدر است.

کاربرد کربوکسی تراپی چیست و چگونه عمل می کند

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟‌ در این بلاگ پاسخ خواهیم دید.

کربوکسی تراپی در کدام بخش های بدن انجام می شود؟

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که پزشک متخصص بعد از معاینه شما، تعیین می کند که کدام بخش های بدنتان به کربوکسی تراپی نیاز دارند. به طور کلی، این روش غیرتهاجمی برای بخش های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از مهمترین آنها، عبارت اند از:

• کربوکسی تراپی برای تیرگی زیر و دور چشم
• کربوکسی تراپی صورت برای از بین بردن چین، چروک ها و از بین بردن جای جوش
• کربوکسی تراپی بخش های مختلف بدن برای درمان ترک های پوستی
• کربوکسی تراپی شکم و پهلو عنوان جایگزینی برای عمل لیپوساکشن

همان طور که در بخش بالا مشاهده کردید، می توان از کربوکسی تراپی برای بخش های مختلف بدن و صورت استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر بعد از زایمان دچار ترک های پوستی زیادی شده باشید، کربوکسی تراپی می تواند آنها را درمان کند. علاوه بر این که خیلی از افراد ترجیح می دهند به جای عمل های جراحی تهاجمی مانند لیپوساکشن، از کربوکسی تراپی استفاده کنند. زیرا همان طور که گفتیم، این روش می تواند موجب شکستن سلول های چربی شود.

اگر مایل به تزریق فیلر هستید به شما توصیه میکنیم که حتما بلاگ بهترین دکتر فیلر در تهران را مطالعه کنید.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی چقدر است؟

خیلی از افراد که درباره مدت ماندگاری کربوکسی تراپی می پرسند، نگران تعداد جلسات این روش هستند. این در حالی است که باید به این افراد بگوییم که تعداد جلسات این عمل تا حد خیلی زیادی به شرایط بدنی خود آنها بستگی دارد. به علاوه، خیلی مهم است که آنها برای چه مشکلی قصد استفاده از کربوکسی تراپی را دارند. به عنوان مثال، اگر بخواهند با استفاده از این روش چربی های موضعی شکم و پهلو خود را از بین ببرند، باید بین 8 تا 10 جلسه به پزشک مراجعه کنند که این جلسات به صورت هفتگی برگزار می شوند.

از سوی دیگر، متقاضیانی که برای درمان پوست پرتقالی و سلولیت بدن خود به این روش روی آورده اند، به 6 تا 10 جلسه نیاز دارند. برای درمان ترک های پوستی، آنها باید بین 4 تا 10 جلسه به پزشک مراجعه کنند که به صورت ماهیانه انجام می شوند. اگر زیر چشم شما تیره است، می توانید با استفاده از کربوکسی تراپی به مدت 4 تا 8 جلسه به صورت دو یا چهار هفته در میان آن را درمان کنید. در نهایت، تعداد جلسات لازم برای جوانسازی پوست با استفاده از کربوکسی تراپی هم بین 4 تا 8 جلسه است که فاصله هر جلسه بین 3 تا 4 هفته در نظر گرفته می شود.

در این بین بهتر است که اگر مایل به تزریق چربی هستید، حتما بلاگ بهترین دکتر تزریق چربی را مورد مطالعه قرار دهید.

ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است و چگونه می توان آن را بیشتر کرد؟

نوبت به آن رسیده که ماندگاری کربوکسی تراپی را برای شما توضیح دهیم و مشخص کنیم که بعد از انجام این عمل، تا چه مدت نیازی به ترمیم آن ندارید. به طور کلی، مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی تا حد زیادی به این مساله بستگی دارد که شما برای درمان کدام یک از بخش های بدن خود مراجعه می کنید. برای مثال، شاید مدت ماندگاری کربوکسی تراپی ترک پوستی با ماندگاری کربوکسی تراپی زیر چشم متفاوت باشد. در عین حال، مدت ماندگاری کربوکسی تراپی صورت با ماندگاری کربوکسی تراپی دست نیز تفاوت دارد.

فاکتور دیگری که موجب می شود مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی متغیر شود، شرایط بدنی خود افراد و سبک زندگی آنها است. به عنوان مثال، اگر بیش از اندازه در معرض آلودگی هوا باشید و به صورت مداوم دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می کنید، باید انتظار داشته باشید که ماندگاری کربوکسی تراپی کاهش پیدا کند.

اما به طور کلی و با در نظر گرفتن همه فاکتورها برای کربوکسی تراپی برای بخش های مختلف صورت و بدن، می توان گفت که مدت زمان ماندگاری کربوکسی بین 6 تا 12 ماه متغیر است. توجه داشته باشید که یکی از کارهایی که می تواند موجب افزایش مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی شود، رعایت مراقبت های بعد از این عمل است.

ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است

مقاله پیشنهادی ما در این بخش: جراحی لیفت صورت چیست؟

مراقبت های پس از کربوکسی تراپی

همان طور که گفتیم، یکی از عوامل بسیار مهمی که می تواند بر مدت ماندگاری کربوکسی تراپی صورت تاثیر بگذارد، رعایت مراقبت های بعد از این عمل است. مهمترین دلایلی که خیلی از افراد این روش را نسبت به خیلی از شیوه های دیگر جوانسازی ترجیح می دهند، این است که دوره نقاهتی ندارد و به همین دلیل هم نیازی ندارید که خیلی مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی را رعایت کنید.

اما به طور کلی، رعایت مراقبت های بسیار محدودی باعث می شوند که مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی افزایش پیدا کند. پس اگر شما هم به دنبال روشی هستید که مدت ماندگاری کربوکسی تراپی را برای خود را افزایش دهید، می توانید بعد از انجام این عمل این تکنیک ها را در نظر بگیرید.

مراقبت های پس از کربوکسی تراپی

• داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل
• مصرف داروهای تجویز شده در زمان معین
• جلوگیری از انجام فعالیت های سنگین
• ورزش کردن سبک و اصولی
• نوشیدن آب زیاد
• پرهیز از استحمام حداقل تا یک روز بعد از کربوکسی تراپی
• پرهیز از مصرف دخانیات و الکل
• قرار نگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید

سخن نهایی

بر اساس اطلاعاتی که در این مقاله به دست آوردید، به احتمال زیاد متوجه شدید که ماندگاری کربوکسی تراپی تا چقدر طول می کشد. این روش به خاطر داشتن دوره نقاهت بسیار کوتاه و ماندگاری نسبتا بالا، محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد مختلف دارد. زیرا پزشکان متخصص با تزریق کربن دی اکسید به پوست، می توانند از بروز چین و چروک، تیرگی و یا چربی موضعی جلوگیری کنند. پس اگر شما هم به دنبال یک روش زیبایی هستید که نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی نداشته باشید، کربوکسی تراپی را به شما پیشنهاد می کنیم.

3/5 - (2 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا