تناسب اندامسلامت

قرص کافئین برای لاغری؛ بهترین زمان مصرف و روش استفاده

 ما در این مقاله، قصد داریم که بهترین قرص کافئین برای لاغری را معرفی کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا قرص کافئین باعث لاغری می شود یا خیر. اکثر ما فکر می کنیم قرص های کافئینی انرژی زا هستند و سبب افزایش هوشیاری می شوند. اما علاوه بر این موارد کافئین نقش زیادی در سلامتی بدن دارد. اگر می خواهید بهترین قرص کافئین برای لاغری را در بازار بشناسید، این مقاله را تا آخر بخوانید.

آیا قرص کافئین باعث لاغری می شود؟

آیا قرص کافئین باعث لاغری می شود؟

قرص کافئین برای لاغری مؤثر است، اما به تنهایی نمی تواند کمک به شما کند. قرص کافئین با کاهش اشتها، بالابردن متابولیسم و کالری سوزی، کمک کردن به لیپولیز باعث لاغری می شود. کافئین معمولا گیرنده های آدنوذین را مسدود می کند و این گونه مانع از ترشح هورمون دوپامین می شود و در نتیجه شما هوشیار می مانید.

بهترین حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو کدام اند؟

بهترین قرص کافئین برای لاغری چیست؟

بهترین قرص کافئین برای لاغری چیست؟

 اگر بخواهیم بهترین قرص کافئین برای لاغری را معرفی کنیم، بدون شک باید نام قرص کافئین تائورین آلامو را بیاوریم که علاوه بر لاغری، باعث کاهش خستگی و بالارفتن سطح هوشیاری و بیداری می شود. درصورتی که دوز مناسبی از این دارو را استفاده کنید، حتما تأثیرات خوب آن را بر روی مغز و بدنتان می بینید.

نحوه مصرف قرص کافئین برای لاغری

 نحوه مصرف قرص کافئین برای لاغری به این صورت است که نباید آن را به صورت منظم مصرف نمایید؛ زیرا بدن به آن عادت می کند. درصورتی که قصد دارید که با قرص کافئین لاغر شوید، باید هر دو هفته یکبار وقفه بیندازید. سپس با یک دوز جدید مصرف قرص را آغاز کنید تا شاید دوباره کافئین بر روی بدنتان تأثیر مثبتی بگذارد و لاغر شوید.

نحوه مصرف قرص کافئین برای لاغری

لاغری سریع در 3 روز + برنامه غذایی 3 روزه و مواد غذایی

دلیل این کار را می توان این گونه بیان کرد که کافئین در کوتاه مدت متابولیسم را افزایش می دهد و بدن شما به مرورزمان در برابر آن مقاوم می شود. پس الان به این نتیجه می رسیم که استفاده طولانی مدت از قرص کافئین تأثیر آن را بر روی چربی سوزی و متابولیسم کم می کند. باید به این نکته اشاره کنیم که حتی افرادی که تحمل کافئین زیادی دارند، شاید دچار عوارض ناشی از مصرف کافئین شوند.

قرص های کافئین به شما اجازه می دهند که دوز کافئین موردنیاز بدنتان را به راحتی استفاده کنید. اما باید دستورالعمل های دوز مصرفی هر قرص را رعایت کنید. مراقب علائم و نشانه هایی که ناشی از مصرف بیش از اندازه قرص کافئین برای لاغری هستند، باشید. افرادی که بر روی تأثیرات قرص کافئین حساسیت دارند، باید یک قرص کافئین با دوز کم یا یک محصول ضعیف تر را مصرف کنند. نباید قرص را بیشتر از دوز توصیه شده مصرف نمایید.

قرص های کافئین می توانند باعث تداخل دارویی شدید و خطرناکی شوند. حتی اگر برچسب محصول به شما بگوید که این دارو از مواد طبیعی تهیه شده است، باز هم می تواند تداخل دارویی به دنبال داشته باشد. پس قبل از مصرف قرص کافئین برای لاغری حتما به پزشک بگویید که چه داروهایی می خورید. مخصوصا اگر از هر کدام از این داروها استفاده می کنید:

طرز تهیه دمنوش سماق برای لاغری را به آسانی بیاموزید!

 • داروهایی که فشارخون را کاهش می دهند
 • قرص های که برای بیماری های قلبی توصیه می شوند.
 • داروهایی که برای بیماری های کلیوی تجویز می شوند.

بهترین زمان مصرف قرص کافئین برای لاغری

آیا می دانید بهترین زمان مصرف قرص کافئین برای لاغری چه موقع است؟ باید به شما بگوییم اگر قصد دارد، مصرف قرص کافئین را شروع کنید، ابتدا به نزد پزشک بروید تا دوز مصرفی شما را مشخص کند.سپس می توانید 30 دقیقه قبل از شروع فعالیت های ورزشی، قرص کافئین را بخورید. فراموش نکنید برای لاغری با قرص کافئین لازم است در کنار مصرف قرص، حرکات ورزشی انجام دهید و از یک رژیم غذایی درست پیروی نمایید.

فواید قرص کافئین برای بدن

فواید قرص کافئین برای بدن

کافئین یک ماده محرک ساده است که فواید زیادی برای سلامتی دارد و اکثر مردم از آن برای لاغری استفاده می کنند. اولین فایده قرص کافئین برای بدن، این است که باعث تحریک گرمازایی می شود و این گونه وزن را کاهش می دهد. بقیه فواید کافئین برای بدن را در این لیست بخوانید.

خواص قرص آناهیل برای لاغری و کاربردهای آن را بشناسید!

بالابردن سطح هوشیاری

بر اساس مطالعات، یک دوز 75 میلی گرم کافئین در روز می تواند توجه و هوشیاری شما را بالا ببرد و دوز 16 تا 600 میلی گرم حافظه و سرعت استدلالی شما را بهبود می بخشد. بااین حال، این نکته را فراموش نکنید که هیچ چیز مانند خواب کافی نمی تواند ذهن شما را هوشیار نماید. پس در مصرف کافئین زیاده روی نکنید.

بهبود یافتن عملکرد ورزشی

یکی از فواید کافئین در بدن سازی این است که عملکرد ورزشی شما را بهبود می دهد و پس از استفاده از آن می توانید تمرینات ورزشی و استقامتی را بهتر انجام دهید. آژانس ایمنی غذای اروپا تأیید نموده که کافئین باعث افزایش عملکرد و ظرفیت استقامتی می شود.

تقویت کردن عملکرد مغز

همان طور که گفتیم کافئین بر روی گیرنده های آدنوزین مغز تأثیر می گذارد و سبب هوشیاری می شود. البته باید این نکته را اضافه کنیم که کافئین سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنل است که این مواد در عملکرد و برانگیختگی مغز نقش مستقیم دارند.

احتمال ابتلا به آلزایمر را در بزرگسالان کاهش می دهد

احتمال ابتلا به آلزایمر را در بزرگسالان کاهش می دهد

بر اساس مطالعات، کافئین باعث می شود که مهارت تفکر رشد کند و در نتیجه شما باگذشت زمان و افزایش سن دچار زوال عقل نمی شوید. خیلی از تحقیقات نشان داده اند که مصرف دائمی قهوه از ابتلا به آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند.

تقویت حافظه

در دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا تحقیقاتی انجام شد که نشان می دهد اگر قبل از شروع یک جلسه آموزشی مواد کافئین دار مصرف کنید، مطالب در حافظه بلندمدت شما ثبت می شوند و کار یادسپاری برایتان آسان تر می گردد.

عوارض کاهش وزن با قرص کافئین

مصرف قرص کافئین برای لاغری دارای عوارضی است که اگر به آنها توجه نکنید خطرات زیادی دارد. باید این نکته را مدنظر بگیرید که قرص کافئین مانند پودر آن خالص نیست؛ زیرا پودر کافئین خالص حاوی ماده های بسیار خطرناکی است که حتی مصرف 15/0 قاشق از آن می تواند عوارض جدی مانند مسمومیت و تشنج را هم به دنبال داشته باشد.

عوارض کاهش وزن با قرص کافئین

 اما نکته مثبت اینجا است که سازمان غذا و دارو بر روی شرکت های که قرص کافئین برای لاغری تولید می کنند، نظارت دارد تا در تولید قرص ها از کافئین خالص یا غلیظ استفاده نشود. باید این نکته را بیان نماییم که بدن برخی افراد نسبت به قرص کافئین حساس تر است و امکان دارد فرد بعد از مصرف آن دچار واکنش های آلرژیک شوند پزشکان توصیه می کنند چنین افرادی و کسانی که در لیست زیر نام می بریم، باید از مصرف قرص کافئین خودداری کنند.

 • بانوان باردار
 • بانوان شیرده
 • زنانی که قصد دارند باردار شوند
 • افراد فشارخونی
 • کسانی که بیماری قلبی دارند
 • افراد مبتلا به رفلاکس معده
 • آن دسته از افراد که دائما سردرد میگرنی دارند
 • کودکان (مصرف قرص کافئین برای افرادی که سن آنها کمتر از 14 سال است، توصیه نمی شود.)
 • نوجوانان (افرادی که سن آنها بین 17 الی 14 سال است، نمی توانند در روز بیشتر از 100 میلی گرم کافئین استفاده کنند.)
 • افراد مسن: قرص کافئین برای لاغری بر روی متابولیسم کلسیم تأثیر می گذارد و استخوان افراد مسن و کهن سال را ضعیف می کند.

لاغری با قرص کافئین به خودی خود عوارض چندانی ندارد؛ اما درصورتی که در مصرف آن زیاد روی کنید، ممکن است دچار عوارض زیادی شوید. این دارو اگر در دوز بسیار بالا مصرف شود، می تواند سمی و حتی کشنده باشد. عوارض ناشی از زیاده روی در مصرف قرص کافئین برای لاغری شامل موارد زیر می شوند:

 • اضطراب
 • استفراغ
 • اسهال
 • ناراحتی
 • حالت تهوع
 • لرزیدن
 • سرگیجه
 • ضربان قلب مانند مسابقه
 • فلج خواب
 • سردرد
 • رفلکس اسید
 • بی خوابی
 • تشنج عضله هایی که بزرگ هستند
 • تمرکز نداشتن
 • ضربان قلبی که نامنظم است

سخن نهایی

این موضوع درست است که قرص کافئین برای لاغری تأثیر زیادی دارد. اما اگر می خواهید نتیجه بهتری از قرص کافئین دریافت نمایید، بهتر است که در کنار مصرف آن ورزش کنید و سبک زندگی سالمی داشته باشید. حالا که دیگر رابطه بین قرص کافئین و لاغری را می دانید و به این درک رسیده اید که زیاده روی در مصرف این قرص می تواند چه عوارضی به بار بیاورد، زمان آن فرارسیده که مصرف قرص کافئین برای لاغری را شروع کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا