تناسب اندامسلامت

بهترین حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو کدام اند؟

چاقی همان چیزی است که مطمئنان هیچ کسی نمی خواهد به آن مبتلا شود. کسانی هم که به این مشکل دچار هستند، به دنبال راهی برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام می گردند. راه های بسیاری برای لاغری وجود دارد؛ اما تا به حال به انجام حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو فکر کرده اید؟ لازم است بدانید که یوگا علاوه بر احساس آرامشی که در فرد ایجاد می کند، برای لاغری و کاهش وزن نیز مؤثر است. برای این که از بهترین و مؤثرترین حرکات یوگا برای لاغری شکم آگاه شوید، تا آخر این مقاله را مطالعه کنید.

در ابتدا باید با یوگا آشنا شوید. یوگا جزء ورزش های فانکشال و هوازی نیست؛ اما اگر حرکات یوگا را به صورت متداوم، با تلاش و انگیزه انجام دهید، می توانید با انجام همین ورزش آرامش بخش، لاغر شده و از شر چربی های اضافه بدن خود خلاص شوید. انجام حرکات یوگا، تا حد زیادی به لاغری شکم و پهلو منجر می شوند. علاوه بر این، انجام حرکات یوگا انعطاف بدن را به دنبال دارد.

یوگا چگونه سبب لاغری شکم و پهلو می شود؟

همان طور که می دانید، شما می توانید با انجام ورزش هایی مانند ورزش های هوازی، خیلی زود لاغر شوید؛ اما این لاغری نمی تواند ماندگار باشد. علاوه بر این، ممکن است آسیب های جدی و بسیاری به بدنتان وارد شود. یوگا، تأثیر فوری و سریعی بر بدن شما نمی گذارد. تأثیرات یوگا بر بدن، آرام آرام اما ماندگار هستند. ورزش یوگا را می توان چالشی متفاوت برای بدن دانست؛ زیرا در یوگا، بدنتان فرمی که باید را پیدا می کند.

یوگا چگونه سبب لاغری شکم و پهلو می شود؟

لاغری سریع در 3 روز + برنامه غذایی 3 روزه و مواد غذایی

قطعا هنگامی که حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو را انجام می دهید، سایز و وزن کم می کنید؛ اما این کاهش سایز و وزن، با آن تصور رویایی شما که منشأ آنها رسانه ها و شبکه های اجتماعی هستند، فرق می کند. اگر می خواهید به سایز و وزن دلخواهتان برسید و یوگا را برای این کار انتخاب کرده اید، باید صبر و تلاش زیادی داشته باشید.

در یوگا، باید مربی حرفه ای داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید. همچنین رعایت رژیم غذایی، از دیگر نکات واجبی است که حتما باید آن را رعایت کنید. توجه داشته باشید که اگر یوگا را به صورت نا منظیم انجام دهید، نمی توانید نتیجه دلخواهتان را به دست آورید. به همین دلیل انجام حرکات یوگا به صورت منظم، از اهمیت بسیاری برخوردار است. باید بین میزان تحرک و مقدار کالری که در روز دریافت می کنید، تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد تا زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

کنترل نفس با یوگا

کنترل نفس با یوگا

5 نوع رژیم لاغری 20 کیلویی رایگان به همراه برنامه و نکات پزشکی

همان طور که پیش از این گفتیم، ورزش یوگا فقط به لاغری و کاهش وزن ختم نمی شود؛ در یوگا خودآگاهی و کنترل نفس شما افزایش می یابد. در این صورت، شما از خوردن غذاهای مضر خودداری می کنید و به سمت غذاهای سالم و مفید می روید. وقتی که ورزش یوگا را شروع کنید، خواب بهتری خواهید داشت و توانایی بدنتان نیز بالاتر می رود. به صورت کلی، یوگا برای بدن فواید زیادی دارد که انجام حرکات آن، می تواند کمک زیادی به بدن کند.

ورزش یوگا برای لاغری شکم چند کالری می سوزاند؟

بسیاری از افرادی که حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو را انجام می دهند، می خواهند از میزان کالری که با این ورزش می سوزانند اطلاع داشته باشند. میزان کالری که شما با ورزش یوگا می سوزانید، به عوامل مختلفی مانند بدن، توده های چربی، وزن، نوع و کیفیت حرکات بستگی دارد. همان طور که پیش از این گفتیم، چربی سوزی حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو بسیار مؤثر است؛ به همین دلیل، بهتر است که آن را از روزی 30 دقیقه شروع کرده و سپس آرام آرام افزایش دهید.

رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو + پلن رایگان

انجام 60 تا 90 دقیقه حرکات یوگا، می تواند برایتان معجزه کند. قطعا با افزایش مدت زمان این ورزش، میزان چربی سوزی بدن شما بیشتر می شود. همچنین کسانی که به تازگی قصد لاغری با یوگا را دارند، ابتدا می توانند چهار تا پنج روز اول را در منزل خود انجام دهند.

ورزش یوگا برای لاغری شکم چند کالری می سوزاند؟

عده ای می پرسند که آیا می شود بدن مربی، یوگا را شروع کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شما می توانید حتی یوگا را نه در باشگاه، بلکه در منزل خود انجام دهید؛ همین طور برای داشتن مربی یا نداشتن آن هم آزاد هستید و می توانید به صورت خودآموز یوگا را یاد بگیرید و انجام دهید؛ اما باید صبر خود را برای لاغری با این ورزش افزایش دهید؛ زیرا مربی می تواند کمک بیشتری در رابطه با یوگا برای لاغری شکم و سایر نقات بدن، به شما بکند و کاهش وزن زودتر شما را به دنبال داشته باشد.

معرفی اثر بخش ترین حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو

در میان حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو که حرکات زیادی هستند، چند حرکت تأثیر و شهرت بیشتری دارند. در ادامه به معرفی حرکاتی از ورزش یوگا برای لاغری شکم می پردازیم؛ اگر می خواهید مؤثرترین حرکات یوگا برای لاغری و کاهش وزن را بشناسید، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

حرکت کمانی (Arc motion)

حرکت کمانی (Arc motion)

حرکت کمانی در یوگا، از آن دسته حرکاتی است که نه تنها شکم، بلکه کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. این حرکت، تأثیر خوبی روی چربی های شکم می گذارد و فیله های کمر را به خود درگیر می کند. این درگیر کردن فیله کمر، موجب می شود که سایر نقاط بدن کشیده شوند. به طور کلی، انجام حرکت کمانی برای کشاله ران، کمر، قوزک پا، سینه و شکم تأثیر خوبی دارد.

برای انجام این حرکت فقط کافی است که روی شکم دراز بکشید و بدن خود را در یک راستا قرار دهید. تنفس کنید و آرام آرام پاهای خود را به سمت دست هایتان ببرید و با دست ها، قوزک پاهایتان را بگیرید. در این حرکت باید سینه از روی زمین بلند شود. سپس 20 ثانیه در همین حالت بمانید و 10 بار دیگر آن را انجام دهید.

حرکت کبری (Cobra movement)

از بهترین حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو می توان به حرکت کبری اشاره کرد. حرکت کبری بخشی از حرکت سوریاناماسکار و صدای خورشید است. انجام این حرکت برای بدن مفید بوده و موجب تقویت عضلات کمر، انعطاف پذیری ستون فقرات و عضلات شکم می شود.

برای انجام حرکت کبری، باید بخوابید و پاهای خود را دراز کنید. سپس کف دست هایتان را روی زمین (جای شانه هایتان) قرار دهید. توجه کنید که حتما آرنج خود را به بالا تنه بچسبانید. اکنون باید سینه خود را به سمت بالا بکشید و بدن خود را به عقب خم کنید. با توجه به میزان آمادگی جسمانی بدنتان، این حرکت را بین 20 تا 30 ثانیه انجام دهید. بعد از تمام شدن 20 تا 30 ثانیه، دراز بکشید و 5 بار دیگر این حرکات را تکرار کنید.

حرکت آسیاب دستی (Chakki Chalanasana)

حرکت آسیاب دستی (Chakki Chalanasana)

اگر مدت زمان زیادی از به وجود آمدن چربی هایتان نمی گذرد، انجام حرکت آسیاب دستی یکی از بهترین حرکات برای شما به شمار می رود. با انجام این حرکت، چربی های شکم به خوبی از بین می روند و عضلات بازو، ران و فیله کمر تقویت می شوند. برای این که حرکت آسیاب دستی را انجام دهید، ابتدا باید بشینید و پاهای خود را تا جایی که می توانید از هم فاصله دهید. سپس به سمت جلو خم شوید و دست های خود را در هم قفل کنید.

بعد از این که این کار را انجام دادید، باید به شکل یک حلقه در جهت عقربه های ساعت بچرخید. توجه داشته باشید که باید از خم شدن زانوها و بلند کردن پاهایتان از زمین خودداری کنید؛ زیرا در این صورت نمی توانید نتیجه دلخواه و مطلوبی بگیرید. این حرکت را 10 بار در یک جهت و 10 بار در جهت مخالف انجام دهید.

حرکت قایق (Boat movement in yoga)

حرکت قایق (Boat movement in yoga)

حرکت قایق، از دیگر حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو است که تأثیر فوق العاده ای بر بدن می گذارد. این حرکت بر چربی های نواحی شکم و پهلو فشار زیادی وارد می کند و موجب لاغری و کاهش وزن می شود. علاوه بر این، یوگا پاهایتان را تقویت کرده و به بدنتان شکل خوبی می دهد.

زانوهای خودتان را دراز کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید. سپس دست های خود را در کنار باسن، روی زمین بگذارید. پاهای خود را از سطح زمین فاصله دهید و به مدت 15 الی 30 ثانیه یا 3 الی 5 نفس حالت خود را حفظ کنید. سپس زانوها را به سمت شکم بکشانید و آنها را بغل کنید. در صورتی که توان بدنی بالایی دارید، می توانید این حرکت را 5 بار انجام دهید.

حرکت پاداسانا (Padasana Movment)

به کسانی که می خواهند روی شکم خود فشار وارد کنند، حرکت پاداسانا توصیه می شود. این حرکت علاوه بر تأثیرات لاغری و چربی سوزی، باعث کشیده شدن بدنتان از سر تا پاشنه پا می شود. همچنین از بین رفتن یوبوست و هضم غذا، از دیگر مشکلاتی است که با انجام حرکت پاداسانا رفع می شود.

برای انجام حرکت پاداسانا، باید بایستید و پاشنه های پاهایتان را در کنار هم قرار دهید. آرام نفس بکشید و دست هایتان را ابتدا به سمت بالا برده و سپس به سمت زانوها خم کنید. 30 الی 1 دقیقه در این وضعیت بمانید و بعد از تمام شدن این مدت زمان، 10 ثانیه استراحت کنید. این حرکت را می توانید 5 تا 10 بار انجام دهید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید حین انجام حرکت، فشاری به گردنتان وارد شود. این حرکت یکی از بهترین روش های چربي سوزي حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو به شمار می رود.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، به معرفی تعدادی از حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو پرداختیم. یوگا نه تنها برای سلامت جسم، بلکه برای سلامت روان هم فواید بسیاری دارد. ر حین انجام حرکات یوگا، باید عمیق و حساب شده نفس بکشید تا نتیجه بهتری بگیرید. اگر شما هم تا کنون به لاغری و سلامت ذهن با یوگا فکر کرده اید یا قصد شروع این ورزش را دارید یا از قبل آن را انجام می دهید، می توانید نظرات و تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.9/5 - (41 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا