تناسب اندام

آیا طب سوزنی برای لاغری تاثیر دارد؟ | به همراه فواید و عوارض

با پیشرفت علم و روش های درمان متنوع، شاید دیگر خیلی از افراد اعتقادی به طب سوزنی نداشته باشند. با این حال، باید بگوییم که طب سوزنی هنوز هم کاربردهای بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین کاربردهای آن، برای لاغری است. در این مقاله از لنداسپا، اطلاعاتی درباره تاثیر طب سوزنی برای لاغری در اختیار شما قرار خواهیم داد تا ببینید که آیا واقعا با استفاده از این روش، می توان به تناسب اندام رسید یا خیر؟ اگر شما هم همه راه های لاغر شدن را امتحان کرده اید و به دنبال یک روش مؤثر می گردید، تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید.

طب سوزنی چیست؟

قبل از این که درباره لاغری با طب سوزنی صحبت کنیم، بهتر است این روش را بشناسید. طب سوزنی به این معنی است که یک فرد متخصص در این زمینه، سوزن های خیلی نازکی را به داخل پوست شما وارد می کند. البته باید گفت که محل وارد شدن سوزن، اهمیت زیادی دارد و در نقاط اصلی بدن انجام می گیرد.

طب سوزنی در ابتدا از کشور چین نشأت گرفت، که می تواند برای التیام درد، درمان برخی بیماری ها و یا حتی لاغری مورد استفاده قرار بگیرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در حال حاضر، بیشتر از 3 میلیون نفر در کشورهای آمریکا و ایالات متحده، از این روش فوق العاده استفاده می کنند. علاوه بر این، طب سوزنی در کشورهای دیگر هم رواج بسیار زیادی دارد و تقریبا هر کسی که به دنبال روشی برای درمان درد خود می گردد، حداقل یک بار طب سوزنی را امتحان کرده و یا به او، پیشنهاد شده که این روش را امتحان کند.

طب سوزنی چیست؟

آیا طب سوزنی روی لاغری تاثیر دارد؟

چاقی و اضافه وزن، یکی از مهم ترین مشکلات افراد جامعه کنونی در نظر گرفته می شود. افرادی که اضافه وزن دارند، از عدم اعتماد به نفس رنج می برند و به احتمال خیلی زیاد، درگیر مشکلات جسمی متعددی نیز هستند. در اینجاست که اهمیت طب سوزنی برای لاغری به میان می آید و این روش، به افراد چاق با اضافه وزن زیاد کمک می کند تا بتوانند به تناسب اندام برسند. با این حال، هنوز خیلی از افراد از تاثیر شگفت انگیز لاغری موضعی با طب سوزنی آگاه نیستند.

البته این افراد تا حدودی هم حق دارند و دلیل این موضوع هم این است که تاکنون، هنوز اطلاعات خیلی دقیق و گسترده ای روی طب سوزنی برای لاغری صورت نگرفته است. البته تحقیقی در سال 2009 روی 200 مطالعه مختلف درباره طب سنتی انجام شد. اما متاسفانه این تحقیقات چندان پایه قابل اعتمادی نداشتند و به همین دلیل هم خیلی نمی توان به آنها تکیه کرد. با این حال، همین تحقیقات نصفه و نیمه نشان می دهند که طب سوزنی در کنار تغییر سبک زندگی، می تواند تاثیر زیادی در بهتر شدن تناسب اندام و لاغری داشته باشد.

مقاله پیشنهادی:رژیم غذایی نقرس چگونه است؟

آیا طب سوزنی روی لاغری تاثیر دارد؟

علاوه بر این که طب سوزنی برای لاغری تاثیر بسیار زیادی دارد، مزایای دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، طب سوزنی باعث می شود که متابولیسم بدن افزایش پیدا کند و در نتیجه، چربی کمتری داشته باشید. این امر به خودی خود، موجب لاغری و کمتر غذا خوردن می شود. همچنین با طب سوزنی، میزان استرس شما کاهش پیدا می کند و قسمتی از مغز که احساس گرسنگی دارد، شرایط بهتری خواهد داشت.

فواید لاغری با طب سوزنی

همان طور که متوجه شدید، لاغری با طب سوزنی مزایای بسیار زیادی دارد و به شما این امکان را می دهد که به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کنید. علاوه بر این، باید بدانید که این روش مزایای دیگری نیز دارد که باعث می شود افراد خیلی زیادی از آن استفاده کنند.

چندین مطالعات در این زمینه انجام شده اند که نشان می دهند لاغری با طب سوزنی مزایای بسیار زیادی دارد و در عین حال، نیازی نیست که عوارض زیادی را تحمل کنید. در این بخش، برخی از مهم ترین فواید لاغری با طب سوزنی چینی را به صورت مختصر نام می بریم.

 • این روش، کاملا ایمن بوده و هیچ گونه مشکلی برای بدن شما به وجود نخواهد آمد.
 • با توجه به این نکته، می توان گفت که طب سوزنی عوارض بسیار کمی دارد و نسبت به روش های دیگر برای لاغری، بی خطرتر است.
 • یکی از مهمترین مزایای لاغری با طب سوزنی که اهمیت بالایی دارد، این است که می توان آن را با سایر روش های درمانی ادغام کرد.

خواص کنجد برای لاغری چیست؟

فواید لاغری با طب سوزنی
 • در بخش های ابتدایی این مقاله هم گفتیم که طب سوزنی برای تسکین و التیام درد، تاثیر بسیار زیادی دارد و می تواند برخی از دردهای بدن را به راحتی درمان کند.
 • ممکن است برخی از افراد، شرایط بدنی خاصی داشته باشند و به خاطر برخی بیماری ها، نتوانند بعضی از داروهای ضد درد را مصرف کنند. طب سوزنی برای این افراد هم کاملا کارساز است و می توانند بدون نگرانی، آن را امتحان کنند.

نحوه لاغری با طب سوزنی چگونه است؟

زمانی که درباره طب سوزنی برای لاغری صحبت می کنیم، ممکن است برای شما کمی ابهام پیش بیاید. چطور ممکن است با ورود تعدادی سوزن به پوست، لاغر شویم؟ برای پاسخ، باید بگوییم که لاغری با طب سوزنی به صورت اصولی، باعث می شود که متابولیسم بدن شما بهبود پیدا کند و در عین حال، بهتر بتوانید غذا را هضم کنید.

از طرف دیگر، ممکن است گاهی مواقع، مهمترین دلیل چاقی و اضافه وزن، بهم ریختن هورمون های بدن باشد. این در حالی است که طب سوزنی موجب می شود که هورمون ها شرایط متعادل تری داشته باشند. در این بخش، به صورت مختصر توضیح می دهیم که چگونه طب سوزنی موجب لاغری می شود.

نحوه مصرف زنیان برای لاغری چگونه است؟

بهبود هضم

زمانی که فرد متخصص از طب سوزنی در نواحی کلیه و معده استفاده می کند، سیستم گوارش عملکرد بهتری خواهد داشت و در نتیجه، فرایند هضم نیز بهبود پیدا می کند. حتی این احتمال وجود دارد که با طب سوزنی، مواد مغذی بیشتری وارد بدن شود. زمانی که بدن شما غذا را بهتر و آهسته تر هضم کند، مشکلاتی مانند نفخ، یبوست و سایر مشکلات گوارشی را نخواهید داشت. در نتیجه، چربی کمتری در بدنتان رسوب می شود و این امر از چاقی جلوگیری می کند.

بهبود عملکرد سیستم گوارشی با طب سوزنی

کم کردن التهاب

یکی دیگر از مهمترین مزایای لاغری با طب سوزنی که موجب افزایش محبوبیت این روش شده، این است که التهاب بخش های مختلف بدن مانند رود، ماهیچه و یا بافت های دیگر را کاهش می دهد. این روش، روی سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد. زمانی که سیستم ایمنی بدن بتواند به درستی به درد و بیماری پاسخ دهد، التهاب بدن هم کاهش پیدا می کند و با قرار گرفتن بدن در شرایط بهتر، دچار کاهش وزن می شوید.

متوقف کردن احتباس آب در بدن

اگر سیستم گوارش و کلیه شما به درستی کار نکند، ممکن است برای یک بازه زمانی مدت طولانی، آب درون بدنتان حبس شود. در نتیجه، دچار اضافه وزن خواهید شد. در این شرایط، طب سوزنی موجب می شود که آب حبس شده درون بدن به بیرون بریزد و این امر، به خاطر تحریک اعصاب کلیه است که موجب عملکرد بهتر سیستم غدد درون ریز می شود.

علت شل شدن و افتادگی پوست بعد از لاغری چیست؟

تعادل هورمون ها

بهم ریختن هورمون های بدن می تواند موجب مشکلات مختلفی شود که برخی از مهمترین آنها، مواردی مثل اختلال در هضم غذا، عملکرد سیستم ایمنی و سایر موارد این چنینی هستند. این در حالی است که طب سوزنی با تاثیر روی هورمون های بدن، موجب تعادل آنها می شود و علاوه بر دستیابی به سلامت کلی بدن، به کاهش وزن هم می رسید.

تعادل هورمون ها با طب سوزنی

افزایش سوخت و ساز بدن

در بخش های قبل هم چندین بار یادآوری کردیم که طب سوزنی برای لاغری موجب می شود که سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و در نتیجه، چربی سوزی بیشتری در طول روز داشته باشید. اگر متابولیسم بدن شما به درستی تنظیم نباشد، شاید حتی اگر چندین ساعت در طول روز ورزش کنید، باز هم لاغر نشوید. این در حالی است که با بالا رفتن سوخت و ساز بدن، چربی سوزی هم تاثیر بهتری خواهد داشت.

کاهش استرس و بهبود روحیه

در نهایت، آخرین دلیلی که باعث می شود لاغری موضعی با طب سوزنی انجام شود، این است که تعادل در هورمون ها، موجب کم شدن اضطراب و استرس می شود. در نتیجه، روحیه شما بهتر خواهد شد. خیلی از افراد با احساس اضطراب و استرس، دچار پرخوری عصبی می شوند. در این شرایط، طب سوزنی باعث می شود که روحیه بهتری داشته باشید و از پرخوری جلوگیری کنید.

در این مقاله با رژیم جنرال موتورز آشنا شوید

نقاط حساس در طب سوزنی برای لاغری

برای این که شما به لاغری با طب سوزنی دست پیدا کنید، فرد متخصص باید این روش را در بخش های مختلف بدن شما امتحان کند. طب سوزنی می تواند بر اساس مشکل شما، در بخش های مختلف بدن انجام گیرد و روی کلیه، معده، غده ها و هورمون ها تاثیر بگذارد. در این بخش، مهمترین نقاط حساس در طب سوزنی را نام می بریم که می توانید برای لاغری، از این روش در بخش های مختلف بدن خود استفاده کنید.

نقاط حساس در طب سوزنی برای لاغری

طب سوزنی در گوش

یکی از رایج ترین و مهم ترین بخش هایی از بدن که طب سوزنی در آن بخش جواب می دهد، گوش است. لاغری با طب سوزنی با نخ در ناحیه گوش، موجب می شود که روی سراسر اعصاب بدن شما تاثیر وارد شود و به کاهش وزن برسید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید طب سوزنی در گوش، باعث می شود که میل به غذا خوردن در شما کاهش پیدا کند و وزن خود را تا حد خیلی زیادی کاهش دهید. نکته جالب توجه این است که از این طریق، لاغری بازو با طب سوزنی هم امکان پذیر است. علاوه بر این، طب سوزنی در ناحیه گوش می تواند تا حدودی روی ترک مواد مخدر و سیگار هم کارساز باشد.

بخش های دیگر بدن برای طب سوزنی برای لاغری

علاوه بر گوش، ممکن است متخصص ترجیح دهد که در بخش های دیگر بدن شما هم عمل طب سوزنی را انجام دهد تا سریع تر به کاهش وزن برسید. در این بخش، هر یک از این نقاط را نام می بریم و توضیح می دهیم که چگونه موجب لاغری می شوند.

 • طب سوزنی 4 سانتی متر زیر ناف
 • 2 سانتی متر زیر ناف و 2 سانتی متر در اطراف خط وسط برای بهبود یبوست و لاغری
 • 2.5 سانتی متر بالاتر از ناحیه خط دریایی و در امتداد خط وسط آن برای رفع تورم و سم زدایی بدن
 • 10 سانتی متر بالاتر از خط ناف و در جایی که تا وسط امتداد می یابد برای افزایش سوخت و ساز بدن
 • در ناحیه فرورفتگی استخوان خارجی ساق پا و زیر کلاهک زانو به منظور تسکین درد و بهبود دستگاه گوارش

مصرف روغن سیاه دانه یا سیاه دانه برای لاغری توصیه می‌شود

بخش های دیگر بدن برای طب سوزنی برای لاغری

مدت زمان لاغری با طب سوزنی

بعد از این که متوجه شدید طب سوزنی برای لاغری در چه نقاطی از بدن انجام می شود، ممکن اسب برای شما سوال پیش بیاید که چه مدت باید برای طب سوزنی به پزشک مراجعه کنیم تا به وزن دلخواه خود برسیم؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که حداقل باید 12 تا 15 جلسه از طب سوزنی شما بگذرد تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

بیشتر مواقع، طب سوزنی در هر یک هفته، یک بار انجام می شود و بعد از گذشت 15 هفته، بسته به شرایط بدنی شما، می توانید آن را به طور کامل قطع کرده و یا هر دو هفته یک بار، آن را انجام دهید. در این بازه زمانی، بیماران می توانند بین 2 تا 4 کیلو کاهش وزن داشته باشند که این کاهش وزن، موجب کاهش سایز بین 4 الی 8 سانتی متر می شود.

عوارض جانبی طب سوزنی برای لاغری

در بخش مزایای لاغری با طب سوزنی هم گفتیم که این روش، مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل هم می توانید به کاهش وزن برسید. البته توجه داشته باشید که عوارض جانبی این روش، تا حد خیلی زیادی به متخصصی که آن را انجام می دهد و همچنین استریل بودن یا نبودن سوزن ها بستگی دارد.

عوارض جانبی طب سوزنی برای لاغری

اولین مسئله ای که می تواند موجب بروز عوارض در بدن شما شود، این است که سوزن هایی که برای طب سوزنی استفاده می شوند، آلوده باشند. علاوه بر این که اگر سوزن بیش از اندازه در پوست شما فرو برود، ممکن است بسته به ناحیه تحت درمان، موجب بروز بیماری های ریوی، عروقی و یا مشکل در کیسه صفرا شود. با توجه به این مسئله، پیشنهاد می کنیم که برای کاهش عوارض لاغری با طب سوزنی و رسیدن به بهترین نتیجه، حتما به سراغ یک پزشک متخصص و کلینیک معتبری بروید.

لاغری با طب سوزنی برای چه افرادی مجاز است؟

اگرچه خیلی از افراد می توانند از این روش استفاده کنند، اما مهم ترین کسانی که کاندید مناسبی برای استفاده از طب سوزنی برای لاغری به نظر می رسند، کسانی هستند که دچار اضافه وزن شدند. این افراد می توانند با استفاده از طب سوزنی، خیلی راحت به نتیجه مطلوب خود برسند و مطمئن باشند که هیچ خطری هم آنها را تهدید نمی کند.

طب سوزنی برای لاغری برای چه افرادی غیر مجاز است؟

فرقی ندارد که شما بخواهید از لاغری با طب سوزنی با نخ استفاده کنید و یا بدون نخ. در هر شرایط، باید مطمئن شوید که به بیماری های AICD مبتلا نباشید. همچنین بیمارانی که دچار روان پریشی هستند و یا هذیان می گویند، گزینه مناسبی برای استفاده از این روش نیستند.

طب سوزنی برای لاغری برای چه افرادی غیر مجاز است؟

علاوه بر این موارد، کسانی که دچار عفونت فعال هستند و مشکلات پوستی دارند هم گزینه مناسبی برای لاغری با طب سوزنی به نظر نمی رسند. در این بخش، مهم ترین کسانی که امکان استفاده از طب سوزنی ندارند را به صورت مختصر نام می بریم. پس اگر هر یک شرایط زیر را دارید، حتما با پزشک متخصص درباره آن صحبت کنید.

 • خانم های باردار موقع استفاده از برخی سوزن ها
 • بیماران مبتلا به حرکات کنترل نشده
 • افرادی با ستون فقرات بی ثبات
 • مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد کننده خون و یا بیماران هموفیلی
 • افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای
 • افرادی با حساسیت های پوستی
 • بیماران دیابتی

آیا در کنار طب سوزنی برای لاغری، باید رژیم بگیریم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد درباره طب سوزنی برای لاغری می پرسند، این است که باید علاوه بر انجام این روش، رژیم غذایی هم داشته باشیم؟ برای پاسخ، باید بگوییم که در صورت داشتن یک سبک زندگی مناسب و پیروی از یک رژیم غذایی کاربردی و ورزش کردن، می توانید بهترین نتیجه را از طب سوزنی برای لاغری بگیرید.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره طب سوزنی برای لاغری در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، این روش مزایای بسیار زیادی دارد و در عین حال، کم بودن عوارض لاغری با طب سوزنی هم باعث شده که افراد خیلی زیادی بخواهند از آن استفاده کنند.  مهمترین نکته ای که موقع لاغری با طب سوزنی چینی باید به آن توجه کنید، این است که به سراغ یک پزشک متخصص و کلینیک معتبری بروید و مطمئن شوید که همه سوزن ها کاملا استریل شده و تمیز هستند.

1.8/5 - (5 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا