پوستزیبایی

حفظ زیبایی صورت مردان با 6 مرحله ساده

زیبایی صورت مردان امروزه اهمیت بسیار زیادی در میان آقایان دارد. همه می‌دانند که مدتی است که مردان بیش از پیش از خود مراقبت می‌کنند و به اندازه زنان نگران بهبود ظاهر و زیباتر شدن خود هستند. در واقع طبق مطالعات بر روی مراقبت شخصی مردانه، 86 درصد از مردان بهتر از قبل از خود مراقبت می‌کنند و این بسیار عالی است. زیرا گزینه‌های زیادی در بازار برای زیبایی صورت مردان وجود دارد و اگر بدانید چگونه از خود مراقبت کنید، ظاهر بهتری خواهید داشت.

اگر فکر می‌کنید که مردان می‌توانند از همان محصولات زیبایی و مراقبتی که همسرشان استفاده می‌کنند، استفاده کنند سخت در اشتباهید. صورت مردان و خانم‌ها ویژگی‌های بسیار متفاوتی دارند که در این مقاله تمامی این ویژگی‌ها را بررسی کرده‌ایم. بهتر است همراه ما باشید تا با راهنمایی‌های لند اسپا بهترین روتین زیبایی صورت مردان را تجربه کنید.

روش‌ های زیبایی صورت مردان

در این بخش به طور کلی در رابطه با مراقبت‌های اصلی برای زیبایی صورت مردان اشاره کرده‌ایم تا با توجه به آنها، در ادامه مقاله روتین مناسبی برای زیبایی صورت اقایان معرفی کنیم.روش‌ های زیبایی صورت مردان

– صورت را کاملاً تمیز کنید

پوست مردان ضخیم‌تر است و غدد چربی بیشتری دارد که باعث می‌شود راحت‌تر لکه‌ها بر روی پوست آقایان ظاهر شوند. بنابراین تمیز کردن کامل صورت و پاک کردن چربی اضافی و کثیفی‌های انباشته‌شده در طول روز ضروری است. در روز صبح و عصر از ژل پاک کننده صورت استفاده کنید و آن را با خود زیر دوش ببرید و در عین حال از آن استفاده کنید.

برای پاک‌سازی عمیق‌تر، می‌توانید تا دو بار در هفته پوست صورت را لایه برداری کنید که بسیار عالی است. زیرا هم‌زمان پوست را برای اصلاح آماده می‌کند و تمام سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.

اگر مردی با پوست حساس هستید و از قرمزی یا سوزش رنج می‌برید، از ژل مخصوص پوست حساس استفاده کنید. در غیر این صورت از روتین زیبایی صورت مردان متنفر می‌شوید و آن را رها می‌کنید. البته از شامپو یا ژل دوش استفاده نکنید. زیرا فقط علائم را بدتر می‌کند و حساسیت آن را بیشتر می‌کند.

مقاله پیشنهادی : ماساژ مردان

– برای حفظ زیبایی صورت مردان با دقت اصلاح کنید

دقیقاً در این زمان است که پوست شما بیشترین آسیب را می‌بیند. بنابراین بهتر است بعد از حمام اصلاح کنید. چرا که موها نرم‌تر می‌شوند و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. با توجه به نوع پوست خود از ژل اصلاح استفاده کنید تا پوست شما به خوبی محافظت شود. هر گونه اثری از محصول را با آب سرد از بین ببرید تا منافذ پوست دوباره سریع‌تر بسته شود.

برای جلوگیری از بریدگی‌ها و تحریکات غیر ضروری از استفاده از تیغ‌های بی کیفیت خودداری کنید. پس از اصلاح همان‌طور که می‌دانید کمی استریو بزنید تا پوست تسکین یابد.

زیبایی صورت مردان

مقاله پیشنهادی : ماساژ زیبایی صورت

– تغذیه پوست را فراموش نکنید

مهم‌ترین مورد زیبایی صورت مردان این است که پوست صورت را خیلی خوب مرطوب کنید. زیرا تمام موارد فوق باعث می‌شود پوست بسیار در معرض دید قرار گیرد. مهم است بدانید که همه افترشیوها به اندازه کافی مرطوب کننده نیستند؛ بنابراین، داشتن یک محصول اضافی برای تغذیه پوست، تضمین می‌کند که ما تمام نیازهای مورد نیاز پوست خود را پوشش می‌دهیم.

مرطوب کننده صورت را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید. معمولا آقایان پوست چرب دارند، بنابراین استفاده از مرطوب کننده های بدون چربی برای تغذیه پوست بدون اشباع منافذ بسیار مهم است. این موضوع دلیل دیگری برای عدم استفاده از مرطوب کننده های همسرتان است. زیرا مرطوب کننده های زنانه حاوی روغن هستند و اگر اگر از این نوع مرطوب کننده استفاده کنید، بی جهت در معرض خطر ابتلا به آکنه و جوش هستید.

روش‌ های جوان‌ سازی پوست آقایان کدامند؟

در این بخش یکی از بهترین روتین‌های روزانه زیبایی صورت مردان برای شما قرار داده‌ایم:روش‌ های جوان‌ سازی پوست آقایان کدامند؟

مرحله 1 : استفاده از پاک کننده برای زیبایی صورت مردان

تحقیقات نشان می‌دهد که تفاوت‌های قابل توجهی بین پوست مردان و زنان وجود دارد. به عنوان مثال، مردان معمولاً پوست ضخیم‌تری نسبت به همتایان زن خود دارند. با وجود این، اصول اولیه یک روال مراقبت از پوست برای همه مشابه است. این بدان معناست که مهم نیست که چه کسی هستید، روال مراقبت از پوست شما باید با پاک‌سازی شروع شود. پوست شما در طول روز در معرض آلودگی هوا و کثیفی قرار می‌گیرد که به همراه چربی اضافی و پوست مرده‌ای که به طور طبیعی جمع می‌شود به صورت شما می‌چسبد و شستن صورت را دو بار در روز ضروری می‌کند. مهم‌ترین راز زیبایی مردان در شروع روتین مراقبت از پوست مردانه شما، انتخاب پاک کننده مناسب است.

مقاله پیشنهادی : رنگ سال ۲۰۲۳

مرحله 2: برای آماده سازی، تونر را روی پوست خود بمالید

تونر مایعی است که هر گونه ناخالصی یا بقایای باقی مانده از شستشوی صورت را تمیز و پاک می‌کند. تونرها می‌توانند فواید و کاربردهای دیگری نیز داشته باشند. برخی از تونرهای صورت مات می‌کنند، برخی آبرسانی می‌کنند، برخی دیگر ظاهر منافذ را به حداقل می‌رساند و غیره. انتخاب بهترین تونر برای زیبایی صورت مردان به نوع پوست و نیاز شما بستگی دارد.

مرحله 3: نگرانی‌های پوستی را با سرم رفع کنید

استفاده از سرم ممکن است مرحله‌ای از زیبایی صورت مردان باشد که تمایل دارید از آن صرف نظر کنید (مرحله‌ای که هرگز به آن فکر نکرده‌اید)، اما ما باید به شما توصیه کنیم که در مورد آن تجدید نظر کنید. سرم‌ها صرفاً یک محصول اضافی برای روتین مراقبت از پوست نیستند. این فرمول‌های قوی نگرانی‌های مراقبت از پوست شما را، هر چه که باشد، رفع می‌کنند. درست مانند تونرهایی برای هر مشکل پوستی که می‌توانید تصور کنید، همین امر در مورد سرم‌ها نیز صدق می‌کند. البته، گزینه‌هایی نیز وجود دارد که برای انواع پوست مناسب است که برای یک روتین مراقبت از پوست مبتدی برای مردان عالی است.

زیبایی صورت مردان

مرحله 4: چشم‌ها را صاف و مرطوب نگه دارید

کرم دور چشم محصولی است که ممکن است فکر نکنید به آن نیاز دارید. اما توصیه می‌کنیم در این موضوع تجدید نظر کنید. پوست اطراف چشم شما معمولاً غدد چربی کمتری دارد. به این معنی که به طور طبیعی به اندازه بقیه صورت شما چربی تولید نمی‌کند. این می‌تواند منجر به خشکی بیش از حد شود که می‌تواند باعث شود خطوط ظریف و خزش برجسته‌تر به نظر برسند. پلک‌ها و ناحیه نازک و ظریف زیر چشم را با محصولی درمان کنید که نگرانی‌های خاص ناحیه چشم شما را برطرف کند.

مقاله پیشنهادی: اسپا چست

مرحله 5: از یک مرطوب کننده ساخته شده برای پوست مردان استفاده کنید

هر زمان که پوست خود را تمیز می‌کنید باید از مرطوب کننده استفاده کنید. بعد از هر جلسه پاک‌سازی (با شستشوی مناسب صورت) استفاده از مرطوب کننده برای زیبایی صورت مردان بسیار ضروری است. این درست است، صرف نظر از نوع پوست. کسانی که پوست چرب دارند نیز نیاز به مرطوب کردن دارند و دلیل آن این است که پوست چرب همچنان به آبرسانی نیاز دارد.

مرحله 6: از پوست خود با ضد آفتاب محافظت کنید

یک مرحله غیر قابل حذف در هر روال مراقبت از پوست برای زیبایی صورت مردان، استفاده از کرم ضد آفتاب است. محافظت از پوست شما از نور خورشید به روزهای آفتابی تابستان محدود نمی‌شود. استفاده از SPF کاری است که باید هر روز انجام دهید. صرف نظر از آب و هوا یا حتی مدت زمانی که در خارج از خانه سپری می‌کنید. این یک عادت پوستی سالم است که وقتی آن را به بخشی از برنامه روزانه خود تبدیل کنید، به راحتی می‌توانید به آن پایبند باشید. نه تنها محافظت مؤثر در برابر آفتاب شانس شما را برای آفتاب سوختگی کاهش می‌دهد، چیزی که مطمئناً می‌دانید، بلکه با اجتناب از آسیب اشعه ماوراء بنفش، می‌توانید از علائم قابل مشاهده پیری ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید.

کارشناسان توصیه می‌کنند هر روز از کرم ضد آفتاب با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. علاوه بر این، باید اقدامات محافظتی دیگری از جمله استفاده از عینک آفتابی، استفاده از کلاه لبه پهن و استفاده مجدد از ضد آفتاب در طول روز انجام دهید.

مقاله پیشنهادی : رشد سریع مو

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات وب سایت لند اسپا، زیبایی صورت مردان را مورد بررسی قرار دادیم. سعی کردیم تا به بهترین شکل، راه‌ های زیبایی صورت اقایان را در اختیار شما قرار داده و بهترین روتین روزانه زیبایی صورت آقایان را آموزش دهیم. خوشحال می‌شویم تجربیات و دیدگاه خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا