تناسب اندام

عرق کرفس برای لاغری کی بخوریم؟

یکی از مواردی که برای لاغری و کاهش وزن به آن توجه زیادی می شود، عرق کرفس برای لاغری است که علاوه بر چربی سوزی، فواید بسیاری دارد. اما یکی از نکاتی که باید به آن توجه فراوانی داشته باشیم، این است که عرق کرفس برای لاغری کی بخوریم و آن را چگونه مصرف کنیم. استفاده از این محصول بسیار راحت و آسان است و هر کسی می تواند عرق این گیاه را گرفته و مصرف کند. عرق کرفس، برای درمان بیماری های مختلف تجویز می شود و افرادی که هیچ مشکلی نیز ندارند، برای سلامتی بدن خود از آن استفاده می کنند.

فواید موثر کرفس برای لاغری

کرفس، از کالری بسیار کمی برخوردار است که گزینه مناسبی برای افرادی که می خواهند حجم غذای خود را افزایش دهند اما کالری زیادی دریافت نکنند است. همینطور این گیاه مقوی، حاوی فیبر بوده و که باعث می شود افراد، مدت زمان بیشتری را احساس سیری کنند که همین امر به لاغری و کاهش وزن آنها منجر می شود. همچنین کرفس، به تنظیم متابولیسم لیپید پرداخته که یکی از مواد مهم برای لاغری و کاهش وزن است.

خوب است بدانید که یکی از راه های تأمین پتاسیم بدن، استفاده از کرفس است. پتاسیم، باعث بهبود عملکرد اعصاب و روان می شود که همین اضطراب و اعصاب آشفته، یکی از دلایل چاقی به شمار می رود. اگر شما روزانه یک استکان کرفس خام مصرف کنید، حدود 8 درصد و اگر روزانه یک فنجان کرفس پخته را میل کنید، نزدیک به 12 درصد از پتاسیم مورد نیاز بدنتان را تأمین کرده اید.

کرفس برای لاغری

خواص عرق کرفس برای لاغری

تا کنون از فواید و مزایای کرفس گفته ایم، اکنون به لاغری با عرق کرفس می پردازیم. امروزه از عرق کرفس برای لاغری نیز استفاده زیادی می شود و افراد زیادی با مصرف آن، به تناسب اندام و وزن مورد نظر خود رسیده اند. عرق کرفس، کالری بسیار کمی دارد و شما با مصرف آن، دچار چاقی و اضافه و وزن نمی شوید. همچنین این محصول، بدون شکر است که باعث بالا نرفتن قند خون شده و از تجمع چربی ها و اضافه وزن در بدن شما جلوگیری می کند.

همان طور که پیش از این گفتیم، کرفس حاوی فیبر است و باعث لاغری می شود، پس عرق کرفس هم نیز دارای فیبر است که باعث جلوگیری از اضافه وزن می شود. همچنین این عرق، طعم خوشمزه و خوبی دارد که استفاده از آن، به شما حس خوبی نیز می دهد. لازم است بدانید که آب کرفس نیز برای لاغری مفید است؛ اما کسانی که شرایط استفاده از آب کرفس را ندارند، می توانند به جای آب کرفس، از این محصول یعنی عرق کرفس استفاده کنند تا نتیجه ای فوق العاده بگیرند.

تأثیر عرق کرفس بر لاغری

پیش از این، تعدادی از خواص عرق کرفس برای لاغری را بازگو کردیم؛ در ادامه به مطالبی مانند عرق کرفس برای لاغری کی بخوریم و چقدر مصرف کنیم، طریقه مصرف عرق کرفس برای لاغری و کاهش وزن و مضرات این عرق برای بدن می پردازیم.

همان طور که در قبل برای شما گفتیم، عرق کرفس برای لاغری تأثیر بسیار خوبی دارد و برای اکثر انسان ها، نتیجه دلخواه آن ها را به دنبال می آورد؛ اما بدن دسته ای از افراد، به عرق کرفس واکنشی نشان نداده و از آن تأثیر نمی پذیرد یا به عبارت دیگر، تأثیر عرق کرفس بر لاغری این دسته از افراد، بسیار کم است یا اصلا تأثیری نمی گذارد.

تأثیر عرق کرفس بر لاغری

مصرف عرق زیره برای لاغری نیز تأثیر بسیار زیادی دارد و همچنین از کالری خیلی کمی برخوردار است.

طریقه مصرف عرق کرفس برای لاغری

شما به روش های متفاوتی می توانید از عرق کرفس استفاده کنید تا نتیجه خوب و بی نقصی بگیرید. اولین روش استفاده از عرق کرفس برای لاغری، جایگزین کردن این عرق به جای نوشیدنی های شیرین و چاق کننده مانند نوشابه و آبمیوه های شرکتی است. اگر این روش را به کار بگیرید، در مدت زمان کمی تأثیر خوب فوق العاده ای را در بدن خود مشاهده می کنید.

دومین روش استفاده از عرق کرفس، مصرف این محصول به عنوان مکمل غذایی است. شما در کنار یک رژیم غذایی مناسب و ورزش مداوم، می توانید از عرق کرفس استفاده کنید و در مدت زمان کمی به وزن دلخواه خود برسید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید از عرق کرفس استفاده کنید، مصرف آن به عنوان یک داروی طب سنتی است. پزشکان طب سنتی، به کسانی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند، مصرف عرق کرفس را پیشنهاد می دهند. همچنین کسانی که به بیماری های دیگری به جز چاقی مبتلا هستند، استفاده از عرق کرفس را ضروری می دانند؛ زیرا این محصول، از خواص و فواید بسیاری برای بدن برخوردار است و به سلامتی و بهبود سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.

عرق کرفس را برای لاغری کی بخوریم؟

لازم است بدانید که بهترین زمان مصرف عرق کرفس برای لاغری و کاهش وزن، در کدام ساعات شبانه روز نتیجه بهتری را در پی دارد. با توجه به روش هایی که در قبل برای شما بازگو کردیم، استفاده از عرق کرفس در هر ساعتی از شبانه روز، باعث لاغری شما می شود؛ اما آیا استفاده از این عرق گیاهی در هر ساعتی از شبانه روز به یک اندازه نتیجه می دهد؟

عرق کرفس را برای لاغری کی بخوریم؟

یکی از عرقیات گیاهی پائین آورنده قند خون عرق عرق دارچین است

افرادی معتقدند که مصرف عرق کرفس، در ساعات اولیه صبح و با معده خالی نتیجه بهتری نسبت به ساعات دیگر روز دارد؛ زیرا در این ساعات، عرق کرفس بهتر عمل کرده و برای بدن نتیجه بهتری را در پی دارد. البته بهتر است که شما با توجه ذائقه خود از عرق کرفس استفاده کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید. توصیه می شود که مصرف عرق کرفس را کم کم شروع کرده و به مرور آن را بیشتر کنید

ضرر های مصرف بیش از حد عرق کرفس برای لاغری

تا کنون تعدادی از خواص عرق کرفس برای لاغری را بازگو کردیم؛ اما هر چیز خوب و مفیدی وقتی که به صورت افراطی از آن مصرف شود، عوارض و بیماری هایی را به دنبال می آورد که اصلا خوشایند نیستند. مصرف بیش از حد عرق کرفس، باعث کاهش آب بدن می شود؛ زیرا این داروی گیاهی، مدر است و به همین دلیل کم آبی بدن را در پی دارد.

لازم است بدانیدکه عرق کرفس از اگزالات برخوردار است و مصرف بیش از حد و افراطی آن، باعث رسوب اگزالات و به وجود آمدن سنگ کلیه می شود. افرادی که از سنگ کلیه رنج می برند، بهتر است که از این ماده استفاده نکنند؛ زیرا ممکن است باعث تشدید بیماری آنها شود. یکی دیگر از بیماری هایی که با مصرف بیش از اندازه این عرق به وجود می آید، آسیب به کبد است. استفراغ، تحریک ترشی معده، زخم معده، سقط جنین، دل پیچه، سر درد، ناراحتی ریوی، وسواس، مالیخولیا و سوء هاضمه، از دیگر عوارض استفاده بیش از حد عرق کرفس است.

ضرر های مصرف بیش از حد عرق کرفس برای لاغری

میوه ها می توانند به عنوان بهترین میان وعده ها برای عصر شناخته شوند

سخن نهایی

در این مقاله متوجه شدیم که عرق کرفس برای لاغری کی بخوریم تا نتیجه بهتر و سریع تری داشته باشم. قبل از استفاده از این داروی گیاهی، بهتر است از اینکه به آن حساسیت دارید یا نه مطمئن شوید تا باعث بروز مشکلاتی برای شما نشود. اگر بعد از استفاده از عرق کرفس تغییر نا مطلوبی مثل درد درون بدن را حس کردید، بهتر است که به یک دکتر طب سنتی مراجعه کنید تا اگر این محصول برای سایر نقاط بدن شما خطرناک است، از آن استفاده نکنید.

شاید برایتان سوال باشد که آیا عرق کرفس برای لاغری مفید است؟ در جواب این سوال باید گفت که تنها استفاده از عرق کرفس معجزه نمی کند؛ مطمئن باشید با ورزش مداوم و رژیم غذایی مناسب، خیلی زودتر از چیزی که فکرش را کنید به تناسب اندام می رسید. از استفاده افراطی از این محصول به شدت خودداری کنید تا سالم باقی بمانید. اگر شما هم تجربه ای از لاغری با عرق کرفس دارید، می توانید تجربه خود را با به اشتراک بگذارید.

3.5/5 - (36 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا