سلامتسلامت روان

اساسی ترین سوالات قبل از ازدواج که باید بپرسید

ازدواج یکی از اصلی ترین و مهم ترین تصمیماتی است که هر فردی در طول زندگی خود می گیرد. اگر شما هم قصد ازدواج دارید، باید اهمیت زیادی به شخصیت طرف مقابل خود بدهید و مطمئن شوید که دقیقا همان فردی است که شما در رویاهای خود احساس می کردید. خیلی از افراد می پرسند که قبل از ازدواج چه سوالاتی بپرسیم؟ در این مقاله، برخی از اصلی ترین سوالات قبل از ازدواج که هم پسر و هم دختر باید از یکدیگر بپرسند را برای شما عزیزان نام می بریم. به همین دلیل بادقت آن ها توجه کنید تا بعدا مشکلاتی در ازدواج شما پیش نیاید.

به طور کلی، اگر شما با طرف مقابل خود آشنایی زیادی نداشته باشید و بخواهید با او ازدواج کنید، بهتر است از قبل کمی با او حرف بزنید تا متوجه شوید که چقدر با یکدیگر تفاهم دارید. با این حال، شاید کمی سخت باشد که با حرف زدن معمولی بتوانید شباهت ها و تفاوت های خود را پیدا کنید. به همین دلیل ما در این مقاله از لند اسپا، برای شما توضیح می دهیم که قبل از ازدواج سوالاتی بپرسیم و با استفاده از این سوالات، چه اطلاعاتی درباره شریک زندگی آینده خود به دست خواهیم آورد.

اهمیت پرسیدن سوالات آشنایی قبل از ازدواج

علاوه بر این که ازدواج می تواند یک اتفاق فوق العاده شیرین و به یادماندنی برای هر دو طرف شود، ممکن است افراد استرس خیلی زیادی داشته باشند. این استرس زمانی بیشتر می شود که شما اطلاعات زیادی درباره طرف مقابل خود نداشته باشید و ندانید که تا چه حد با یکدیگر تفاهم دارید. برای مثال، اگر هر دوی شما از یک رنگ خوشتان بیاید، این موضوع به معنای تفاهم داشتن نیست. شما باید سوالات قبل از ازدواج را به خوبی یاد گرفته باشید و بدانید که در شب خواستگاری، باید چه سوالاتی از طرف مقابل بپرسید.

قرار گذاشتن قبل از آشنایی و ازدواج چگونه است و چه نکاتی دارد؟

اهمیت پرسیدن سوالات آشنایی قبل از ازدواج

البته شاید خیلی از افراد، خودشان ملاک های خاصی درباره ازدواج و طرف مقابل شان داشته باشند. با این حال، بدون پرسیدن این سوالات، باز هم می توانند از اساسی ترین اعتقادات طرف مقابل خود آشنا شوند. پس بهتر است که حتما سوالات قبل از ازدواج از دختر و پسر را به طور کامل یاد بگیرید.

انواع سوالات قبل از ازدواج

در حالی که ممکن است خیلی از افراد برنامه خاصی برای پرسیدن سوالات قبل از ازدواج از پسر و دختر نداشته باشند، خیلی از این افراد ترجیح می دهند که از قبل، این سوالات را آماده کرده و در شب خواستگاری با طرف مقابل خود مرور کنند.

توجه داشته باشید که هیچ فرقی ندارد که شما دختر باشید و یا پسر تا سوالات پیش از ازدواج از دختر و یا پسر را بپرسید؛ زیرا در هر شرایطی، هر کسی برای زندگی آینده خود برنامه های خاصی دارد که در صورت به مشکل خوردن با طرف مقابل، ممکن است نتواند به هیچ یک از این برنامه ها دست پیدا کند. به همین دلیل هم به هیچ عنوان سوال‌های قبل از ازدواج پسر از دختر و دختر پسر را دست کم نگیرید.

انواع سوالات قبل از ازدواج

به نظر شما علت افزایش وزن بعد از ازدواج چیست؟ بلاگ چاقی بعد از ازدواج را بخوانید.

سوالات قبل از ازدواج انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها برای شناخت بخش خاصی از طرف مقابل است. برای مثال، برخی از این سوالات برای شناختن انگیزه افراد و برخی دیگر، برای شناختن نظرات خانوادگی آن هاست. به علاوه، برخی از سوالاتی که باید در شب خواستگاری از طرف مقابل خود بپرسید، مربوط به مسائل مذهبی و برخی دیگر هم موضوعات روانشناسی هستند. در اینجا برخی از مهمترین سوالات قبل از ازدواج را نام می بریم که پرسیدن آن ها می تواند تاثیر زیادی در زندگی آینده شما داشته باشد.

سوالات آشنایی قبل از ازدواج درباره انگیزه های طرفین ازدواج

شاید برای شما تعجب برانگیز باشد، اما هنوز کسانی وجود دارند که به اجبار خانواده های خود ازدواج می کنند. در این شرایط، شما باید مطمئن شوید که در مقابل شما این شرایط را ندارد. از این رو، باید سوالاتی از او بپرسید تا مطمئن شوید که انگیزه او از ازدواج کردن دقیقا چیست. برخی از مهم ترین سوالات در این حیطه، شامل موارد زیر می شوند.

• هدف شما برای ازدواج کردن چیست؟
• ازدواج کردن شما تا چه حد تحت تاثیر دیگران و عوامل بیرونی است؟
• به نظر شما اول باید عاشق شد و سپس ازدواج کرد و یا عشق بعد از ازدواج به وجود می آید؟
• شما در ذهن خود چه ایده آل ها و فاکتور هایی برای همسر آینده خود در نظر گرفته اید؟
• یک همسر ایده آل از نظر خانواده شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
سوالات پیش از ازدواج درباره دیدگاه ها

کاملا طبیعی است که بین افراد مختلف، اختلاف نظرهای وجود داشته باشد. پس سوالاتی از طرف مقابل خود بپرسید تا مطمئن شوید که در صورت وجود تفاوت در دیدگاه ها، باید چه کاری انجام دهید. این تفاوت دیدگاه ها می تواند بین طرف مقابل و خانواده خودش هم به وجود بیاید.

سوالات آشنایی قبل از ازدواج درباره انگیزه های طرفین ازدواج

مقاله پیشنهادی ما : ازدواج با زن بزرگتر از مرد درست است یا غلط؟

• اگر ایده آل های شما برای داشتن یک همسر مناسب با دیدگاه های خانواده تان با یکدیگر تفاوت داشته باشند، چه عکس العملی خواهید داشت؟
• ویژگی من که باعث شد شما را به ازدواج با من تحریک کند، کدام است؟ (حداقل 3 ویژگی را نام ببرید).
• اگر فکر می کنی ما قرار است زندگی خوبی با یکدیگر داشته باشیم، تصویری از 5، 10 و 15 سال آینده زندگی مشترکمان را توضیح دهید.
• چرا تاکنون ازدواج نکرده اید و در صورت پیش آمدن موقعیت، دلیل عدم ازدواج شما چه بوده است؟

سوالاتی درباره ارزش های زندگی فرد

طبیعتا هرکسی در زندگی خود ارزش های خاصی دارد که باید از آن ها پایبند باشد. به همین دلیل یکی از مهمترین سوالات قبل از ازدواج از دختر و پسر، مطلع شدن درباره این ارزش ها و انگیزه هاست.
• به چه چیزهایی علاقه خیلی زیادی دارید و از چه چیزهایی متنفر هستند؟
• چه آرزویی در زندگی خود دارید و تاکنون به کدام یک از آرزوهای خود دست پیدا کردید؟
• شما فکر می کنید که ازدواج، ارزش بررسی این همه سوالات و پیدا کردن تفاهم ها و تفاوت ها را دارد؟
• آیا از گفتگوی حال حاضر خسته می شوید؟

سوالاتی درباره ارزش های زندگی فرد

سوالات قبل از ازدواج از پسر درباره شرایط مالی

خیلی از افراد فکر می کنند که شرایط مالی به هیچ عنوان در جلسه اول خواستگاری نباید مطرح شود و از طرف دیگر، برخی دیگر هم فقط به این موضوع توجه می کنند. این در حالی است که باید به شما بگوییم که هر یک از این موارد به اندازه خود اهمیت دارند و شما باید در جلسات قبل از خواستگاری، سوالاتی درباره وضعیت مالی طرف مقابل خود داشته باشید. همین الان یکی از اصلی ترین سوال‌های قبل از ازدواج از پسر که باید حتما پرسیده شود، درباره وضعیت اقتصادی و مالی است.

• در حال حاضر مشغول به فعالیت کاری هستید؟
• آیا از استقلال مالی لازم برخوردار هستید؟
• محل کار شما در چه شهری است و چقدر احتمال دارد که در آینده، جابجا شوید؟
• آیا توانایی داشتن خانه مستقل از خانواده خود در آینده را خواهید داشت؟

سوالات روانشناسی قبل از ازدواج پسر از دختر و برعکس

پس از پرسیدن سوالات بالا، نوبت به سوالات روانشناسی می رسد. برخی از این سوالات می توانند تاثیر بسیار زیادی در آشنایی بیشتر شما داشته باشند. به خصوص اگر بعدا مشکلی بین شما پیش آمد، می توانید با آن مقابله کنید. در اینجا برخی از مهم ترین سوالات قبل از ازدواج پسر از دختر های و برعکس را نام می بریم که در حوزه روانشناسی، می توانند تاثیر زیادی در زندگی مشترک آینده شما داشته باشند.

• آیا از نظر عاطفی استقلال لازم را دارید و می توانید به راحتی از خانواده خود جدا شویید؟
• نظر خانواده شما درباره زندگی مستقل از آن ها چیست؟
• تا چه حد درباره کمک گرفتن از روانشناس و مشاور برای حل مسائل مختلف موافق هستید و یا اصلا از آن اجتناب می کنید؟
• اگر بعد از چند ماه آشنایی و نامزدی، متوجه شدیم که ما برای یکدیگر مناسب نیستیم، چه واکنشی از خود نشان خواهید داد؟

سوالات قبل از ازدواج از پسر درباره اشتغال زن

سوالات قبل از ازدواج از پسر درباره شرایط مالی

آیا نشانه های عاشق شدن را میدانید؟ این بلاگ را حتما مطالعه کنید.

• یکی از مهم ترین سوالات قبل از ازدواج از پسر که باید حتما توسط دختر خانم پرسیده شود، مسائل مربوط به اشتغال خانم است. اگر قصد ادامه تحصیل و یا به خصوص کار کردن را دارید، باید حتما درباره این مسئله با طرف مقابل خود را صحبت کنند و این سوالات را بپرسید:
• نظر شما درباره اشتغال خانم چیست؟
• نظر شما درباره ادامه تحصیل همسرتان چیست؟
• چه نظری درباره تقسیم کار در منزل دارید؟

سوالات قبل از ازدواج درباره اعتقادات

فرقی ندارد که شما دختر باشید و یا پسر. در هر شرایطی، باید سوالات پیش از ازدواج درباره اعتقادات را از طرف مقابل خود بپرسید و مطمئن شوید که از این نظر هم تفاهم دارید. عدم تفاهم در این مسئله هم می تواند یکی از اصلی ترین دلایل مشکلات خانوادگی و حتی طلاق شود. پس برخی از مهمترین سوال‌های قبل از ازدواج درباره عقاید که شامل موارد زیر می شوند را بپرسید.

• آیا یک فرد مذهبی هستید؟
• نظر شما درباره حجاب همسرتان چیست؟
• چه تعریفی از حجاب دارید؟ (پوشیدن چادر، مانتو، لباس آستین بلند و بیرون نبودن مو و آرایش صورت و سایر موارد این چنینی)
• اگر همسرتان تصمیم بگیرد که حجاب انتخاب کند، چه عکس العملی نشانه خواهید دارد؟
• به نظر شما رفتار درست با نامحرم چگونه است؟
• به نظر شما جایگاه زن و مرد در خانواده و یا حتی جامعه باید چگونه باشد؟
• چه نظری درباره حزب سیاسی ارجح دارید؟

سوالات قبل از ازدواج درباره خانواده

بعد از پرسیدن سوالات بالا، نوبت به آن می رسد که سوالات مهمی درباره خانواده ای که شاید آینده خودتان آن را تشکیل بدهید، بپرسید. برای مثال، باید سوالاتی درباره نحوه تربیت فرزندان و نحوه برخورد با آن ها از طرف مقابل خود بپرسید تا مطمئن شوید که از این نظر هم تفاهم لازم را دارید. از این رو، برخی از مهمترین سوالات قبل از ازدواج درباره خانواده، شامل موارد زیر می شوند.

سوالات قبل از ازدواج درباره خانواده

برای داشتن رابطه زناشویی موفق در زندگی چه باید کرد؟ خواندن این بلاگ را توصیه میکنیم.

• نظر شما درباره تعداد فرزندان چیست؟ چقدر فاصله باید بین سنین فرزندان فاصله باشد؟
• آیا نظر خاصی درباره جنسیت و یا نام آن ها دارید؟
• نظر شما درباره نحوه تربیت فرزندان چیست؟
• نظر شما درباره نگهداری از پدر و مادر سنین پیری چیست؟
• نظر شما درباره مسافرت ها و گذراندن ایام تعطیل چیست؟

سوالات قبل از ازدواج درباره مسائل جنسی

شاید برای برخی از افراد کمی تعجب برانگیز باشد که بگوییم از قبل از ازدواج باید سوالاتی درباره رابطه جنسی هم پرسید. این مسئله نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن ازدواج شما داشته باشد. پس برخی از مهم ترین سوالات قبل از ازدواج درباره این مسئله، عبارتند از:

سوالات قبل از ازدواج درباره مسائل جنسی

• شما تا چه حد به رابطه جنسی اهمیت می دهید و آیا از این نظر، فرد سالمی هستید؟
• نظر شما درباره تعهد زن و مرد در زندگی مشترک چیست و در صورت خیانت من و یا شخص شما، چه واکنشی از خود نشان می دهید؟
• به نظر شما تفاهم یعنی چه؟

سخن نهایی

در این مقاله، فقط بخشی از مهم ترین سوالات قبل از ازدواج را برای شما نام بردیم. توجه داشته باشید که باید حتما قبل از ازدواج، بخش زیادی از این گونه سوالات را از طرف مقابل خود بپرسید تا مطمئن شوید که از نظر شخصیتی، تفاهم لازم را با یکدیگر دارید. از آنجا که ازدواج باعث می شود که مسیر زندگی شما به طور کامل تغییر کنید، مطمئن شوید که این اتفاق، زندگی شما را به مسیر درستی هدایت می کند. پس حتما سوالات قبل از ازدواج را به طور کامل مطالعه کرده و از طرف مقابل خود پرسید.

سوالات متداول

پرسیدن سوالات قبل از ازدواج چه اهمیتی در نتیجه نهایی دارد؟

به هیچ عنوان نباید از پرسیدن سوالات قبل از ازدواج از طرف مقابل خود غافل شوید. زیرا این سوالات می توانند تاثیر زیادی در میزان شناخت شما و درک تفاهم ها داشته باشند. به همین دلیل برای این که اطمینان پیدا کنید که زندگی شما به مسیر درستی خواهد رفت، حتما تمام این سوالات را از طرف مقابل خود بپرسید.

یا پرسیدن سوال درباره وضعیت اقتصادی درست است؟

طبیعتا بعد از ازدواج، وضعیت اقتصادی طرف مقابل تا حد بسیار زیادی روی زندگی شما تاثیر می گذارد. پس یکی از مهمترین سوالات قبل از ازدواج از پسر که باید از سمت دختر پرسیده شود، درباره مسائل اقتصادی و استقلال مالی او است.

3.7/5 - (23 امتیاز)

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا