سلامت روان

15 تا از مهم ترین نشانه های عاشق شدن

به نظر شما مهم ترین نشانه های عاشق شدن چیست؟ در حالی که ممکن است تعریف عاشقی برای افراد با یکدیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی، علائم عاشق شدن در اغلب افراد مشابه است. به طوری که اگر چندین شخص عاشق دیده باشید، به احتمال زیاد می دانید که تقریبا همه آن ها یک ویژگی مشترک دارند و آن هم این است که اغلب مواقع، به معشوق خود فکر می کنند. علاوه بر این، عاشق شدن نشانه های دیگری نیز دارد که به کمک این نشانه ها، می توانید متوجه شوید که آیا شما هم عاشق شده اید یا خیر.

شاید برخی از افراد فکر کنند که برای عاشق شدن، به زمان نسبتا زیادی نیاز دارند. این در حالی است که به هیچ عنوان این گونه نبوده و عشق می تواند در مدت زمان کوتاهی نیز رخ دهد و تا حد زیادی به شرایط و طرفین بستگی دارد. از این رو، نمی توان گفت که دقیقا چقدر زمان می گذرد تا فردی عاشق شود. با این حال، مهم ترین چیزی که در این رابطه می دانیم، این است که عاشق شدن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر خلق و خوی افراد بگذارد و احساسات آن ها را برانگیخته کند.

در این مقاله، می توانید مهم ترین نشانه های عاشق شدن را مشاهده کنید. اگر به تازگی چنین احساساتی در شما به وجود آمده، خیلی راحت می توانید با استفاده از این نشانه ها، متوجه شوید که آیا واقعا شما هم عاشق شده اید یا خیر. پس تا پایان این مقاله از لند اسپا، همراه ما باشید.

نشانه های عاشق شدن

احتمالا مشاهده کرده اید که علائم عاشق شدن در هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی، اغلب آن ها ویژگی های مشترکی دارند که در این بخش، می توانید برخی از مهم ترین آن ها را مشاهده کنید. پس اگر چندین نشانه های زیر را در مواجهه با شخص خاصی داشتید، این احتمال را بدهید که عاشق او شده اید. مهم ترین نشانه های عاشق شدن، عبارتند از:

1. در اوج بودن

بدون شک می توان گفت یکی از اصلی ترین نشانه های عاشق شدن که نشان می دهد که شما عاشق شخصی شده اید، این است که وقتی با او وقت می گذرانید، احساس می کنید که در اوج هستید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بر اساس اطلاعات و مطالعات انجام شده، متوجه شدیم که مغز کسی که تازه عاشق شده و کنار عشق خود حضور دارد، مانند شخصی است که به تازگی کوکائین مصرف کرده است. با توجه به این موضوع، خیلی راحت می توان متوجه شد که چرا افراد در روابط جدید خود موقع عاشق شدن، رفتارهای هیجان انگیزی دارند.

2. فکر کردن دائمی درباره شخص مقابل

عاشق شدن شما را مجبور می کند که همیشه به آن شخص فکر کنید و حتی زمانی که پیش او حضور ندارید، باز هم این موضوع فکرتان را درگیر می کند که اکنون کجاست و چه کاری انجام می دهد. در این شرایط، به احتمال زیاد خیلی برای شما سخت باشد که بتوانید او را از ذهن خود بیرون کنید. مهم ترین دلیل این موضوع هم داشتن مواد فنیل اتیلن در مغز است که به خاطر ترکیب با هورمون احساس شادی، باعث می شود که چنین احساساتی داشته باشید.

مقاله پیشنهادی: چاقی بعد از ازدواج

3. خوشحال کردن طرف مقابل

اگر کسی را دوست داشته باشید، از هر روشی برای خوشحال کردن او استفاده می کنید. به همین دلیل هم می توان گفت که یکی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن در همه افراد، این است که آن ها تلاش می کنند که طرف مقابل را خوشحال کنند. این موضوع، نشانه یک رابطه سالم است که باعث می شود تا دو طرف، همواره شاد و خوشحال باشند. برای مثال، خیلی از افراد وقتی عاشق می شوند، اهمیت بیشتری به طرف مقابل می دهند.

حالا هر یک از این افراد ممکن است این اهمیت را به شکل متفاوتی ابراز کنند. برای مثال، ممکن است برخی از افراد برای طرف مقابل غذا درست کنند و برخی از افراد، برای او آهنگ بفرست و یا حتی او را به خوردن یک قهوه دعوت کند. به طور کلی، هر چیزی که باعث شود طرف مقابل را خوشحال کنید، می تواند به عنوان علائم عاشق شدن در نظر گرفته شود.

4. استرس داشتن

اضطراب و استرس نیز می تواند به عنوان یکی دیگر از مهم ترین نشانه های عاشق شدن در نظر گرفته شود که به خاطر ترشح هورمون کورتیزول در مغز است. ترشح این هورمون در مغز باعث می شود که علاوه بر داشتن استرس، همیشه احساس گرما نیز داشته باشید. به طور کلی، کسانی که عاشق می شوند، صبر خود را از دست می دهند و کلا استرس دارند.

اگر به دنبال روش های کم کردن استرس هستید مقاله کاهش استرس را مطالعه کنید.

5. عدم احساس درد

یکی دیگر از علائم عاشق شدن که در برخی از افراد دیده می شود، این است که وقتی عاشق فردی می شود، خیلی کمتر احساس درد می کنند. برای اثبات این موضوع، تحقیقی در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد و بر اساس آن، محققان متوجه شدند که وقتی افراد به تصویر کسانی که عاشق آن ها هستند نگاه می کنند، احساس درد متوسط آن ها تقریبا 40 درصد کاهش پیدا می کند.

با این حال، اگر این افراد درد خیلی شدید داشته باشند و به تصویر معشوق خود نگاه کنند، این احتمال وجود دارد که احساس درد آن ها تا 15 درصد کمتر شود. این موضوع یکی از جذاب ترین و جالب ترین نشانه های عاشق شدن به نظر می رسد که باعث می شود افراد موقع احساس درد، راحت تر باشند.

6. امتحان کردن موضوعات جدید

اغلب کسانی که به تازگی عاشق می شوند و به رابطه جدیدی پا می گذارند، دیگر از امتحان کردن موضوعات جدید نمی ترسند. در این شرایط، اغلب افراد به دنبال کشف موضوعات جدید هستند و ترجیح می دهند با معشوق خود، به سراغ چیزهای جدید بروند و تجربه و خاطره های جدیدی رقم بزنند. این موضوع می تواند یکی از تأثیرگذارترین ویژگی های عاشق شدن در نظر گرفته شود که تا حد زیادی باعث می شود که شخصیت افراد مثبت تر از قبل شود.

در مقاله مضرات اینستاگرام در زندگی زناشویی به بررسی آسیب های اینستاگرام در رابطه می پردازیم.

7. علاقه مند شدن به عادت معشوق

از دیگر نشانه های عاشق شدن که در برخی از افراد دیده می شود، علاقه مند شدن به عادات و شخصیت معشوق است. هر وقت شما با کسی صحبت می کنید و متوجه می شوید که عادت خاصی دارد ممکن است که به همین عادت جذب شوید و این موضوع می تواند یکی از ابتدایی ترین علائم عاشق شدن باشد. از سوی دیگر، اگر کمی وقت بیشتری با معشوق خود بگذرانید، بسیار احتمال دارد که تا حد زیادی عاشق عادت های او شوید و حتی ترجیح دهید که عادت های او را در زندگی خود نیز پیاده کنید.

8. نزدیک شدن به یکدیگر در سختی ها

اگر به طور ناخودآگاه در شرایط سخت و موقعیت های دشوار به طرف مقابل خود نزدیک تر می شوید، احتمالا به این معنی است که عاشق او شده اید. دلیل این موضوع هم این است که در شرایط سخت، مغز دوپامین بیشتری ترشح می کند و در این شرایط، ترجیح می دهد که به معشوق خود نزدیک تر باشد تا تحمل شرایط برای او ساده تر شود.

نزدیک شدن به یکدیگر در سختی ها

9. بروز علائم فیزیکی عاشق شدن

دیگر از علائم عاشق شدن که در بدن بیشتر افراد دیده می شود، این است که به محض دیدن معشوق خود، هورمون های بدن آن ها دچار تغییراتی می شود. برای مثال، خیلی از افراد وقتی معشوق خود را میبیند، متوجه می شوند که دست های آن ها عرق می کند و یا حتی ضربان قلب آن ها افزایش پیدا می کند. یکی دیگر از علائم فیزیکی عاشق شدن، سرخ شدن گونه های افراد است. پس اگر به محض دیدن شخص مقابل، این علائم را در بدن خود احساس کردید، این احتمال را بدهید که عاشق او شده اید.

پیشنهاد می کنیم مقاله رابطه زناشویی موفق در زندگی را مطالعه کنید و با رازهای رابطه موفق آشنا شوید.

10. افزایش صبر و تحمل

درست است که پیش از این گفتیم افرادی که عاشق می شوند، صبر کمتری دارند. با این حال، باید بگوییم که برخی مواقع هم همین عاشق شدن می تواند باعث افزایش صبر و بردباری شما شود. داشتن صبر و تحمل بالا در مواقعی که مریض هستید، بیشتر به کارتان می آید.

11. از دست دادن اشتها از علائم عاشق شدن

از دیگر نشانه های عاشق شدن که در برخی از افراد دیده می شود، از دست دادن اشتها و کم خوری است. خیلی از افراد وقتی که عاشق می شوند، احساس می کنند که اشتهای خود را از دست داده اند و نمی توانند مثل قبل غذا بخورند. این موضوع بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده، ثابت شده است و می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین علائم عاشق شدن در برخی از افراد دیده شود. مهم ترین دلیل این موضوع هم این است که در بدن فرد عاشق، مقدار بیشتری هورمون اکسی توسین ترشح می شود که این امر می تواند بر کاهش اشتها تاثیر بگذارد.

12. صحبت کردن درباره آینده

طبیعتا وقتی کسانی عاشق یکدیگر می شوند، دوست دارند تمام وقت و آینده خود را با یکدیگر بگذرانند. به همین دلیل هم درباره آینده و آرزوهای خود با یکدیگر صحبت می کنند. این موضوع یکی از اصلی ترین علائم عاشق شدن به شمار می رود که نشان می دهد هر دو طرف، بیشتر تمایل دارند درباره آینده با یکدیگر صحبت کنند. زیرا این افراد، احساس می کنند که رابطه آن ها باید دوام بیشتری داشته باشد و تا پایان، با یکدیگر باشند.

مقاله پیشنهادی: پرخوری عصبی

13. تعامل راحت داشتن

به احتمال زیاد، خودتان هم متوجه شده اید که نسبت به سایر افراد معمولی، خیلی راحت تر می توانید با عشق خود ارتباط برقرار کنید. به علاوه، ترجیح می دهید که سایر اشخاص مزاحم شما نشوند. زیرا وقت گذراندن با معشوق، همیشه برای عاشق لذت بخش است. به همین دلیل هم یکی از اصلی ترین نشانه های عاشق شدن که در اغلب افراد دیده می شود، این است که دوست دارند با یکدیگر وقت بیشتری بگذرانند و به راحتی با یکدیگر تعامل برقرار می کنند.

تعامل راحت داشتن

14. نقش بازی نکردن

علاوه بر موارد بالا، یکی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن که در همه افراد دیده می شود، این است که وقتی با عشق خود وقت می گذراند، به هیچ عنوان نقش بازی نمی کنند. این در حالی است که شاید وقتی با دیگران هستند، ترجیح می دهند ماسکی که روی صورت خود قرار داده و به بیان دیگر، تا حدودی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، نمایش بازی کنند.

این در حالی است که اگر کسی را واقعا دوست داشته باشید، هیچ مشکلی با شخص خودتان نخواهید داشت و خودتان را دقیقا همان طور که هستید، به آن شخص هم نشان می دهید. شاید بتوان گفت که این موضوع یکی از اصلی ترین دلایل جذابیت عشق برای افراد است که باعث می شود احساس خیلی خوبی نسبت به یکدیگر داشته باشند.

15. علاقه داشتن به عکس های دوران کودکی او

در نهایت، آخرین موردی که ما در فهرست مهم ترین نشانه های عاشق شدن به شما معرفی می کنیم، علاقه داشتن به عکس های دوران کودکی معشوق است. اگر کسی را واقعا دوست داشته باشید، با اشتیاق تمام، به عکس های دوران کودکی او نگاه می کنید و یا حتی به داستان های دوران کودکی آن شخص نیز با دقت گوش می دهید.

نشانه های عشق مردان

بعد از این که با برخی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن آشنا شدید، احتمالا بپرسید که آیا این نشانه ها در مردان و زنان متفاوت است؟ برای پاسخ، باید بگوییم که برخی مواقع، ممکن است این نشانه ها در مردان و زنان تا حدودی تفاوت داشته باشند.

برای مثال، وقتی مردی عاشق شما باشد، به شما این اجازه را می دهد که برخی مواقع، نقاط آسیب پذیر او را پیدا کنید. به بیان دیگر، مردانی که عاشق می شوند، به معشوقه خود این اجازه را می دهند که به درون آن ها نفوذ کرده و به طور کامل خود را با آن ها می شناسانند. این در حالی است که در حالت عادی، مردان ترجیح می دهند که موضوعات درونی و احساسات خود را به سایر افراد نگویند.

نشانه های عشق مردان

نشانه های عشق زنان

از سوی دیگر، علائم عاشق شدن در زنان نیز می تواند تا حدودی مشابه مردان باشد. با این حال، تفاوت هایی نیز در این زمینه وجود دارد که نشان می دهد زنی عاشق شما شده است. برای مثال، اگر به دختری که فکر می کنید عاشق شماست پیام بدهید، با سرعت بسیار بالایی جواب پیام شما را خواهد داد. علاوه بر این، حتی کوچک ترین جزئیات زندگی و صحبت هایی که برای او کرده اید را هم به یاد دارد و هیچ چیز را درباره شما فراموش نمی کند.

یکی دیگر از نشانه های عاشق شدن در زنان، این است که دوست دارند گفتگو های طولانی و عمیقی با شما داشته باشد. البته در طرف مقابل، از شما نیز انتظار دارد که برای او هم این گونه باشید و توجه بیشتری به او داشته باشید.

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره نشانه های عاشق شدن در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، علائم عاشق شدن می تواند بسیار زیاد و متنوع باشد. البته علاوه بر علائمی که گفتیم، عاشق شدن نشانه های دیگری نیز دارد که متاسفانه وقت نشد همه آن ها را بررسی کنیم. با این حال، اگر خواستید مطمئن شوید که عاشق کسی شده اید یا خیر، اول از همه به احساسات خود و این نشانه ها توجه کنید. اگر تمایل دارید وقت خود را با شخص خاصی بگذرانید و ترجیح می دهید با او تنها باشید، به احتمال زیاد عاشق او شده اید.

سوالات متداول

آیا نشانه های عاشق شدن در مردان و زنان متفاوت است؟

برخی مواقع، علائم عاشق شدن در مردان و زنان با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال، زنان وقتی عاشق می شوند، توجه و وقت خیلی زیادی برای معشوق خود می گذارند. این در حالی است که مردان بعد از عاشق شدن، ترجیح می دهند آسیب پذیر ترین نقاط خود را نیز به او نشان دهند.

مهم ترین علائم فیزیکی عاشق شدن کدام است؟

اگر بعد از دیدن شخص مقابل، کف دستتان عرق کرد، ضربان قلبتان بالا رفت و گونه های شما سرخ شد، به احتمال زیاد عاشق شده اید و این موارد زیر جزو مهم ترین علائم فیزیکی عاشق شدن است.

3.7/5 - (16 امتیاز)

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

‫4 دیدگاه ها

 1. پس ینی من عاشق شدم🥲
  خیلی حس خوبیه
  دوسش دارم🥲
  ایییی خدااااااااااااا
  مردم از خوشحالی
  نمدونم چمه انگار استرس دارم دستام عرق کرده هیچی نمتونم بخورم:))
  واییی خدا>>> بهترین حس دنیاس:)

 2. عشق حس خوبیه البته برا اونایی که کنار عشقشونن و بدونن اخرش بهش میرسن ولی برا بعضیا مث ما فقط انتظار….

 3. سلام ، من ی پسر ۳۰ ساله هستم و تاحالا عاشق کسی نشدم یعنی دختری نبوده ک ب دلم بشینه ، ولی ی دو سالی هست ک من از طریق خواهرم با دوستش یکم آشنا شدم و گاهی اوقات کاری ک داره ازم‌کمک میگیره و منم بهش کمک میکنم ،قبلنا زیاد علاقه واقعی بهش نداشتم ولی جدیدا خیلی خیلی بهش علاقه پیدا کردم من ن پسر بچه ۱۹ ساله هستم ک بگم از روی هوا و هوس علاقه مند شدم ن سواستفاده گری هستم ،ففط اینجا ی چیزی هست ک ایشون از من ۳ سال بزرگتره و من همش میترسم بهش پیشنهاد آشنای بدم و ایشون بخاطر فاصله سنی ازم‌قبول نکنه !!! من برام سن‌مهم نیست بچه هم نیستم ک از روی احساسات تصمیم‌بگیرم من ایشونو کاملا میشناسم میدونم دختر خوب و با اصالتیه ، بنظرتون چیکار کنم ؟ بگم بهش

  1. سلام
   من خودم عاشق یه دختر بودم و با اینکه زیاد نمی دیدمش ولی میدونستم اونم دوسم داره
   ولی چت زیاد باهم میکردیم و حدودا 1ونیم ماه پیش بهش گفتم و گفت بله🙂
   دخترا وقتی کسی بهشون ابراز علاقه میکنه خیلی خوشحال میشن و احتمال اینکه قبول کنن زیاده
   مثلا من خودم بعد اینکه بهش گفتم فهمیدم خودش هم روم کراش بود😂👌
   ولی ببین برادر بنظرم اول بجای اینکه بهش بگی سعی کن بهش محبت کنی
   یعنی سعی کن دلشو بدست بیاری مثلا وقتی همو حضوری میبینین ظاهر جذابی داشته باش و اینا🙂
   بعد یه مدت بهش وقتی همو دیدین یا اگه تونستی بهش بگو بیا باهم یه کاری انجام بدیم و همون جا ب دختره ابراز علاقه کن
   اینم در نظر داشته باش
   حرف هایی ک میخوای بزنی رو از ته دلت بگو نه اینکه مثل خیلیا بری از اینترنت حرفایی ک ب دل دخترا میشینه رو پیدا کنی🙂👌
   مثلا یکی از حرفایی ک من ازش استفاده کردم واسه ابراز علاقم از ته قلبم این بود:تو ملکه قلب کوچیک منی🤭
   موفق باشی😁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا