پوستزیبایی

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربردها، فواید و قیمت

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ دو مورد از روش های جوانسازی چین و چروک پوست به شمار می روند که هر یک از آنها شباهت های خیلی زیادی با یکدیگر دارند. به همین دلیل هم شاید خیلی از افراد این دو روش را با یکدیگر اشتباه بگیرند. با این حال، باید بگوییم که این دو روش تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند که برای تمایز آنها از یکدیگر، باید این تفاوت ها را بشناسید. در این مقاله، مهمترین تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ را برای شما عزیزان توضیح می دهیم و می گوییم که هر یک از این روش ها از چه جهاتی با یکدیگر متفاوت هستند.

دلایل مختلفی می توانند باعث بروز مشکلات پوستی در افراد شوند. برخی از مهم ترین دلایل بروز این مشکلات، مواردی مثل وراثت، اضطراب و استرس، افزایش سن، تغییرات وزن، عدم مراقبت های پوستی و سایر موارد این چنینی هستند. شما می توانید با استفاده از روش هایی مانند میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ، این مشکلات را در پوست خود برطرف کنید. البته بهتر است قبل از استفاده از این روش ها، بدانید که تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در چیست تا راحت تر بتوانید برای درمان مشکلات پوستی خود از آنها کمک بگیرید.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در چیست؟

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در چیست؟

اگرچه این دو روش با یکدیگر تفاوت دارند، اما از هر دوی این روش ها برای جوانسازی و بهبود وضعیت ظاهری پوست استفاده می شود. در هر دوی این روش ها زخم های کوچکی در سطح پوست به وجود می آورند که در نتیجه آن، تولید کلاژن و الاستین افزایش پیدا می کند و  زخم ها و جوش های پوستی تا حد خیلی زیادی کمرنگ تر می شوند. این سوراخ ها با وجود خیلی ریز بودن، اما می توانند تاثیر بسیار خوبی برای درمان مشکلات پوستی داشته باشند.

مزونیدلینگ صورت چیست و چه مزایایی دارد + عکس قبل و بعد

اما اگر بخواهیم تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ را بگوییم، باید به این نکته اشاره کنیم که در روش دوم، سوراخ های ایجاد شده در پوست به این منظور به وجود می آیند که محصولات مراقبتی و پوستی بتوانند بهتر به پوست جذب شوند. زیرا بعد از ایجاد سوراخ در پوست بعد از مزونیدلینگ، محصولات مراقبت پوستی دقیقا از همان حفره ها وارد می شوند و بهتر به لایه های عمیق پوست می رسند.

با توجه به این نکته، می توان گفت که مهم ترین فرق میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در این است که در روش میکرو، سوزن به عمق بیشتری از پوست نفوذ پیدا می کند و به همین دلیل هم به لایه های عمیق تر پوست می رسد. از این رو، کلاژن سازی در این روش خیلی بیشتر از مزونیدلینگ است. در مقابل، در روش مزونیدلینگ حفره های ایجاد شده عمق خیلی زیادی ندارند و فقط تا حدی که محصولات مراقبت پوستی به آنها وارد شوند، به وجود می آیند.

مزایای میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

مزایای میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

بهترین روش درمان اسکار چیست؟

در بخش های قبل هم به اختصار گفتیم که هر دوی این روش ها به افزایش کلاژن سازی پوست کمک خیلی زیادی می کنند. همزمان با افزایش سن، تولید کلاژن و آستین در پوست هم کاهش پیدا می کند و این امر یکی از مهم ترین دلایل بروز چین و چروک در پوست است. از این رو، مهم ترین هدف میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ این است که میزان الاستین و کلاژن در پوست را افزایش می دهند و این امر موجب می شود که فرد پوستی سفت و شاداب تر داشته باشد. از دیگر مزایای میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • بهبود چین و چروک های ریز صورت
  • بهبود ترک های پوستی
  • سفت شدن پوست
  • شادابی پوست
  • بهبود حجم از دست رفته پوست

هر دوی این روش ها برای افرادی مناسب هستند که می خواهند در بازه زمانی کوتاهی به نتیجه قابل قبولی برسند. علاوه بر این، هر دو روش های میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ جزو شیوه های کم تهاجمی و بدون درد برای جوانسازی پوست شناخته می شوند.

چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد ؟ علت و درمان آن

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربرد

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربرد

مهمترین تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربرد این دو روش است. این بدان معنی است که از این روش ها برای رسیدن به یک نتیجه قابل توجه با یکدیگر متفاوت هستند. در این قسمت، مهمترین تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ را از نظر کاربرد به صورت مختصر توضیح می دهیم.

کاربرد میکرونیدلینگ

در میکرونیدلینگ، تولید کلاژن تحریک شده و پوست حالت شل شدگی و افتادگی خود را از دست می دهد و سفت تر می شود. علاوه بر این موارد، خیلی مواقع از میکرونیدلینگ به منظور از بین بردن و رفع خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم و خطوط اطراف دهان استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای میکرونیدلینگ، می توان به کم کردن خطوط چین و چروک های پیشانی اشاره کرد. همچنین اگر این روش را امتحان کنید، کرم های موضعی و پوستی برای کاهش چین و چروک ها خیلی راحت تر جذب پوست می شوند.

میکرونیدلینگ یک روش فوق العاده مناسب و تایید شده برای از بین بردن لک های پوستی و آفتاب سوختگی است و می تواند جای اسکار و آبله و ترک های پوستی را هم تا حد خیلی زیادی از بین ببرد. پس اگر شما هم به خاطر بارداری و یا هر دلیل دیگری دچار ترک های پوستی شده اید، مطمئن باشید که با استفاده از میکرونیدلینگ می توانید آن را درمان کنید.

کاربرد مزونیدلینگ

کاربرد مزونیدلینگ

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربرد آنها این است که گردش خون در سطح پوست افزایش پیدا می کند و کلاژن سازی و ساخت الاستین در پوست بیشتر از قبل می شود. در نتیجه این امر، خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری پوست مجددا به آن باز می گردد و چین و چروک ها تا حد خیلی زیادی کمتر می شوند.

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، سوراخ های ایجاد شده در پوست به خاطر مزونیدلینگ باعث می شوند که ویتامین ها و کرم های موضعی و محصولات پوستی خیلی راحت تر جذب شوند. از آنجا که در این روش محصولات پوستی می توانند بهتر به لایه های زیرین پوست مانند لایه مزودرم برسند، لک های پوستی و جای جوش خیلی راحت از بین می روند.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ برای جلوگیری از عوارض آن

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در فواید

در قسمت قبل با فرق میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ از نظر کاربرد آشنا شدید. اکنون نوبت به آن رسیده که بدانید این دو روش از نظر فواید هم تفاوت های کوچکی با یکدیگر دارند. در این قسمت، مهمترین تفاوت های میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ از نظر فواید را نیز نام می بریم.

فواید میکرونیدلینگ

فواید میکرونیدلینگ

مهمترین فایده میکرونیدلینگ این است که در این روش، حدود پنجه کلاغی در اطراف چشم و دهان تا حد خیلی زیادی کمرنگ می شوند. به علاوه، در این روش می توانید خطوط و چین و چروک های پوست در نواحی مختلف صورت مانند پیشانی خود را نیز از بین برده و یا تا حد خیلی زیادی آنها را کمرنگ کنید.

یکی دیگر از فواید این روش، از بین بردن لک های صورت ناشی از آفتاب سوختگی و درمان آکنه و اسکار هستند. اگر دچار آبله مرغان شده باشید و در صورت شما جای دانه و لک زیادی وجود داشته باشد، میکرونیدلینگ می تواند یکی از گزینه های مناسب و مفید برای درمان آن باشد.

فواید مزونیدلینگ

مهمترین فایده مزونیدلینگ، افزایش خون رسانی و کلاژن سازی و الاستین سازی در پوست است. همچنین این روش به شما کمک می کند تا چین و چروک ها و ترک های پوستی خود را از بین ببرید. از دیگر فواید مزونیدلینگ، می توان به افزایش خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری پوست اشاره کرد. همچنین در این روش، لک های پوستی شما خیلی سریع تر از میکرونیدلینگ از بین می روند.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در قیمت

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در قیمت

در نهایت، آخرین و مهمترین تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در قیمت این دو روش است. البته باید بگوییم که قیمت هر یک از این روش ها بسته به پزشک متخصص و کلینیکی که به آنجا مراجعه می کنید، می تواند متفاوت باشد. اما پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان به مراکز خیلی ارزان قیمت مراجعه نکنید. زیرا ممکن است از سوزن های غیر استریل شده ای استفاده کنند که باعث شوند شما به عفونت های پوستی خیلی شدیدی مبتلا شوید.

به طور کلی، نمی توان قیمت دقیقی برای میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ ارائه داد. اما به طور کلی، قیمت این دو روش تقریبا مشابه یکدیگر است و مهمترین چیزی که باعث تفاوت در این قیمت می شود، شرایط پوستی افراد، تخصص و تجربه پزشک، اعتبار کلینیک، تجهیزات استفاده شده و سایر موارد این چنینی هستند.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، مهمترین تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ را برای شما عزیزان توضیح دادیم. همان طور که گفتیم، فرق میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در مواردی مانند کاربرد، فواید و میزان نفوذ سوزن به عمق پوست است. شما با مراجعه به یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه، می توانید متوجه شوید که کدام یک از این روش ها برای شما مناسب تر است. پزشک متخصص به طور کامل پوست شما را معاینه می کند و بر اساس شرایط پوستتان، یکی از روش های مزونیدلینگ یا میکرونیدلینگ را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا