آگهی

9 سوال مهم برای قرار اول

چکیده : در این مقاله  شما را  به داشتن  گفتگوی عالی تشویق می کنیم.این موارد قرار نیست در مکالمه و سوالات شما به صورت بازجویی باشد.

بهتر است بدانیم که سکوت، ناخوشایند و قاتل اولین قرارهای امیدوارکننده ی زندگی ماست. بر اساس تحقیقات، یک سبک ارتباطی انعطاف‌پذیر – پرسش‌های درگیرکننده، ذهن باز و رفت‌وآمد آسان، مؤثرترین نوع است. در واقع سعی داریم مواردی را مطرح کنیم که به شما کمک می کند تا در ارتباطی که دارید شخصیت و زمینه های سازگاری طرف مقابل را پیدا کنید. بنابراین هرگز مجبور نیستید آن سکوت دردناک را تحمل کنید. تنها چیزی که بدتر است، صحبت های کوتاه و نامناسب است. من می خواهم به شما کمک کنم که هر دو را از قرارهای خود حذف کنید.

در این مقاله  شما را  به داشتن  گفتگوی عالی تشویق می کنیم.این موارد قرار نیست در مکالمه و سوالات شما به صورت بازجویی باشد. آنها باید به طور طبیعی مطرح شوند و (امیدوارم) شما را به داشتن مکالمه ای خوشایند هدایت کنند تا بتوانید سوالات را به طور کامل فراموش کنید. برای برخی از این سؤالات، مواردی با عنوان این سؤالات «نپرس» را گنجانده ام. این‌ها سوالاتی هستند که آنقدر ساده، کسل‌کننده و قابل پیش‌بینی هستند که باید از قرارهای خوب تبعید شوند. در این روند برای تقویت بیشتر خود در این مهارت می توانید از مشاوره تلفنی نیز استفاده کنید.

بهترین شروع کننده های مکالمه قرار اول :

مشغولیت ها

این سوال اصلی من است و اگر کسی در مورد آن صحبت کند به طور طبیعی مطرح می شود.در خصوص نوع مشغولیت طرف مقابل خود می توانید صحبت کنید. در خصوص شغلی که دارد و یا کاری که برای امرار معاش می کند. در این سوال می توانید برای ادامه دار شدن مکالمه هر نکته و با موضوعی که درخصوص آن شغل برای شما جذاب  یا جالب است صحبت کنید و بیشتر بپرسید. البته بهتر است تا حدی پبش بروید که باعث ایجاد سوتفهمات و یا اظهار نظر های ناراحت کننده نشود. در این روند مراقب شوخی هایی که ممکن است به عنوان سرگمی داشته باشید. چرا که نیاز هست احترامی واقعی و قلبی برای این مشغولیت و شغل قائل شوید.

سرگرمی

اینکه در مورد سرگرمی و تفریحات او سوالاتی بپرسید. سرنخ های مناسبی در خصوص اینکه چه نوع شخصیتی دارد. به عنوان مثال افراد درونگرا و برونگرا نوع تفریح متفاوتی دارند. یا حتی ممکن است بین این دو باشد. رسیدن به این نوع شناخت به شما حتی در این مورد نیز کمک می کند که بدانید می توانید به عنوان یک شریک عاطفی ساعاتی مشترک همراه با لذت و تفریح را در کنار یکدیگر سپری کنید یا نه؟ این سوال می توانددر خصوص یم بحث از سرگرمی های جالب باشد که در آن میان علایق او را نیز متوجه شوید. حتی می توانید شره به گفتن عقاید خود در خصوص وقت گذراندن و تفریح کنید. تا متوجه ی نقطه نظرات او نیز شوید. این روند +خیلی بهتر از سوال “سرگرمی های شما چیست؟” می باشد.

چیکارمیکنی

نپرس، “چه کار می کنی؟” در عوض، از او در مورد روزی که داشته بپرس. این سوال به شما پاسخ‌های قوی‌تری می‌دهد و شما بیشتر از اینکه بپرسید «چه کار می‌کنی؟» در مورد یک شخصیت و سبک زندگی او بیشتر یاد می‌گیرید. شما می توانید بفهمید که روتین زندگی او چیست . چه دوستانی دارد . در شغلش با چه چالش هاییی رو به روست. نوع رفتار و ارتباطش با اطرافیان چگونه است.

غدایی هست که نخوری؟

اگر در حال سفارش غذا هستید، این یکی به راحتی پیدا می شود. این می تواند مکالمه بسیار آسانی ایجاد کند و ممکن است نکات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. به عنوان مثال می توانید خاطراتی از خوردن یک غذای دلچسب و یا خاطره ای از یم آپزی پر دردسر و جالبی که داشته اید صحبت کنید. این مورد به خلاقیت شما نیز بستگی دارد چرا که نوع بیان شما مهم است. حتی در این حین می توانید در خصوص غذاهایی که مورد علاقه ی شما نیستند و یا خیلی مورد علاقه تان هستند صحبت کنید.

چه نوع تعطیلات را دوست دارید؟

مردم اغلب می پرسند، “آیا اخیراً به تعطیلات رفته اید؟” با این حال، کسی می تواند خیلی سریع به آن پاسخ دهد – و ممکن است جایی نرفته باشد (که منجر به سکوت ناخوشایند می شود). در عوض، سعی کنید بپرسید چه نوع تعطیلاتی را دوست دارند. این باعث ایجاد مکالمه عالی و پاسخ‌های فراوان «آشنایی با شما» می‌شود. صحبت کردن در مورد سفر حتی می تواند شما را برای قرار دوم ملاقات کند! پروفسور ریچارد وایزمن مطالعه ای انجام داد و دریافت که 18 درصد از زوج هایی که در مورد سفر صحبت می کنند، برای دومین قرار ملاقات می گذارند، در حالی که تنها 9 درصد از زوج هایی که در مورد فیلم صحبت می کنند.

بهترین شروع کننده های مکالمه قرار اول

روزت چطور بود؟

فقط نپرس “روزت چطور بود؟” در عوض، امی توانی درمورد سوالات غافلگیر کننده سوال کنی. همچنین می‌توانی در خصوص بالا و پایینی های که در روز بخاطر چالش هایی که داشته تجربه کرده سوال کنی.این کار باعث می شود کمتر پاسخی مانند “خوب بود” یا “بد نبود” را دریافت کنید.

از نزدیکترین دوستانت بگو

اگر دوستی یا داستانی را که با دوستانش داشته را مطرح کرد. بهترین زمان برای مطرح کردن این سوال است. با استفاده از این سوال به شناختی بهتر از او خاهید رسید.و چرا که به شما کمک می کند تا بدانید که وقتش را چگونه و با چه کسانی سپری می کند. همانطور که می ددانید 5 نفر اولی که اطرافیان مارا تشکیل می دهند. می توانند به نوعی نمایانگر سبک زندگی و در واردی نشان دهنده ی علایق و شخیت ما باشد.

تو بچگی چطور بودی؟

برخی برای اینکه اطلاعاتی از نوع روابطت فرد مورد نظر با خانواده داشته باشند. سوالاتی شخصی را مطرح می کنند. این کار در برخی موارد باعث سوتفاهم  و یا حتی مقاومت در فرد می شود. درصورتی که تنها نیت شما ایحاد شناخت بهتر است. بنابراین بهتر است هوشمندانه تر عمل کنید و البته جداب تر. زمانی که از دوران کودکی و خاطرات جالب و شیرین آن سوال می کنید. می توانید به شناختی بهتر برسید. حتی درخصوص نوع دلبستگی و روابطی که با اطرافیان و خانواده ی خود دارد نیز به شناخت برسید.

از فعالیت خود بگویید

 من دارم ____ را تماشا می کنم و دوستش دارم. تو آخرین فیلم خوبی که دیدی چی بوده؟

این  کار یک روشی ساده است و به شما ایده ای از سلیقه ی او را نشان می دهد که با پیداکردن تشابهات به هردوی شما انگیزه و هیجان می دهد. حتی از اختلاف نظر و یا سلیقه ای باشد مسیری هیجان انگیز برای ادامه ی مکالمه پیش رو دارید. سوالاتی که در ادامه ی این مکالمه می توانید بپرسید. این است که با کدام شخصیت داستانی بیشتر ارتباط گرفتی؟ بنظرت کدام قسمت از فیلم جداب تر بود؟ دیالوگ خاصی از فیلم را بخاطر داری؟

کلام آخر

درواقع شما با به اشتراک گذاشتن تبادلات شخصی و عاطفی، می توانید ارتباط خود را با فرد مورد نظر ارتقا دهید. یک قدم جلوتر بروید و در مورد موضوعات بحث برانگیز مانند موضع و اهداف خوود در رابطه ی  مد نظر صحبت کنید. و یا به گفته دن آریلی، استاد روانشناسی در دانشگاه دوک، این نوع مکالمات مغز را تقویت می کند و برای ما بسیار جالب تر از گفتگوهای معمولی، کسل کننده و خسته کننده است. درصورت جدی بودن تصمیم شما مشاوره ازدواج می تواند همراهی موثری با شما داشته باشد.

 

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

‫4 دیدگاه ها

  1. خلاق فقط خداست انسانها با نعمات خدادادی بخواست خدا فقط هماهنگ کننده می‌توانند باشند إن شاءالله تعالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا