آموزش ماساژ

چگونه ماساژ درمانی به شفای بدن کمک می کند

تعریف ماساژ درمانی و مکانیسم آن

مراکز بازتابی، در واقع سلسله اتصالاتی هستن که انرژی را به سراسر مدارات بدن منتقل و جریان آن را به سمت اندام ها و سیستم عصبی هدایت می کنند.

دکتر بیکر و همکارانش با الکترودها،به طور علمی آزمایش هایی را انجام داده اند و به شواهد علمی مهمی دست یافته اند که جریان الکتریکی با سهولت بسیار از سراسر مدارات بدن می گذرد.

این شواهد ثابت می کند که خواص ویژه الکتریکی در مراکز بازتابی در سراسر مدارهای بدن وجود دارد.این خواص در بافت های اطراف مراکز بازتابی وجود ندارد.پس از ماه ها آزمایش در دانشگاه آبروین و دانشگاه کالیفرنیا در لاجولا به یک سلسله واسطه های شیمیایی در مغز بر خورده اند که از لحاظ شیمیایی شباهت بسیاری به داروی مورفین دارد آنها اندروفین نامیده می شوند و اثراتی مشابه مورفین در کاهش درد دارند.این واسطه های شیمیایی،ظاهراً راه های انتقال درد را از یک سلول عصبی به سلول عصبی دیگر می بندند

امروزه تعدادی از این مواد که تقریباً از نظر شیمیایی مشابه یکدیگرند،کشف شده اند.ویژگی کار آنها آرام بخشی یا حتی ایجاد احساس شعف است که باعث نوعی خوش بینی یا شادی می شود.با در نظر گرفتن اینکه ساختمان شیمیایی آنها چیست و کدام قسمت مغز را تحت تاثیر قرار می دهند، دانشمند کانادایی،پروفسور پومرانش از شهر تورنتو کشف کرده است که طب سوزنی،بسیاری از این اندروفین هارا آزاد می کند.

ماساژ درمانی در واقع،نتایج طب سوزنی را به همراه دارد با این تفاوت،که در این روش،از فشار به جای سوزن استفاده می شود.

چگونه ماساژ درمانی به شفای بدن کمک می کند

بیش از بیست میلیون آمریکایی تاثیرات ماساژ درمانی را در تلویزیون مشاهده کرده اند و در مورد این تکنیک شفا بخش در بسیاری از مجلات و روزنامه ها مطالبی خوانده اند و گهگاه تحت عناوین مختلف ،این گونه روش ها یعنی فشار دادن مراکز معینی از بدن تشریح شده است.

ماساژ درمانی فرایندهای بسیاری را در سراسر بدن آغاز می کند و زمانی که شما جها های تعیین شده را پی گیری می کنید، در می یابید که تمامی مسیرهای ویژه را طی می کند.

شما نیروی شفابخش سیستم لنفاوی را از طریق جاری کردن مایع لنفاوی در بخش های آسیب دیده به راه می اندازید و هنگامی که مراکز بازتابی را ماساژ می دهید، نیروهای شفا بخش را با فعال کردن سیستم عصبی،سرعت می بخشید وانرژی های حیاتی را درمیان کلیه سیستم های مختلف متعادل می کنید.

اگر برای لحظه ای به عکس پایین توجه کنید در می یابید که چگونه هنگامی که انسدادی در مجرا وجود دارد حرکت گردش خون و انرژِی کند می شود.

بنابراین،با رفع انسداد،سلامتی را در بدن جاری می کنیم و انرژِی حیاتی را به راحتی در تمامی قسمت های بدن روان می سازیم.یک نقطه ی حساس در هر نقطه از بدن شما،نشانگر محلی از تراکم خون در خطوط انرژی است و احتمالا یکی پس از دیگری در بعضی قسمت ها مشکلی را به وجود می آورند که ممکن است بعدا برطرف شود.اکنون شما می توانید مشاهده کنید چرا ماساژ درمانی چنین معجزه ی شفا بخشی را ایجاد می کند.

کارکردهای ماساژدرمانی

فشار انگشت روی مراکز بازتابی معینی(انتهای عصب) در روی بدن ممکن است کاملاً در یک بخش دیگر باعث ایجاد احساس مور مور شود و در نتیجه،شما متوجه خواهید شد که کانون های بازتابی با این قسمت دور مرتبط است.

انگشت خود را برای چند ثانیه نگه دارید،درصورتی که حساس است، چندین بار آن را فشار دهید.شما اکنون دلیلی دارید که فشار شفابخش بر روی مرکز بازتابی به طرف منبع درد در جریان است.

گاهی اوقات، در تقطه ای که اصلاً انتظارش را ندارید، احساس خارش یا سوزش می کنید.البته همیشه این حالت اتفاق نمی افتد، امّا در صورتی که این احساس را تحربه کنید متوجه یک جریان نیرو بخش سلامتی می شوید.این ویژگی باعث می شود که ماساژ مراکز بازتابی با ارزش جلوه کند.این روش کلیه اعضای بدن را در برمی گیرد و آنها را تحت کنترل قرار می دهد

بی قرار یا بی حوصله نباشید. به یاد داشته باشید که مدتی وقت لازم است تا در وضعیت مطلوب خود قرار بگیرد. گاهی پیشرفت بهبودی به قدری سریع است که به معجزه شبیه است.در بعضی موارد،ضروری است برای تسکین درد از محرک قلابدار،حدود بیست دقیقه تا یک ساعت استفاده کنیم.
بنابر این:

در صورتی که درد فوراً آرام نشد، ناامید نشوید زیرا در نهایت ، موثر واقع خواهد شد

درمان در هنگام احساس حداقل درد

وقتی در جایی از بدنتان احساس درد می‌کنید، حتی اگر زیاد شدید نباشد، مهم نیست که در کجا قرار دارد، فوراً آن محل را هم زمان فشار و ماساژ بدهید.

این روش در واقع،ارسال علامت از طریق مراکز حساس واکنشی به بخشی است که در معرض گرفتاری قرار گرفته است.یعنی در بعضی قسمت ها، انسدادی وجود دارد که باعث خوب کار نکردن بخش معینی از بدن می شود.که ممکن است از عامل فرستنده ی آن علامت، فاصله ی زیادی داشته باشد

آن نقطه را فشار بدهید تا از دردهای غیر منتظره در آینده جلوگیری کنید.به صدای درون خود گوش کنید .زیرا همیشه پیش از اینکه دچار بیماری شوید علامت اخطار دهنده ای را احساس خواهید کرد.بنابراین، به آن علامت توجه کنید.دقیقاً به چراغ قرمزی می ماند که هنگام عبور از خیابان در سر راه ما قرار می گیرد.

در این حالت باید مرکز بازتابی آن فشار دهید تا آزاد و راحت و به دور از درد و بیماری زندگی کنید

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا