پوستزیبایی

چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد؟ علت و درمان آن

به احتمال خیلی زیاد روش میکرونیدلینگ را می شناسید و می دانید که در این روش، با استفاده از سوزن های خیلی ریز استریل شده ای به جوانسازی پوست صورت کمک می کنند. در این روش، زخم های خیلی کوچکی در سطح پوست به وجود می آیند که موجب افزایش کلاژن و آلاستین پوست می شوند. با این حال، ممکن است به دلایل مختلفی بعد از این عمل صورت شما دچار لک شود. خیلی از افراد می پرسند که چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد؟ دلایل زیادی می توانند باعث بروز این مشکل شوند که در این مقاله به آنها می پردازیم.

بیشتر افراد فقط به این دلیل از روش میکرونیدلینگ و روش های این چنینی استفاده می کنند تا لک های صورت خود را کاهش دهند و پوستی صاف و یکدست داشته باشند. با این حال، ممکن است به دلایل مختلفی بعد از این عمل لک های پوستی در سطح صورت افزایش پیدا کند.

در این مقاله از لنداسپا، به طور کامل درباره لک بعد از میکرونیدلینگ صحبت خواهیم کرد و برای شما عزیزان توضیح می دهیم که علت لک صورت بعد از میکرونیدلینگ چیست. پس اگر شما هم می خواهید این عمل را انجام دهید، بهتر است حتما از قبل این مقاله را مطالعه فرمایید.

علت لک صورت بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

اگر برای شما هم سال پیش آمده که چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد و از بین نرفت، حتما به این بخش توجه کنید. باید بدانید که بیشتر مواقع بروز لک بعد از میکرونیدلینگ کاملا طبیعی است و نشان می دهد که پوست شما، پروسه درمانی خود را طی می کند. به همین دلیل هم بیشتر مواقع نباید خیلی نگران لک صورت بعد از میکرونیدلینگ باشید.

علت لک صورت بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ برای جلوگیری از عوارض آن

زیرا اغلب مواقع این لک صورت بعد از گذشت چند جلسه به راحتی از بین می رود و بعد از اتمام جلسات خود می توانید متوجه شوید که تا چه حد لک های صورت شما ناپدید شدند. البته باید تاکید کنیم که لک های صورت بعد از یک جلسه از بین نمی روند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، باید حتما تمام جلسات درمانی خود را به اتمام رسانده باشید.

در قسمت قبلی متوجه شدید که بروز لک بعد از میکرونیدلینگ تقریبا عادی است و در صورت بیشتر افراد دیده می شود. این روش زیبایی هم مانند همه روش های دیگر، عوارض جانبی خاصی دارد که برخی از مهمترین آنها، مواردی مانند تورم، خشکی، پوسته پوسته شدن، احساس درد و ناراحتی، قرمزی و سایر موارد این چنینی هستند. یکی از عوارض جانبی این روش درمانی، بروز لک است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مهم ترین دلایل بروز لک صورت بعد از میکرونیدلینگ عبارت اند از:

داشتن آلرژی به عمل میکرونیدلینگ

داشتن آلرژی به عمل میکرونیدلینگ

آموزش ساخت ۱۲ ماسک صورت خانگی برای سفیدی پوست !

یکی از مهم ترین دلایل بروز لک بعد از میکرونیدلینگ این است که شاید شما به این عمل حساسیت یا آلرژی داشته باشید. به همین دلیل هم زمانی که سوزن های ریز میکرونیدلینگ وارد پوست شما می شوند، پوستتان از خود علائم آلرژیک نشان می دهد که بیشتر مواقع بعد از گذشتن 36 ساعت از این عمل دیده می شود. این مورد می تواند یکی از مهمترین دلایل لک بعد از میکرونیدلینگ باشد که بسته به بدن و پوست هر فرد با یکدیگر متفاوت است.

حساسیت به نور مستقیم خورشید

باید به خیلی از افرادی که می پرسند چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد و از بین نرفت، بگوییم که شاید پوست شما به نور مستقیم خورشید حساسیت دارد. تقریبا همه متخصصانی که عمل میکرونیدلینگ را انجام می دهند، به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند که حداقل در چند روز ابتدایی بعد از این عمل در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرند.

حساسیت به نور مستقیم خورشید

دلیل این موضوع هم این است که بعد از میکرونیدلینگ پوست در حساس ترین حالت خود قرار دارد و ممکن است با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دچار حساسیت های شدیدی شود. به همین دلیل هم برای جلوگیری از بروز این مشکل، حداقل تا یک ماه بعد از این عمل به صورت مستقیم در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و اگر هم مجبور شدید بیرون بروید، حتما از ضد آفتاب با SPF بالا به همراه کلاه و عینک استفاده کنید.

اگر بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دچار حساسیت و لک های بیشتر شدید، بهتر است هرچه سریع تر به فکر روشی برای درمان لک بعد از میکرونیدلینگ باشید و از کرم های مخصوص استفاده کنید. با مشورت با پزشک مخصوص، می توانید متوجه شوید که این کرم ها چگونه لک بعد از میکرونیدلینگ را کاهش می دهند.

مشاهده کوچک ترین علائم روی پوست

از آنجا که بعد از میکرونیدلینگ تمام لایه های مرده پوست شما از بین می روند و به پوستی شفاف دست پیدا می کنید، ممکن است حتی کوچک ترین تغییرات را هم در پوست خود احساس کنید. در این شرایط، حتی اگر کوچک ترین لک ها هم قبل از میکرونیدلینگ در پوست شما وجود داشتند، شاید متوجه آن نبودید و بعد از این عمل خیلی راحت می توانید متوجه این تغییرات شوید.

عوارض میکرونیدلینگ

در قسمت های قبل تا حدودی متوجه شدید که چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد و گفتیم که شاید این مسئله دلایل مختلفی داشته باشد. همان طور که در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم، شاید برخی عوارض میکرونیدلینگ کاملا طبیعی باشند و بعد از گذشت چند روز از بین بروند. اما به طور کلی، لک بعد از میکرونیدلینگ بیشتر به خاطر دلایل ذکر شده به وجود می آیند و با مشورت با فرد متخصص می توانید تا حد خیلی زیادی آن را درمان کنید.

عوارض میکرونیدلینگ

در شرایط عادی، ممکن است عمل میکرونیدلینگ برخی عوارض معمولی و عادی داشته باشد که برخی از مهمترین آنها، شامل مواردی مانند پوست پوسته شدن، تورم، قرمزی، درد، خشکی و بروز لک باشد که همه آنها طبیعی هستند و بعد از اتمام جلسات از بین رفته و به پوستی شفاف خواهید رسید.

در مقابل، این احتمال وجود دارد که شخص مورد نظر شما عمل میکرونیدلینگ را با دقت و تخصص بالایی انجام ندهد و در این شرایط، ممکن است پوست شما دچار عوارض های خیلی شدیدتری شود. برخی از این عوارض، عبارتند از: عفونت های پوستی، تغییر رنگدانه پوست، واکنش های آلرژیک به برخی داروهای موضعی و یا سوختگی. از این رو، پیشنهاد می کنیم که حتما برای انجام میکرونیدلینگ به شخص متخصص و کلینیک معتبری مراجعه کنید تا این عوارض برای شما پیش نیایند.

رعایت مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چه اهمیتی دارد؟

بعد از این که متوجه شدید چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد باید به فکر روشی برای درمان آن باشید. گفتیم که درمان لک بعد از میکرونیدلینگ با استفاده از کرم های مخصوصی انجام می شود. پزشک متخصص بعد از انجام این عمل برای شما مراقبت های کامل بعد از میکرونیدلینگ را توضیح می دهد و از شما می خواهد که همه آنها را با دقت رعایت کنید.

رعایت مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چه اهمیتی دارد؟

رعایت این مراقبت ها به همراه استفاده از کرم های موضعی که پزشک به شما توصیه می کند، تاثیر بسیار زیادی در کاهش لک صورت بعد از میکرونیدلینگ دارد. به همین دلیل هم به هیچ عنوان این توصیه ها را پشت گوش نیندازید و حتما تمام مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را رعایت کنید تا مشکلی برای پوست شما به وجود نیاید. زیرا در غیر این صورت، تمام وقت و هزینه ای که برای این عمل کرده اید، به هدر می رود.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، برای شما عزیزان توضیح دادیم که چرا بعد از میکرونیدلینگ صورتم لک شد؟ پس اگر شما هم به تازگی این عمل را انجام داده اید یا قصد انجام آن را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را رعایت کنید تا احتمال بروز علائم آلرژیک در پوست شما کاهش پیدا کند.

اگر هم روی صورت خود لک مشاهده کردید، اصلا نگران نباشید و درباره آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا از روش های مناسب برای درمان لک بعد از میکرونیدلینگ استفاده کند. این لک ها بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان از بین می روند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا